Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra Tec EX 1200

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Tetra Tec EX 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:45 R Muž Silent [5949] – Re: chrostik1
Tetra holt s technikou trochu šlápla vedle, protože kvůli co nejnižší výrobní ceně šla do Číny. Ostatní výrobky jako krmiva a chemie jsou stále mezi špičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:40 chrostik1 – Re: Haimdol
Tak to mě doopravdy moc neuklidnilo, protože cena je napasovaná na EU. To jestli je cílem soudruhů z DDR zničit poměrně známou značku, tak to dělají velice dobře - já osobně si od nich už nekoupím ani ň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:25 R Muž Silent [5949] – Re: beowulfx
Já to myslel tak, že VW nebo BMW si nenechávají dělat auta v Číně tak jako si tam nechává filtry dělat Tetra a Sera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:22 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Haimdol
No s těmi auty bych si nebyl tak jist, ony se totiž v číně dělají a ve velkém, akorát po té co neprošly evropskými euro ncap testy, kdy nedostaly ani jednu jedinou hvězdičku je zakázali dovážet do zemí EU :-D Ale to je do jiných témat.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:20 R Muž Silent [5949] – Re: chrostik1
Jestli tě to "uklidní" tak Tetra tec filtry se dělají kompletně v Číně. Což u aut nehrozí, alespoň zatím. A jen tak na okraj. Eheim si filtry striktně dělá v Německu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:17 chrostik1 – Re: beowulfx
Tak to nezbývá, než-li s tebou souhlasit. Kdyby ten krám zarachtal a chcípnul, tak mě to také naštve, ale ne tak, jako když mi při své poruše zničí podlahu za desetitisíce. Automobil beru také jako spotřební materiál, ale i tak se spoléhám na to, že když se rozhodne "chcípnout" tak v něm neuhořím, nebo něco podobného nepříjemného - kurňa, když o tom tak přemýšlím, to moje přibližovadlo je také německé výroby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:11 R Muž Silent [5949] – Re: beowulfx
Já bych použil spíše tuto podstránku www.tetra-service.net/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:07 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: beowulfx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: chrostik1
Plaček s tím nic nezmůže je to jen prostředník, jak řekl kolega jediné řešení je Tetra gmbh, nebo zjistit jestli nemají nějaké zastoupení i u nás v čr akorát se obávám, že nic moc nevyřešíš, takový je prostě trh, člověk musí více zkoumat co kupuje, dneska je už vše spotřební.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:55 chrostik1 – Re: Haimdol
Vím, ale to je pro mne moc daleko (vzdálenostně i jazykově) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:53 R Muž Silent [5949] – Re: chrostik1
Myslím, že dovozce je Plaček. Svoje rozhořčení bys měl směrovat spíše na Tetra GmbH D-49304 Melle Germany :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:44 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: chrostik1
Každému vždy tento filtr hlavně zde na fóru rozmlouvám, jelikož tento problém je u těchto filtrů docela běžný, vidím že se mi to neustále potvrzuje...přeju hodně štěstí.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 16:39 chrostik1 – A je to tu zase!
Zdravím Vás kolegově. V červnu 2009 jsem zde psal (ještě pod jménem Chrostík), že mi můj Tetra tec ex 1200 začal protékat. Tento jsem zaslal prodejci, ten uznal reklamaci a na mou žádost mi poslal menší filtr jiné značky. Od té doby jsem měl v mém akvárku (600 litrovém) dva menší filtry - Fluval 305 a Tetra tec ex 700. Dnes jsem po příchodu ze zahrady zjistil, že zase plaveme. Nyní mi(pro změnu) začal protékat Tetra tec ex 700 a to na stejným místě jako kdysi Tetra tec ex 1200. Dnes to šeredě odskákala plovoucí podlaha, která díky "kvalitním" výrobkům f. Tetra dostála svého jména - tedy plovoucí.
Kolegové, chtěl bych Vás požádat, zda-li zde někdo nezná kontakt na dovozce těchto neskutečných krámů. Rád bych si s tímto dovozcem o kvalitě těchto šmejdů promluvil osobně.
A ještě ještě jedna rada pro všechny kteří tyto filtry mají a nebo o nich uvažují. Pokud rádi vyhledáváte adrenalinové situace - tak jste (stejně jako já) koupili dobře a nebo dobře uděláte. Ostatním mohu z mých zkušeností poradit, aby si koupi rozmysleli, protože se doopravdy jedná o krámy, které v nekvalitě pravděpodobně nemají na našem trhu konkurenci.
Ch1

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 06:56 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: jeník
Díky všem za tipy, teď už si s tím nějak poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 23:39 Muž jeník [54] – Re: ČichavecTom
A nebo se vykašlat na chlazení; víte, že ho bude třeba? Nádrž je moc pěkná - k těm ztraceným japonikám - ty svoje obyčejně vidím, když rozsvítím v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 21:09 GP – Re: Yirka
mam doma vzhledove to same, ale ventil kape kolem osicky... ted pouzivam jen na vymenu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 19:49 Muž Yirka [9126] – Re: ČichavecTom
Fotka k příspěvku Levné řešení ze železářství - už mi běží 2 roky:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 18:00 R Muž Silent [5949] – Re: ČichavecTom
Tady máš různé možnosti Eheim spojek na tuto hadici s kohouty i bez www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/… a úplně jednoduchá ovšem tady je nutnost mít svorky www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 17:56 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Haimdol
Tudy cesta nevede, hadice je mezi zdí a napuštěným akvárkem a nechci řešit její výměnu. Asi bych to musel vypustit a šoupat...

Pokud EHEIM dělá spojky na hadice a mají v nabídce hadici se stejným průměrem tak hádám že by šlo použít ty jejich spojky ne? Moc by se mi líbilo mít tam něco ála tetratec --- nastrčit hadici a šroubovacím patentem utáhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 17:45 R Muž Silent [5949] – Re: GP
Ještě je možnost koupit Eheim hadici. Prodává se i jako metráž www.akvaristik.eu/… tuším že TT ex 1200 má tento průměr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 17:40 GP – Re: Haimdol
nevim jak jsou na tom zahradni s pitnou vodou, ale v marketech mivaji takovou cirou netlakovou ve vselijakych rozmerech a verim ze bude i levnejsi, ale hlavne s testem na potraviny..
edit: kazdopadne by to bylo bezpecnejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 17:32 R Muž Silent [5949] – Re: ČichavecTom
A co koupit jednu dostatečně dlouhou hadici (stačí kvalitní zahradní) a nahradit s ní tu původní. Pak nemusíš řešit napojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 16:21 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: GP
pravda, je potřeba tam vrazit nějakou PVC trubku. Spíš se bojím abych našel něco co bude rozměrem pasovat do těch tetráckejch hadic... Nejdřív koupim tu náhradní hadici a takto vybaven se vydám do hornbáchu :o)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 16:06 GP – Re: ČichavecTom
v hornbachu by mely mit v zahradnictvi spoustu udelatek primo na toto, ale princip bude stejny, jen ten vnitrek by mel byt tuhy a "hadice" by to asi nesplnila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 16:03 R Muž Silent [5949] – Re: ČichavecTom
Přímo Tetra takovéto spojky v nabídce nemá, ale Eheim ano. Jen mi to přijde zbytečné. Stačí koupit kvalitní hadicové spojky v nějakém hobby marketu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 15:52 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Spojování hadic
Potřebuji spojit dvě hadice od filtru Tetratec 1200, můžete někdo poradit jak na to? Dá se koupit nějaký přípravek přímo od Tetry, nebo od jiného výrobce?
Napadlo mě koupit v hornbachu v zahradnictví hadici o vnějším průměru shodném s vnitřním průměrem hadice od tetratecu, tu vsunout dovnitř a přidělat klasickýma plechovýma šroubovacíma svorkama na zahradnické hadice. Možná to ještě raději namazat vazelínou aby to dobře těsnilo - nerad bych 250 litrů na podlaze v obýváku...

Proč to potřebuji? Chci si vyrobit chlazení vody z autoledničky do které namotám hadici dodávanou jako náhradní díl k tetratec filtrům a to celé pak potřebuji připojit za filtr. Stávající hadice vedoucí od filtru do akvária je krátká.

Díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:53 Peter2 – Re: Martin
mam ho asi 2 roky a maximalna spokojnost, tichy, vykonny a mala spotreba. Peter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 15:41 Muž Kníže Máz [42] – Re: ČichavecTom
Máš pravdu není se čeho bát, taky jsem měl strach, ale když už jsem to měl rozebraný, tak jsem byl zvědavý jak to tam vypadá.
Jo a když jsem to chtěl smontovat, vzpomněl jsem si na tebe potlesk a hned jsem sáhl po foťáku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2011 15:36 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Kníže Máz
Bezva, díky za fotky a palec nahoru palec
Jen doplním co jsem udělal po rozebrání:
1, tlačítko jsem nerozebíral, ale vespod je malá dírka, do ní jsem vrazil šroubovák, přitlačil a tlačítko uvolnil.
2, po uvolnění jsem tlačítko vyndal, vzal do ruky a hrubě ho pohonil o podlahu aby se oběhalo a nezaseklo se mi znova potlesk
3, nakonec jsem vzal obyčejnej jedlej rostlinej olej a tačítko zvenku namastil olejem a znova proběhnul pořádně proti podlaze.

Po složení vše v pohodě a už jsem několikrát bezproblémů napumpoval.
Je to jednoduché tak se toho nebojte :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.01.2011 15:19 Muž Kníže Máz [42]
Fotka k příspěvku Ještě ta pumpa samotná, stačí rozšroubovat a pootočit doleva, samo to vyskočí.
Když se to bude opakovat, nedoporučoval bych při pumpování to mačkat až na doraz!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.01.2011 15:15 Muž Kníže Máz [42]
Fotka k příspěvku Pro ty co se obávají rozebrat filtr, když se jim zasekne tlačítko pumpy. Vše jde bez problémů! Jak již psal ČichavecTom, ve vnitř se dá rozebrat jen ta pumpa! ;-) Chybělo tu jen foto, tak tady je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:00 Muž Yirka [9126] – Re: davidus
Dovedu si představit normální štětičku na čištění lahví - běžně k dostání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 09:57 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Haimdol
Chtěl jsem se zeptat jestli se prodává nějaká štětka na čištění plastových kolínek u sání na vstupu a výstupu venkovního filtru.Rozebrat nejdou jsou tam úhly a často se zanáší.Má někdo nějakou vychytávku a nebo se na to prodává nějaký kartáček?Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 15:38 Muž Stenly [44]
No pak už zbývá snad jen automatizace centrálně přes PC s dálkovým přístupem do systému... jsi na dovolené.. hodíš z egypta oko na net a přes webku zkontroluješ akva.. hodnoty pak poladíš a hotovo. Výměna a dopuštění vody. Jen asi mrtvý ryby by se nedaly takhle odstranit, odkalovat dno a čistit filtr by se muselo klasicky... a probrat kytky. To už je ale téma pro akvamagory... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:32 Muž Kníže Máz [42]
Vím že tato debata je o jiným filtru, ale vzhledem k tomu že bych chtěl větší nádrž, což nevím jak dopadne? Tenhle se mě líbí moc, jen ta cena sad www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:20 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: ČichavecTom
teď jsem si uvědomil že jsem vůbec nedělal fotky jak jsem to měl rozebraný (hlavu EX 1200). Škoda, mohlo se to tu někomu hodit. Ale i tak, nebojte se toho, je to 6ti šroubech a vevnitř vůbec nic není (jen ten zatavenej motor a tlačítko) smich O záruku nepřijdete, pokud nestrhnete závit u šroubu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:16 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Stenly
potlesk to pak otevřeš skříňku pod akvárkem a bude to jak vistřižený ze startreku :-D

jedu teď na čtyři dny pryč tak snad se to nepočurá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:09 R Muž Silent [5949] – Re: Stenly
To už je lepší investovat do Eheimu s elektronickou regulací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 14:04 Muž Stenly [44] – Re: Kníže Máz
Však o nic nejde.. jem jsme rozvinuli debatu. Mě ještě tak napadla další možnost jak filtr regulovat... frekvenční měnič. Tím by se měnily otáčky vrtulky a nemuselo vy se nic škrtit.. jen ta cena by byla trochu mimo tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:37 Muž Kníže Máz [42]
Máte pravdu já jen psal co může hrozit. Když vše normálně funguje, tak při přivírání přítoku se automaticky omezí odtok, ale jen když vše funguje. Proto výrobce doporučuje regulovat jen odtok. Ptal jsem se na to zástupce výrobce v ČR. Je pravda že nevíte kdo je na druhý straně drátu :-) tak se na mě nezlobte stydim Já už nechci nic riskovat, hlavně když nejsem pár dnů doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:35 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Stenly
Souhlasím že dobré řešení je škrtit vstup i výstup stejně, tím se nic nezkazí. A taky si myslím že když zavru přívod úplně tak se vůbec nic nestane. Přestane téct voda a vrtulka si dál honí to co je uvnitř filtru. Pokud by byla někde netěsnost tak natáhne vzduch a začne to být slyšet podobně jako když je filtr zavzdušněný. A i kdyby ne tak dle mého názoru je lepší zničená vrtulka za tři stovky (nebo kolik stojí náhradní) než celý akva na podlaze...

Jinak já to mám naplno a ještě mám výpustní sprchu umístěnou vertikálně v rohu akvária až ke dnu. Bohužel standardně dávají do sady jen kolínko pro horizontální umístění sprchy a rovný díl se nedá sehnat jinak než vlastní výrobou. Kolínko jsem dvěmi řezy zbavil "zatáčky" a dvě koncovky které mi zněj zbyly jsem zabrousil a slepil lepidlem. Pokud do toho někdo půjdete tak pozor na lepidlo, je potřeba použít lepidlo na "obtížné" plasty jinak to možná nebude držet.

Tak zdar a ať neteče X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 11:11 Muž Stenly [44] – Re: Kníže Máz
Dovolím si oponovat.. zadřít se nemá proč. Pokud je filtr řádne zavodněn.. a aby fungoval, tak v něm vzduch být nesmí, tak i když zavřu přívod úplně, bude se vrtulka stále točit a vodu ve filtru vířit bez nasátí vody a jejího následného výtlaku. Jak už bylo napsáno, při škrcení výstupním ventilem je nasávání stejné (to by se musely regulovat otáčky vrtulky) a výtlak je omezen. Z toho plyne zvednutí tlaku ve filtru a možnost povolení nějakého těsnění... zákony fyziky ošulit jaksi nejde. Já osobně mám filtr EX700 a jen krátce, ale švagr ho má několik let a nikdy mu netekl. Škrtí na vstupu a jediný problém měl s křehkostí ventilů, když se mu ulomily. Neříkám že jsou tyhle filtry bezchybné, ale jsou za rozumné peníze. Toť moje zkušenosti... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 08:55 Muž Kníže Máz [42] – Re: Stenly
Když bude nedostatečný přítok, hrozí zadření! Všeobecně se doporučuje přiškrtit jen odtok, právě proto aby nedošlo k zadření. Já osobně to mám pořád na plno a nemám s tím žádný problém a alespoň to čeří krásně hladinu. Ze začátku jsem zkoušel přiškrtit odtok a to na několik týdnů a vše v pořádku. Teď to přiškrtím jen když dávám dafnie nebo vločky. Mě osobně tento filtr začal blbnout až po roce a půl. To mě začal protékat a po všech možných opatřeních to teklo dál, ne jen pár kapek, ale několik pramínků vody ze všech stran. Když přiškrtit tak oba a radši víc odtok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 07:48 Muž Stenly [44] – Re: Kníže Máz
V čem by podle tebe měl být problém při přiškrcení vstupního ventilu?? Nechám se rád poučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 07:42 Muž Kníže Máz [42] – Re: ČichavecTom
S tím přiškrcením přítoku bych byl opatrný! Když to přeženeš nepůjde tam dost vody a máš jiný problém! Já bych to moc neřešil, když člověk zkontroluje vše co má, dotáhne a namaže, tak nemá cenu nic dalšího s tímto filtrem řešit. Výrobce moc dobře ví že jsou s tím problémy a podle toho reaguje. Nestává se tak často, že ti dají nový výrobek a novou záruku. Pořád se člověk učí a já bych to bral tak, že si příště vybereme filtr od jiného výrobce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 07:22 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: ČichavecTom
Ještě mě napadlo že dost lidí přiškrcuje průtok ventilem na odtokové hadici a takto je i uvedeno v návodu. Mě to ale připadá jako dost hloupé řešení, protože takovým přiškrcením se nutně zvedne tlak v celém systému před přiškrceným ventilem (což je celý kýbl, hlava, přítokový ventil). Jako mnohem lepší řešení mě přijde přiškrtit ventil na přítokové hadici. K této doměnce mě vede jednak jednoduchá fyzika ze základky a potvrzuje ji fakt že když jsem poprvé přiškrtil průtok na výstupu tak bylo slyšet pár vterin poté takové lehké praskání a pnutí v důsledku zvýšení tlaku.

Pokud máte jiný názor nebo zkušenost tak sem s tím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 23:50 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: Wlado
1, v návodu je doporučeno namazat těsnění vazelínou. Pokud teče tak bych toto doporučení ihned vyzkoušel.
2, všiml jsem si u svého že slabé místo je plastová matka na utažení hadic. Objevovala se mi kapka nebo dvě za hodinu na tomto spoji, ihned jsem pořádně dotáhl co mi síla stačila a je to ok. Kdyžtak vazelína taky nic nezkazí.

Než řešit reklamaci tak bych to pořádně všude dotáhl, dal tu vazelínu a zkusil znova pustit.

Ale nevím, mám to doma chvíli tak nechci radit, ber to spíš jako nápady co vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 23:34 Muž Wlado [0] – tetra tec EX 1200
Tak jsem si koupil nový filtr Tetra Tec EX 1200 a po 24 hodinách provozu mi začal téct okolo hlavy filtru ale neteče to okolo těsnění ale přímo z tý hlavy. Naštěstí sem si toho všimnul včas jinak by mi přes noc vyteklo akva 570 litrů. Takže budu posílat na reklamaci. :-( Bohužel nevím co mi bude filtrovat vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 23:31 Muž Kníže Máz [42] – Re: ČichavecTom
Je to "výborný filtr" :-D mám už druhý a nemůžu se dočkat až dostanu další. První tekl a nebylo to těsnění, tak mě dali nový s novou dvouletou zárukou! Tento druhý mě to s tou pumpou udělal hned při prvním čištění a vůbec mě to nepřekvapilo :-) Doufám že to tak bude pokračovat, měl bych rok co rok nový. Jinak už nikdy více!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:59 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: ČichavecTom
Takže přátelé, hlavu filtru jsem rozebral, tlačítko uvolnil, vše složil, zapojil, napumpoval a voilaaaa. Funguje jak má a po cca dvou hodinách provozu ani kapka vedle. Klepu na dřevo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/294-tetra-tec-ex-1200?od=248