Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 07:24 RAP – Re: kraken691
Co třeba takhle www.akvarista.cz/… ;-) .
Jinak co se týče kančíků a rostlin, tak je to složitější. Záleží na naturelu jednotlivé ryby a jak moc se nudí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 00:42 kraken691 – Re: poltergeist
Zdravim panimáma sy kopila citronáky a já vubec nevim jak akva zařídit jaké dno kameny a co kdybych na kameny přivázal anubiasy než prokoření do kamenů myslýte žeby je taky porušily??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 23:47 Muž poltergeist [3] – Re: Dušan2
kameny kolem rostlin vážně nepomůžou co sem měl citroňáka tak ten odrovnal neskutečný balvany jen aby vyrval kytku. Jsou to strašně silný ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2009 23:39 Libor123 – Re: punki
Ahojky.
Prosím tě neměl by jsi nějaké přebytečné rostlinky, pokud ano odkud jsi a jak bychom to provedli. Díky za odpověď Libor. ;-) :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 18:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Mě kančíci neryjí vůbec. Ani staří ani mladí. Neryjou žádní. Takže tam může růst cokoli.
A proč neryjí? Domnívám se, že je to tím, že mám v AQ několik kokosů místo jeskyněk. A když mají jeskyňky, tak z ní vynesou jen pár kamínků. Nic víc. Nemají důvod rýt. Když mají bydlení hotové.
Vyzkoušejte a pak dejte vědet jak se chovají když mají schovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 14:42 Muž Dušan2 [1]
Já bych dal kolem rostlin kameny aby pod nima neryly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:20 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Libor123
Fotka k příspěvku U me ze zacatku trhali prakticky vse, pak se to zklidnilo a rostlinky prestali zrat a nyni mi tak prosperuji Cryptocoryny, echionodory, anubiasy, valisnerky, egeria i plovouci pistia.
Akorat, kdyz pridam limnobium, tak mu vzdy uzerou korinky, asi je extremne chutne.
Kazdopadne na kobercovky asi musis zapomenout, kdyz preryvaji dno, tak by asi nevydrzely
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:03 Muž Breathlless [6]
No mě tolerujou vpodstatě jenom Cryptcoryny , Valisnerky my vždy vytáhnou, nebo roztrhaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 00:25 Muž Sanka [10] – Re: Libor123
Já měl dřív v 54l jednoho Eliota a s rostlinkama nebyl problém..Tedy když byli pořádně zakořeněné..Když rejou ve dně snadno tak rostlinky uvolní a ty vyplavou..Když ale nakoupíte nějaké tuholisté co pořádně a pevně zakoření neměl by to být problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:24 akar89
ja kanciky chovam a mam u nich rastliny cryptocoryne aponogetifolia,vallisneria americana a bolbitis heudelotii a su v pohode rastu dobre. palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:17 Žena bluedream [245]
Proč se nepodíváte na nějaké prezentace akvárií s kančíky? Určitě tam nějakou inspiraci najdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:07 Muž Petrucianni [3]
Nejlépe žádné :-D Já choval kdysi dávno kančíky příčnopruhé a ti dokázali v akváriu udělat nehoráznou paseku, vyrývali rostliny, ožírali je, no prostě kalamita..... ještě ke všemu ožírali i sami sebe :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 23:04 Libor123 – Jaké rostliny ke Kančíkům?
Ahojky všichni akvaristi. Mám jeden dotaz? Jaké rostliny by byli vhodné ke Kančíkům. Konkrétně perleťákům, příčnopruhým, červenohrdlým a šikmopruhým. Chtěl bych nějaké kobercové a potom do středu a pozadí. Akva je půdorys 120 * 50 a druhé 160 * 60. Zajímali by mě rady od lidí kteří mají Kaňoury. Poraďte. Díky za každou radu a prozatím čauky. Libor :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 23:58 Muž kortezhugo [983]
...to aqua ma "len 30cm vysku" co tak - Echinodorus 'Jan Harbich' ten bude "idealny" do stredu... pekny je aj ten E. "Kleine Bär" len ten bude az po hladinu do stredu bi som ho nedaval...ale ak chce?...preco nie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 21:45 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: dominator
já bych tam dal nejakej přízemnější kryptokoryňák :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:57 Muž grizly [145]
Ahoj. Zkus dat vlevo dozadu za jeskyni nejake valisnerie, kouli posun k prednimu sklu a doprostre muzes dat klidne ten ech.amazonicu. Jestli chces hustejsi prales, zkus L. repens, hezky se rozrusta a muzes ji rizkovat. Akvarko mas hezke, jak ti to vice zaroste, bude to super. Dno mas jen ztoho sterku nebo tam mas vespod i nejaky jemnejsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 14:48 V – Re: Barney
Ale než těch rozměrů doroste, tak to chvíli potrvá. Takže ho tam klidně může dát. Nebo jestli chce něco výraznějšího, tak E. "Kleine Bär".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 14:21 Muž Barney [61] – Re: capko
Jenže amazonicus je velká rostlina, jeho maximální velikost je asi velikost tohoto akva. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 14:18 Muž capko [40] – Re: domca1
Navrhoval by som Echinodorus Amazonicus.Je to celkom nenáročná rastlinka.Nemám to zo svojej hlavy,ale od kamoša,ktorý ich má a je s nimi spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 14:09 Mrakoplash
Osobně bych vyměnil dno, za jemnější. Hodila by se tam třeba Hygrophila difformis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 14:02 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: domca1
Zkusil bych nějaký echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 14:00 Muž O.Tom [439] – Re: Barney
predelani by mozna sneslo, ale proc kycovita jeskyne ? me se to libi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2009 13:48 Muž Barney [61] – Re: domca1
Akva bych ještě jednou předělal.
Kýčovou jeskyň pryč, místo ní rozvětvenější kořen, před něj menší Crypcoryny (tropica, pontederiifolia, wendtii atp.) na něj jávský mech. Doprostřed akva bych dal měnší Echinodorus (Apart, Ozelot, Red Flame) Místo Egerie vzadu bych dal Ludwigii repens, Egeriu bych dal do levého zadního rohu. Doprostřed za Echinodorus bych dal Vallisneriu tortu. Jo a jako koberec dopředu by se hodil Echinodorus tenellus.
Je to jen můj rychlý návrh, dá se samozřejmě vymyslet lepší s náročnějšími rostlinkami, ale na to asi nemáš světlo. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 13:11 Muž dominator [6] - Živorodky – Jakou rostlinku
Fotka k příspěvku Ahoj,
Předělavam si akva a newim jakou dat rostlinku
do prostřed akva poradite mi pls.
Předem diik :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:17 Kisssi
mechová kulička :-) ta se hodí do každýho akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:10 Žena datura [104]
sagitarria subulata je podle mě super. moje oblíbená rostlinka:-) moc hezká, nenáročná. já jí pěstuju a má tak kolem 10 cm. potom třeba bacopa nebo lilaeopsis nebo třeba marsilea. nedávno jsem si jí pořídila. přizpůsobí se jakékoliv výšce vodního sloupce a je absolutně nenáročná jak na substrát, tak na kvalitu vody;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 17:13 Kopřiva
Dinamit napsala: S pavími očky bude mít Olga problém (přemnožování). Když živorodku, tak nějakou, co se dá jednoduše sehnat a nemnoží se tak moc jak paví očko.

pro Robota:
<a href="http://rybicky.net/atlasrostlin/hledat/" target="_blank">http://rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ , parametry do vyhledávače rostlin si můžeš zadat i sám - rostliny -> vyhledávání v atlasu rostlin -> a můžeš vesele zadávat parametry ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:30 Žena Alena.sv [89] – Re: Rybičky
Já mám v 9l jávský mech,sagitarii,anubias nana a pravidelně zkracovanou limnophilu,nebo ludwigii. ;-)
Poroste ti to i ve štěrku(pokud neobsahuje vápník).Anubias připevni vlascem na kousek kořenu,nebo kamenu. :-)
A to topítko by to určitě chtělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:22 Muž Yirka [9126] – Re: Rybičky
Co se týče tvé nádržky, ještě bych doporučil do podzimu si obstarat topítko. Teď uprostřed jara už to nemusí být problém, ale objem pouhých 9 litrů rychle kopíruje změny teplot v místnosti a na podzim budeš těžko udržovat teplotu na 24-26°C což je potřebná teplota pro tuto rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rybičky
Betty maj rady plovouci rostlinky, a pak asi neco co moc neroste, nejaky mech, zakrsly anubias nebo řasokouli, to co se bezne dava do malych akvarek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:08 Rybičky – Rostliny do 9 litrů
Jaké živé rostlinky byste mi doporučili do 9 litrového akvaria, kde je jedna Betta?
A budou mi ty květinky růst i ve štěrku, nebo budou potřebovat spešl půdu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:30 Muž grizly [145] – Re: kincmar
Mam zkusenosti s Aqua-daho. Osazoval sem 240 litrove akfarko.Rostlinky se mi chytly skoro vsechny. Hydrophila siemansis, Ludwigia repens, Valisneria asiatica a rubra, Sagitaria subulata, Cobomba caroliniana, Hottonia inflata, Echinodorus argentinensis a indian red. Z cervenych rostlin se dari jen jedne a to Rotala macrandra. 2 hlizy lekninu Tiger lotus red jsou zasazeny uz vic jak 2 mesice a stale nepustily listky. Alternathara rubra, Hydrophila spec.red a Hydrophila polysperma se mi nechytly a behem nekolika tydnu zhnily. Rostlinky byly v kosicich, hezke a velke. At se ti dari. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 19:01 Muž Jenick [9]
Přidám vlastní zkušenost. Akvárium jsem založil s asi 10 druhy rostlin s tím, že co neporoste vyházím a úspěšné druhy nechám rozrůst. Přirozeným výběrem jsem zůstal u 3 druhů - Hygrophila polysperma, Rotala indica a Elodea canadensis (a ještě jedna řasokoule). Jsou opravdu velmi málo náročné a už mi zarostly celé akvárium. Z těch dalších druhů rostla skvěle Ludwigia repens, ale dala se jen obtížně regulovat (chce to asi vyšší sloupec vody), tak jsem ji vyhodil. Hygrophila diformis se vůbec nechystala přeměnit na podvodní formu a pomalu hnila, šla pryč. Z těch dalších - Bacopa moniera, Ceratopteris a Sagitaria subulata nepřežily útok sinice. Ještě jsem tam měl nějaký druh kryptokoryny, moc nerostl a vzhledově se mi moc nelíbil, šel pryč.
Objednával jsem přes internet z jaroměřské pěstírny. Dost nízké ceny a narozdíl od agroholdingu mi poslali rostliny i uprostřed zimy. Kytky přišly jen jako malinké řízky bez kořenů, ale o to snáz se chytly a od té doby jen rostou (mluvím o těch 3 zmíněných). A už i tu otravnou sinici přerostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 18:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ČUPR
I daho je pěstuje "na sucho".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 18:32 Muž ČUPR [204] - Tetry – Rataje nebrat!
Tak jestli vybrat mez Ratajem a Aqua-Daho, tak rozhodně Aqua-Daho. Rataj je známý tím, že rostliny pěstuje "na sucho" a pak je prodává jako akvarijní. Fa Aqua-Daho je serióznější a rostliny, které vidíš na obrázku Ti dojdou skutečně v takové kvalitě! Nabízejí také nejrůznější kolekce rostlin pro akvária od 0 až 300 litrů. S jejich dodávkou jsem byl vždy naprosto spokojen. Přehled rostlin najdeš zde: www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 18:04 filipsi
ČUPR napsal:..Rataj je známý tím, že rostliny pěstuje "na sucho" ..
Jako ostatne temer vsechny pestirny.
Ale proc ne, AD, jedna z dobrych voleb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:45 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – RE:Johan & vaclav
Vypadá to vskutku velmi zajímavě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2009 22:44 Usine – Re: kikuška
Fotka k příspěvku Takhle vypadal můj filtr než mě pupečník zničily mšice. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: lukaspd
Například tento rybicky.net/atlasrostlin/drepanocladus_aduncus nebo rybicky.net/atlasrostlin/plagiomnium_affine či rybicky.net/atlasrostlin/fissidens_fontanus. Je jich spousta, ale špatně se poznávají. A většina z nich vypadá jako Taxiphyllum barbieri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kikuška
Jo, z něčeho růst musí. Měl jsem v akvárku všechny jeho kořeny. A může to vypadat i zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:04 DeathAngell
neskoušel bych to :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 20:00 lukaspd – mach???
Chcel by som sa spytat, ze ci by bolo mozne dat do akva klasicky mach z prirody??? ci to nespravy neaky problem a ci aj takyto mach dokaze prezit pod vodou... moc dik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:40 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Filodendron
V knížce jsem četla, že když se do akvária dají vzdušné kořeny filodendronu, tak odčerpají dusitany z akva. Zní to zajímavě. Máte s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:37 Muž Yirka [9126] – Re: Metz
Vlhko není mokro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Metz
Nejde, můžeš si koupit třeba Bolbitis ;-) www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:34 Metz
Kapradina má ráda vlhko,ne?Mechy taky a znám par lidí co natrhali mech a dali do AQ a normal roste.Tak se ptam jestli jde toto s kapradinou... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:34 Muž Horác [3942] – Re: Metz
Bohužel. (Teda pokud ti na té zahrádce neroste např. Microsorium. O čemž ovšem pochybuju.) :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 19:30 Metz – Kapradina do akva
Myslíte,že když dám kapradinu do akvárka,že vyžene submerzní listy a bude normálně růst?Máme toho plnou zahradu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 13:21 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: V
děkuji za radu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 12:41 V – Re: kikuška
Cryptocoryne by měly být spokojený...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 67

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 52495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny?od=2337