Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži v akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plži v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 19:24 Muž vlka [3444] Re: Passenger77
Díky, prubnu nějakého Clithona, zapomněl jsem, že jednu Neritinu v AQ mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 17:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vlka
Ahoj, tak třeba Neritiny, Clithoni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 16:07 Muž vlka [3444] – ...dotázek...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, který z akvarijních šnečků je stejně ,,prospěšný,, jako Okružák, Levatka a Kružník ? Tzn. nežere zdravé rostliny, neryje dno...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2021 10:11 Žena Beastie [318] Re: Maatts
Okružáka jsem právěže u sebe neviděla už pár let, ani když si přinesu rostliny od ostatních, vždycky jen levatky.

V akva je teď jejich exploze, je vidět, že je tam nerovnováha, cca 50 drobných levatek se mi teď promenáduje po skle. A to už krmím jednou za tři dny. Prostě počkám, až to dostanou trochu pod kontrolu no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2021 10:08 Maatts Re: Beastie
Vždycky jsem měl okružáky a/nebo levatky, v malých i velkých akváriích. Funguje u nich "samoregulace", rozmnoží se jen do takového počtu, aby se v nádrži uživili. Případné přebytky rozmačkávám rybám jako vylepšení jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2021 09:37 Žena Beastie [318]
chtěla bych se zeptat, s jakými šneky máte nejlepší zkušenost v menších akváriích.
V rámci jednoho týdne mi umřely obě neritiny zakoupené u jednoho chovatele, jedno z toho dokonce byla Neritina pulligera, druhá klasika Neritina natalensis. Obě po třech měsících, obě v jiných akva. Jediné co měly akva společné je vysoká teplota vody. Nechci kupovat další neritinu, očividně se jí v akva něco nelíbí. I když v druhém akváriu neritina natalensis žije už čtyři roky.
Akva má 40 litrů sotva, rostliny, bublifuk a bettu, která už je starší a nezvládá pochytat všechnu potravu co padá na zem. Je potřeba k ní připojit úklidový prvek. Samozřejmě jsou v akváriu levatky, klasika.
Ampulárie tam být nemůže, akva je na ní malé, přispívala by tak akorát ke zhoršené kvalitě vody a dlouhá tykadla jsou pro bettu moc lákavá na okusování.
V jiném akva mám dva clithony, strašně malinkaté, ani po třech měsících moc nepovyrostli. Můžu je zkusit aklimatizovat a přesunout. Existuje něco lepšího na úklid takto máleho akva, co mě nenapadlo? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 19:14 Muž Longer01 [21] Re: vojtěch
Nechat, šnek je dělnická třída - sežere jak spadané jídlo, které nesní ryby, odumřelé rostliny, řasu. Množí se většinou v začátku, kdy rostliny přelisťují nebo se některým nedaří a "chřadnou". Osobně jsem v prvním roce měl šneků až až. Došel jsem ale s údržbou tak daleko, že jsem je sháněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 18:09 R Muž afc1886 [14682] Re: vojtěch
Chtělo by to vytvořit prezentaci akvária, protože podle fotky to akvárium nevypadá úplně v pořádku. Ale když nebudeš překrmovat, tak se ti nepřemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 17:59 vojtěch Re: afc1886
takže ho tam mam nechat a třeba jich pár odsát kdyby se moc přemnožili ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 17:54 R Muž afc1886 [14682] Re: vojtěch
Je to okružák a odvede mnoho užitečné práce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 17:47 vojtěch
Fotka k příspěvku chtěl bych se zeptat jestli tyhle šneci nějakým způsobem můžou škodit v akváriu a nebo jestli jsou prospěšní pro akvárium
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 22:47 Muž Waly [0] Re: jirkaww
Zajímavé je, že piskořky věžovitý mi v akváriu vymřeli (kromě dvou které žijí ve filtru) a tyto se vesele množí dál. Je tedy pravda že většími kusy si zpestřili jídelníček Parmičky čtyřpruhé. Dloubali do piskořky tak dlouho až ji vytáhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2020 10:14 jirkaww Re: Olin
Taky je mám, resp. jsem si je zavlekl do Malawi. Když se svítí jsou většinou zalezlí a ryby si jich nevšímají. Po zhasnutí se vyrojí a začnou likvidovat zbytky. Takže spíš přínos, akorát se hrozně rychle množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2020 02:42 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Olin
Mohla by to být rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_melanoides_granifera Taky je mám. V atlase se píše, že je přes den v písku. U mě do písku nejdou vůbec. Jsou to hezcí šnečci (pokud jich tedy není hodně) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2020 01:00 Olin – ??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můžete nekdo určit tento druh? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 19:15 - – Physa acuta
Na nich je zábavné ako sa odstrkávajú ulitamy :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 14:35 Muž Trdej [7] Re: lacewings
A tak zahada je vyresena. Skalari a aj se me mnozi ancitrusi,musim je pochytat. Dekuji vsem co se ozvali ☺
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2018 11:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Trdej
Trdej napsal: Normalni,nerozpadla...jak kdyby je nekdo vycucl
-okružák ,levatka =přirozený potravní zdroj pro skaláry a ancíky
-piskořky ,Jako krmivo pro cichlidy a ancistrusy nejsou příliš vhodné ,tvrdá ulita + operculum
-predátorem jsou pouze krevetky Macrobrachium a několik druhů mřemek a tlamovců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 11:35 Muž Kubaa [718] Re: Trdej
Mohou být odolnější nebo prostě lépe chráněné vzhledem ke způsobu života. Nezkoušel jsem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 11:35 Muž Trdej [7] Re: permonici
Je to mozne,ze by je vytlacily ty vezovky...zkusim nasadit nove okruzaky a uvidime :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 11:34 Muž Trdej [7] Re: Kubaa
Med by asi zlikvidovala aj vezovky asi ,nebo ne ? dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 11:32 Muž Trdej [7] Re: ctibum
Normalni,nerozpadla...jak kdyby je nekdo vycucl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 08:52 Muž Kubaa [718] Re: JirkaŠčobák
ehm měď? k té mají šneci nižší toleranci. ale kde by se tam vzala, že
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 08:21 Žena permonici [316] Re: Trdej
Ahoj, mně se stalo něco podobného přesně naopak. Nejprve bylo v nádrži hodně věžovek, namnožených z 1 kusu. Poté, co jsem přidala okružáky a jiné plže, věžovek postupně ubývalo, až nezůstala buď žádná nebo jen minimum.
Do druhé nádrže jsem dala experimentálně jen věžovky a granifery + asijskou bahenku (velmi líná, vůči piskořkám neškodná) a žádného okružáka. Dno je nové, těžko říci, jak se bude piskořkám dařit, ale nemají tam okružákovitou konkurenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 08:20 R Muž ctibum [6909] Re: Trdej
Jak vypadá ulita těch nebožtíků? Normálně, nebo je rozpadlá (bílá)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 00:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Trdej
Používám neodstátou vodu všude a nepozoruju, že by na to kotulky hynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 00:01 - Re: Trdej
Vežovky prežijú aj horšie podmienky nakoľko sa vedia v ulite uzavrieť a dáky čas prečkať i bez vody.Kotuľky bohu žiaľ toto nedokážu a pri zlých podmienkach jednoducho hynú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 23:29 Muž Trdej [7] Re: JirkaŠčobák
Je to zvlastni...tech vezovek tam jsou stovky...Vodu cistim pravidelne,poslusne kazdy tyden 4kyble vody,jen nedavam odstatou vodu...Nemuze je likvidovat todle ? Zkusim si koupin nove sneky a uvidime.Jinak skalary jsem sem tam videl,ze sezobli nejakeho sneka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 22:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Trdej
Divné je, že je to tak velké akva. To by mělo uživit víc šneku.
Co se skalár týče, nevím. Nepředstavitelné to není.
Nedovedu si představit, že po něčem ve vodě vychcípají okružaci a levatky, ale ne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 22:52 Muž Trdej [7] Re: JirkaŠčobák
Ano,v tom 210l. Je mozne,ze je zerou skalari ? Nebo ancitrusy ? Ze zacatku jich tam bylo hodne,aj jsem pri kazdym cisteni musel zlikvidovat 10-20ks okruzaku.KdBy bylo neco s vodou,tak by tam nebyli ani ty vezovky,nebo ne ? dekuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 22:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Trdej
Problem nemusi existovat (leda by ty sneky neco zralo). V kazdem akvariu nemusi byt podminky pro vsechny druhy sneku.
V jakem akvariu se ti to deje? V tom 210l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 21:04 Muž Trdej [7] Re: JirkaŠčobák
Nene me nevadi vezovky,spis me zajimalo kde je problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 20:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Trdej
Ony se šneci také vytlačují. Stejně jako rostliny. V jednom 32l akva se mi stalo během let to samé, ani nevím kdy. Asi 300-400 věžovek. No a? Fungují fajn. Že nebyly kotulky, nevadilo. Asi 100 většich věžovek jsem během x měsicu vybral a udal na burzách, pak jsem zjistil, že se nemnoží až tak expresně.

To je jako ten vtip, jak se ptají žen ruzných národností, co by dělaly, kdyby měly být samy s 20-ti mladými námořníky. Ty všelijak omdlévají, až přijde řada na Francouzku a ta mlčí: “Slečno, vy nerozumíte situaci?” “Rozumím, ale kde je problém?”
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 20:36 Muž Trdej [7] – Vymreni vsech sneku
Ahojte,mam problem se snekama,vsichni pisou jak se jich nemuzou zbavit..ale ja mam presne opacny problem .Vsichni zmizeli okruzaci,levatky...vse je pryc.Zustala tam jen spousta vezovek.Prikoupil jsem skalary a obcas jsem si vsimnul,ze jim davali sadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.02.2018 07:03 Žena permonici [316] Re: silviebaris
Máš tam dospělou levatku, která klade vajíčka, jak jí příroda velí. To přeci nevadí. Navíc, levatky, krom toho, že jsou užitečné čističky, jsou i velmi aktivní a zábavní malí plži. Jsou asi nejrychlejší plži v akváriu, skoro turbošneci a umí neuvěřitelné kousky s natřásáním a kroucením ulitou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2018 22:26 Muž MarekP [812] - MalawiRe: silviebaris
Nezbavuj se jich. Nech je, nebudou se množit donekonečna. Pouze na takový počet, kolik se jich je schopno uživit. Pak si zvykneš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2018 21:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Myslím si: Málo rostlinné hmoty. Proto se ti tvoří biologické povlaky, což je přesně, s čím ti levetky pomohou. Nevyhazuj je.
Nejsi dítě. Je ti přes 40. Dítě krčí tvářičku, zatíná pěstičky a vykřikuje, že se mu něco nelíbí. Tys dosud tvrdila, že šneky nechceš, ale já ti hovořím, že je potřebuješ. Tak je přestaň likvidovat a chovej se jako dospělý člověk, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 21:16 R Muž ctibum [6909] Re: silviebaris
Já se omlouvám, ale nějak se nedokážu naladit na tvojí informační vlnu a nevím, jak s tebou komunikovat. Jednou je tam jen velká Levatka, pak tam jsou i Okružáci... Prostě nerozumím řeči tvého kmene...
Osobně bych to neřešil, byl bych rád, že je tam mám, hlídal si překrmování a údržbu, jak už tu několikrát zaznělo. Pokud údržbu neflákáš, bude problém v krmení.
Jinak obecně, pár šneků není přemnožení a už vůbec ne ke škodě, naopak.
Pokud se jich chceš zbavit, nezbyde ti, než je vysbírat, ale počítej s tím, že i když tam necháš jen jednoho, tak se občas připorozmnoží. Tak to v přírodě chodí. A že asi nikdy nevysbíráš všechny a všechna vajíčka...
Dobrou noc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 21:05 Silviebaris Re: ctibum
Prave ze nam i ty levatky i okruzaky a je to v tom mechu co tam plave a ten jsem koupila hak rikam na burze,par tydnu je asi dva nebo tri,nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 21:03 R Muž ctibum [6909] Re: silviebaris
To je těm šnekům celkem jedno, pro koho ten lupen je... ;-)
Nějak najednou nechápu smysl této debaty a hlavně příspěvkusilviebaris napsala: ted pár týdnu co se to stále líhne..
Větší šnek je nejspíš Levatka. Předtím jsi dávala fotku Okružáků. Tak co se ti teda množí a kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 20:58 Silviebaris Re: ctibum
Fotka k příspěvku Ten lupen je pro krevetky je tam je na par hodin za chvili to vyberuje,mineralni kulicka tourmaline mineral balls,sneka mam jednoho vetsiho,toho jsem si nechala,jinak zadny...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 20:50 R Muž ctibum [6909] Re: silviebaris
Můžu ještě dotaz, kolik tam těch šneků cca je? A co je to oranžové kulaté?
Jinak ten lupen na špejli je ideální žrádlo pro šneky. Takže je klidně možné, že tam máš uklizeno, a pokud ano, omlouvám se za všchna slova "bordel", ale když je přikrmuješ lupenem, tak se mají fajn a... množí se... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 20:46 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Posilam a vkladam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 20:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: silviebaris
Ano, je to z bordelu. Měla bys třeba přestat překrmovat. Mluvím z vlastní zkušenosti, stejně jako ostatní přede mnou. A nech si poradit od zkušenějších. Jestli budeš pokračovat tímto způsobem, asi moc ochotných radit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.02.2018 20:30 R Muž ctibum [6909] Re: silviebaris
LÍHNE se to samozřejmě z vajíček, které sis pravděpodobně přinesla na rostlinách.
Bordelem se ŽIVÍ (KRMÍ, ŽEROU). Když je bordelu málo, žerou a množí se málo. Když je bordelu hodně, žerou a množí se hodně.
Lépe už to neumím napsat, tak howgh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   23.02.2018 20:23 Silviebaris Re: ctibum
Jak se toho ZBAVIT,neříkej te mi,že je to z bordelu,nikdy jsem to neměla,jen ampulárie,asi jsem to donesla v tom mechu z burzy,nikdy jsem okružáky a ani levatky neměla,tak mě neříkejte že se to líhne z bordelu,to je totální nesmysl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2018 20:05 R Muž romant [27987] Re: silviebaris
silviebaris napsala: Protože je jich moc,malé už mám a už další nechci
Tak je trošku podpoř, vykrm a pošli dále do světa. X-) Uvidíš že se najde bezpočet lidí, kteří si je posléze od tebe s výrazem dětské radosti v očích velmi rádi vezmou. Protože je stále hodně informovaných akvaristů, kteří se neváhají do svých akvárií dávat takový dělníky jako máš ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 20:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Pokud jsou to levatky, tak těch se nezbavuj a buď ráda. Žerou hnědé povlaky v temných částech akvária. Všeobecně biologické povlaky. Žerou slepou hladinu.
Ctibum. Pokud jsou to levatky, nemusí jít vyloženě o bordel. Levatky se například živí na většině toho, co se přirozeně tvoří v nových akváriích.
Edit: Dej fotku celé koule. Z ní vajíčka jsou, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2018 19:52 R Muž ctibum [6909] Re: silviebaris
To je debata, jak s mým pětiletým klukem smich
Máš v kouli bordel, kterým se ti šneci živí. Proto mají dobré podmínky k životu a proto se množí o 106.
Ať se ti to líbí, nebo ne, je to tak, říkej si co chceš, měj si tam klidně jen krevetky. Kapišto?

A buď rád(a), že je tam máš, aspoň někdo tam uklízí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:44 Silviebaris Re: Kubaa
To je v akváriu u krevet ne u rybiček

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8309x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/260-plzi-v-akvariu