Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní burzy Ostrava

 

NápovědaFórum » Obchody » Burzy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvarijní burzy Ostrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2013 12:51 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky
Ono taky cena není všechno. Na té burze prodejce zároveň prodává i svou reputaci. Takže když se rozkřikne, že od toho nebo onoho rostlinkáře stojí rostlinky za starou belu. Tak má chlapec po ptákách. A Hornbach si z timto hlavu nedělá. Tzn. je to hodně i o kvalitě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2013 12:48 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: Pepan
jo někdo kamarády nemá že hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2013 12:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: muťa
Na burzu člověk chodí třeba i proto, aby si pokecal s kamarády a kouknul se, co ještě doma nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 12:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: 0
Zřejmě jsi mě tak úplně nepochopil. Je mi jasné, že prodejci chtějí vydělat,... a mě taky nepoloží suma, kterou jsem dal. Ale příště si to asi koupím raději v Hornbachu, neboť cena je velice obdobná a bohužel mi začnou odpadat důvody proč na burzu chodit. Toť z mé strany vše. Filozofovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.03.2013 11:52 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Já bych se k té výši ceny taky trochu vyjádřil.
Pokud mi prodejce nabídne zboží za nějakou cenu, záleží jenom na mně, zda tuto cenu akceptuji. Prodejce si do té eny zakalkuluje náklady na pořízení toho zboží a zisk, já zase musím kalkulovat, zda se mi koupě zboží za takovou cenu vyplatí. Koupit něco a pak tady brblat, že zboží bylo předražené a prodejce by měl dostat na budku, je trochu mimo mísu. Žijeme v době, kdy se můžeme sami rozhodnout, zda něco koupit, či nikoliv a je jenom na nás, co a v jaké kvalitě si pořídíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2013 10:51 Muž 0 [1718] - Obecné.
Byl jsem si jistý, že ta odpověď bude v tomto znění. S přihlédnutím na zdejší poslání a věk, byla ta reakce zarážející.

Není to ohledně burzy v Ostravě poprvé, že je veřejně někdo "kriminalizován" za to, jak zákazníky "bere na hůl" a potřeboval by proto dostat "nakládačku" a něčím se mu patřičně pomstít.

Pokud požadovanou sumu vydám, tak nebudu vlastní svéprávné rozhodnutí svalovat na prodávajícího.

Aplikovat tento tlak na ceny ve větším měřítku, je cesta k likvidaci burzy.

Já hodnotu zboží řeším rovnou na místě s prodejcem (- cena se odvíjí od mnoha důvodů a ty spolu proberem) a buď se dohodnem, nebo hledám jiné zdroje, případně si počkám a koupím, až na to ty finanční prostředky mám.

Osobně, když prodávám, tak se většinou zeptám, zda zákazník při placení je s cenou srozuměn.

Prodejci připravují zboží a přijíždějí na burzu vydělat. Někdo žádá více, aby se práce vyplatila, jinému stačí méně k pokračování.

Ovšem nelze očekávat výraznou burzovní charitu v podmínkách nynější politické "atmosféry" a z toho plynoucích preferencí a důsledků, kdy vládnoucí vrstvy bohatnou a pracující masy chudnou.

To není onen vysněný blahobytný kapitalizmus, ale strašák, o kterém se ti dříve narození učili na základní škole. Proto mají mnozí ( i já )hluboko do kapsy a vylévají si zlost, kde se dá.

Přesto si raději koupím české potraviny, než z dovozu od "sousedů". Nic ve zlým. 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:46 Muž muťa [554] - RostlinyRe: 0
Aha pardon, až nyní jsem to tvůj dotaz zaregistroval. Ono je to tím množstvím "děkovaček" a podobných vzkazů kde se kdo sejde apod. (od čeho jsou maily, že)....
Ale to je jedno.
Ty rostliny už neřeším a řešit nechci. Rostliny se mi rozrůstají a jestli to půjde takhle dále budou přebytky.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 10:43 Muž 0 [1718] - Obecné.
Vede se tu debata o fotodokumentaci zachycující obrazově, co se na prodejních trzích nabízelo. Jak to řeší jinde, se neinformovaní mohou podívat na videozáznam, třeba v tomto odkazu: www.rybyarybicky.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 10:21 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: O.Tom
Cenu nevím ,ale na 95% je má tento chovatel : tetraodonzavinactiscali.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2013 10:16 0 Re: muťa
Poprosil jsem o odpověď, která byla "přeplácnuta " množstvím dalších příspěvků a asi proto se jí nedočkal.

Otázka zněla: Co to byly za předražené kytky - druh a kolik konkrétně ty uvedené dva kusy stály?

Děkuji za vyjádření se k dotazu. 0.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 23:07 Muž O.Tom [439] Re: keydoc
Pěkné fotky.. a toho lidu.. když jsem tam dorazil v 10:30, tak už tam byla tak 1/5 lidí oproti první fotce :)

Nevzpomněl by si náhodou někdo na přibližnou cenu těchto rybek ?
aqua.keydoc.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:22 jamajcan Re: lojzalojzovic
Já si to myslel :-) Tak jsem alespoň vyfotil hlavního fotografa palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: keydoc
Tak si příště udělejte víc času, ať se můžete zúčastnit i rybičkářského srazu a nejen udělat průlet... ale i za ten díky, bylo fajn vás vidět (obzvlášť tu hezčí část vašeho hejna) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2013 21:11 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: GAGAL
Tak nejel jsem vyloženě za focením, ale jako Kroměřižáci jsme si dělali výlet. Proto jsem při té příležitosti i něco cvakl.

Stejně jsem ráno zaspal a dojeli jsme před devátou, takže by to nevyšlo. Možná jindy přijedeme na "lup" už dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2013 20:59 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: GAGAL
pokud by bylo potřeba, mám zrcadlovku a chuť do focení, nejsem sice profík, ale něco bych snad vyfotil.. Pokud by bylo třeba fotografa na další burzu, pošli SZ a nějak se domluvíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:57 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: keydoc
Škoda ,že jsi nenapsal, že pojedeš fotit. Šel bys před otvíračkou. S návštěvníky se fotit nedá máme to vyzkoušené :-) Fotky super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2013 20:53 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: keydoc
pěkné fotky a tech lidí já tam jdu hned v 8,,00 a padám v 9,00 to tam není tak husté. tam by i holka otěhotněla ani by nevěděla jak smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:50 jamajcan
Fotka k příspěvku Není ten borec s foťákem náhodou lojzalojzovic?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2013 20:47 Muž keydoc [398] - Rostliny
Nakonec také přikládám 5 a půl fotek z naší návštěvy burzy. Neočekávejte valnou kvalitu fotek - pracoval jsem pod tlakem mnoha a mnoha lidí smich

aqua.keydoc.net/…


(na web nehleďte, zřizoval jsem ho před hodinou/dvěma).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 14:44 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: GAGAL
www.aquaburza.cz/…
Ten horní řádek. Když to otevřu, uvnitř je datum správně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 14:23 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Pepan
Kde je to datum ? Buď už ho změnili nebo ho nemohu najít mi to ukazuje dobře ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 12:59 Muž petr68 [27] - Rostliny
bude někdo na příští burze prodávat Caridina japonica ? a za kolik ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 07:22 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Fotky jsou super. I když na burzu jdu, rád se na ně podívám, protože pokaždé najdu něco, co jsem přehlídnul a přitom by mě to zajímalo. Moc za ně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 05:20 jamajcan Re: malyLibor
Nakonec je několik fotek použitelných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 23:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Jakpak to, že ti to nevyšlo?? Když jsem šel do fronty, šel jsi fotit, když jsem měl nakoupeno, tvrdili jste ty i tvůj nosič fotoaparátů, že už máte nafoceno... ještě jsem tě viděl pár fotek dělat i při našem srázku dole v občerstvovně... Neříkej mi, že se ty fotky cestou vysypaly, tak hrozně jsem s vámi nazpět nejel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 22:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: O.Tom
Ceny dobré, jen krevetek málo. Já tam byl mezi prvními, ale přestou už molucky nebyly (naštěstí jsem si je koupil minule za super cenu 60,-Kč/ks). Tentokrát jsem si koupil 6 gabonensek, cena 130,-Kč/ks, což je myslím taky super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 20:42 Žena darka [520] Re: jamajcan
Neklaplo to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:24 georg Re: jamajcan
Tuš synku, kde se stala chyba, či sys neodkryl objektyv ??
Ale nesmutni, chleba by stejně levnější něbyl ;-)
...tak příště, no ni?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:18 Muž acik [416]
jestli se tam nekdy ukazu,tak vam to nafotim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2013 18:24 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: jamajcan
já tě natřu. ale ne peří .ale hřebíky no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 18:18 Muž Lucky005 [197] Re: jamajcan
jakto? zadna pouzitelna fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 18:01 jamajcan
Omlouvám se,že mi to focení nějak nevyšlo.Příští burzu se nechám za trest dobrovolně natřít térem,vyválet v peří a pověsit na ráhno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:56 Muž lojzalojzovic [327] Re: Drahoš .
hlasim se druhy do partyje ;-)

jenom to pak připomeň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:47 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku příště uděláme větší sraz já tam budu v 9,00 v té nalivárně dole pivo pivo pivo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:36 Žena darka [520] – Fotky
Tam fotilo víc lidí? coze
Pokud vím, fotil Jamajcan hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 13:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: O.Tom
byl tam Harpunar, je z Ostravy, tak mu napiš zprávu, můžeš si u něj krevetky vyzvednout, já jsem se s ním takhle domluvil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:48 Muž O.Tom [439] Re: Pepan
o pár příspěvků níže...
GAGAL:
"Jsem rád ,že opravdu ve frontě nečekáte a že je "snesitelná" Jinak lojzalojzovic nám nafotil cca 200 fotek tak jsem sám zvědav jak vypadají. Doufám ,že kolega je co nejdříve zpracuje. Ještě jednou velký dík "lojzovi " Dost nám to pomohlo."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:46 Muž Pepan [5043] - Rostliny – A fotečky z burzy
nebudou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: malyLibor
Na kytky jsem koukal oběma očima. Řeknu Ti, bylo to hodně drahé koukání. Příště si dám na šrajtofli petlici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:42 Muž O.Tom [439] Re: malyLibor
Mě by zase zajímaly ceny krevet Atyopsis moluccensis/gabonensis, pokud vůbec byly.
Přišel jsem hodně pozdě, okolo 10:30. Původně jsem vůbec neměl v plánu přijít, ale zjistil jsem že přijede chovatel co sem jezdí jen 2x za rok, tak jsem se zpožděním dorazil a prošel už poloprázdnou burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 0
To by zajímalo i mne. Mně ceny připadaly přiměřené, ale samozřejmě jsem nemohl vidět vše, co se tam prodávalo, a na kytky jsem koukal spíš jen tak jedním očkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:13 0 Re: muťa
Prosím Tě, co to byly za druh ty předražené kytky na té burze a kolik jsi za ně přesně dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2013 19:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jjapan
To proto, že jsi nevěděl, že dělám taxikáře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:07 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
O tom žádná, fronta opravdu fičela neskutečně. Super akcička. Čest a sláva pořadatelům potlesk potlesk , moc pěkná akce. Pak jsem tě ještě hledal, ale nenapadlo mně že budeš v baru smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 10:56 Muž lojzalojzovic [327] – aqua - tera
nevím jestli to psát tady ale aqua tera 23.3. v kulturaku asi nema vlakno - shanim čichavec zakrsly - blue neon, bude je tam někdo mít?? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 08:41 Muž lojzalojzovic [327] Re: malyLibor
neni vsem dnum ani burzam konec, tesim se na pristi, uz nic neprosvihnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.03.2013 07:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jjapan
Před osmou hodinou fronta dlouhá předlouhá, ale během několika minut po otevření jsme byli uvnitř. 4 pokladny fungují opravdu skvěle, pořadatelé to perfektně zvládají. Já měl vše nakoupenu už v 8:15, pak už pro mne byla burza jen příjemným setkáváním s fajn lidmi z rybiček. Děkuji všem, kdo s námi chvilku pokecali nebo se zdrželi i na delší dobu u diskusní skupiny rybicky.cz dole u občerstvení :-) Škoda, že si cestu nenasel lojzalojzovic, kdybych věděl, že tam budeš taky, poslal bych osobní pozvánku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2013 21:30 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Jsem rád ,že opravdu ve frontě nečekáte a že je "snesitelná" Jinak lojzalojzovic nám nafotil cca 200 fotek tak jsem sám zvědav jak vypadají. Doufám ,že kolega je co nejdříve zpracuje. Ještě jednou velký dík "lojzovi " Dost nám to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 20:50 Muž lojzalojzovic [327] – GAGAL
povedly se nejake fotky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 20:08 jamajcan Re: Ciffik
Též jsem se na ty Venezuelky díval palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 69

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 84304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2863-akvarijni-burzy-ostrava?od=2044