Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2024 12:07 Žena Starka [248] Re: sivon
Chvíli jsem šneky drtila a dávala do akva neonkám. Prve po šnecích šly jak divé, pak už ani moc ne a spíš ležely na dně a uhnívaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2024 21:00 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Starka
Proč by hnili na dně? To jsou tví obyvatelé akvária tak přežraní, že pohrdnou takovou mňamkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2024 07:18 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: vlka
Díky tady asi bude ten problém :-D takže krmit nebudeme, asi i vyčistím od řas že jo (uz není skoro vidět dovnitř, od Velikonoc co chcípnul Mates jsem na to nesáhla protože jsem počítala s tím že to stejně komplet předělám) a pokud nebudou chtít hladovět tak na to lupení budou muset vlézt...? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 21:18 Muž vlka [3453] Re: Danča84
Spařená kopřiva jde ke dnu, troška hladu jim neuškodí a myslím, že se vrhnou na kopřivu dřív...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 20:00 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
Oni se drží hlavně v těch kytkách tak jsem jim to chtěla dát co nejblíž. Zašťouchnu to tedy víc dolů, takový mega list se tam zaklesne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 19:57 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: vlka
Díky tak zítra zkusím kopřivu. Jo a asi blbá otázka - máme vynechat během chytání krmení? Krmíme je cca ob den směsí pro krevety... Jeden syn dává míň, druhy jim dopřává... Napadlo mě jestli nejsou přežraný že na to zelený nejdou...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 19:52 R Muž ctibum [6926] Re: Danča84
Něčím bych ho zatížil na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 19:38 Muž vlka [3453] Re: Danča84
Na spařené kopřivě většinou na druhý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 19:04 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
Fotka k příspěvku HD Tak jsem dala dneska list kedlubny, přelila jsem ho celou konvicí vody a dala do akvárka. Po 2h tam není nic. Jak dlouho ho tam mám nechat?

Jo tak dneska má mobil dobrou náladu :-D doufám že nevadí že je fotka naležato... stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 19:01 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: vlka
coze teda ten list je úplně obalený, za jak dlouho tam tak nalezou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2024 16:13 Muž vlka [3453] Re: ctibum - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Omluva, ale vlákno je o likvidaci plžů, nedočetl jsem ,,vychytání šneků,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2024 23:24 R Muž ctibum [6926] Re: vlka - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Danča84 napsala:...budu bourat a znovu od začátku zakládat Potížistu... chtěla bych jich co nejvíc zachránit... Prosím jen o rady jak přemístit živé sotva viditelné šneky z Potížisty do koule....Doufám že to nebude ot když nechci šneky vyhubit ale jen přestěhovat...
Tedy pokud reaguješ na stávající debatu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2024 22:34 Muž vlka [3453] – ...
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Jdou nalákat celkem lehce, ale proč se zbavovat takových pomocníků ?...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 16:40 R Muž ctibum [6926] Re: Danča84
Okurka ne. Zkus lupení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 16:35 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
Tak jí vyndám a jdu na ty kopřivy. A ještě mě napadlo, ta okurka taky musí být spařená? Dávala jsem syrovou, dvě asi 3mm kolečka... Zkusím to vyfotit ale nevím jestli to půjde, zlobí mi mobil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 16:21 R Muž ctibum [6926] Re: Danča84
Fotka k příspěvku 3 dny už je dost. Mně spařený kedlubnový lupen zlikvidovali za dva...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 16:10 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: ctibum
Děkuji ale okurku jsem zkoušela "Dala jsem do akvárka dvě kolečka okurky ale šneci si jí zatím (3 dny) nevšímají...", mám ještě s tou okurkou počkat, jak dlouho trvá než na ní nalezou? Ještě tu kopřivu tam dám dneska a ostatní (salát, kedluben) zkusím zítra až půjdu nakoupit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 14:18 R Muž ctibum [6926] Re: Danča84
Zkus plátek okurky, spařený list salátu, kedlubny nebo kopřivy. Až se slezou na žrádlo, vyndej a opakuj podle potřeby.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2024 14:07 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Jak vychytat miniaturní živé šneky
Ahoj, prosím o radu - budu bourat a znovu od začátku zakládat Potížistu, konečně jsem našla ochotného rádce co to vidí stejně hop problém je v tom že je v akvárku hodně mláďat levatek a okružáků a chtěla bych jich co nejvíc zachránit - čím víc tím líp. Jsou sotva vidět a vybírat je ručně je prakticky nemožné.
Tak bych se chtěla zeptat jak je můžu vychytat tak aby zůstali živí? Dala jsem do akvárka dvě kolečka okurky ale šneci si jí zatím (3 dny) nevšímají... Prosím jen o rady jak přemístit živé sotva viditelné šneky z Potížisty do koule. Děkuji ;-)

(Doufám že to nebude ot když nechci šneky vyhubit ale jen přestěhovat, vhodnější diskuzi jsem nenašla... :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.04.2024 14:19 Žena Starka [248] Re: sivon
A nebo je radši vybrat. Pak to aspoň nehnije na dně a nezadělává se na další problémy. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2024 14:10 Žena sivon [1714] - PlžiRe: hbboy
Nejjednodušší metoda likvidace je, že je v akváriu rozmáčkneš. Ryby, krevety i ostatní plži ti za tento zdroj potravy poděkují.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2024 18:39 Muž hbboy [8] Re: ctibum
Mám na mysli hnědé malé plevelové šneky, které jsem si do akvárka zanesl spolu s ancistrusy. Ty každý druhý den lovím a vyhazuji. Ano ampularky vím, že se mi množit nebudou, ty jsem ale nemyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.03.2024 19:47 Muž Lojza007 [1204] Re: NOEL
A příčina je obvykle překrmování ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2024 19:37 Muž NOEL [2] Re: hbboy
Pokud je akvárium v biologické rovnováze je i množství plžů v normálu a zaplať pánbůh za ně. Pokud se přemnožují je v akváriu něco špatně a je potřeba hledat příčinu a ne likvidovat následek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.03.2024 07:19 Muž KarásekLut [94] Re: Freedlo
Ja kdyz sem zakladal akvarko s tim ze tam chcu krevetky tak sem tam nasadil sneky a tchan me varoval ze se mi premnozi a nebudu vedet jak je likvidovat smich mam tam asi 3 "vojensky helmy" a par prťavych kruzniku a sem fakt rad ze tam sou. Taky bych sneky hned nelikvidoval. Pomahaji hezky cisti akvarium palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2024 04:39 R Muž ctibum [6926] Re: hbboy
Tak u tebe to je běh na dost krátkou trať, řekl bych... hmm
Neritina se ti nepřemnoží, protože se ani nerozmnoží a dost často se zlikviduje sama, když spadne na "záda" a hnízdo ampulárek se snad ani nedá přehlédnout, stejně jako ampulárka ve 180 litrech... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2024 21:00 Muž hbboy [8] Re: Freedlo
Šneků mám v akvárium 7 ks. Čtyři za měsíc o dost větší - ampularie argetinská - žluté a světlé hnědý - obří a menší 3 ks Zebry. Takže jak uvidím v akva tyto malé plevelové šneky, okamžitě vyhazuji. Pinzetou mi jdou tahat dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2024 17:46 Žena Starka [248] Re: hbboy
Pinzeta se mi neosvědčila, protože ne všechny šneky udržela. Navíc kolikrát jsem šla kolem akva a viděla šneka. A i když pinzeta byla hned vedle akva, tak i pár vteřin stačilo k tomu, aby se šnek zvládnul schovat. :-D Vodní šneci jsou fakt rychlí. Takže jsem je vždycky vybírala rukou, a to i přes to, že se jich štitím a šneka bych do ruky dobrovolně nevzala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.03.2024 15:07 Muž Freedlo [229] Re: hbboy
Sneky bych uplne nutne hned nelikvidoval. Jsou to pomocnici: )
Pokud je tedy vyslovene nesnasis, tak myslim, ze do akvaria nejaky ten snecek patri palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2024 14:49 Muž hbboy [8] Re: Martin1972
Také jsem za vybírat, vybírat jak píše Starka.

Donesl jsem si z ancistrusy a za pár dní zřejmě ze sklenice šneci 3 - 4 mm. 6 jsem jich vylovil pinzetou. Teď skoro týden nic a dnes ráno (nebyl čas) jsem zase 3 zahlédl. Takže odpoledne bude lov - ruční -)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2024 17:38 Muž vlka [3453] Re: Martin1972
Dej do akvárka list pampelišky, za chvilku bude plnej šnečků a tak je krásně ,,vybereš,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.03.2024 13:14 Muž Lojza007 [1204] Re: ctibum
A já bych ještě přidal, dokud ty podmínky nezměníš, tak se budou přemnožovat dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2024 08:28 R Muž ctibum [6926] Re: Martin1972
Nevíme nic o tvé nádrži, ani jaké šneky chceš likvidovat, ale obecně se šneci přemnoží, když k tomu mají podmínky, tzn. dostatek potravy, tedy bordelu - překrmování ryb, nedostatečná údržba (detrit, zbytky odumřelých nebo odumírajících rostlin)...
Pokud je chceš dostat pryč, dej jim např. kus okurky nebo salátu a až se slezou, vyndej. Opakuj podle potřeby viz Starka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2024 07:56 Muž Freedlo [229] Re: Martin1972
Sneci se idealne nelikviduji(chemicky). ale omezuje se krmeni, cimz se jejich populace zredukuje prirozenou cestou. Nemyslim si, ze by kvuli nim krevetky padaly na hubu hlady: ) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2024 07:31 Žena Starka [248] Re: Martin1972
Ahoj,
taky jsem uvažovala nad No planaria, nicméně nakonec jsem šla kvůli ceně do nějakého připravku ze zverimexu a totálně mi to rozhodilo fungující akva. Ono totiž v některých recenzích lidé psali, že no planaria jim šneky nezlikvidovala. Což mimochodem se mi stalo u té jiné chemie, že mi to zlikvidovalo jen kružníky nebo okružáky, ale levatky přežily.
Takže stejnak jsem skončila u zaručené metody - vybírat, vybírat, vybírat a vybírat. První měsíc jsem snad každý den, někdy dvakrát denně vybírala šneky. Druhý měsíc to bylo už jen parkrat do týdne. No a pak se mi stalo, že sem tam se objevil jeden přeživší, ale k dnešnímu dni si troufám tvrdit, že v akva již šneky nemám. Ano, je to drbačka, ale bohužel se přikláním ke zdejším osvědčeným radám a potvrzuji, že tato metoda je nejúčinnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2024 20:23 Muž vlka [3453] Re: Martin1972
Jaké šneky chceš likvidovat ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2024 14:48 Muž Martin1972 [3] – plži
Jakou máte zkušenost s likvidací šneků? Mě tu likvidují potravní základnu krevetkám a tak jsem při léčení Scutariella japonica zkusil se zbavit i jich. Leč domorodí šneci odmítají nastoupit na pouť do věčných lovišť. Ani po trojnásobné dávce No planaria, kdy se objevily už dvě mrtvá mláďata (počítám, že byla "načatá" už předtím, jelokož cca stejně stará mláďata vedle v akvarku jsou 2x tak velká...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2023 13:44 Žena Starka [248] Re: Starka
Tak stále pokračují v boji s plži, ale chtěla jsem napsat jen informativně. Když rozmáčknu o sklo mini šneka do 3 mm, tak po něm neonky jdou a normálně to sní. A to je krmim denně, takže hlady nestradaji. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2023 12:57 Žena Starka [248] Re: Tojsouvěci
Jo jo, díky za zopakování. :-) Já se špatně vyjádřila.
Ale i tak by mi měla vystačit jen jedna tableta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2023 10:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tojsouvěci
...Nezjistil jsem žádné negativní účinky na funkci filtrace...
Děkuji za info a odkazy! :-)
Šneky (levatky) mi spolehlivě likvidují pstruzi i jeseteři. Bohužel jen tam, kde se dostanou. Takže ve filtrech a hydroponických částech systémů jsou levatek mrtě. Jinak můj oblíbený pomocník v akváriích mi tady dělá problém - rád pečuje o kořeny rostlin. A protože rostliny distribuujeme i s kořeny, musíme z nich pracně levatky odstraňovat. (Zákazníkům nevysvětlím, že levatky nejsou fujky, ale bonus.) :) Každopádně před aplikací ten Panacur ještě otestuji "v malém".
Ještě jednou - díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2023 23:07 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Starka
Netuším jestli Ti neuniklo,že po první aplikaci Panacuru zlikviduješ všechna vylíhlá stadia plžů,ale je nutné opakovaní, po cca 3-4 týdnech, aby uhynula i nová populace vylíhnutá z vajíček,na které přípravek nepůsobí. Pokud opakování neprovedeš,tak se po dosažení pohlavní dospělosti plžů, reprodukce obnoví.Takže 1x1/8 tablety a po čtyřech týdnech další 1/8 tablety.Teoreticky se nedá vyloučit i třetí aplikace,voda se mění po pěti dnech 80%, se současným odkalením a odsátím mrtvých plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 17:57 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Aha. Tak to jsem si spletl s jiným prostředkem, který je bez předpisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 17:05 Žena Starka [248] Re: Rovano
No, jak píše tojsouveci, chci koupit jen jednu tabletku. Budu totiž potřebovat ⅛ tabletky a tak ostatní by mi byly na nic.
Naštěstí veteriny v okolí mám. Jen nechci řešit, jak mají otevřeno přes víkend, tak to pořeším po víkendu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2023 16:46 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Rovano
Pokud budou mít Panacur v lékárně, tak se musí koupit celé balení, navíc je výdej vázán pouze na veterinární předpis. Na veterině odprodají i jednotlivé tablety. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 14:59 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Starka
Ty tablety na odčervení by měli mít v lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 14:59 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rybar
Fotka k příspěvku Cokoliv.
Vždycky tam hodím třeba 3 a za chvíli tam jsou 3 valné hromady. A žraly to i Neonky, když byly vyhladovělé ze Zverimexu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 10:55 Muž Rybar [-29] Re: ctibum
Pokud akvarium obývají malí šneci , tak tam problém nevidím . Pokud se v akváriu objeví větší šnek ,který prohrabává dno vyhrabává rostliny , nebo je přímo likviduje ,jeto problém . Je samozřejmě jasné, že pořízení predátorů vyžaduje další nádrž na chov . Ti čtverzubci to přímo vyžadují oni jsou schopni vyčistit 100 l během dvou dní a pak by trpěli hlady a došlo by k přerůstání zubů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2023 07:02 Muž Rybar [-29] Re: Rovano
Fotka k příspěvku Myslel si něco takového nebo jiné ,já sehnal tyto .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2023 23:48 R Muž ctibum [6926] Re: Starka
V klidu, nejsi první, ani poslední, kdo v trusu hledal kdovíco... ;-) :)

Jinak k tématu, jak umí šneci spucovat a tedy se dají lovit např. na kedlubnový lupen je možno vidět tady rybicky.net/fotogalerie.php….

Dá se koupit i past na šneky, stačí pogooglit, např. www.rostlinna-akvaria.cz/… . Jestli fungují ti ale nepovím, já nejsem fanda likvidace malých šneků obecně a už vůbec ne cíleným přidáváním predátorů, ať už sumrovek, nebo čtverzubců, nebo čehokoli jiného, co musíš ve finále zase řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2023 21:01 Žena Starka [248] Re: Rovano
Jaké tabletky?
Momentálně jsem zkusila jen tak tu okurku. Veterinář neměl ty prášky na odčervení a k dalšímu jsem nezvládla zajít. :-D Takže to byla taková improvizace.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze