Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 22:04 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
Sleduj inzerci, každou chvilku jí tam někdo nabízí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 22:02 Muž Slav3k [23] Re: Designer
no jo, ale kde ji vzít :(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Dej na hladinu dusikove pumpy rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes , akvarium mimo jine zazije setmeni, a rasa zaplace ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:46 Muž Slav3k [23] Re: sivon
nekrmím skoro vůbec, je to nově založené akva ... (nově) poměrně nově. Bojuju s řasama kvuli nestabilním podmínkám, v naději, že se to ustálí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 21:11 Žena sivon [1714] - Plži – Šnečci
Nech šnečky v akvariu. Z toho jak ho máš zarostlé (a tvých zkušeností s minulým pomnožením okružáků) je vidět, že krmíš poněkud více, než stačí ryby spotřebovat. Omez krmení, dej rybám občas hladovku. Když na okružáky nic nezbyde, začnou likvidovat řasu. Hladoví žerou i ruduchu. Já jsem si v rámci boje s ruduchou musela dokonce nějaké vypůjčit. Za půl roku, než zcela zlikvidovali řasy (včetně ruduchy) akorát vyrostli, ale noví jedinci se v 54 l objevili asi tři!
Jak již bylo napsáno mnohokrát na tomto fóru, pokud nebudou mít vhodné podmínky, nebudou se množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2011 20:56 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
Vydržet a nepovolit, nic jinýho se poradit nedá, kdyžtak do SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:53 Žena Linduš [166] Re: djkoli
tak tomu říkám odborná rada. kdy budeš vylívat svoje nádrže? viz. tlamovci, thoracáti, skaláry a čištění filtru každou chvilku....
proti řasám se musí akva "vyvážit", znovuzaložení pomůže možná tak na dobu, než stihnou zas narůst.
tihle šnečci se množí geometrickou řadou, pokud mají podmínky. dříve, či později se vždycky nějaký zavleče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:48 Muž Slav3k [23] Re: romant
těch řas notně ubylo poslední dobou ... myslím že se trend začíná obracet, rostlinky podle mě začínají vyhrávat. Pomalu ale jistě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:39 sinthor
ta okurka funguje na sneky v kazdem veku? i uplne prdoly velke ani ne milimetr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:17 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Tvoje rada stran toho předělání akvária je velmi diskutabilní a obvykle to nevede k lepším výsledkům než původní varianta. Je třeba něco změnit a mít hlavně trpělivost a akvárko nepředělávat při každým objevení se řas, to s tebou naprosto nemohu souhlasit. Nevím kolikrát jsi si to co píšeš ověřil v praxi, to je vždycky dobrá škola, ale třeba Tě podceňuju a Tvoje odpověď má reálné základy. O přenožení šneků toho tady již bylo popsáno tolik, že je naprosto zbytečný se k tomu vyjadřovat, stačí pohledat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2011 20:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: djkoli
Zakládat akvárium znova je ta nejhorší možnost!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.05.2011 20:09 Muž djkoli [5] - Rostliny
Slav3k napsal: Jeden, mám se bát? nesnáším když mi akva obsahí tuna malých šnečků :((((

no ty řasy jsou solidní. v tomto případě vylejt a znovu!! Je to nejlepší, a pokus chceš mít šnečky v akva co se moc nemnoží... tak je mnoho druhu, které doma snad ani nerozmnožíš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:06 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Fugee
Mam 30 litrovy akva v nem 2 Clea Helena a nestihaj to redukovat... Budeto chcti asi prikoupit co? JEn se bojim, aby se nerozmnozili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:56 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Jedná se o Planorbella duryi. Vše se může přemnožit a jde jen o to, jak se staráte o akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:50 Muž Slav3k [23] Re: Johan
já jsem se snažl tu otázku směřovat k tomu, jestli se to nemůže masivně přemnožit, prostě co to je za druh ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Slav3k
Aspoň ti tam něco sežere ty řasy. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:14 Fugee
Jestli se chceš plně zbavit šneků, pořiď si rybu mřenku, pak ti tam nevydrží ani jeden palec
Nebo Cleu helenu, ta si s nimi taky poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:14 Muž Slav3k [23] Re: Slav3k
Fotka k příspěvku Jeden, mám se bát? nesnáším když mi akva obsahí tuna malých šnečků :((((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:13 Muž Slav3k [23] Re: Slav3k
Fotka k příspěvku zde foto - přikládám fotografiji, mrkněte (detail dvou)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 19:12 Slav3k
Zdravím,



donesl jsem si do akva šnečky, pravděpodobně s rostlinama. kdysi dávno se mi to také stalo, šlo o druh takových malých šneků, kteří se NESKUTEČNĚ ( rozzureny ) množili. Za chívli obalené rostlinky a jakékoli snahy o likvidaci bez úspěchů.



Můj dotaz zní, mám se bát ? :-O mrkněte na foto. Mám jich zatím asi 5 v ava + jsem zahlídl jednoho malého.



Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 10:18 Muž fido16 [631]
nj jenze mřenka v mém případě nepřipadá v úvahu jelikož mám akva 70 litrů. ta ryba by se tam nevytočila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 23:50 HaDaS
Již jsem dával před chvílí odkaz v jiných dvou fórech, ale tady se to hodí nejvíce.
maniakva.cz/… .
Zajímavé pojednání o plžích, na stranách 16 až 19. Doporučuji si přečíst. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 22:22 sabreman – U mě vedou mřenky
Taky jsem si před časem dotáhl s nějakou rostlinkou do svého akva šnečky. Objevil se jeden, pak dva a nakonec jsem začal nacházet šneky všude, vajíčka naspodu listů i na zadním a bočních sklech. Ruční likvidace nepřipadala vzhledem k velikosti nádrže v úvahu, tak jsem se poradil a zvolil mřenku trpasličí. To už se v akvárku promenádovaly tak dvě stovky těch malých ovápněných prevítů. Musím říct, že ty dvě malé mřenky se během týdne postaraly téměř o všechny šneky, jen občas jsem zahlídl nějakého mezi kamínky. Teď, asi po třech měsících, co rybky plavou v nádrži, šneky v akváriu nemám. Poslední mohykáni se ukrývali ve filtru, kde jsem našel i čerstvé snůšky, ale během dvou vyčištění filtru spolu s vyvařením krytu tělesa (molitan jsem jen vypral) se ztratili. Já můžu mřenky jen doporučit. Je to nenáročná rybička, klidná, většinou se drží u dna. Navíc večer a v noci mě baví poslouchat, jak přerovnává dno, když hledá potencionální oběti. Zní to, jako když o sebe cvaknete dvěma nehty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:25 Muž gati [13] Re: Hany
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:02 rybicka – jak se zbavit šneků
Na něco si přivaž kousek masa, drž to tam a oni ti tam ti šneci nalezou potom pod to maso dej síťku jinak by se pustily a vytáhni je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:26 Muž fido16 [631]
díky ze si me neukamenoval :-D ale sbiram a ozivuju informace. akva jsem mel 10 let a pred par rokami jsem jej zrusil a ted znovu poridil tak jen ozivuju nejake info atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2011 11:21 R Muž romant [27987] Re: fido16
Na přemnožený šneky se velmi často používá zase šnek a to jmenovitě tento.
rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena
Obecně lze ovšem říci, že k přemnožení šneků dochází v momentě kdy je něco v nepořádku s údržbou akvária. Když mají tzv. šneci dobrý podmínky pro svůj větší rozvoj, tak ta situace nastane. Velmi častou příčinou přemnožení šneků je překrmování ryb. Takže toliko osvěty a jistě by bylo dobrý vědět o jaký šneky ve Tvém akva se jedná, protože né všichni šneci jsou škodlivý. Je spousta užitečných šneků, který si akvaristi naopak pěstují pro jejich pozitivní činnost např. při prokyslyčování dna a konzumaci odpadu z vrchní vrstvy dna. Mezi ty pomocníky patří třeba tento. rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:46 Muž fido16 [631]
Cauky ne ne uz jsem nasel vajicka a bojim se ze tahle situace nastane tak se chci jen poinformovat. A informace nejsou na skodu. Ja poradne nevim jake ryby vlastne jdou po snecich tak me to zajima ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2011 10:34 R Muž romant [27987] Re: fido16
Teď jsem Ti v jiným vlákně psal co dělat stran toho nově založenýho akva, který píšeš, že je založený 5 dní a ty už tam máš nadbytek šneků? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:22 Muž fido16 [631]
Cauky ktere ryby mi doporucite na likvidaci sneku?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 16:51 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Petr
Myslím, že ani živorodky nepohrdnou rozmáčknutým okružákem - máš doplňkový zdroj potravy na hodně dlouho. Hlavně krm tak, aby na šneky nic nezbylo. O rostlinky se neboj, ale určitě nebudeš mít problém s řasou - ber to pozitivně. A když sem tam nějaké vylovíš, časem se populace ustálí na přijatelné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2011 13:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr
Nemuze! Proboha, jedine cerstvou okurku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:33 Petr Re: Designer
jo a muze byt ta okurka noložená v nalevu nevadi to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr
Na Okruzaky jsem pouzil okurku. Napichl jsem kolecko na spejli, tu soupl pod kamen, at je okurka na dne, a pak menil okurku co 12h. Vzdycky byla obsypana Okruzaky. Tech 12h proto, ze za 24h uz byla rozblemcana a blbe se vytahovala aniz by se rozpadla (i kdyz kdybych tomu kolecku neooloupal slupku, slo by to nejspis i za 24h). Par dni vymeny okurky a stav okruzaku byl O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:28 R Muž romant [27987] Re: Petr
Když jim nedáš nažrat(šnekům), tak budou mizet samy, přesněji řečeno nebudou se tak rychle množit a jejich počty budou pro akva akceptovatelný. Prostě to chce udržovat dno, zvlášť když máš v nádrži živorodky a nedopřávat jim takový hody v podobě nadměrnýho přísunu potravy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:23 Petr Re: romant
Mě připadá že jsoun nesmtelný Strejc má akva a mov so o něj nestrará spíš vůbec majich tam asi 10 000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:21 R Muž romant [27987] Re: Petr
Nepřekrmovat a nepodceňovat údržbu akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:19 Petr Re: romant
no tak filtr beží celý den 1 mesíšně výměna vody denně krmení.Máš nějaký konkrétní nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:02 R Muž romant [27987] Re: Petr
Co se takhle zamyslet nad tím, proč se ty šneci přemnožily? Asi mají vhodné podmínky, tak se jim tak daří. Spíš než používání zázračnejch vodiček bych se zaměřil na příčiny a neřešil až důsledky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:58 Petr Re: j0hny
Potřebuju něco co zabije jen šneky a neuškodi rostlinam a rybam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:46 Muž j0hny [86] Re: Petr
Nieco sa povrava, ze pomaha pripravok No Planaria. Ale to zabije aj roznu haved v akvariu, krevetkam neskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:44 Petr Re: Designer
to nejde mám v akvárku živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr
Nejbezpecneji tak, ze se do akvaria daji ryby, ktere sneky zerou, ale takove, aby nesezraly co sezrat nemaji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:40 Petr – Okružák kanadský
Dobrý den v akváriu se mi přemnožil Okružák - kanadský chci vědět jak ho zlikvidovat protože se množí strašně rychle.Potřebuji něco účiného co neškodí rybám a zlikvidu je šneky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:50 Muž leontin [46] - Cichlidy
Heleny ať si klidně pořídí,ale pravda bude asi u sivona - třeba krunýřovci.Mám jen 3 ve 260 litrech a pokud jim vynechám zeleninu tak se pasou jak kozy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:37 nasa – Šneci
Čauvec, já jsem si u rataje koupil na šneky rybičku a super, jenom se tam válí ulity šneků, žadná chemie přírodní cestou, ale název vám neřeknu, nevím ho a v atlasu ryb jsem ji taky nenašel. Zkusím ho vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:31 Muž ottlik [5]
Mám taky cleu helenu, to bys viděl, za chvíli ty šneci zmizej, je zajímavý se koukat jak je vysávaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 16:52 Muž O.Tom [439] – Re: sloufovaj
Mrenku jsem si poridil ze se mi libila a mel jsem premnozene sneky a byla to chyba, je to hejnova ryba, rychle vyrose, vyzere sneky a pak zacne delat takovy bordel, preryvat dno, cupovat rostliny, tu urcite nedoporucuji.

Nejuniverzalnejsi, nejjednodussi, nejsetrnejsi vuci akvariu bude clea helena.

Dobri snekozrouti jsou jeste ctverzubci, ale zas je nelze pouzit jen jako pripravek proti snekum, je treba myslet co snimi dal, jak je chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:57 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nejlepší proti šnekům je porozumění důležitosti funkce a potřeby šneků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2011 15:00 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: sloufovaj
Není to špatná volba, ale ne do každého akvárka se mřenky hodí. Clea helena je přec jen vhodnější i do menších akvárek. ;-)

Martin Honzejk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29383x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=1021