Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kančík - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 18:55 RAP
Tohle si zajisté četl rybicky.net/atlasryb/kancik_zihany , takže není co dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 15:09 kreten – Re: kan
Copak nádrž by asi stačovala, ale kde je koupit to vám neporadím. Není to běžný kančík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 15:01 kan – Re: provokater
chapu 16 stupnu je asi malo,dam tedy topeni.k tem kaprum,jsou to karasi zlati cca 10 cm,omlouvam se za chybu ...hlavne me zajma ,jak se vam jevy velikost nadrze pro par tech kanciku zihanych a to kde by se eventuelne dali koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 08:32 kreten – Re: kan
Ale Kančíky v zimě přezimovat nemusíte:-) Ty vám poděkují za vodu teplejší než je 20 stupňů, narozdíl od kaprů:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 23:46 Muž Michal1987 [21] – Re: kan
16°C je akurát tak na nejakú zlatú rybku, aj to je len typ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 23:40 kan – Re: Barney
no 16 ma voda ,tak nejak .Akvarium je v provozu rijen -kveten
a co kancik pricnopruhy ,snesl by teplotu?myslim ze pro zihaneho je nadr asi mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 22:01 Muž Barney [61] – Re: kan
Kapři do akvária samozřejmě "patří". palec coze
16°C má akvárium nebo místnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 21:58 kan – Re: provokater
Zdarvim,pokusim se priblizit -dnes jsem premeril akvarko a ma 160L !! vyska hladiny je 31 cm,delka jiz zminena 180,neni pro par moc male?a muzu nechat stavajicich 6 cinskych kapru??.Dale teplota,akarium neni v byte ,ale v napolo obyvane mistnosty s plyn kotlem,ma 16 stupnu.Posledni otazkou zbyva, kde par koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 09:50 kreten – Re: kan
Většinu středoamerićkých cichlid lze přes léto chovat v jezírku, takže není moc co radit. Musí být teplé léto, aby třeba teplota vody nepadla na delší čas dolů. To by asi byl konec. A pro chov v akváriu také není až tak moc co radit, není na té rybě nic složitého při dodržení základních podmínek, které jsou pro rybu vlastní. Takže spíše je třeba položit konkrétní dotaz a nebo si něco přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:12 kan – kančík žíhaný
Zdravim,hledam nekoho kdo mi poradi s chovem kancika zihaneho.Mam akvarko 180x4Ox30 cca 190 L a zahradni jezirko,zde na vebu jsem se docet ,ze je mozne kanciky chovat i v nem!ma li nekdo jakokovliv zkusenost s touto rybou,budu rad za cokoliv.Predem dik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 23:38 josiph Re: Hanyking
Nesnesli!Cce to opravdu jen jeden pár a k nim nejake větší temperamentní cichlidy.Viz Výše RAP.Mrkni na rybicky.net/atlasryb/kancik_managujsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 23:13 Hanyking Re: RAP
Proč? A pokud by ti tančíci byli sami? Třeba 4. Snesli by se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 23:06 RAP Re: Hanyking
Není dobré chovat oceláty, které už máš, s takhle velkými cichlidami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 21:18 Hanyking Re: josiph
Aha, a jak ten k. managujský? Lze je mít ve skupině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 18:53 josiph Re: Hanyking
Tak to nevím mám je chvilku a jsou to ještě mladý jedinci /cca5-6cm/.Mám 4ks tak doufám že se pár vybere. Mrkni na rybicky.net/atlasryb/kancik_texasky doporučují jen 1 pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 15:56 Hanyking Re: RAP
Je u toho texasana stejný chov jako u vrubozubce? Dá se chovat i ve skupině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 12:15 RAP Re: josiph
Jj, komeckonců vlastně i ty texasany k nim můžeš dát. Večer už mi to moc nemyslelo :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 23:45 Hagar Re: josiph
mám 5 perleťovek a jsou to skvělé ryby,třou se bez problémů,nevybíravé v žrádle,agresivita minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 23:07 josiph Re: RAP
Tak to je paráda.Už vím kam pojedu s rodinou na výlet.
Jestli se nemýlím tak na té foto je i kančík nikaragujsky/dole/ s managujcem????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 23:04 RAP Re: josiph
www.verejneakvarium.cz jukni, ale na vlastní coze je to lepší. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 23:03 josiph Re: RAP
Tak super.Jsem totiž z Chebu a je tady samá afrika a z ameriky jen menší cichlidy takže jsem vázany na to co je tady.Ale moc díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:59 RAP Re: josiph
Brazilouše jsem nechoval, ale asi ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:57 josiph Re: RAP
Ty Kančíky červenohlavý beru,nad nima jsem přemýšlel taky.A co perletovka brazilská?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:52 RAP Re: josiph
Fotka k příspěvku Do 600litrů tak pár managujců a k nim 1-2páry větších cichlid. Těma texasanama si nejsem jistý velikostí. Spíš bych to viděl na rybicky.net/atlasryb/kancik_citronovy nebo rybicky.net/atlasryb/kancik_cernopasy nebo rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohlavy nebo rybicky.net/atlasryb/kancik_pyskaty apod. Nedoporučuju kombinovat spolu Vieji či K.pyskatého s citrónovým.
Takový malý příklad, jedná se o mladé ryby. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:41 josiph Re: RAP
To opravdu nevím.Chtěl bych ty managujce,kančíka texaskýho a nevím jestli něco k tomu.Vše po páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:38 RAP Re: josiph
Pro kolik ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 22:29 josiph – Zkušenosti s chovem P.Managuensis
Prosím o radu.Máte nekdo zkušenosti s chovem Kančíka managujského???Chystam 600l.akva stačí to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 20:52 Muž TomášB [12]
horší že já ty akvárka mám vedle sebe namačkaný, a nemám tam furt jen kance takže se to nevyplatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 20:35 Muž jajaapaja [174] – Re: TomášB
Já u Kaňourů řeším filtraci takto.Mám na bočním skle z venku zavěšenou čtveratou nádrž z umělé hmoty-Vní mám strčenej bublifuk.Samospádem do nádrže teče voda až od dna takže pobere všechen detrit který kaňouři rozvíří.Ten se z větší části usadí na dno nádržky.Bublifukem zase ženu vodu nazpět.Takže Akvárko je stále čisté.Na odsávací trubičku jsem musel udělat košík ze síťovinou.Protože sem tam mi to polklo i malej potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:56 Muž TomášB [12]
ano, mám stejný problém jako kolega, akvárium jedom s příčnopruhejma i perletovejma v druhém je pořád zařasený. Ostatních 14akvárek který sou vedle tech dvouch problém nemaj, maj společenský světlo, stejnou teplotu, vodu, bublifuk a stejný krmení. Trochu se ješte řasa obevuje u závojnatek ale tam je spíš problém že je vedle okna a ráno tam je dost sluníčko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 15:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: jardaX
Vodu měním tak 2x - 3x měsíčně. AQ je asi 120 l.
Jo a co mám Neritinky, tak nemusím čistit skla. Dokonce lezou čistit i listy Anubiasu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 14:34 jardaX
:-) Díky všem za příspěvky. Určitě zkusím vyměnit filtr a s tím častějším krmením to taky neni špatnej nápad. Světlem to neni, stejné zářivky a'la gloglo mám v druhém akva a v pohodě. Zkoušel jsem hrubý říční písek i světlý jemnější, také bez rozdílu.

Ještě mne napadlo, jak často a kolik vody měníte u kanců? (akva cca 100 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 13:34 Muž Březka [10] – Re: Semtex
palec Tak to musí bejt super mít kance který nerejou. Docela i závidim mě kanci ryli jako splašený. Tak jsem je po par letech vyměnil. A jinak k tej řase bych skusil přidat volume na filtraci a parmičku SAE. Ta je dobrá na řasi a vubec na veškerý zbytky v akva. Furt šmejdí po dně a po všem kam se vejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: jardaX
Tak já mám tyhle kančíky už asi 20 let, ale že by mi ryli dno sem nepozoroval. Sem tam poodnesou kamínek, to jo, ale je to spíš vzácnost. Zato tlamovci, to byli potvory, za pár hodin předělali AQ k obrazu svému i 2x týdně.
Rozhodně to chce mít dobrý filtr, a dostatečně je krmit. Pak nebudou mít důvod něco hledat v písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 11:40 RAP – Re: jardaX
Možná máte slabou filtraci. S řasou jsem větší problém neměl, pokud díky rozmnožování nedošlo k omezení údržby nebo přerybnění akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 09:56 Muž Yirka [9126] – Re: jardaX
Jestli to není tak, že většina to může mít pořešeno tím, že nemá usazeno tolik detritu a pak také skladbou ostatních rybek. Vždy existují takové, které sjezdí během hodiny listy v nádrži, takže se na nich žádné nečistoty dlouho neudrží, natož aby byly základem růstu řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 09:54 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: jardaX
Jsem si jist, že důvod nebudou pouze kančíci. Určitě tu bude i jiný aspekt, jako je světlo, voda, krmení, nebo filtrace. Pokud by to bylo pouze kančíkama, tak by to musel mít takto každý. A tak to určitě není. Sám jsem kance pěstoval a řasu jsem neměl.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 09:49 jardaX – Kančíci příčnopruzí a řasa
Ahoj všem, mám problém s kančíky příčnopruhými - hrozně "rejou", což by mi ani tak nevadilo, ale vadí mi, že víří detrit a ten se usazuje na rostlinách a to je ideální půda pro řasy. Jinými slovy, po důkladném vyčištění akvária a očištění rostlin je to vše max. do měsíce chlupaté, porostlé nejrůznějšími druhy řas, včetně černé štětičkové. Všechny ostatní faktory pro růst řas jsem vyloučil (bez kančíků akvárium prosperuje), ale je divné, že to tady zatím nikdo neřešil. Prosím poraďte, už jsem z toho zoufalej. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:41 zanek – společenstvo
no že by byl kančík meeki zrovna mirumilovnej to si nemyslim, možna je to individualní ale ty co sem měl ja, byli dycky dost agresivni. mam je s akarama a 5cm kančík doráží na 12cm akarurozzureny ohledně ostatních ryb třeba mečovky si ani nevšimne, nevim zdali je to obyvaním jine časti vodního sloupce nebo z nich neciti konkurenci ale třeba sumce otravuje pořád...
každopadně pekna ryba, vřele doporučuju;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 21:52 Muž Yirka [9126] – Re: Matty
To by ti mohly stačit informace z atalsu: rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:52 Matty – cus
rozmnožili se už někomu ?????
jestli je odbyt
ä kolik můžou mít malejch atda v kolikati měsících vytíraj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:42 Toony – to Matty:
samice je o dost menší a samec ma hřbetní a spodní plutve delší.Můj samec má tak 10 cm. Samice tak mozna 6cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:42 Muž Yirka [9126] – Re: Matty
Zkus toto foto, není nejkvalitnější, ale základní rozdíly v pohlaví dospělých ryb jsou rozpoznatelné.
pagesperso-orange.fr/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 18:41 Toony
to David12188: ja je mám v mem akva Snaha o Mexico. tam najdes s kym žiji a jak vypada akva.vecer budu delat new fotky.ta co je tam ted je na rychlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 16:32 Matty – čus
jak poznám pohlaví u kančíků červenohrdlejch jde mi to tíž koukal jsem se už tady do atlasu zatim díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 21:41 RAP – Re: Breathlless
Neboj, stačí maličkost: zajistit slušné podmínky a řádné krmení. :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 20:09 Muž Breathlless [6] – Re: Yirka
Hmm ,tak t ste mě nepotěšili , kančíky mám cca přez rok takže to se ještě načekám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:49 Muž navik [908] - Sumci – Re: Breathlless
Pokud se jedná o menší mladé rybky, věkem zabarvení duhovky zintenzivní, jinak jak píše RAP zabarvení neovlivníte ničím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 15:26 RAP – Re: Breathlless
Ničím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 08:33 Muž Breathlless [6] – Heros severus - vybarvení očí
Ahoj , mám dotaz ohledně krmení Heros severus . Krmím mraženými patentkami (občasně i živé), občas vařený kadeřávek a zelený tablety Dajana. Mam pouze lehounce zbarvený oči dočevnena. Čím podpořit tuto barvevnost ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 25 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19004x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3107-kancik-chov?od=930