Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to živorodka?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaká je to živorodka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2024 17:07 Muž vlka [3453] Re: Dominik_8888
...gupky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2024 11:23 Muž Freedlo [229] Re: Dominik_8888
To se tezko pozna. Pokud je mas ze zverimexu, tak tam uz jsou stejne jejich barevne kombinace promichane a dle meho ciste linie vubec neprodavaji.

Pokud bys chtel ocka z ciste linie, navrhuji oslovit nejakeho chovatele X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2024 11:05 Muž Dominik_8888 [0]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý deň, chcel by som sa dozvedieť čo je toto za gupku. Mám ich 2 a chcem z rovnakého druhu kúpiť ďalšie 3 páry.
Na fotke to je dúfam dobre vidieť pretože plávajú extrémne rýchlo a nedá sa mi to lepšie odfotiť.
Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.02.2024 20:01 Muž RAP [1555] Re: Hopri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2024 18:55 Muž Hopri [476] Re: Elektronikar
Nic moc fotka, ale tipl bych

rybicky.net/atlasryb/zivorodka_velkoploutva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2024 16:36 Muž Elektronikar [136] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – čo je to za rybičku?
Fotka k příspěvku Viete mi povedať čo je to za rybičku/y? Predpokladám že ide o živorodnú/é rybu/y.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 16:00 Muž Yirka [9126] Re: jesterka3
Domníváš se správně. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2023 15:38 Žena jesterka3 [0] – Je to živorodka duhová?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, kupovala jsem nutně narychlo akvárko pro bojovnici, a jako bonus jsem obdržela 2 neonky a tuto rybu... může mi prosím někdo poradit, jaký je to druh? Ze začátku jsem měla za to, že je to betta, kterou jsem měla v minulosti a byla takto malá a fialová... Po podrobnějším prozkoumání se domnívám, že nejde o betu, ale o klasickou živorodku duhovou. o vel. cca 3 cm... živorodku duhovou mám 1 akvárku, jinak teda vybarvenou, ale tato mi ji hodně připomíná. Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 20:02 Filip14 Re: hrábě
Podle mě je to samec endlerky Japan Blue.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2023 16:34 Muž hrábě [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo, co přesně je to za Endlerku?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2022 20:09 Muž vlka [3453] Re: MaryEl
Málokterý zverimex odmítne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2022 18:49 Muž Xif [336] Re: MaryEl
Tak já už do zverimexu pár svých odchovu dones, a bez problému.
Domluvil se na kusech a ceně
Samozřejmě nejprve zavolal nebo zašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 18:24 Žena MaryEl [21] Re: Rovano
Já spíš myslela jestli to není úplně utopie, že by braly ve zverimexu od kde koho. Že berou jen v nějakém velkém chovu třeba. Jestli už někdo takhle dával do zverimexu třeba.. Samozřejmě zavolat si bude sázka na jistotu. Jen sbírám co nejvíce informací. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 18:14 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: MaryEl
To se různí. Co třeba tam zavolat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 12:44 Žena MaryEl [21] Re: Lojza007
Nemám moc možností kam je dát. V okolí neznám nikoho,kdo by měl akvarium,leda do zverimexu. Jen nevím, jestli to takhle funguje, že bych tam mohla rybky přinést nebo jestli zverimex má své velkododavatele, nevíte? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 12:25 Muž Lojza007 [1204] Re: MaryEl
Já bych ty živorodky daroval a pořídil po zaběhnutí nějaké nenáročné čistotnější druhy - tetry, razbory, gavůnky, menší parmičky, je jich spousta. Stačí si pročíst doporučení pro akvárium příslušné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 11:09 Žena MaryEl [21] Re: afc1886
Akvarium bylo všechno, jedno velký špatný hmm set od tetry 54l,svetlo, filtr, topení. Podle prodejce , ideální na neonky a živorodky. Stačí přijít domů, napustit vodu a vylít drahou vodičku díky které bude aq šlapat jak má. Manžel měl ryby jako malej kluk takže tomu rozumí a ví co dělá rozzureny . Takže po všem tomhle jsem po nocích zjišťovala co a jak a zjistila jsem že vše je hodně špatně. Jenže ryby už v akvariu. Takže zjišťování jak je udržet živé,zdravé. Podle všeho co jsem dokázala najít a zjistit tak měním ob den cca 15l vody. Rybky krmím taky ob den a jen trochu ráno.Krmivo je vločkové.Světlo svítí 6-8h denně max. Taky jsem koupila vzduchovaci kamen ten pouštím když nesvítím ale jen tak dvě hodinky denně. Rostliny jsou všechny živé nic umělého v akvariu není. Při výměně vody dávám na zabehnuti přípravek z invitalu -jasný taky drahý zázrak plný chemie ale tonoucí se stébla chytá. Zatím 14 dní a nepřišla jsem o žádnou rybu. Jen jsem se bála že ke všem těmto starostem tam mám ještě víc druhů ryb. Že by ty bílé, byly snad jiné. Dnes mi má dojít testovací proužky na no2 a ještě by mi měl přijít růžkatec. Dělám maximum co jsem dokázala najít, aby ty rybky nějakým způsobem tohle vše zvládly. Jen nevím co s těmi živorodkami teď ještě k tomu všemu. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 09:12 R Muž afc1886 [14689] Re: MaryEl
Ten poměr není dobrý, ale na mě to akvárium působí malé na ty ryby. Chtělo by to udělat prezentaci akvária, aby šlo lépe poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 08:49 Žena MaryEl [21] Re: tramtra
Děkuji za vysvětlení. A není problém že samička je jen jedna? Aby ji ti 4 kluci neuhnaly? Přikoupit další samičky, už nemůžu, nechci mít přerybněno v akvariu. Ale nerada bych aby ji uhnaly k smrti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2022 08:27 Žena tramtra [3202] Re: MaryEl
Tohle jsou taky živorodky ostrotlamé, jen jiná barevná forma. Můžeš je mít klidně spolu, jen se ti to bude navzájem křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2022 20:57 Žena MaryEl [21] – Živorodka
Fotka k příspěvku Pěkný večer. Prosím o určení mých rybek. Jaký druh živorodky je ta bílá a ta černobílá? Bohužel, jsem si nechala špatně poradit nejspíš. Podle prodavačky jsou to zivorodky ostrotlamé ideálně je chovat po 5 kusech. Tak jsem koupila pět kusů s tím že jsou všechny jeden druh. Doma jsem zjišťovala co a jak s péčí o ně. Vyšlo mi že mám jednu black molly, jednu gold molly a pak tady ty bílé. Otázkou je, můžou být takhle spolu? Není lepší mít jen jeden druh třeba tu gold nebo jen tu black molly? Ideálně dva samci na tři samičky, ale řekla bych že všichni jsou samci a samička jen ta gold. Prosím vás, že jsem si mela vše načíst než jsem koupila...ano vím... Teda až teď vím. Jako nováček jsem myslela že v obchodě musí pracovat člověk, který tomu rozumí a poradí mi. Velká chyba. Prosím zkušenější akvaristy o radu. Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2021 07:10 Žena permonici [316] Re: Psaraki
Ta černá (mechová) je plata, také máme jednu takovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2021 20:28 Psaraki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer, prosim pomozte, aka je to rybka.
Platy alebo Molly? Prikladam foto jedna sa o ciernu rybku
.Prikladam, este Koralove platy, jedna by mala byt samicka a druhy samcek.
Edit: Este jedna fotka, mal by to byt samec.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 17:56 Arkron Re: Anthrax
Aha to už by celou situaci vysvětlovalo:) Teplotu jsem měnil. Z osmi mladých se tři zabarvily, ale vypadá to jakoby docházela barva:) Jedna je hodně do oranžova, druhá jen trochu a třetí jen malinko na ocásku. No a z druhého vrhu 20ti kusů jsem dnes našel jen asi pět. Zbytek se buď dobře schoval, nebo to tam někdo pěkně zredukoval. Ale nebyla to Betta. Ta si tam dneska v klidu s těmi zbylými plavala.
Každopádně moc díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.05.2021 08:05 R Muž Anthrax [4786] Re: Arkron
15.04.2017 z tématu Porod živorodek rybicky.net/forum/9178…
LiborSprysl napsal: .... že k oplození samic v zárodečném stádiu při putování v porodních cestách před samotným porodem dojít může....lacewings napsal:
- :-O ,
- co tohle, sice jsem to sepsal před čtvrt stoletím ,ale významově se to neliší
- opět obecně ,bez rozlišení přiřazení k jednotlivým druhům ryb

- asexuální způsoby reprodukce jsou obvykle založeny na principu kopírování (klonování) samičí DNA do potomstva
- u většiny asexuálně se množících obratlovců se potomstvo vyvíjí z neredukovaného a často neoplozeného vajíčka -umožňuje to mechanismus partenogenetické a gynogenetické reprodukce
- u partenogenetického se klonální pohlavní buňka vyvíjí spontálně a samostatně,
- u gynogenetické je zapotřebí pohlavní partner ,který aktivuje rýhování vajíčka
- ani v jednom případě však nedochází k oplodnění (splynutí spermie s vajíčkem)
- klonální potomstvo proto tvoří výhradně dcery a vzácně mohou vznikat při pravém oplodnění klonálního vajíčka asexuální samci ,ti však bývají často neplodní

- samice tedy bez sexu persistovat mohou

- partenogeneze klonální reprodukce ,vývoj neoplodněného samičího vajíčka bez
účasti samce ,vývoj vajíčka je spouštěn vnějšími faktory prostředí
např. teplotou
- gynogeneze vývoj neoplodněného vajíčka v přítomnosti samce, kde spermie jen
aktivuje vývoj vajíčka a její genom se na vzniku nového jedince
nepodílí
- hybridogeneze hemiklonální reprodukce ,vývoj oplodněného vajíčka v přítomnosti
a za aktivní účasti samce ,kde se genom spermie kombinuje s
genomem vajíčka a vzniká tak F1 hybrid

-je tedy zřejmé, že při způsobu asexuálního rozmnožování ,je oplodnění pouze u hybridogeneze hemiklonální reprodukce
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 01:30 Arkron Re: vlka
Ano rozumím. Tohle vím. První jsem hledal info na googlu. Jde o to, že tu rybku jsem přivezl ani ne (když to přeženu) týden starou. Podle velikosti jejích mláďat v porovnání s tím jak malinká byla když jsem jí přivezl, měla tak tři až čtyři dny. Takže nemohla být oplodněná. Neměla ani vyvinuté pohlavní orgány. Nemohla mít. Takže stejně jako já, ani prodavačka v obchodě co mi jí tam omylem s bettou nabrala, nechápeme jak je to možné. Přivezl jsem si domů malinkatý mláďátko rybičky, který nám bylo líto, že je tak malinká a sama samotinká. Rychle rostla a vůbec se nikoho nebála. Byla nevýrazná a byla všude. A pořád něco jedla. Takže její vetší břicho jsem nějak neřešil. Vyhánět jí od krmítka mi přišlo blbý. Jenže břicho měla větší z jiného důvodu. Ale netušíme jak k jejímu oplodnění došlo. Odhadem tak po dvou a půl měsíci co jsem si jí přivezl. Nemám tu žádnou jinou živorodku. Pouze tetry, neonky a bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 20:17 Arkron Re: Silviebaris
Ne nežere. A oni se jí ani nebojí. Hned jak se narodily tak mezi nima plavala. Jakoby to byla zkontrolovat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2021 19:12 Silviebaris Re: Arkron
A beťák ti je nežere..divný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2021 18:59 Muž vlka [3453] Re: Arkron
Jedno oplodnění samičky pavího očka ,,stačí,, na 2 až 3 vrhy. Je to tak, je to v podstatě v dobrých podmínkách takový ,,plevel,, Ale Gupky jsou jedny z moc hezkých akvarijních rybiček...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 18:30 Arkron Re: Silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ok díky. Uvidím co se z toho vyklube. Jen je budu muset asi odlovit. Nechci aby se mi to tam přemnožilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 18:21 Arkron Re: vlka
Fotka k příspěvku To právě vůbec netuším. Přinesl jsem jí z akvaristiky společně s Bettou. Prodavačka jí nabrala omylem. Byla tak cca 3 dny stará. Jen očička s ploutví. Pravděpodobně měla sloužit jako potrava pro bettu. Ale s tou byli kamarádi. Spíš to vypadalo jako by si myslela, že betta je její máma. Pořád se jí držela a u krmítka vždycky první a spolu. Hlavně, ale nechápu jednu věc. Na podzim jsem si založil akvárium. Osazenctvo: 12x neonka červená, 6x tetra červenoústá, 6x tetra průsvitná, 8x tetra žhavá, 2x panceřníček, 2x ancistrus a jedna Bettka. Betta po pár měsících najednou přestala jíst. Absolutně bez nějakých příčin nebo viditelných nemocí. Po týdnu uhynula. Šel jsem do akvaristky koupit novou. S tou jsem omylem dostal to mládě živorodky. Spolu na fotografii. Fotografie asi měsíc stará.
Problém je a co absolutně nechápu a nedokázali mi to vysvětlit ani nikde v akvaristice. Zmíněná živorodka má mladý. Nemá v akváriu partnera ani podobný druh. Přivézt oplodněnou jsem si jí také nemohl, podle velikosti jí bylo jen několik dnů. Zhruba před třemi týdny jsem v akváriu objevil osm mladých. Nejprve jsem nevěděl čí jsou. Pak jsem začal podezřívat tetry žhavé, protože se na mláďatech začal objevovat oranžový proužek. Jenže pak se asi tři z nich začaly barvit do oranžova trochu víc. Do toho milá živorodka strašně ztloustla. Myslel jsem si, že je jen vyžraná když jí pořád jen vidím něco zobat. Ale pak při pravidelném krmení nepřiplula. Začal jsem jí hledat a našel jsem jí sedět na kapradí a po chvilce už u ní plavali nová mláďata. Tentokrát jsem jich napočítal dvacet. Takže bych rád zjistil o jaký druh se jedná. Jak může bez samečka rodit mláďata? Jestli se kříží mezidruhově a nebo jestli se nejedná o nějakého hermafrodita. Po necelých třech měsících co jí mám měla mladé a po cca třech týdnech znovu. Poprvé osm, podruhé asi dvacet kusů. Chci počkat až ty první mláďata povyrostou a jak budou vypadat. Ale bojím se aby v tom nepokračovala a já tu mezitím neměl několik dalších pokolení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 18:13 Silviebaris Re: Arkron
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova ..Samice,samci jsou barevní.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 17:52 Muž vlka [3453] Re: Arkron
Gupka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 17:12 Arkron – Živorodka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Věděl by někdo o jakou živorodku se jedná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 17:26 Bybys Re: Bybys
No zmátlo mne to hodně oranžové zabarvení, chtěl jsem se je pokusit rozmnožit takže jsem chtěl vědět jestli je to stejný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 13:55 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bybys
Tak platy už jsem dlouho neměl ale nehledej nějaké přesné pojmenování i kdyby to byl ustálený chov stejně z nich bude padat aspoň z části různé směsky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 12:09 Žena patka [112] Re: Bybys
Já bych to viděla na gold molly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 12:04 Bybys – Dostal jsem z rušeneho akvária nějakou platu, někdo by věděl víc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna je určitě samička mickey mouse ale ta druhá?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 20:21 Muž vlka [3453] Re: OP
Čauky, nějak ,,namíchaný,, druh, prodejce neví? www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 20:06 Silviebaris Re: OP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2020 19:52 Muž Shrimpman [36] – Jaké paví oko?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dokáže někdo identifikovat variantu pavích oček co jsem si koupil v Hornbachu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2020 21:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Za dva roky na tom budeš jako já ahoj www.facebook.com/…
Jsou docela dlouhověké. Dva samečci příbuzného druhu X. eiseni mi žili 7-8 let.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2020 21:14 Muž Smetany [1226] Re: půlpy, 0, SoRex
Díky, nebyl jsem si jistý protože ten dotyčný mi tvrdil že to není xenotoka. Každopádně máme dva páry a teď asi 18 mladých tak uvidím jak se jim bude dařit dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.01.2020 19:38 SoRex Re: 0
Ano, je to jednoznačně X. doadrioi, dříve X. eiseni z lokality San Marcos. Pozná se celkem dobře podle svítivě zlatého sedla uprostřed těla a opaleskující modré v ocasní části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.01.2020 19:16 Muž půlpy [2131] Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku vypadá jako rybka vystavovaná na výstavě v RK v roce 2018 pod názvem "Xenotoka doadriol San Marcos" vis foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.01.2020 18:44 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Smetany
Jo, je, ale mohla by to být konkrétně i X.doadrioi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 17:33 Muž Smetany [1226]
Fotka k příspěvku Nevěděl by někdo co to je za rybičku?
P.s. ta fotka je hrozná ale zatím lepší nemám
P.s.2 není to Xenotoca eiseni :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2019 10:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: silviebaris
-tmavé zabarvení u kořene ocasu není moc typické pro uváděnou formu Blue Moscow..., ale ta ryba není v moc dobrém stavu, tak těžko říci, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 09:32 Silviebaris Re: Pantheon
Vypadá jako Blue Moscow...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3075-jaka-je-to-zivorodka