Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 17:08 Muž ludvik [1082] Re: Sid
Manganistan draselný? Hypermangan? K čemu, ve funkčním akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 16:43 Muž Davik59 [0]
Fotka k příspěvku Zdravím. Založil jsem miniakva a na rostlinách se mi tohle začlo objevovat. Neví někdo z čeho by to mohlo být popřípadě jestli to není nějaká řasa? Dík za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ludvik
...a co dalšího zbývá? To co nevidím. Tedy potřebuji změřit...
Co zkusit manganistan draselný? Třeba od Rataje - Test CHSK (Antialgae).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 11:38 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ludvik
Já vím jen o jednom testu na organický odpad ve vodě a to od Rataje Antialgae. Ale asi budou i jiný, ale nikdy jsem to nepotřeboval ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 00:28 Muž ludvik [1082] Re: baletka
Odpovídal jsem na "zkontroluj organický odpad". Tak se ptám jak. Třeba já mám řasy i když spadané listí sbírám, hovínek moc nemám (ale i tak stahuji) a co dalšího zbývá? To co nevidím. Tedy potřebuji změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 00:23 Žena baletka [624] Re: ludvik
čím co? Čím měřit znečištění vody nebo čím bojovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 00:07 Žena baletka [624] Re: jozkablack
Já osobně si myslím, že ubírat světlo není řešení. Pak začneš svítit a řasa se rozjede znovu. Jestli přijdeš na to, jak se s tou mrchou poprat, dej echo. Ráda bych to taky věděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 23:03 Muž jozkablack [0] Re: baletka
Jj...v poslední době jsem začal častěji odkalovat. Vodu měnim 2x týdně, místo 1x a ubral jsem krmný dávky. Světlo opravdu ubírat nechci. Před cca dvěma měsíci jsem naopak přidal a rostlinkám to jen a jen prospělo. Přidal jsem 2x 18W a rostliny na to okamžitě zareagovali. Naopak do tý doby růst nic moc a štětičková řasa akvárku dominovala. Rači trošku zelený řasy pod světlem u hladiny, než štětička všade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 22:21 Muž ludvik [1082] Re: baletka
Čím?
baletka napsala: ... zkontroluj i množství organického odpadu ve vodě, což s tím souvisí. Přeji Ti zdárný boj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 21:40 Žena baletka [624] Re: jozkablack
Jo, prý se to řeší snížením osvětlení. Což je problém, protože jakmile snížíš osvětlení, paroh sice zmizí, ale nastoupí jiné problémy - neprospívání rostlin, jiná řas... je tady toho všude o tomto tématu hafo a stejně nikdo nezná univerzální radu. Obecně asi platí zvýšená hygiena, jak se píše o řádek výše méně krmit, zkontroluj i množství organického odpadu ve vodě, což s tím souvisí. Přeji Ti zdárný boj...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:33 JoKa Re: acik
Ahoj, mě na "jelení paroh" (nazvi to štětička, ruducha, černá štětičková řasa, pořád se bavíme o tom samém, jenom v možná trochu jiné verzi a velikosti) nejvíce pomohlo snížit krmení ryb. Zavedl jsem v nejvíce postižené nádrži každotýdenní 2 denní půst a celkově i ostatní dny jsem krmil trochu méně a za měsíc se z ruduchy stal jen lokální problém.
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:01 Muž jozkablack [0] Re: baletka
baletka napsala: Hele, vypadá to stejně, jako můj jelení paroh... Nejsou to listy docela dost u hladiny resp. u světla? Já bych na to vsadila.
No podobnou řasu u hladiny jsem na Hydrphyle ojevil já. Jě těstně pod hladinou u světla....moc to neřešim, protože mi tolik nevadí, ale estetické to neni. Dá se s tim něco dělat? Polyspermu co týden zastřihávám, ale pokaždý se do tří dnů řasa objeví i na nových listech co povyrostou ke světlu. Svítim od 12 - 21:30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 18:04 Muž Aforte [533] - Rostliny
Je to rozsivka. Pokud vím, tak se dobře oddělává z dekorací. Začni výměnou části vody v kratších intervalech. Do filtru nechytej. Co vím, tak se rozsivky, tedy hnědé řasy dělají při slabém osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 18:00 R Muž romant [27983] Re: Majkl
Rezavé zabarvení, to by mohly bejt rozsivky, ale na ně bych to umírání nesváděl. Začni s denní výměnou 1/3 vody. Zaregistruj se, zařiď prezentaci, neb bez toho někdo těžko smysluplně poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:57 Majkl – rezaté rostlinky kamínky
Ahoj, mohl by mi někdo poradit udělalo se mi na kamínkách na podloží a rostlinkách takové rezavé zabarvení nevím co s tím? akvárium je v provozu cca 1 měsíc a rybičky umírají.Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:28 Muž acik [416] Re: lhajek
nechci to řešit až bude kalamita :)
lhajek napsal: Takovéhle množství řasy tedy neřeším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: acik
Takovéhle množství řasy tedy neřeším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:23 Muž acik [416] Re: baletka
ja už tuplem nevim :)

baletka napsala: Tak potom nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:20 Žena baletka [624] Re: acik
Tak potom nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:11 Muž kofejn [963] Re: acik
V mém akvárku tomu říkám ruducha štětička. rybicky.net/nadrz/15921/134.jpg…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 17:53 Muž acik [416] Re: baletka
spise ve vetsi spodní polovine akvária zhruba 3/4
baletka napsala: Hele, vypadá to stejně, jako můj jelení paroh... Nejsou to listy docela dost u hladiny resp. u světla? Já bych na to vsadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 17:47 Žena baletka [624] Re: acik
Hele, vypadá to stejně, jako můj jelení paroh... Nejsou to listy docela dost u hladiny resp. u světla? Já bych na to vsadila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 17:30 Muž acik [416] Re: baletka
tak jsem se mrkl a možná to jde spíše do hodně tmavě zelena,ale určit to 100% stále nemůžu
baletka napsala: A když to utrhneš a podíváš se přímo na ruce, pořád šedo-černo nebo trochu jakoby zeleno-šedo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 12:24 Žena baletka [624] Re: acik
A když to utrhneš a podíváš se přímo na ruce, pořád šedo-černo nebo trochu jakoby zeleno-šedo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 10:14 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku Tak ještě jedna fotka tehle řasy,půjde něco poznat? :) barva jde do šeda/černa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 22:50 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sid
Fotka k příspěvku Také jsem si ho kdysi koupil a skončil napůl potopený v jezírku. Dodnes ho vidím přes zimu zamrzlý v ledu. Rostl celkem dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vaaclav
I když na fotce není puškvorec, neodolám poznamenat: puškvorec jsem "zdědil" i s akváriem před zhruba 4 lety. Za celou dobu neměl listy nad vodou, (akva je hluboké 50cm), přesto vydržel. :-)
BTW: Znám mnoho jiných, vhodnějších a zajímavějších kytek do akvária. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:17 Marcel G Re: Sid
Tak teď, když na to koukám pečlivěji, tak musím uznat, že máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 15:36 Žena arumba [0] Re: Sid
Nevím co to je, ale už je to ve váze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 14:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Marcel G
Ať dělám, co dělám, žádný puškvorec (Acorus) nevidím.
Co ale vidím, je zelenec (Chlorophytum). :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 08:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: arumba
Kdyby jsi měla možnost vystrčit mu listy nad hladinu tak by asi vydržel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:38 Žena arumba [0] Re: Marcel G
Jojo, půjde do vázy, buď tam přežije nebo jde do koše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:35 Žena arumba [0] Re: lhajek
A jo, díky moc. Jediná rostlina z Hornbachu... No jo no, jsem poučená :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:34 Marcel G Re: lhajek
Ano, podle mě to také bude Acorus gramineus var. variegatus => na stránkách Dennerle je uvedeno, že je určena do terárií ( www.dennerle.eu/… ), nikoli akvárií, takže bych jí okamžitě vyndal z akvárka, jinak se začne rozkládat a bude zaděláno na další problémy s řasami. Pokud ti jí doporučil nějaký prodejce do akvária, tak bych to u něj zkusil reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: arumba
Podle nabídky jejich vebu by to mohl být rybicky.net/atlasrostlin/acorus_cv_variegatus
V popisu se dozvíš víc o nevhodnosti do akvária ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 13:25 Žena arumba [0] Re: lhajek
Tou vlevo myslíš tu s bílým lemováním? Nevím název, ale je to od Dennerle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2013 13:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: arumba
Rostlin určitě víc, ta rostlina vlevo nebude asi akvarijní (tu bych vyhodil). Krevetky ne, ale šneky jako jsou okružáci bych se nebál nasadit, možná i piskořky. Anubiasy rostou dost pomalu a starší listy bývají zařasené, ale to není důvod ho vyhazovat.
Řasy si vždy do akva cestu najdou, takže kvůli nim vyhazovat rostliny nebo dokonce znovu zakládat akva moc smysl nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:59 Žena arumba [0] Re: Designer
Vyrobila jsem prezentaci, jsem tu pár dní, tak nevím zda správně...
Svítím jen 6hod denně, četla jsem že se má svítit málo, tak nevím jestli to ještě omezit.
Mám si o víkendu na burze koupit nějakého šneka, krevetku nebo něco co by to ožralo?
Nebo nemám radši Anubias vyhodit? Chtěli jsme nakoupit ještě nějaké rostliny, mám to tedy odložit až se řasy zbavíme?
Díky moc za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 12:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: arumba
Ted s tim prakticky nic, men vodu a krm, jako by tam byly ryby, ono si to sedne. Cerstve zalozene akvarko muze trpet ledascim (specialne po par malo dnech), co samo po zabehu zmizi, protoze se znacne zmeni podminky. I proto se ryby doporucuji az po mesici, at v tom vodnim silenstvi pri zabehu nitrifikace netrpi.

Na co se muzes podivat, zda nesvitis pro rozjezd prilis dlouho, protoze v zacatku to chce spise mene svetla (nebo kratsi dobu) nez pozdeji a Jeleni paroh je na svetle vylozene zavisly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 11:35 Marcel G Re: arumba
Myslím, že to tady bylo řečeno už asi tisíckrát: žádný zodpovědný člověk nebude někomu radit, co s tím, když neví, v jakých podmínkách se ten problém vyskytuje. To znamená, že v první řadě by sis tady měla založit prezentaci a popsat tam co nejlépe podmínky ve tvém akvárku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 11:33 Žena arumba [0] Re: Marcel G
Zkoušela jsem to sundat rukou, z Anubise to jde jednoduše setřít, teda něco tam zůstane, spousta toho zmizela, ale z Valissnerie to sundat nejde vůbec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:41 Žena arumba [0] Re: Marcel G
Díky, nepotěšil jsi mě, to mám fakt štěstí si tohle přinést domů. A co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:37 Marcel G Re: arumba
Na Vallisnerii to bude asi "jelení paroh" (Compsopogon, angl. staghorn), na anubiasích bych to tipoval spíše na "černou štětičkovou řasu" (Audouinella, angl. BBA). Obojí patří mezi ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:32 Žena arumba [0] Re: arumba
Fotka k příspěvku a poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:32 Žena arumba [0] Re: arumba
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:32 Žena arumba [0] – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Ahoj,
můžu poprosit o radu jestli je to řasa a co s tím. Jedná se o nové AQ, založené v pondělí, já jsem si myslela že jsou narušené okraje rostlin po převozu a sázení, ale ted vidím že to bude asi řasa. Myslím, že už na rostlinách musela být při koupi.
Díky za rady!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 09:27 Žena baletka [624] Re: acik
Ty jo... tak já si myslím, že to staghorn je. Něco velmi podobného mám teď taky, posílala jsem to Marcelovi, aby se kouknul pod mikroskopem a byl to jelení paroh. U Tebe to sice vypadá "chlupatější", on ten Staghorn je jakoby protáhlejší a jinak se větví. Ale otázka je, jestli ty chloupky na té Tvé fotce nejsou jen přichycený bordýlek, to musíš vědět Ty :-) Jinak už tady psal právě MarcelG, že mu kdokoliv může poslat řasu a on se na ni mrkne. Člověk pak ví přesně, co má ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 08:36 Muž acik [416] Re: Burik
To jsi moc hodny,tak tedy nejaka ruducha? :)

Burik napsal: tak já ti teda jako jediný odpovím:-))Staghorn,neboli jelení paroh vypadá jinak.Větví se a je takový slizký na dotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 08:24 Muž Burik [727] - AquascapingRe: acik
tak já ti teda jako jediný odpovím:-))Staghorn,neboli jelení paroh vypadá jinak.Větví se a je takový slizký na dotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 07:42 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: lhajek
Sory blbnu v akvarium mam ale oboji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2996