Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to řasa?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaká je to řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2014 22:07 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ammi
Tak ji tam nechej,kdyz se ti libi a nic neomezuje,nektere rasy jsou dekorativni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:41 Žena Ammi [22] Re: romant
Díky. Zdálo se mi, že by to mohla být i nějaká Cladophora, ale je pravda, že roste jen v těch úhledných kopečcích a dále se nevětví. Každopádně jsem ráda, že to není ruducha, připadá mi docela pěkná a ráda bych ji na filtru nechala, krevetám se líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:51 R Muž romant [27981] Re: Ammi
Podle mě je to krátká přisedlá zelená řasa, z kategorie méně problémových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:43 Žena Ammi [22] Re: Ammi
Fotka k příspěvku řasa na filtru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:43 Žena Ammi [22] – Je to ruducha?
Fotka k příspěvku Zdravím, je na obrázku řasa ruducha? Má svěže zelenou barvu. Roste mi na filtru a teď se jeden trs objevil na leknínu. Je docela podobná fotkám Jardzina, jen je zelenější.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 11:50 Muž LMI [6] Re: Marcel G
Môžem ti poslať vzorku na pozorovanie :-)
Ako si sa ich zbavil? Na kameňoch, kde sú tiež, to nie je problém, ostrihanie listov nie je najlepšie riešenie, lebo trpia .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 11:11 Marcel G Re: LMI
Já bych to tipoval na nějaký druh rozsivek. Už jsem měl jednou pod mikroskopem stejnou řasu. Vytváří na listech takový hodně tmavý povlak, který nejde snadno setřít. Někdy může mít i takový rezavý nádech. Určil jsem tam tehdy nějaké rozsivky, a pak ještě nějaký druh zelené řasy (malá, jednobuněčná). Bohužel jsem ale tehdy neměl moc dobré vzorky na pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 09:42 Muž LMI [6] – Problem
Fotka k příspěvku Skúsim sa opýtať ešte tu. Tuší niekto z vás, čo by to mohlo byť?
Viac foto u mňa v prezentácii v zložke problém.
Ďakujem za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:41 Muž Jardzino [6] Re: Johan
Jsi si tím jistý ? Díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:21 R Muž romant [27981] Re: Dodin
Ruducha, mrkni do jejího vlákna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:19 Muž Dodin [4] - Rostliny – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Nevíte o jakou řasu se jedná a co je její příčinou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jardzino
Černá štětičkovitá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:11 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka. omlouvám se za kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:09 Muž Jardzino [6]
Fotka k příspěvku Chtěl bych Vás požádat o identifikaci. Řasa dělá husté chomáčky, Tmavě zelená barva a jednu za druhou. Když chomáček urvu a obrátím, tak vidím že držela jen v jednom bodu. Dělá se jen na dekoraci blízko hladiny která se čeří. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:17 horalka Re: horalka
Fotka k příspěvku a tu je ještě jedna - prostě to bílý (písek je jinak béžovej)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:16 horalka Re: horalka
Fotka k příspěvku další fotka - ze strany - snad je to líp vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 16:15 horalka – plíseň na písku - co s tím?
Fotka k příspěvku Zdravím,
před cca týdnem nasypal mladší syn v nestřežený chvíli do akvárka celý krmení. Do večera byla mrtvá poslední neonka, pak muž přelovil co se dalo - tzn. 6 pavích ok a jedno mladý (muž tvrdí že je to oko, já tvrdím že je to xyfa), paví oka postupně pomřely ve vedlejším akvárku, mladý sem odlovila a nejspíš zachránila koupelí teplým preventinu. Vyměnili sme vodu (zůstala tam max. 1/3 ůvodní, spíš čtvrtina), xyfy sou v pohodě, mladý k nim asi brzo přibude, ale na dně se udělala plíseň, která roste. Jediný co mě k tomu napdá další je, že rybky dostaly k vánocům nítěnky a ty se někde v blízkosti plísňovýho místa (ale teda ne úplně na něm) zahrabaly .. napadá vás k tomu něco? Zítra jedem na hory, vracíme se v neděli .. přežijou?
díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 13:09 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: Designer
100% souhlas s Designerem. Provozuju oba systemy soucasne: A) 240l hightech, nestacim se divit kolik zivin a CO2 jsou ty kytky schopny spotrebovat a jak rychle narusta biomasa. Zvysenou davkou zivin jsem systemu vyrazne pomohl, rasy zmizely, objevuje se jen mirne zabi vlas, ktery ma imho podobne pozadavky jako vyssi rostliny. B) Male 18l lowtech, uplny protipol (bez syceni CO2, hodnota tak 2-5mg/l, bez hnojeni, jen osmocote a zahradni substrat ve dne). Jsem velmi prekvapen, pri jak malem svetle bezne kytky rostou a jak krasne pomalu a soucasne uplne bez ras. To co stejna kytka v hightech udela za tyden, tak low tech za mesic. Ale chce to opravdu malo svetla, hodne trpelivosti a soucasne co nejmin zasahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 12:13 Muž kofejn [963] Re: Designer
Souhlasím, když jsem svítil páskama, tak než zdechly, bylo to fajn. V srpnu jsem vyměnil za XT-E a od té doby to ladím. Snažil jsem se vyhladovět ruduchu, což se povedlo, ale zase se objevilo něco jiného. Protože drivery už jedou jen na 350mA a ubrat nemůžu, zatím nechám zapocená krycí skla, případně zruším dopolední svícení. Ještě můžu přihnojit, tam rezervy jsou. CO2 se chci vyhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.01.2014 08:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Vzdycky si rekni, ze limitem pro rostliny musi byt svetlo, nic jineho.

Jestlize Ti nestaci ziviny k tomu kolik svitis, musis prihnojit minimalne tak, aby ke svetlu nechybely, nebo stahnout svetlo.

Jestlize chybi CO2, rostliny si umi castecne poradit, ale jak je svetla moc, bud musis uz CO2 dodat, nebo to sviceni stahnout.

Existuji vlastne jen dva rekneme bezproblemove (co je to "bezproblemove", ze?) zpusoby.

1. je svitit minimem, pri cemz jeste aspon nektere rostliny rostou a pak neni treba nic moc, leckdy staci jen menit vodu a to pri neprerybneni ani neni potreba tak casto. Je to nejstarsi a nejjednodussi zpusob akvaristiky.

2. je svitit poradne, dodat hnojiva at nikdy nic nechybi, pridavat CO2 v jeste bezpecnych mezich, menit casto vodu, a v akvariu mit rozumne proudeni vody. U takoveho akvaria se sice mohou problemy take objevit, ale pri nich staci nekdy i jen malo stahnout intenzitu svetla a problemy se resi jako mavnutim kouzelneho proutku. Nevyhodou je nutna stala udrzba a vyhazovani spousty prerostlych rostlin, aby totalne nezastinily a tim nevyhubily jine, pomaleji rostouci nebo vzrustem nizsi.

Cokoli mezi je cesta do pekel, moc udrzby a vysledek za ni nestoji, pricemz se kazdou chvili neco rado zvrtne, takze nejaky cas je to bajecne a najednou zase nejaka nova rasa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 23:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
mě tohle dělají i placky, o skalárech ani nemluvím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:53 Muž kofejn [963] Re: grunda
To jo, když mám ruce v akvárku, vyzobávaj mi bubliny vzduchu z chlupů :).
Změřil jsem NO3 a PO4 a mám 10 a 1mg/l. Zvýšil jsem pomocí sanytru NO3 asi na 20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:08 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
jsou to kyseliny, žerou všechno na co přijdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:54 Muž kofejn [963] Re: grunda
Ty mi ožírají hlavně mokřanku. I když možná si tohodle taky zobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:54 Muž Burik [727] - Aquascaping
já měl současně obě..jak tuhle,tak dlouhou,tak mě to zmátlo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kofejn
tuhle řasu baští i skaláry - při nedostatku zeleného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:39 Muž kofejn [963] Re: grunda
To by asi byl ten lepší případ. Podle tohoto rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu by to měli baštit šneci a živorodky. Bohužel CO2 nepřidávám, tak můžu jen ubrat světle a přihnojit.
Možná koupím i paví očka, ať maj skaláry přísun živého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:21 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Burik
vláknitá to není, tahle už delší nebude, je to Krátká přisedlá zelená řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:17 Muž Burik [727] - Aquascaping
já ji měl taky dost..ubral jsem světlo(intenzitu),přidal co2 a nic jiného jsem neměnil.A zdá se to mnohem lepší po pár týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:15 Muž kofejn [963] Re: Burik
Teď jsem snad zbavil ruduchy, zase přišla GSA a teď ještě tohle. PO4 mám 1mg/l, NO3 10-20mg/l. Mám ubrat na světle a trochu přihnojit KNO3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kofejn
to vypadá na začínající zelenou vláknitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:04 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Ještě v detailu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:03 Muž kofejn [963] – Chlupaté lupení
Fotka k příspěvku Tak mám ve sbírce další úlovek, nevíte co s tím? Na ruduchu je to moc tenké a zelené. Jelení paroh? Cladphora to asi není, ta mi po kytkách neleze.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Redgi
sinice to není, zato je tam nádherný soubor řas - od ruduchy, přes zelenou po hnědou - gratuluji :-D Teď vážně - zanedbaná údržba + moc světla a málo CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:39 Redgi – řasa
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu znalejší členy tohoto fora. Již delší dobu bojuji s mi neznámou řasou (řasami). viz foto.
Tmavě zelená a potahuje se po kytkách. Nevím zda to je sinice....?
Prosím o radu jak se ji zbavit...

děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 19:27 Muž Vlasta31 [3] - CichlidyRe: Burik
Načtu díky za odpověď, mám z ní velkou radost;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Vlasta31
gratuluji,je to krásná ruducha-štětičková řasa.Je tu o ní napsáno opravdu hodně,najdi si to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:49 Muž Vlasta31 [3] - Cichlidy – Co je to za řasu
Fotka k příspěvku Neví někdo co je to za řasu, jak se ji zbavit a jestli nemůže vadit krevetkám? Jsou to takový černý chuchvalce na kořeni.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:59 R Muž romant [27981] Re: Sid
Já nic, já muzikant, jenom jsem byl zmíněn a autorem oné myšlenky jste samozřejmě Vy, to bych si nedovolil, přivlastnit Vaše glosy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lulito
...My jsme s romantem asi přišli na to kde se chybička vloudila. Zkapalo COčko...
Nepovídejte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:52 JoKa Re: romant
Ten recept, 1/3 týdně mi byl věru povědomý, proto jsem také ztichl... :)

Edit: také jsem chtěl dodat, že s tím přišel Sid, ale on se určitě ozve sám... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:37 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Urtman
Ne ne dokopávám seč k tomu pravidelně i když mi teď dává prcek zabrat. My jsme s romantem asi přišli na to kde se chybička vloudila. Zkapalo COčko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:35 JoKa Re: Lulito
OK, mlčím, problém bude jinde...
Jenom to fakt vyznělo, jako že teď maj luxus, po 14 dnech půlka vody... Radši se ptám...
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:34 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Urtman
1 týdně 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 20:02 JoKa Re: Lulito
Teď jsem dokonce během dvou týdnů vyměnila polovinu vody v akva místo třetiny.Teď si rýpnu, nedá mi to. Pokud rýpu neoprávněně, tak se omlouvám předem...
Jak často tu údržbu aplikuješ? Tvůj příspěvek na mě zapůsobil, že teď zrovna po 14 dnech půlku a říkáš to, jako by těch výměn bylo víc než obvykle...
Jak často měníš vodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lulito
neříkám vyhodit, jen ho dát na start pryč, až se akva rozjede, tak ho dej zpět. Ušetříš si spoustu problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:47 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: grunda
Když zrovna ten kořen se mi tak moc vyhodit nechce :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 19:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lulito
solidní mazec, ze startu vyhoď kořen - dej místo něj nějakou rychle rostoucí kytku, CO2 ti vyjelo kvůli netěsnostem, já v 700 litrech provozuji 6 kg láhev cca 3 měsíce. hnojení na polovinu klasiky.světlo nechej jak je (pokud máš reflektory - sundat), CO2 na limetkově zelený dropchecker
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:47 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Děkuji za radu. Doufám, že to pomůže. Už se to nedá vydržet. Já se tak ráda koukám a teď se to nedá sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 18:41 R Muž romant [27981] Re: Lulito
Těch řas tam bude více, zřejmě rozsivky, zelená a i ruducha, tedy řekl bych, kdyžtak mě někdo doplňte, opravte. Toho zbavení se právě tím podpořením růstu rostlin tím lehkým přihnojením a samozřejmě výměnou vody, což je vlastně taky lehounký přihnojení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 121138x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa?od=2811