Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:48 pmspotter – šneci
skutočne sa mi osvedčila jednoduchá metóda, kusok uvarenej mrkvy na ktorú šneci v noci nalezú a ráno ich vyberiem. Samozrejme treba ich takto pozbierať niekoľko krát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:06 -
To máš pravdu.Často mávajú ľudia tendenciu všetko mať rýchlo hotové.U mňa tento slimáči problém nehrozí.Pár čo som mal naviac som hodil rakom. :-)
Ani bežná kotúľka sa nepremnoží ak nemá dostatok potravy.Často práve prekrmovanie rýb začínajúcich akvaristov neskôr vedie k premnoženiu slimákov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 17:02 R Muž romant [27987] Re: prasan
Nic proti použití toho či onoho přípravku. Každý ať činí jak umí, já jenom vím, že se a nejen na tomto fóru, velmi často řeší záchrana akvária, kam byl nějaký šnekobijec aplikován. Člověk s přemnoženejma šnekama v akváriu to chce mít velmi často rychle vyřešený a dávkuje radši více, no a důsledek v té podobě jak jsem ho již v předchozím příspěvku popsal se velmi záhy dostaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 16:44 - – Re:No Planaria
Niečo na tom bude,ale No planária účinkuje postupne a je prirodzene odbúrateľná v akvárku.Neohrozuje ryby ba ani rakov či krevetky.Pravdou je ,že nie všetky slimáky jej podľahnú.Niektoré odolné ju môžu prežiť.Nemení parametre vody a ani rastlinám neprekáža.Takže dákeho extrémneho umierania v akvárku by som sa nebál.Až tak No Planaria neúčinkuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2011 16:35 R Muž romant [27987] Re: prasan
Před použitím prostředků, který jsou schopny v krátkým časovým inervalu zahubit většinu třeba i šneků bych se měl na pozoru. Velmi často se posléze stane, že mrtvolky těch živočichů posléze dokáží zatížit akvárium natolik, že lehce vznikne nějaká kalamitní situace a může dojít k narušení biologický rovnováhy a když se to tzv. nepodchytí včas, tak si z akvária zbytečně vyrobíme mrtvou zónu a to za to přeci nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 16:26 - – Re:michall7
No Planaria. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 16:05 Muž Miso [470] Re: michall7
a o ake slimaky (sneky) ide ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.12.2011 15:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: michall7
Šneci vodním rostlinám nehorázně pomáhají. Čistí je od řas, hub a bakterií a tím jim pomáhají v příjmu CO2 i minerálních živin.
Není to slimák vs. salát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:42 michall7 Re: glumča
nooo likvidovať ich chcem hlavne preto, že mám pocit, že mi úplne zničia rastliny v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:41 michall7 Re: Michaldvd
keby ich mam kde zohnať, hneď ich kúpim :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:36 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Michaldvd
jojo...to je taky možnost.já nejsem tak radikální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:22 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: romant
Jednoznačne rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna mne pomohli v 3 akváriách. A to som mal tých parazitov neúrekom :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:20 Žena glumča [424] - Labyrintky
jo a nejdřív si asi zjisti,co to vlastně máš za šneky,takový piskořky likvidovat by byla veliká škoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:15 R Muž romant [27987] Re: glumča
Vyzvedl bych slovo "redukovat", protože o tom ta případná likvidace šneků je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:12 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: romant
jsi rychlejší :-D
pro michala: pokud je chceš trochu zredukovat,mě se osvědčil plátek okurky na špejli,večer ji tam dát a ráno vyjmout z akva i se šneky.a jestli máš i ancíky,tak ti taky poděkujou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2011 15:06 R Muž romant [27987] Re: michall7
Tak jestli je chceš vyhubit úplně, tak to se Ti nepovede. Proč je chceš likvidovat, vždyť přeci šneci do akvária patří a když se o akvárko normálně staráš, tak bych se jich vůbec nebál. Jestli se bojíš přemnožení, tak to je nejčastěji problém s překrmováním ryb a neudržováním dna. Prostě ať se budeš snažit sebevíc, vždycky se nějakej ten šnek do akvária dostane a potom už je to o tom co jsem popsal. Takže bych nepanikařil a šneky nelikvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:06 Muž Miso [470] Re: michall7
normalne..., vduchovkou rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 14:57 michall7 – Ako zničiť slimáky
Prosím, poradí mi niekto, ako by som v akváriu zničil slimáky? priniesol som ich spolu s rastlinami rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 22:53 mohutnatka
Horác napsal: Pokud to mělo cca 10cm a plavalo to ve vodě, tak to nebyl brouk, ale ploštice. Tipoval bych mohutnatku (např. Lethocerus indicus).
images.google.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:12 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
- jak pise katt., jsou i zpestrenim jidelnicku pro rybky nebo krevetky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2011 10:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Rounce
Mít v akváriu šneky je jedna z dobrých věcí, které pro akvárium můžete udělat. Zpestřují jídelníček rybám, čistí rostliny, pomáhají udržovat kvalitu vody a sou i zpestření na koukání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
3 jo? :-D to je teda kalamita
Jinak kdybys chtěl udělat rybám dobře tak občas nějakýho šnečka rozmáčkni o sklo, pochutnaj si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:53 Muž Rounce [30] Re: keydoc
tak nasel sem 3 a ted se nejak uz neukazujo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 23:04 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Rounce
Šnečci do akva patří. Jak už psali jiní, to nechtěné množství bych vylovil přes "pasti" ("nastražená" okurka, apod.). Však oni se přemnožují zejména při překrmování.
Helenka je fajn, ale abys pak neměl v akva hřbitov ze šnečích ulit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 19:10 Muž MrHu [300] Re: Rounce
Zkus šneka Clea Helena rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena ...Mohl by ti s nima trochu pomoct:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 17:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
jak chceš, stejně je nikdy nevysbíráš všechny. Ale jak jsem říkala když jich moc není ničemu nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 14:12 Muž Rounce [30] Re: katterinecka
tak oni me lozijo samy na sklo takze me to pekne ulechci pracu :-D
nebo je mozu i kdyz odkaluju tak je jednoduse vcucnu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 10:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
šneci nejsou nic špatného, spotřebovávají zbytky potravy a rozpadající se listí. Jen jich nesmí být moc. Většinou stačí nepřekrmovat a provádět pravdelnou údržbu. Nebo je třeba můžeš "lovit" tak že jim tam dáš okurek, oni na něj nalezou a pak je vylovíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 10:30 Muž Rounce [30]
Zdravím akva mám založeno cca od dubna ale až dneska sem začal nacházet šneky nevíte jak se jich mám zbavit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 20:30 meggarci – CLEA HELENA 25,-
Nabízím šneky CLEA HELENA výborní na likvidaci nechtěných šneků
Prodávám je protože už mám čisto ano X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:54 Muž snehulda007 [850] Re: romant
aha. Nedavno jsem si všim že ty zbytky se mi hromadí u předního skla,ale nenapadlo mě že by to mohlo souviset se šnekama. Začal jsem teda štěrk kypřit aby se to dostalo nahoru a odsaju to.Častěji odkaluju. Ale štěrk měnit nechci ,protože se mi aq konečně pořádně rozjelo,zbavil jsem se problémů s vodou a kytky začli pořádně růst takže se nechci vracet zase nazačátek což by takovej velkej zásah nejspíš způsobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:05 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Možná, že právě to dno je ta příčina problému. ;-) Nevhodná frakce, zapadající a hnijící bordýlek, jenž se nesprávně rozkládá = hodující a množící se šneci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:27 Muž snehulda007 [850] Re: sand0kan
O tom (tý) jsem taky čet, ale psali tam že napadne i tu neritinu. A hlavně potřebuje písek nebo hodně jemný štěrk a to já nemám. Nějaký jiný nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:08 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: snehulda007
Měl jsem kdysi stejný problém.........moje rada je pořídit si plže Clea helena. Ten s okružáky zamete, ale pozor mě zlikvidoval všechny okružáky, velké i ty malé. Na Neritinu si nejspíš netroufne. Na 54l akvárko stačí jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.06.2011 20:08 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Pokud budeš stejně náročnej na sebe a nebudeš zanedbávat údržbu v podobě pravidelnýho odkalování a nepřekrmovat ryby, tak nic řešit nemusíš, populace šneků se bude snižovat sama přirozeným způsobem, z nedostatku potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:05 Muž snehulda007 [850]
Zdravim!!!Mám pro vás takový překladatelský oříšek :) Přemnožil se mi okružák kanadský.Mohli by jste mi poradit,jestli existuje nějaká rybka nebo plž nebo něco,co by splňovalo moje "požadavky": Bude likvidovat malinký okružáky ale nesejme ty velký co bych si rád nechal,nesejme mi neritinu,a hodí se do aq 54l k platám, čichavcům medovým a ancistrusum? Vybírat je nestíhám, rozmačkávat je nechci a chemii nevedu. Já vim,jsem nenáročnej :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 19:37 Muž Slav3k [23] Re: vodník
jako, můj úbytek řas je jistě spojet také s nákupem 4 parmiček černopruhých ale ti šnečci se dostanou uplně všude :-) myslím, že mi tam dělají doslava takovou zdravotní policii ... a jestli se budou množit i přesto že mají málo potravy, tak nasadím helenu :-DD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 19:15 vodník Re: Slav3k
Ahojky fakt tito šneci hodně ničí řasy jestli ano neposlal by jsi mi jich pár?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 10:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Slav3k
Jsou sice malí, ale v tom počtu udělají víc práce, než klasičtí řasožravci - Neritina a spol. Jsou malí, neničí rostlinky ani svou vahou a všude se dostanou. Zdravé rostliny fakt nežerou, ale při velkém hladu se pustí i do ruduchy.
A jestli je jich opravdu moc, tak až skončí, můžeš je nabídnou rybám k večeři. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 22:24 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
Tak na odstranění rostlinnejch zbytků a odumírajících listů, to jsou odborníci, ale zdravejch listů prosperujících rostlin si nevšimnou, jenom je lehce přečistí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 22:20 Muž Slav3k [23] Re: romant
ok asi máš pravdu :) ono těch řas už vážně hodně ubylo ... tak jestli se mi ale pustí do rostlinek ... tak běda jim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 21:08 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
Podle prezentace tam máš Okružáky a to jsou velmi dobrý pomocníci v boji právě s řasama, takže pokud Ti nějak nedevastují rostliny, tak bych je nechal dělat svojí práci. Až tam nebudou mít tolik potravy, tak se jejich stavy přirozeně sníží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 20:55 R Muž Silent [5949] Re: Slav3k
Můžeš na likvidaci šneků použít Helenku :) čímž nemám na mysli lepou děvu, ale plže Clea helena rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 20:51 Muž Slav3k [23] Re: romant
však víš ... nově založený ... řasy ustupují, ryby téměř nekrmím ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:18 R Muž Silent [5949] Re: Slav3k
Šneky opravdu dobře likvidují mřenky nádherné, ale rozhodně bych je nedával do nádrže menší jak 250 litrů. Jinak naprosto souhlasím s tím co napsal Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:12 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
To jakou mřenku ma likvidaci šneků použít Ti neporadím, ale jednu věc vím a to, že když se tzv. nedostatečně pečuje o akvárko a překrmují se rybky, tak se šneci dokáží rozmnožit do kalamitních množství. Takže dřív než se pustíš do řešení následků, zkus se zamyslet nad příčinami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:09 Fugee
Záleží na tom, jak velké máš akvárium, já měl mřenky nádherné, klidné rybky, šneci žádní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:08 Muž Slav3k [23]
Prosím, poradí někdo, jakou mřenku si mám pořídit na likvidaci šnečků do společenského akvária ? snese se mřenka s neonkami ostatními mírumilovnými rybkami ?

děkuji.

PS: jde o malé šnečky viz fotografie výše

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 22:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Johan
Ne to prave vhodne neni, tzv. hneda rasa, tedy rozsivka, zmizi naopak pri vice svetle. Priste se budu divat drive nez psat. Navic na horni casti skel nadrze nic, omlovam se za zbrkly usudek po slovu rasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 22:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Opravdu je vhodné do akvária s rozsivkami doporučovat plovoucí rostliny?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=950