Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.01.2024 20:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Passenger77
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2024 20:44 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Corydoras Pygmaeus jikry
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem zjistil, že mám na skle a Anubiasech přilepené nějaké jikry. Předpokládám, že od Pygmejů. V akváriu je teď nemá moc kdo sežrat... :) Můžete prosím poradit, jak teď nejlíp postupovat? Jsou max.1den staré, za jak dlouho se případně vykulí a co pak? Mám s tímto nulové zkušenosti, tak díky za rady a tipy :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2024 21:55 Žena tramtra [3202] Re: Jozozvrsku
Plus mínus třičtvrtě roku, roční ryby se už třít budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2024 16:39 Muž Jozozvrsku [1] – Pohlavia
Viem mi niekto povedať že kedy panciernicek skvrnitypohlave dospieva??? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2023 12:11 Žena petulka [11] Re: Papik
Děkuji škoda že jsem to nevěděla mohla jsem ho zachránit. Sežrala ho tetra. Já už jsem pak jiné nenašla. Měl mini fousky moc mě to mrzí. Nevím jestli se mi ještě podaří rozmnožit oni jsou ale dost šťastni furt jsou spolu tak asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2023 20:44 Muž Papik [617] Re: petulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2023 19:48 Žena petulka [11]
Prosím jak udržet vylíhlé pancéřníčky při životě aby je nikdo nesezral? Dají se udržet v porodničce z plastu? Vždycky vyplavou pro nadechnutí a jiné ryby je sežerou a mám po nich sad čím krmíte? Suchým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2023 19:51 Petrval Re: Petrval
No ,nic, vypusteni. Je to příroda, bojujte chlapci a devcata.....
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 15:46 Petrval Re: janesik1xjakep
Ancistrus i dost velký, corydoras, tetra cervenohlavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2023 14:15 Muž janesik1xjakep [63] Re: Petrval
Co tam máš za ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2023 14:07 Petrval – pancéřníček v sítku, kdy vypustit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podařilo se mi odchovat pancéřníčka (Sterbův ?) odlovením jiker do síta ve společné nádrži. Jsou tam od vykulení cca tři týdny, krmím artemie, zdola sají zbytky ancistrusi, měním vodu odebíráním fajfkou, mříž občas oškrábávám od řasy kartáčkem na zuby. Metoda čím hloupější sedlák, tím větší brambory. Poraďte prosím, zda je již vypustit ze síta, nebo až budou ještě větší? Aktuální délka cca 1 cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2023 11:01 Žena Summer [48] – Potěr
Dobrý den, poslední měsíc se mi stále vytiraji pandičky. Jikry před vykulením zmizí (asi je sežerou), ale teď se mi povedlo 2 jikry ochránit a vykulily se mi 2 pandíci. Chci se zeptat, zda je mám nechat v kelímku v akva (zde se vykulily) a krmit je nebo je mám vypustit mezi ostatní? Aby je něco nesežralo a aby si případně našli potravu :-O snad se mi povede je odchovat potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 16:03 Muž Dzumigar [20]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Škoda, že v spoločenskom akváriu nebude šanca, aby niečo prežilo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2022 19:20 Muž Gecko1242 [0] Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky za radu!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2022 15:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Gecko1242
Neumím si představit, že by jim stačil při tření prostor 5 litrů. No a krmit je v tom mraženýma nitěnka...to může dopadnout špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2022 15:35 Muž Lojza007 [1175] Re: Gecko1242
Je potřeba jim vyměnit část vody za chladnější, aby se voda ochladila o 2-3 stupně, jinak se jim nebude chtít třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2022 15:28 Muž Gecko1242 [0] Re:
Tak nakonec jsem je dal do 20l akva, ale už tam jsou 6. den a furt nic....Tak jsem je začal před 2 dny krmit mraženými nitěnkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2022 17:16 Muž Gecko1242 [0]
Dobrý den,
Lze dát 3 pancéřníčky do vytíračky o objemu 5 litrů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 15:54 Žena permonici [316] – Změna teploty vody u jiker
Ahoj, nenadále jsme objevily 2 jikry pancéřníčků skvrnitých. Aktuální teplota v nádrži je 20 °C.
Mám nechat jikry (a následně snad potěr) v této spíše studené vodě nebo je přendat do nádrže, kde je stabilních 24 °C?
Z organizačního hlediska by bylo lepší je nechat tam, kde jsou, aby případnou přebytečnou artemku sežral potěr gupek, ale přesunu nic nebrání.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2021 14:00 Žena tramtra [3202] Re: Sysalka
Jani pár dní to trvá, než váček stráví. Ale přes ty větší dírky je vycucnou i tak. Mě jednou sítko vybílili šneci. Krevetky jsou taky potvůrky. Jemnější sítko se ti bude hodit i při krmení artemií, z tohohle by všechna vylítla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2021 13:19 Muž vlka [3426] Re: Sysalka
Můžou je doslova ,,vcucnout,, přes tu mřížku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2021 12:56 Žena Sysalka [277] Re: tramtra
Tamarko oni ho stráví tak rychle? Měla jsem za to, že to den dva trvá.
Pro příště (snad nějaké bude) pořídím jemnější sítko. Toho jednoho jsem nakonec vypustila opatrně do zeleně. Nevylíhla se mi artemka a pro nové vajíčka se dostanu nejdřív ve středu. Takže v akváriu má větší šanci najít nějakou breberku k snědku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2021 09:45 Žena tramtra [3202] Re: Sysalka
Ahoj, zkus příště jemnější sítko, je možné, že je něco vytáhne zespodu zkrz. Jak stráví žloutkový váček, tak jsou z nich hned teňounké žížalky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2021 09:32 Žena Sysalka [277] Re: vlka
Razborky klínoskvrnné, paví oka, okružáci, levatky, jedna neritina a krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 20:13 Muž vlka [3426] Re: Sysalka
A kdo ,,bydlí,, pod síťkou ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 19:23 Muž Kaspik16 [35] – Pancéřníček kropenatý
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuji radu,kdy začít přikrmovat potěr pancéřníčka kropenatého, včera se vykulil,ale ještě nemá úplně strávený žloutkový váček, stačí až bude úplně bez něj?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 08:41 Žena Sysalka [277] – Mizející jikry
Fotka k příspěvku Ahoj.

Prosím nevěděl by někdo kam se mi ztrácí kulící se rybky pancéřníčka pandy?

Už 3x ta stejná situace. Večer vidím že se kulí a ráno není. Žere mi to někdo skrz sítko nebo má moc velká očka a rybička vypadne?
Přikládám fotku ze včerejšího večera nádrž Rybáci II.

Díky za názory ahoj.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 22:37 Žena tramtra [3202] Re: Gecko1242
Vypadá to, že je neoplozená a plesniví. Jak je stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 10:16 Muž Gecko1242 [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Je tohle vajíčko pancernicka?
A je to plíseň?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 20:18 Muž RAP [1546] Re: Silviebaris
Taky bych řekl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2021 20:12 Silviebaris Re: Gecko1242
Tipla bych to na vajíčka neritiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2021 20:06 Muž Gecko1242 [0] – Dotaz
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Potřeboval bych poradit je to kulaté na fotce jikra?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2021 14:03 Žena tramtra [3202] Re: Gecko1242
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_venezuelsky

Tady si počti. Důležité je dobře krmit, lze mraženým, ale jestli máš možnost sehnat živé krmení, je to samozřejmě lepší. Ideálně patentku. Vytřít se mohou i ve společenské nádrži, jde jen o to, jak je zařízená, jestli jikry a vykulený plůdek má šanci přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2021 10:19 Muž Gecko1242 [0] Re: tramtra
Pancernicka venezuelského
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2021 20:53 Žena tramtra [3202] Re: Gecko1242
Odchov koho? Obecně: vhodné podmínky a kvalitní strava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 10:34 Muž Gecko1242 [0]
Co udělat pro odchov?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 21:15 Týnka Díky
Díky všem.. Mám 54 l akvárium.. No nevím, nevím, jestli se mi povede něco odchovat.. Různí pancéřníčci.. Do toho Rasbory. No uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2020 17:01 R Muž Anthrax [4730] Re: Týnka
Ahoj, jak vypadá chování pancéřníčků při tření se můžeš nejlépe přesvědčit na vlastní oči: www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2020 16:33 Muž RAP [1546] Re: Týnka
Ahoj!
Nevím nic o tvé nádrži, ale pancéřníčkům je lépe ve větším hejnu, za minimum považuji 6ks.
Samička lepí jikry na různá místa v nádrži po 1 i více kusech. Pokud jsou tam i jiné rybky, většinou je zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 14:52 Týnka – Pancéřníček zelený
Dobrý den lidičky, jsem tu nová a chtěla bych se zeptat. Mám páreček Pancernicku zelených a teď jsem u nich zaznamenala zvýšenou aktivitu.. Jsou pořád u sebe. Je možné, že se budou chtít pářit a měla bych si pořídit porodnicku? Děkuji předem za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 08:56 Žena Dinecek [205] – Poťer pancéřníčka a CO2
Ahoj, prosím, má někdo zkušenost s odchodem pancéřníčka skvrnitého albína v nádrži, kde jede CO2? Přinesla jsem si nedopatřením jikru do nově založeného Dinečkária (viz prezentace). Nádrž má zhruba měsíc a fakt to byla nehoda, že se tam dostala. Jinak do AQ plánuju osazenstvo až za půl roku. Pancéřníčka jsem objevila asi před dvěma týdny. Minulá výměna vody - 10 litrů v pohodě. Tento týden jsem měnila zase - a už jsem ho dva dny neviděla. Jenom v den výměny jsem ho naposledy viděla, jak se plave nadechnout. V AQ je docela silný proud, takže ho to stálo hodně sil. CO2 jede z láhve přes atomizér tak, aby byl dropchecker tmavě zelený - PH na 7.2, GH 9, KH 3. Myslíte, že to CO2 a výměna vody způsobila skok v PH takový, že by to nerozdýchal? Voda byla ohřátá na stejnou teplotu. Moc děkuju za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 15:46 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Honza
Odsávám rozplavaný potěr hadičkou, není s tím žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 10:28 Žena tramtra [3202] Re: Honza
S fajfkou není problém manipulovat s potěrem ihned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 09:47 Honza
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli je možné případně po jaké době po vylíhnutí manipulovat s potěrem pancéřníčka skvrnitého? Jde mi o to, že jsem nechal párek vytřít v jednom akváriu párek jsme pak přelovil do společenské nádrže. Měl jsme připravené ještě menší akvárium pro jikry které jsem chtěl po vytření přelovit. Jelikož jsem našel jen část tak mám teď potěr ve dvou akváriích, ale chtěl bych to spojit do jednoho.

Máte někdo nějaký odhad po jaké době zvládne potěr nějakou lehkou manipulaci? Přelovení fajfkou do kelímku na vyrovnání teplot (i když by neměli být rozdílné)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.07.2020 20:00 Muž rudolf [4681] Re: zelenakapusta
Předposlední odstavec: www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2020 12:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: zelenakapusta
Někteří ano, někteří ne. Pokud mají k dispozici partnera stejného druhu, je velmi pravděpodobné, že dají přednost jemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2020 08:15 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Křížení
Ahoj všem,

asi hloupá otázka, ale kříží se pancéřníčci mezi sebou nebo ne? Mám na mysli když budu třeba mít v jednom akváriu skrvnité a třískvrnné nebo zelené, jestli se mi sprskají mezi sebou nebo se navzájem ignorují?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 23:39 Muž dudak [1885] Re: Antha
nevím, o nižší hladině jsem slyšel pouze při odchovu labyrintek, u pancéřníčků nikdy, běžně odchovávám v nádržích s 25-30 cm výškou. Přestože se také někdy chodí nadechovat na hladinu, myslím, že to pro ně není nezbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 17:36 Muž Antha [39] Re: dudak
Budu muset sehnat jemnější molitan, ten co mám je docela hrubý a mali pancernicci se dostanou dovnitř pěny a pojdou tam.
Po krmení jsem necistil, vždy až jednou denně večer. Vzhledem k tomu, že rybky měly ploutve načnuté, to asi bude špatná hygiena nádrže. Zkusím napravit. A na grindal se podívám.
Jak je to tedy s výškou hladiny? Někde se dá najít informace, že při vyšší hladině také neprospivaji. V minulosti už jsem nejake pancernicky odchoval při normálním stavu hladiny a tentokrát jsem to zkusil s nízkou. Asi další chyba...
Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.07.2019 16:24 Muž dudak [1885] Re: Antha
jestli rybky vydržely skoro 2 týdny, bude to nejspíš překrmením a následným zkažením vody. U takto malého potěru to může proběhnout řádově v hodinách od nakrmení, stačí jim jen dopřát "trochu víc". Malým pancéřníčkům stačí opravdu málo. Ideální je cca od 5 dne podle druhu pancéřníčka třeba grindal, který vydrží živý ve vodě několik dní a nekazí se z něj voda. Pokud se krmí umělým nebo i mraženým, je lepší stahovat dno vždy třeba hodinu po krmení. Větší výměny by jim neměly vadit, ale je lepší vodu potěru dolévat pomalu - třeba vzduchovací hadičkou. Hladinu bych také nestahoval na 10cm, zbytečně se okrádáte o objem vody. Zaběhlý filtr s jemným molitanem by byl lepší, ale kamínek je lepší než nic. Lepší by byl ale asi takový ten nejmenší bublifuk s jemným molitanem za 5pár korun. U pancéřníčků je důležité čisté dno, jinak se muže rozšířit bakterka a budou jim uhnívat okraje ploutví, případně i fousky.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34829x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani