Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 22:21 oldkiwinka – Re: Kadlosek
Pokud na jikře vidíš "chlupatý" povlak, jde o plíseň - odstranit. Ano, může to přejít i na ostatní. Neoplodněná jikra je neprůhledná, až bílá, projevuje se to po 1-3 dni po nakladení ( nd.blog.cz/… ). Ve zdravé a oplodněné jikře se ke konci vývoje začnou objevovat dvě černé tečky - očka, po čase i ocásek, a pak mimčo... Je to podobné jak u ancistrusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 22:01 Kadlosek
mam jikry pancernika a chtel jsem se zeptat jak vypada plesniva jikra....mam totiz mezi jikrami asi 3 takove ze jsou z venku stejne jako ostatni ale vnitrek te jikry je bili....tak co to je...je to plisen nebo to je uz pludek???vubec tomu nerozumim tak se ptam;)a co kdyby to byla plisen a nechal jsem to tak....muzou to chytit i ostatni jikry???,dekuji za odpovedi a poucne rady ;-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 14:25 Muž Yirka [9118] – Re: petroch25
Jsou již dospělí? Není to jen příznak pohlavní rozdílnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 13:11 Muž Diego [72]
Ano,pokud ten pancéřníček není zrovna přežraný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 11:49 petroch25 – pancéříček zelený - jikry
Fotka k příspěvku mám 2 pancéříčky zelené a jednomu z nich (foto) se zvětšilo bříško. Není to moc dobře vidět, ale má ho větší než druhý. může mít v sobě jikry??? ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:10 Muž wayn [79] – Re: dado
Tak jsem začal více krmit živýma patentkama a ty jim jedou. Jen se u toho kroutí, jako by je šimraly v nose :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2008 17:24 Petr_Janousek – Re: Leo
Corydoras paleatus vytřeš jednodušše. Krm je aspoň 3 týdny kvalitní potravou - nejlepší je žívá nitěnka nebo aspoň plankton. Pokud ji nemáš, kde sehnat, tak aspoň mraženou nitěnku, patentku nebo cyclops. Až se ti bude zdát, že je samice zaplněná jikrami ( je plná v bříšku ) vyměň 1/3 až 2/3 vody za vodu o 2 až 3 °C chladnější. Pokud máš v akváriu top. tělísko a teplotu 25, tak klidně nalej do akvárka vodu o teplotě 18 - 22 °C. Top. tělísko vypni - C. paleatus se tře, když po výměně vody ti zůstane voda chladná, naopak C. aeneus se tře, když jim vyměníš vodu a top. tělísko necháš zapnuté na 25 °C. Oplodněná jikra je prvně průhledná a pak se začne zabarvovat do hněda. Neoplozená jikra ti zbělá - je lepší je odstraňovat, protože jinak ti mohou plíseň chytit i zdravé jikry a poté se ti potěr nevykulí! U C. paleatus se plůdek vykulí po 4-5 dnech a za další 2-3 dny se rozplave. Krm je potom vylíhlou žábronožkou nebo jemným planktonem, ale dej pozor na dravou buchanku! Můžeš je krmit i prachovou potravou, ale neporostou tak rychle a také ti nějaké pochcípou. Snad jsem na nic nezapomněl. Kdyžtak mi napiš na email. Pancéřníčci mě baví. Mám teď doma asi 10 druhů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 11:48 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Saša
Nevím jestli to ještě někdo dělá, ale někde jsem četl, že před přelovením do vytíračky s chladnější vodou staří akvaristi pencéřníčky ještě krátce osprchovali studenou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 23:31 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: Leo
Dobrým stymulem ke tření paleatů je (možná trošku paradoxně) snížení teploty vody. Zhruba při dvaceti °C se nám množí jako diví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 19:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Leo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:54 Leo
Mám tam dost úkrytů vytřely se mi už 2krát ale zatím se mi to nepodařilo odchovat protože sem měla dosti málo zkušeností ale stejně moc dík za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:50 irza
Pokut tam mas nějakou jeskiňku tak se ti tam vitřou samy a skus mrknout niž na vyhledavac jetam o tom psany vice palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:33 Leo – Jak vytřít panceřníčky skvrnitý??
Prosím o radu jak mám vyvolat u panceřníčků tření??Kdo ví ať prosím napíše přesný instrukce moc děkuju. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 13:54 Petr_Janousek – Re: kamik
Těch 5 by se ti mělo vykulit. Jikry pancéřníčka se vyvíjí 4-5 dní. Za 2-3 dny se rozplavou. Krmit nejlépe vylíhlou artémií. Můžeš i nějakými tabletami, ale které mají malé částečky, aby je dokázal potěr pozřít. Pří odchovu umělým krmivem musíš počítat se ztrátami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 18:53 kamik – jikry
ahojky mám takový totaz má jikry od panceřníčka a mám je už od velikonost ale ještě se nic neděje může mi jěkdo poradit pls? jo a ještě většina jiker jsou světle bíle a jen 5 je jich černošedých co to znamená a za jak dlouho se vylíhnou ? prosím o pomoc díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 06:55 Muž Diego [72] Re: Nobody
Co tak JBL Nobilfluid (obsahuje artemie). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2008 21:25 Nobody Re: Diego
Nejlépe živou artémií,kterou si vylíhnete.U těch Vašich by mohla stačit i odskořápkovaná-bez líhnutí.
Pravidělně odsávat zbytky potravy po krmení a dolévat odstátou vodou,nejlépe z jiného akva,kde nejsou rybky,ale jen rostliny.Tato voda dokáže výborně potlačit nežádoucí baktérie a nálevníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2008 21:02 guest Re: Diego
Důležité je nepřekrmovat!
Na trhu jsou spousty druhů krmiv pro rybí poťěr jakéhokoliv druhu,jakýkoliv eshop/distributor/prodejce ve své nabídce něco má.
Pro Pancéřníčky je vhodné živé prachové krmivo,např.fytoplankton,plankton...Doma si klidně můžes připravít senný nálev a získáš tak trepku.Většina krmiv,tedy těch živých,se dá zakoupit na burzách a podobně.Nebo na netu ( www.dendrobena.cz ) ...
Samozřejmě se dají odkrmit i na umělém krmivu,ovšem na úkor rychlosti růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:54 Muž Diego [72] Re: guest
A jaké např.krmení.Mám žloutek,ale ten je velikostně pro živorodky. :-( Vodu jsem měnil každý den při odkalování plísně na dně. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:50 guest Re: Diego
Účinější by bylo najít příčinu vzniku slepení a rozpadu ploutví,než bezhlavě do akvárka něco lít.Často se to děje ve špinavé vodě "obohacené" N-látkami.Častější výměna vody snad pomůže.Kvalitní žívá a umělá strava je samozřejmostí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2008 20:48 R Muž Silent [5949] Re: Diego
Optima je v tomhle případě na nic. Je to pouze tonikum zlepšující vodu. Ty potřebuješ léčebný a preventivní prostředek a to je ta eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:44 Muž Diego [72] Re: Silent
Já mám jenom esha optima.Pomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:42 R Muž Silent [5949] Re: Diego
Doporučuju eSHa 2000. Měl by být dobře snášen i potěrem pancíků. Tedy u mě se osvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:40 Muž Diego [72]
Když jsem měl naposledy malinky pancěřníčky zeleny,tak se jim taky slepovaly ploutve a pak úplně splesnivěli.Ted mám nový potěr pancíků a chci se tomu vyvarovat.Nevíte někdo o nějakém přípravku nebo prostě o něčem proti plísní a aby to taky něco neudělalo pancíkům.Děkuju za rady. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 07:27 R Muž Silent [5949] Re: Nobody
Nechápu konfrontační tón. Já je bez problémů odchovával při těchto teplotách. Pokud máte jinou zkušenost tak Delfínkovi odpovězte pokud chcete. Já je prostě třel při teplotách kolem 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 21:59 Nobody Re: Silent
Takže pro tření snížíme teplotu o 2-3°C(výměnou vody),a pak ji budeme opět zvyšovat pro vývoj jiker?
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 20:40 R Muž Silent [5949] Re: Delfínek
Asi tak 25-26 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 17:45 Delfínek Re: marsz
a teplota má být nějaká určítá??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 16:13 marsz Re: Delfinek
Jestli jsou na listech nebo mechu, tak se i s vodou dají určitě vydělat ven. Rádi je pojídají. Mně vydržely tak dva dny maximálně. :-) Pak jen čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 12:54 Delfínek – jak se starat o jikry?
Mám prosbu :-) od páncéřníčků mám poseté akva jikrami a chtěla bych aby z toho něco bylo(pokud to jde)pořád objevuju nové a nevím co udělat aby přežilo aspon něco ano moc prosím o pomoc!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 12:19 Naďa
Samica tak4-4.5 a samec 3-3.5 cm.Netreba to silit,vytrú sa aj v spoločnej nádrži na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 09:16 Žena Naďa [33]
Přibližně při jaké velikosti v cm se můžou vytřít? Stáří neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 19:47 Muž KOUDY [0]
Jo a do vody sem přidal k jikram trochu(3 kapky) akriflavinu a hodně vzduchu. :-( Měl sem jich ted kolem 20 po 3dnech sem jim dal trochu TETRAMIN baby a začali odumírat tak nevím čím krmit. tone :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:53 tomas – Re: Kaka25
dik za odpoved ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:28 tomas – Re: Kaka25
vam se dari chovat pancernicky:?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:16 tomas – Re: Aja
mohla by jste mi prosim priblizne popsat ocasni ploutev tehle ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 12:09 tomas
htt://rikal tady nekdo ze ma teru cervenohlavou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:45 Mato00 – pre lorssona
ahoj!ano tablety pre sumceky!je na tom nieco zle su us schopne konzumovania!ja im to davam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 16:54 Lorsson
Mato00 napsal: ahoj!ten 1 cm je v pohode!hlevne krm mrazenimy alebo zivimy patentkamy a tablety pre sumceky!
coze pludek krmit tabletami? A co ta gramatika, urcite se uci na Slovensku drive nez v pate tride tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 18:20 Holina
oldkiwinka:moc hezkej prcek a uz celkem vypada vyvinute potlesk muj prcek je albin ,proto vypada jako mala zrudka smich krmin hooodne rozdrcenim suchym krmenim a taky patentkama, mozna zkusim artemii....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 16:57 oldkiwinka – Re: Holina
Takhle vypadal můj prcek corydoras aeneus v jednom měsíci: rybicky.net/fotogalerie.php…
a to tak 1 cm měl. Myslím, že je to v pořádku
Ještě doporučím třeba artemii, odskořápkovanou či živou. Moji vyrůstali na mikře, tabletkama pro rybky na dno. Velikost jídla vybírej podle velikosti jejích oček. Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 16:49 Holina
mockrat dekuji hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 16:31 Mato00 – je to ok
ahoj!ten 1 cm je v pohode!hlevne krm mrazenimy alebo zivimy patentkamy a tablety pre sumceky!ked ty mozem poradit daj im na spodok velmy jemny pisok a na spodok este mach v tom sa radi pelesia ano ! a daj im tam aj nejaku tu skrisu a nedavaj im prilis silne osvetlenie!to vsetko sa stahuje pokial ich mas v odchovnej nadrzi!nech ty rastu! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 22:01 Holina – pludek
ahojky chtela bych se zeptat jak velky by mel byt pludek pancernicka rodu corydas, v jednom mesici stari od vykuleni.Myslite ze 1cm je moc malo?dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 10:33 dado
ja im dávam tablety od Dajanapet ale ešte som ich na tablete nevidel :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 10:29 Muž wayn [79] – Re: dado
A co jim dáváš? Já mám 2 druhy tabletek od Dajany a 4 od SAKu, většinou si na nich ale smlsnou šneci. Jsou společně s tetrama amapanskýma a těm dávám různé sušené a drobnější mražení krmivo.
Už mi tři uhynuli bez zjevných příčin, tak nevím jestli hladem, ale hubení rozhodně nebyli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:22 dado
to je pravda ani ja som ich nevidel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:11 Muž wayn [79]
Co nejvíc chutná těmto pancéřníčkům? Já jsem je snad nikdy neviděl něco žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 21:29 dado
díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 21:28 athaya – Re: dado
fuha ... ked som ju tak pozorovala tk sa nachvilu zastavila plutvami si pod bruchu nalepila zhruba5 ikier a davajho pod list a zase a zase a zase

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=1419