Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kardinalky - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránkaPřejít na další stránku   1  
Kardinalky - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2023 09:00 Žena Beastie [314] Re: Sid
Hlásím že vše dopadlo dobře, prcek se hezky začlenil, žádná agrese
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2023 12:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Beastie
Přidat, nesežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2023 09:36 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak co. Prcek má čtyři týdny, je větší než ostatní potěr a začíná mi jej šikanovat. Hodila jsem ho do porodničky v akva s dospělci na porovnání velikosti. Můžu přidat nebo to sežerou?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2023 10:00 Žena Beastie [314] Re: klm007
Tak mám novinky a update
Karidnálky se mi sice třou, ale ve společenské nádrži, kde mám hodně silný proud, žádný potěr nikdy nebyl. Párkrát jsem přesouvala trio do vytíraček s mechem ale nikdy z toho nic nebylo, až minulý týden jsem jich přesunula pět, tři samice, dva samce, do jiné nádrže s teplejší vodou (25 vs 23 co tehdy ještě měli v hlavní). Nechala jsem je tam tři dny, s mechem, riccií, kytkama, šnekama. Po třech dnech minulou středu šli zpátky domů a já zapomněla, že mám něco čekat.
V pondělí vidím tečku s okem u hladiny, je jich tam max pět ale, slabý výtěr nebo šneci v mechu zapracovali, byl moc u dna.
Od té doby krmím, rozmíchaným protogenem, mikrami, hikari first bites. Dnes je pátek, rybky jsou tak trojnásobně větší, pořád živé, pořád aktivně něco hledají, pořád jich je pět a vypadají, že mají konstantně plná bříška. Takže snad na dobré cestě.

Otázka ale je, v jaké velikosti je můžu přesunout k dospělcům. V akva u dospělců (nádrž Asijská řeka, rájovec je vedle v karanténě) je velký proud a krapet chladnější voda, zde není žádný proud a teplejší voda. V e-akváriu psali něco o pěti týdnech, ale to bude možná málo. Nevím, neumím to odhadnout. Děkuji za zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2023 22:37 Muž klm007 [114] Re: Beastie
Já mám kardinálky také ve společenském akváriu, kde se pravidelně třou. Potěr se zdržuje těsně pod hladinou, kdy je zespodu krytý listem rostliny nebo něčím podobným. Když takový potěr uvidím, tak ho odlovím a dám do miniakva s krevetami. Tam krmím sušeným vaječným žloutkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 08:51 Žena Beastie [314] Re: Kaspik16
Tak to nic, nechám to tedy na náhodě, nemám možnost teď mít třecí nádrž s roštem. Uvidím, jestli se něco podaří nebo ne, když ne, investuji do vytíračky.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 22:33 Muž Kaspik16 [35] Re: PaDa
No to se právě ptá,tak tam nenajde smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 22:31 Muž Kaspik16 [35] Re: Beastie
Ahoj, kardinálky čínské odchovávám pravidelně,ale samozřejmě né ve společenské nádrži,v ní je to pouze o náhodě, pokud chceš cíleně a kontrolovaně odchovat,je nutné předělat do třecí nádrže s roštem,aby si viděla,zda již mají jikry a podle toho dál pokračovat.2-3 cm jsou na hraně,mám vyzkoušené že ve věku 9 měsíců se již běžně vytírají (záleží ale na více okolnostech)...a pokud se nepletu,fotky nemají dobrou kvalitu,ale na fotce jsou kardinálky vietnamské a né čínské :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2023 22:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Beastie
Tady najdeš všechno...
www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2022 10:21 Žena Beastie [314]
Od jaké velikosti se začínají kardinálky třít? Mám jich 20, velikost 2-3cm. Samci se napařuji, samice se otírají do mechu a do růžkatce. Chtěla bych odchovat nějaký potěr než do akva přidám jiné ryby. Chápu, že bych potěr teda měla krmit, ale jak mám krmit, když nevím, zda-li v akva nějaký potěr vůbec je. To co u nich vidím už mi přišlo jako třecí chování ale asi ne, pokud nevidím nikde nic. Pravda bohužel nejsou v akva samy, multík na dožití by s potěrem pravděpodobně zamával. Jedná se o akvárium Asijská řeka na mém profilu. Ryby krmím jednou denně, mraženým cyclopem nebo daphnii, sušeným Hikari micro bites, fluval bug bites a dennerle shrimp king, oboje drtím v prstech než sypu do akva. Občas dávám i séra vipan baby
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 10:16 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku kardinálky čínské se mi množí bez zásahu v zahradním jezírku, mám je tam celoročně už 7let, třou se do plovoucích rostlin a potěr se ukrývá v dlouhých zelených řasách, hodnota vody je proměnlivá záleží zda prší nebo vodu, respektive odpar dopouštím z řádu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2022 15:56 Muž vlka [3443] Re: mller
Osobně bych používal více druhů krmiva, vždyť je tolik druhů krmiva pro potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 23:17 Muž Nobody [-14] Re: mller
Zkuste zvýšit teplotu na 22°C a dejte do nádrže několik šneků, aby zlikvidovali nespotřebovanou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 14:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mller
Kardinálky jsou snad nejsnadnější na odchov z jikernatých ryb. Měly jít rozkmit sušeným krmivem pro potěr, to méně "špiní" vodu. Ale chtělo by to větší nádrž s filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2022 11:51 Žena tramtra [3202] Re: mller
S potěrem kardinálek teda nemám zkušenosti, ale na to, že krmíš v elementce vaječným žloutkem, se mi zdá výměna 1/5 vody týdně dost málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 10:34 mller – Úhyn poměru
Mám problém při odchovu potěru kardinálek. Mladé rybičky asi po měsíci po vylíhnutí mi začnou "poskakovat" a jakoby padají vlastní vahou ke dnu. Teplotu vody mám v elementem 20° a krmím válečným žloutkem. Každý týden měním asi 1/5 vody.Můžete mi poradit čím by to mohlo být? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 13:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlachos
Pokud nechcete nějaký extraprodukční chov, tak nechte ryby třít normálně v nádrži a mladé vám budou postupně vyplavávat (budou žrát s dospělými), takže budete mít za chvíli nádrž plnou, pokud bude dost zarostlá. Pokud jde o produkční chov, tak je to lepší od té trepky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 13:00 vlachos – Kardinálky čínské - odchov
Zdravím - chystám se na odchov Kardinálek čínských - mám sice násadu trepek , jako startovací krmení, ale chci se zeptat, jestli by mi nestačila velmi jemná californská žábronožka solná - kterou bych ale musel objednat...... - mám jinou hrubší.......jen jestli náhodou nemáte zkušenost. Děkuji za vaše reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 22:53 Žena Lucnilama [18] – čínská x vietnamská
Choval někdo oba druhy kardinálek společně? Kříží se?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 22:51 Muž marsz [1]
Kardinálky mi v akvárku přibývaly, ale jak dorostly ty první, tak si na těch nejmenších smlsly. Už nepřibývají:-) Díky bohu. Ale jinak, skvělé made in china rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:30 R Muž romant [27982] Re: sperman
Stresíkem, toho bych podezíral nejdříve a čím že může bejt způsoben? Třeba podmínkama v daný nádrži, operací přelovovací atd. Dal bych tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:29 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: sperman
Jo stalo je to způsobeno stresem ze zmeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:27 sperman – potrebuju radu
Zdravim, setkal se uz nekdo s tim, ze po preloveni rybek do vytiraciho akvaria samice ztratila barvu? Cim by to mohlo byt zpusobeno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 23:47 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Annabell
podle mně by ho mohly zvládnou už i hned po rozplavání, dělá fakt docela jemnou mlhu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 13:29 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Cosmogagy
Přesně ten mám a kdy mohu krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 13:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Annabell
záleží co si představuješ pod tekutým žrádlem.. takový Liqimin bych řekl že klidně můžeš zkusit.. www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 12:02 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Annabell
Tak zatím jsem odlovila 3 nevím jak jsou stare ale plavou trochu krmim praskem ale moc nežerou muzu se zeptat za jak dlouho nebo jestli vůbec mohu krmit tekutym zradlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 09:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: bulawaio
A nebo žloutkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2013 08:23 Muž bulawaio [92]
trošku přidám k rozmnožování Kardinálek. Sám chovám Vietnamky v jednodruhovce a jsou na celkové rozmnožování opravdu nenáročné. Mě se vytírají za běžných podmínek, a to mam velmi tvrdou vodu. Jako stimulace je nejlepší výměna vody a to o vodu o něco teplejší než normálně, to jsou pak vidět pěkné tanečky. Rybky jsou v době tření trošičku teritoriální a prohánějí se navzájem. Po vykulení plůdku si mladých řekl bych docela nevšímají. Mě se tedy nikdy nepovedlo vychovat rybky mladé do dospělosti, nějak jsem se ani o to nepokoušel, takže byl problém pro mladé nejspíše s potravou, vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu maličký potěr, tak to bude chtít drobnou živou potravu. Toť asi vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 07:45 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Jednu jsem odlovila ale ostatní jsou prilepeni na skle tak uvidíme
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 05:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annabell
Nechat. Nepředpokládám, že se vám jedná o intenzívni množení, a ona nějaká vždycky přežije do velikosti, kdy jí ostatní nesežerou. Pokud máte dost kytek.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:14 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Annabell
Platí pravidlo ze vetsinou kdyz je plůdek větší jak pusa největšího predátora, tak se jim nic nestane :)
Tak je prelov ;-) to bude nejlepší, i je líp rozkrmís
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:14 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Kryštof
Nevím asi2 nebo 3 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Annabell
V té osádce by si mohli zobnout razbory a vlastně i kardinály :( kolik měří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 21:09 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Kryštof
No asi to nepůjde jsou různé poschovavani a za filtrem myslíte ze by tam neprezili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.06.2013 21:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Annabell
Co a nimi plánuješ? Pokud chces odchovat, tak přelovit do něcoho jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:42 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Designer
Ahoj v mem společenském akva jsem objevila par malinkých drobecku asi kardinalky mám je tam nechat nebo je prelovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2013 18:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Mrknul jsem na web, v cem bezne ziji:
"Mělké čisté průzračné potoky s pomalejším průtokem vody nebo tišiny, na dně písek, štěrk, kameny, odumřelé rostlinné zbytky, stav vody maximálně 60 cm, místy hustě zarostlé vegetací."

Ale take se pise:
"Kvalitní filtrace. Ryby snášejí poměrně vysoký obsah dusičnanů, ale nesnášejí hnilobné procesy v důsledku špatné údržby akvária."

Zdroj: www.akvarista.cz/…

Asi bych tam ten Torumin nelil, a kdyz, tak hodne s citem. Spis bych se snazil o kristalove cistou vodu. Na parametry to nevypada nijak narocne. Jist si nejsem, tohle neni cemu se venuji, ale o pridavani Toruminu a podobnych veci nikde nic nevidim a kdyby to bylo vhodne, asi by se o tom vsude psalo. I kdyz taky jsem nemohl v rychlosti najit veskere dostupne info, takze z pohledu radce mne ber jen jako cloveka, ktery desne rychle cte, kdyz ho neco zajima ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 17:51 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj chtěla bych se zeptat mám v planu rozmnožit kardinalky mohu do vytiracky dat Torumin?
A postačí jako jemnolista rostlina egeria densa?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2011 19:01 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Fáster
Já kardinálky miluju! Jsou i druhy s žlutou horní ploutvi. Nepožírají jikry ani vlastní děti X-) Jsou mnohem šťastnější když jsou v akvárku sami. Ještě hezčí jsou dětská v pubertě - vypadají jako neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:07 Muž Fáster [9] Re: simona
klub.akva.sk/…
v čísle 10 je podrobný návod..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:40 0 Re: simona
Fotka k příspěvku Samec je štíhlejší s výraznějším vybarvením. Na výtěr těch 27litrů a teplota + 23°C stačí, ale prostor k odchovu mladých ne. Voda na výtěr spíš měkčí. Já ji brával z vhodného lesního potůčku, nebo zahradního jezírka.

Dospělce nechovej v příliš teplé vodě, stačí kolem +18°C ( moje mají v zimě okolo +13°C teplotu vody - jsou však po více let na to adaptovány, aby snesly i pod deset stupňů). Jinak si najdi příspěvky o chovu přes vyhledávač.

Foto: Kardinálky čínské s mladými horskými mečovkami v mém chovu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 12:49 Muž Yirka [9118] Re: simona
Rady jsou tady: rybicky.net/atlasryb/kardinalka_cinska
Ale ta nádrž je pro ně malá už teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:38 simona
ahoj, mám 6 Kardinálek čínských a ráda bych je rozmnožila :-) mám na to 27L akva s topením na 23°, ještě koupím nějaké jemné rostlinky apod. Jen nevím kolik ryb do toho akva a jak poznat samce a samici? pls radu! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:55 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: jajaapaja
Ale joo, samozřejmě. Já to opravdu nemyslel vůbec špatně. Jenom jsem pochopil, že toho zatím o akvaristice asi moc neví. Ale je pravda, že Kardinálky zrovna žádnou vědou nejsou a dokážou se pěkně rozrůstat i ve společné nádrži... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:52 Muž jajaapaja [174] Re: Killer88
Nouze naučila Dalibora housti.Tak mu přejme ať se to učí taky.Třeba časem do toho přijde.Mě to taky trvalo delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:48 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: 66jencek
Kardinálka není živorodka, aby stačilo odlovit pouze samičku. Samozřejmě musíš dát mimo i samečka, tedy pár. Ale když tak čtu tvůj dotaz, a neuraž se, myslím že to stejně nemá cenu. Asi to stejně nezmákneš co se vody a krmení týče. Nicméně, zkusit to samozřejmě můžeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:43 Muž jajaapaja [174] Re: 66jencek
Pokud máš vytírací nadrž tak přelov párek tam.Přidej chuchvalec mechu.A nebo dej rošt.Po tření ryby odlov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:37 66jencek Re: jajaapaja
Samice mají mega nafouklé břicha. Mám je teda nechat naklást jikry normal v akvárku ? sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 19:35 Muž jajaapaja [174] Re: 66jencek
Jak si to poznal? ne

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2374x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/257-kardinalky-rozmnozovani?od=2