Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 17:55 Muž lukes [1] – akva
to bych se divil napis rozmery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:53 Plato
no 15L nemá-padli tam 3 a kus 10l kýble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:52 Plato
akvárko je zaběhlé 7dní. Zarostlé-až na jednu rostlinku nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2009 17:51 Muž lukes [1] – akva
to jestli je 40L tak ja mam 200L to je tak 15L podle me
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:51 Plato – foto
Fotka k příspěvku foto mřenky. To že by mřenka měla být ve větším akvárku jsem se dozvěděl až z netu- prodavačka v obchodě mi řekla, že malé jí nevadí :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:49 Plato
Fotka k příspěvku Foto akvárka-není nic moc rozlišení,ale lepší momentálně nepořídím.Ten teploměr je tam dodán až po příznacích(v obchodě jim došli)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:42 HaZetka – Re: Plato
Jak dlouho je akvárko zaběhlé? Jak zarostlé? Proč máš proboha mřenku v tak melém akvárku? Ta by měla pokud vím mít aspoň 200l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 17:11 Raider – Re: Plato
myslím že až vyfotíš svoje AQ tak ti poradíme líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 16:23 Plato – rybka na dně
Zdravím všechny žábromilné,
Mám problém a potřebuji s ním pomoci.Mám menší akvárko(asi40L) a v něm dvě rybky(zatím) Black molly a mřenku (asi mramorovou nebo pákistánskou).jsem úplný začátečník a po několika dnech se rybky začali chovat dost podivně: Black molly leží pořád u dna pod filtrem a mřenka zalezla pod kámen, jediné co je vyburcuje k pohybu je krmení, obě baští jak pominuté.Nevím co se s nimi děje a dost mě to trápí.Předem děkuji za odpovědi a rady.@

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 12:25 Vocko88 – Re: Imii
snad to nějak zvládneme...Díky moc za radu... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 12:20 Žena Imii [45] – Re: Vocko88
Jistě ... ale prostě mě žerou jen vlhké krmení potvůrky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 12:18 Vocko88 – Re: Imii
No mám v akvárku i molly, takže to bohužel změknout nestačí :-P Krmím patentky, Rataj Univerzal a Dajana Colour...Nebo mu to můžu rozmočit v misce...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 09:25 Žena Imii [45] – Re: Vocko88
Můj bettak to dela taky .. krmim vločkama ... nasypu mu to tam a on to vždy sežere až je to trochu měkké (až si to natáhne vodu) a ty kousky by neměly být větší než jeho tlama =)

čím krmíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 09:14 Vocko88 – proč nejí?
Ahoj, mám doma beťáka 3. den a když krmím, tak nežere. Ne, že by byl divnej, ale prostě to sežere a vyplivne. Může to být furt tím stresem ze změny(ačkoliv jinak se mi zda v poho) nebo, že mu to nechutná? :-) a to dávám už 3.druh krmení... :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 16:33 Eivlis
ahoj u mojeho samečka se mi v oblasti bříška oběvila skvrna co mají samičky taky polehává qale když mu sasypu žrádlo hned po nim jde a nepustí k sobe žádny ostatní ryby myslíte že jde o parazity??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 09:20 Kruel1 – ležící bojovnice
taky mám taková problém pořád mi leží u dna a přijde mi že je jakoby těžká a nežere mi už měsíc a jen leží a čučí a občas jí chytne záchvat a začne po akvárku lítat jak blázen. :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 17:35 lipli – Re: Tonda
Tak si ty samičky objednej přes internet, není to problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 15:54 Vojta – beta
Ahoj chci se zeptat okousal mi ancistrus betu a furt žije má jen ploutve okousané rychle jsme ho dali do jiného akvária poradte prosim dekuji a este dorostou ty ploutve?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:42 Muž Yirka [9118] – Re: arnošt
Otírání nemusí mít parazitický původ. Zkusil bych změřit základní parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 11:26 Muž arnošt [37] - Rostliny
jen obnovuju diskuzi - rybičky jsou zatím v pohodě - žádná neodešla do věčných lovišť, ale cca po týdnu, kdy bylo vše v naprostém pořádku, se mi začaly rybky zase otírat o kameny(břidlici) - začali to dělat i nově koupení pancéřníčci a jeden z nich, zdá se mi, má trochu rozpadlou hřbetní ploutev - zatím mi nikdo nenapsal, co by to mohlo být za parazita nebo co to je a jak na to... díky za rady... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 12:10 Žena datura [104]
hmm, máš jich tam fakt tak akorát - a hodně živorodek. takže musíš počítat s tím, že živorodky vyžadují zvýšenou údržbu. nabouchaný akvárko je potenciálním zdrojem nákazy pro citlivější druhy ryb. asi by to chtělo častěji odkalovat a čistit filtr, aby ses vyhnul dalším nepříjemnýmm zážitkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 12:29 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: datura
oka mušle vyndám, ale asi trochu zkomplikuju život potěru, protože se pod něj docela schovává - no budou si muset najít něco jiného - je toho tam dost...
co se týká počtu rybek, tak se mi to trochu zkomplikovalo - dostal jsem nějaký nový a mám jich tam fakt dost - sice si nemyslím, že by nějak strádaly, ale už je to asi na hraně - během dneška nebo zítřka ještě doplním seznam rybek a kytek - teprve nádrž na těchto stránkách zakládám, takže tam nemám ještě zdaleka vše...ale dík za reakci - taky sem si myslel, že bude rozmný ještě s předěláváním akva počkat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 08:14 Žena datura [104]
mimochodem arnošte, kolik máš v nádrži ryb?
a vyndej z vody (pokud jsi tak už neudělal) ty mušle, uvolňují uhličitany a zvyšují alkalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2008 08:10 Žena datura [104] – Re: arnošt
já bych s předěláváním akva ještě počkala. je to docela anabáze, kam dáš mezitím rybičky a kytky víš? počítáš s měsícem na další zaběhnutí? počítáš s tím, že rybám přiděláš další stres navíc a budou oslabené?
podívej, je to jednoduché. jestli máš vážně v akvárku nějakou velmi infekční nemoc, mají jí teď s velkou pravděpodobností už všechny nebo většina ryb. takže je jedno, kdy to celý založíš znova, a můžeš tudíž počkat, zdali se příznaky projeví i u ostatních.
ale je blbost, znovuzakládat nádrž kvůli dvěma (!) rybám. to vážně není nutné. znovuzaložení nádrže je až ten nejposlednější postup v případě "velké krize", a ta u tebe v nádrži rozhodně není.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 23:57 Muž arnošt [37] - Rostliny – nevím
co to bylo za nemoc opravdu nevím myslel jsem původně, že to byla nějaká ranka, ale když se to vůbec nehojilo a ještě se to objevilo na nose, tak si myslím, že to "mechanický" poškození nebylo - prostě to bylo jako vyžraný. no ale situace se má tak, že jsem dneska musel vyhodit dania - sice ještě žil, ale plaval hodně líně - hejno ho nezajímalo a když s vypětím všech sil vyplaval tak do středního patra akva, tak padal a nakláněl se na bok... jako lidi - cso je??? blbý je, že dřív jak o víkendu, se na předělávání akva asi nedostanu... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 23:06 Nobody – Re: datura
To ano.A ví arnošt,co to bylo za chorobu,jestli postupně(v delší době)nemůže zlikvidovat ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:44 Žena datura [104] – Re: Nobody
proč? celková rekonstruce nádrže je na místě v případě závažných onemocnění typu tuberkulóza, ichytyosporidium a dalších, co napadají celou rybí osádku a rychle ji likvidují.
jeden mrtvý ancík není důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 20:17 Nobody – Re: arnošt
Zrekonstruovat celé akva.Dezinfikce-Savo nebo na 1litr vody - 100g octa a 100g soli a tímto roztokem důkladně vymýt nádrž a nechat působit nejméně 20 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 09:25 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Nobody
myslíš něco přímo do vody (co?) nebo uplně zrekonstruovat akva a pak dezinfikovat (čím?) dik :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 18:46 Nobody – Re: arnošt
Tak v tomto případě,jak vypadá ancík,bych uvažoval o celkové dezinfekci akva. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 14:45 Muž arnošt [37] - Rostliny – A UŽ JE PO VŠEM...
tak sem se stavil na chvíli doma a problém už je vyřešený.... ancistrusek šel pápá... sad chudinka tam ležel nataženej jak dlouhej, tak širokej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:29 Muž arnošt [37] - Rostliny – tak už je to horší!
Fotka k příspěvku zdravím opět. tak jsem o víkendu koupil esha 2000 - zaléčil jsem, ale přijde mi, že ancík je spíš horší než lepší. sice se začal víc pohybovat a je víc akční, ale když jsem včera viděl jeho ranku na hřbetu, tak si říkám, jestli se už fakt netrápí, protože to je díra jak do pr... přikládám fotku a zkuste poradit co s tím - léčit dál nebo poslat do věčných lovišť - je to rybka co mám skoro nejdýl, takže je mi z toho celkem smutno - díky za rady... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 20:15 Muž arnošt [37] - Rostliny
no díky za rady - zítra skočím do nuslí do akvaristiky a zkusím tam něco koupit - navíc tam třeba taky ještě poradí - je to tam super... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 19:26 R Muž Silent [5949]
Myslím, že tady toho o tom výrobku najdeš více. amagro.cz/… . Jinak je to určitě šetrnější řešení než léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:18 Usine – Re: arnošt
Já bych zkusil AQUAHUM. Už jsem několikrát slyšel že to na podobné rány pomáhá. Je to přírodní preparát takže žádné léčiva (jedy), které krunýřovci špatně snášejí. :-) www.aquahum.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:41 R Muž Silent [5949]
Já bych to zkusil s eSHa 2000. Krunýřovci to docela dobře snáší a dobře to zabírá. Hlavně začít včas, aby se tam nedala bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:38 Muž Yirka [9118] – Re: arnošt
Pěkná rybka, bylo by škoda o ni přijít. Možná by to opravdu chtělo zkusit zaléčit, eSHa 2000 ?, Pereventin?, určitě se někdo ozve a přispěje s ještě lepší radou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 09:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
Fotka k příspěvku tak s ancíkem se to vůbec nelepší - ba naopak - je to možná ještě horší - ranka na hřbetu je větší a odnesla to ještě jedna "nosní záklopka", kromě líbajících čichavců snad v akvu žádnou potvoru, která by to mohla dělat, nemám. takže nejspíš nějaká nemoc, ale jaká - fakt nevim - pro lepší představu přidávám včerejší foto... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:12 Muž Yirka [9118] – Re: arnošt
To je bezva. Co se týče toho ancistruse, tak záleží jak je velká ranka a rybka. Mohla by si s tím poradit, ale uvidíš za den dva, zda se to zhojí. Kdyby byly komplikace tak bude potřeba něco proti plísní-třeba Preventin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:54 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
zdravím - tak jsem dorazil dom a ryby jsou v poho - dolil jsem nějakou vodu část vyměnil uplně abych to trochu srazil, i když je to asi trochu drastičtější než počkat až to schladne, ale aspoň jsem odkalil dno, a rybky řikaly, že je to super. trochu sem ještě zasolil a uvidíme. hop všechno vypadá dobře, tak doufám, že zítra nebudu mít rybí polívku
jinak mám ještě problémek s ancíkem - má na hřbetu nějakou ranku - vypadá to, jak když se někde odřel nebo ho něco ozobalo(je až trochu vidět růžový) - mám ho radši dát někam na uzdravení, nebo to zvládne, nebo co by to mohlo být jestli to není to co myslím...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:21 Muž Yirka [9118] – Re: Bammaboy
Mám dojem, že tu byly nějaké debaty ohledně ochlazování, zkus zadat a pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 19:16 Muž Bammaboy [0]
no to i podle mě jenom co stím :) včíl babo raď osvětlení je 15W na 56l akvárku ale když otevřu kryt tak je to tam jako v sauně a teplota okolí? no tak ta je tak 24C a vůbec netopíme hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:55 Muž Yirka [9118] – Re: Bammaboy
V tom případě ti asi dost pomáhá osvětlení, nebo vysoká teplota okolí. Co budeš dělat v červenci? Podle mně je ta teplota kolem 29°C příliš vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:21 Muž Bammaboy [0]
no jenže ja tu teplotu nemám takovou vysokou protože ji tak vyhřívám, u mě je topítko vypnuto a teplota se pořád drží v rozmězí 26-29C ale pri tych 29 už začínám ochlazovat :) a to mám akvárko pořád otevřený resp. kryt na krmení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:37 Muž Yirka [9118] – Re: Bammaboy
Psal jsem o 29°. Obecně, (pokud to druh ryb přímo nevyžaduje) čím vyšší teplota tím větší choulostivost ryb, rychlejší růst a dospívání-ale i kratší životní cyklus, pro většinu rostlin to jsou teploty na hranici zdravého vývoje. Z mé zkušenosti je ideální mít ryby v teplotách 24-26°C, opět podotýkám, mimo druhů, které přímo vyžadují vyšší teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:22 Muž Bammaboy [0]
Ta teplota je pro ryby a i rostliny určitě nepříjemná

coze Já mám v akváriu stále 27-28C je to škodlivý?

Promiňte že to píšu sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 15:46 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
ok - dík za radu - dám vědět, jak sem dopadl... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 08:59 Muž Yirka [9118] – Re: arnošt
Ta teplota je pro ryby a i rostliny určitě nepříjemná. Lepší by bylo lépe diagnostikovat nemoc a přímo zaléčit. Tu teplotu bych dal co nejdříve postupně zpět .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 23:52 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Yirka
je to teprve dva dny, takže teplotu jsem zatím nechal pořád stejnou tzn. cca 29stupňů - dneska už sem ani nepozoroval, že by se nějaká rybka nějak otírala :) jak dlouho myslíš, že to mám držet - jinak místo nemoci zas naopak sleduju, že teplota docela svědčí řasám - začaly mi oblejzat skla, ale to snad vyřeším škrabkou, hm? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 18:10 Muž Yirka [9118] – Re: arnošt
Vrátil jsi tu teplotu zpět?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16709x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=662