Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní burzy Ostrava

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvarijní burzy Ostrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:59 Muž MichalK [16] Re: GAGAL
Prosímvás můžu se zeptat co to je za rybku na obrázku IMG_6074?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:15 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Foto z burzy 11.2,2012 naleznete zde : aquaburza.galerie.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 23:05 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Přesně jak píše Pepan, fotky jsou opravdu velmi oblíbené a i já sám zjistím kolik věcí přehlédnu :-D Fotky dodáme, ale tentokrát jsme fotili až ke konci burzy nějak jsem nestíhali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 21:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Robi
Někdy na fotkách najdu to, co jsem při osobní návštěvě přehlédl a dá se i vysledovat prodejce u kterého se to dá třeba objednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 21:34 Muž Robi [27] Re: Pepan
Jsou fotky opravdu tak důležité ??? Doporučuji osobní účast, nebo má snad někdo potřebu se hledat na fotkách ??? Nechápu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 08:42 Muž Kolco [57]
Já navštěvuji burzu nepravidelně,ale tolik lidí jako tentokrát jsem ještě nezažil. Přišel jsem po deváté hodině a pořád byla fronta u dveří na vstupenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 22:21 Muž Pepan [5043] - Rostliny
A fotky ze sobotní burzy nebudou? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:54 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: MichalK
ramirezky mívá pan brokl www.brokl.ic.cz, z mych zkusenosti ma rybyk zdrave.
Prodava je, ale v houfu, nesparované. Zkuzte se mu ozvat jesi nema nějake napárované k prodeji nebo přimo neproda chovný párek. S parovani ramirezek nemam zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:41 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se jen zeptat, dá se na aquaburze v ostravě sehnat i přímo pár Cichlidek Ramirézových? nechci to na chov, jen je budu mít v akváriu samotné a chci aby to byl pár a byli už "spolu" :-D Tady v altase se bohužel nepíše, jestli si můžu dát do akvária jakéhokoli samečka a samičku a vytvoří automaticky pár, nebo jako u skalár z hejnka se vytvoří páry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 13:10 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Po delší době k nám přijede na burzu (14.1.2012) Clarkii.(pochopitelně pokud nenapadne 1m sněhu popř.jiná nepředvídatelná událost :-) Dnes jsem s ním mluvil,a poslal mi svou nabídku zde je :
Badis badis
Dario dario
Beaufortia leveretii
Chela dadyburjori
Corydoras julii
Farlowela acus
Hara jerdoni
Hemigrammus rodwayi
Nannostomus eques
Oryzias woworae
Paracheirodon simulans
Pisodonophis cancrivorus
Reniloricaria parvae
Rhynogobius wui
Krevety:
Caridina breviata
Caridina babaulti Green
Caridina babaulti Stripes
Caridina babaulti Malaya
Sneky+Musle
Clea helena
Corbicula javanicus
Mloky
Cynops orientalis
Tak si můžete již předem vybírat popř. i objednat u něj. Kontak na Clarkiho je na stránkách burzy.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 21:18 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Fotografie z akce naleznete na stránkách burzy www.aquaburza.cz nebo aquaburza.galerie.cz/…
Co se týká razítek pro návrat. Bohužel museli jsme toto nepopulární opatření museli zavést. Stále více návštěvníku se snaží proklouzout se starou vstupenkou nebo si vstupenku mění před vchodem apod. Jak k tomu přijdou ti poctiví a slušní návštěvníci ??
Vše je opravdu v lidech s některými pokecáte, ale někteří ...no škoda mluvit.
I přesto doufám ,že se burzy líbí a pokud se budete chtít vrátit tak si jej prosím vyžádejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 09:47 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: TomasOxx
horsi je, ja ti to nekdo udela, kdyz platis, nebo mas v ruce par sacku. Nekdy je dost neprijemne rozkutaleny obsah penezenky nebo kdyz malem leti sacek s rybama. tone
Uz jsem si ale vsiml jak treba nejaky nakupujici malem pri otaceni shodil akvarium batohem. Nevim cim to, nekdy jsou lidi prijemni a slusni, nekdy je cloveku neprijemne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 08:32 Muž leontin [46] - CichlidyRe: TomasOxx
Mnozí jelimani vrazí se svým čistým oblečením do durch čornego haviřa. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 08:14 Muž O.Tom [439] Re: hawok
S tím strkáním já až takový problém nemám. Nepříjemné mi to je, ale při své postavě něco ustojím. Horší to mám když si dřepnu abych se pořádně podíval, protože na dálku špatně vidím. Když se chci pak znovu postavit tak jsem obklopen davem a občas se někdo přeze mě nahýbá. Snad tam nikdy nikdo neupadne, mohlo by to špatně skončit :) Říkám si jestli to není nevhodným oblečením, jestli by třeba slušně zajetý kominický mundúr nebudil ten správný respekt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 19:09 Muž hawok [64] - Čtverzubci
taky jsem si vsiml vcera, jak pan v reflexni veste nekoho honi jak kdyby neco ukrad. Zarazilo me ale, ze nebylo nabidnuto zaplatit rovnou vstupne znovu, ale okamzite vykazani.
K tem deformacim, taky jsem uz zazil, vesmes cichlidky s tlamou uhnutou k jednomu boku.
Ja opet sehnal a nakoupil vse co jsem potreboval, ale spis bych chtel aplovat na nektere navstevniky, aby tak hulvacky nestrkali, nekolikrat jsem i s pritelkyni malem skoncil na zemi. Stylem, ze se kolem vas nekdo protahne pak cm pred vas a ohne se, cim vas zadkem vypoklonkuje, nebo vas rovnou sestreli. Ale hodnoceni kladne
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 18:52 Muž O.Tom [439] Re: Kolco
Vztekal nevím, ale naštvaný jsem byl dost :) Na burzu nechodím pravidelně, ale tak zhruba po 13te to bylo, pokaždé mi stačilo 30kč a mohl jsem relativně v klidu koukat na rybky. Když po mě někdo zezadu skočí ať ukážu lístek, fajn, vylovím ho z peněženky. A razítko. Jaké razítko.. dozvídám se o razítku, říkám že jsem na burze už po několikáté a poprvé slyším o razítku. Tak ke vstupence začnu ukazovat už zakoupené věci, říkám že jsem si jen odskočil. Na to, "nemáte razítko běžte pryč". Tak po téhle větě jsem se naštval.

Alty jsem viděl u stolů u oken, na opačné straně nějakou tu mrtvou rybku a podivně zakřivená těla. Nějaké ty deformace jsem si bohužel donesl i domů :( U obyč. skalár amazonských, kde to v malé nádržce se stojatou vodou nebylo hned poznat. Mám 2-4ks co mají silně zakrnělé a zdeformované prsní ploutve. Teprve doma jsem si všiml že těžko plavou a v proudu to vůbec nezvládají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:20 Muž Kolco [57]
Jo,jo já jsem se k tomu nachomýtl,TomasOxx se dobře vztekal,nevěděl jsem ovšem o co jde,takže až tady jsem získal zbytek informace.Z mého pohledu zajímavé ryby,výše zmiňovaní sumci,arowany za 400Kč /škoda,že ty potvory tak vyrostou/,piraně - serrasalmus natereri za 30Kč !!!!!, skaláři - alty za 500Kč.Pěkné sobotní dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2011 10:17 Muž O.Tom [439]
Dnešní aquaburza, aneb jak je důležité vyhledat "RAZITKO MANa".
Pro všechny ty, kteří by snad jako já mohli mezi davem lidí a reklamami přehlédnout papír s fixem napsanou informací, že pro opuštění hlavní místnosti burzy s úmyslem se vrátit je třeba si vyžádat u výše zmíněného razítko. Pokud si tedy byť jen na 2 minuty odskočíte na WC, nebo před dveře předat něco domluveného s jiným akvaristou a nebudete mít razítko, může se vám stát jako dnes mi, že vás při návratu bez razítka budou mít snahu vykázat z burzy.
Pokud se něco takového zavede, čekal bych že mi bude razítko nabídnuto u vstupu, ne že budou po člověku skákat když se vrací bez něj.

Nabídka průměrná dnes, trosku mě zarazil počet mrtvých ryb kterých jsem si dnes na burze všiml jako nikdy předtím a u některých "prodejců" deformované kusy...
Zajímavé plus je zvyšující se nabídka L-sumců.
Nakoupil jsem vetší množství krmení, pobral si hlavně kontakty na chovatele a po dnešku doufám, že dlouho nebudu mít potřebu jít na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 11:35 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Nezapomeňte tuto sobotu na aquaburzu v Ostravě. Kdyby měl někdo zájem mohu vzít Nothobranchius foerschi, Simpsonichthys bokermanni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Ale je pravda, že mají jednu nevýhodu. Někteří množí i klony, které pod vodou moc nerostou. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Johan
Obvykle i přizpůsobivější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2011 21:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: host
Je rozdíl v kvalitě a ceně u rostlin pěstovaných emerzně ve skleníku na stolech a rostlin submerzních z akvarií. Ano je, ty ze sucha jsou mnohem houževnatější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:21 Muž exit [116] - Rostliny
ale dneska například na fauna trzích jsem nakoupil výhodně a ještě dostal jako bonus slevu + rostlinu jako pozornost palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2011 10:53 host Re: Pepan
Ale samozřejmě, souhlasím s Vámi, nákup - prodej.
Mě šlo ale o tohle: "Z košíku od Rataje či Daha udělat dva i tři za stejnou cenu."
To už myslím se seriozním obchodem nemá nic společného.
Ale jak jste napsal, nelíbí se mi, jdu dál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2011 08:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: host
S těmi šmelináři bych to zase tak tvrdě neviděl. Zkuste zapřemýšlet, jak by asi burza byla velká, pokud by byla určena jenom pro akvaristy, kteří by tam prodávali svoje přebytky. Nekoupil byste tam kořeny, většinu rostlin, spoustu ryb, Krmiva. Návštěvnost by byla výrazně nižší a nakonec by možná burza skončila kvůli ekonomice. A ještě se vrátím k tomu označení šmelinář. Takto by se vlastně dal označit každý, kdo nakupuje zboží za účelem dalšího prodeje. Tedy nejenom obchodník na akvaburze, ale vlastně každý majitel obchodu. A nejenom to. Za šmelináře byste mohl označit třeba i toho, kdo na burzu kromě vlastních ryb a rostlin vezme pár rybek svého kamaráda, kterému se kvůli těm pár rybkám nevyplatí pronajímat vlastní stůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 07:45 host Re: Pepan
Souhlas, jen bych řekl,že ti co prodávají překoupené ryby a rostliny z velkoobchodu už nejsou chovatelé ale překupníci. Tedy česky šmelináři. Levně nakoupit, draho prodat. Z košíku od Rataje či Daha udělat dva i tři za stejnou cenu. Ale je jen na kupujícím co si vybere.
Ps. Je rozdíl v kvalitě a ceně u rostlin pěstovaných emerzně ve skleníku na stolech a rostlin submerzních z akvarií. Např. Tonckovi rostliny jsou všechno submerz v super kvalitě a tak není důvod proč bych si za kvalitu event. nepřiplatil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2011 06:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: beowulfx
Na burze se nešmelí, ale nakupuje. A co se týče různých cenových relací u jednoho druhu rostliny - každý si tu kytku cení jinak. Při skleníkovém pěstování ve velkém jsou navíc náklady obvykle nižší než při "malochovu" v akváriu. Vy pak máte právo nekupovat to, co si myslíte, že je předražené. A co se týče neadekvátního chování prodejce. Pokud se mi chování prodávajícího nelíbí, o důvod víc, abych nechal vydělat konkurenci. Tím, že od něj nenakoupíte, jej potrestáte víc, než kdybyste jej seřval, nebo jeho jméno vláčel po internetu.
P.S. Ještě poznámka - je zajímavé, že ti namachrovaní toho obvykle vědí mnohem méně než ti skuteční machři. Ti skuteční machři totiž necítí potřebu machrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2011 23:21 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: toncek
Za kolik??? Vždycky jsem měl o burzách povědomí takové, že se zde dá vyšmelit různé zboží za lepší ceny než jsou ve stálých kamených obchodech přímo od domácích pěstitelů, avšak na této naší burze již je vidno, že se zde začínají prosazovat prodejci, kteří by ztěží mohli konkurovat v kytkách např. Daho případně Ratajovi, je zvláštní jak u jednoho prodejce koupiš kytku za dvacet, pěkně v košíku či ve svazku s několika stonkama, odnožema, a u jiného prodejce tu samou kytku již rozdělenu do řady na miskách, kdy prodávají pouze např. jednu odnož či stonku za raz tak větší cenu, koupil jsem tam tak jednu titěrnou stonku kryptokoryny za pade., kdy u daho by mi tu samou prodali za 35 i s více stonkama... :-O Bylo to od takového namachrovaného typka, pry co bych za 50chtěl, no měl jsem představu, že za 50 už se da i koupit hezká kytka a ne jen nějaký cácor z misky :-D No snad se to aspoň rozroste... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 16:53 Muž Kolco [57]
Já nekritizuji,pouze konstatuji.Jezdím na ostravskou burzu rád i když to mám 80 km.Prohlídnu si spoustu zajímavých ryb,rostlin,nabídka akva produktů je také bohatá,pokecám s lidma a ještě jednou ohledně těch cen - pokud mám konkrétně o něco zájem,tak si udělám radost a ty prachy za to rád vysolím.Návíc jsem mockrát úspěšně smlouval.Prostě strávím příjemné dopoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2011 16:14 host Re: beowulfx
"Zdá se mi to nebo nám to vše na burze za poslední dobu nějak zdražuje"...

A všiml jste si, jak poslední dobou zdražují vstupní náklady pro chovatle a pěstitele?
Nebo myslíte, že kytky trhají na louce a ryby loví v kaluži?

coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 12:33 toncek Re: Kolco
Tak za tyhle ceny taky rostlinky nekupuji,ale kdo se dobře díval dali se koupit i pěkný rostliny za slušný peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 12:22 Muž Kolco [57]
Ano ,souhlasím s beowulfxem.Ceny akvarijních rostlin na ostravské burze jsou o něco vyšší než v obchodě,kde nejčastěji nakupuji /Hranice na Moravě/.Vallisneria gigantea za 60 Kč,cryptocorine aponogetifolia vysoká 60cm se třemi listy za 100 Kč.V Hranicích gigantea za 50Kč,kryptoška za 80 Kč,pěkný anubias nana za 60Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 01:22 toncek Re: beowulfx
Docela by mě zajímalo za kolik by jste je chtěl kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 00:12 Muž rriki [818] - CichlidyRe: beowulfx
Nevím jak v Ostravě ,ale v Praze je to jednoduchý pěstitelů rostlin je poskrovnu a každý překupuje od daha ,rataje a z Polska se hodně vozí tak jak to může být levný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 23:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Zdá se mi to nebo nám to vše na burze za poslední dobu nějak zdražuje, byl jsem i na úplně první této burze a pak několika dalších ale teď posledně, no hlavně kytky tam prodejci prodávají za docela palbu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 17:49 Muž georg [112] - Afrika – fotogalerie
Zde odkaz na listipadové fotky z aquaburzy aquaburza.galerie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 11:56 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: jurek
Škoda, budu si muset počkat až za dva měsíce, tady pokud budete mít cestu na ostravskou aquaburzu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 10:17 Žena petulinakk [2016] Re: FranzFritz
V Praze se dá sehnat v Bráníku, mám ji odtamtud... třeba by vám je do té Ostravy nějaký pražák přivezl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 18:18 jurek Re: FranzFritz
To si nevyjde,jedu v tomto termínu na burzu do Bratislavy.A kdyby ne,tak jsou zároveň Úvaly.Nějak to vše vychází na jeden víkend :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 17:34 Muž O.Tom [439]
Tak jak budou zverejnene fotky, tak sem hodte link, o ktere rybky, pripadne i prodejce slo. Tuto burzu jsem nebyl, minulou ano. Nejake Lka jsem kupoval ale pozdeji marne shanel kontakt ci nejake info o prodejci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 21:28 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: jurek
Co takhle je dovézt příští měsíc na burzu do Ostravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 19:59 jurek Re: FranzFritz
15 kusů se asi posílat nevyplatí.
Já je vozím na burzy do HK,Brna,Úval a Bratislavy a musím říct že o ně je jen minimální zájem,i na výstavě v HK a Rychnově se prodá jen pár kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 11:53 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: jurek
Pouhých 15 kusů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2011 11:51 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Sid
Díky za tip. Většina kontaktů skončila jen ve fázi slibů, planých objednávek a zbytečného běhání mezi obchody, které slíbily rybky dodat. Před třemi lety mi nezbývalo než si je nakonec nechat poslat z www.kalaba.eu. Raději bych je koupil v obchodě, balné a doprava totiž přijdou dráž než rybky samotné. Letos je situace podobná, takže to zase vidím na dodávku ze stejného eshopu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 07:36 Muž mita [58] Re: harpunar
Jj to je on, bavili jsme se o L260 ale kvuli vyssi teplote kterou doporucoval jsem je nevzal. Ted premyslim ze bych udelal solo akva jen pro ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 22:03 jurek Re: FranzFritz
A o kolik kusů by jste měl zájem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 19:17 harpunar – Mita-pokud myslíš toho pána vzadu v průchozí
uličce,tak toho jsem tam viděl poprvé a ty L-ka si od něj bral nějaký polák.Takže předpokládám že ty ryby přivezl na předchozí objednávku.Já šel zrovna kolem,když to polák od něj přebíral,bylo to cca ,15 sáčků.Jestli myslíš toho samého,tak toho človíčka neznám,ale ryby měl špekovní a docela mne jeho sortiment zaujal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:41 Muž mita [58]
Nemate nekdo kontakt na chovatele ktery tam dnes prodaval L sumce z pytliku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 11:27 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: FranzFritz
...jinde ve světě běžně chovaná rybka se u nás prakticky nedá sehnat...
To je divné... :-O
Já se nedávno tady rybicky.net/obchody/616 zmínil, že uvažuji o pořízení hejnka těchto rybek (+ modrých neonek), a za tři dny jsem dostal SMSku, že si je mohu vyzvednout na prodejně. :)
(A to má zmínka byla skutečně jen ve fázi úvahy! :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 10:44 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Musím uznat, že se ostravská aquaburza stala opravdu významnou akvaristickou burzou. Když srovnám spíše komorní atmosféru první burzy s dnešní, je rozdíl opravdu markantní. Jen mne mrzí, že jsem nenasytil návštěvou dnešní aquaburzy své potřeby :). To snad nikdo v ČR nechová nebo nedováží tetru ohnivou rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 ? Potřeboval jsem dokoupit pár kusů a jinde ve světě běžně chovaná rybka se u nás prakticky nedá sehnat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 69

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 84304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2863-akvarijni-burzy-ostrava?od=2544