Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akara - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 17:42 Žena Kacka987 [0] Re: RAP
Dobře děkuji, zkusím tedy ještě přidat na druhou stranu ten kokos. Tam se samička teda schovává do rostlin, ale úkryt navíc asi nic nezkazí. Ony jsou ty skalky přes skoro celé akva. Začínají nalevo a pokračují doprava a rostou. Původně jsem to totiž stavěla jako paludarium. Takže vždy je naskládány sloup a proložený bridlou aby vznikaly jeskyně. Takže jsou z jedné strany až na druhou. A na pravo za tím nejvyšším sloupem je úplně takové oddělené zákoutí. Co přišli ještě ty cichlidky papouščí, tak mi přišlo, že se to trochu zlepšilo. Sameček už není tak dotěrný. Asi teď vidí, jak se má ke své holčičce chovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 20:03 Muž RAP [1549] Re: Kacka987
Ty skalky jsou blízko sebe. Dal bych co nejdál od nich další, např. skořápku kokosu, květináček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2023 09:26 Muž Jozef [311] Re: Kacka987
Je rozdiel, keď si bráni kúsok teritória a je tam dostatok priestoru (každá si nájde svoje miesto a občasné šarvátky sú prirodzené), ako keď ju samec naháňa po celom akváriu kvôli páreniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 22:31 Žena Kacka987 [0] Re: RAP
Oni mají ukryty v té břidlici, jsou tam udělané jeskyně. Je jich tam asi 7. Navíc samice se vejde i mezi některé silnější kusy. Dále se schovává i do rostlin. Můj taťka léta choval akarky vždy v páru. Z více samic mám strach, že už jim to bude malé. Prý jsou teritoriální i vůči sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 20:15 Muž RAP [1549] Re: Kacka987
Pokud jsou zde rybicky.net/nadrze/33876 , tak přidejte úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 19:47 Muž Tomienovic [9] - CichlidyRe: Kacka987
treba dokupit este aspon dve tri samice k samcovi, jedna samica si potom vyberie samca za partnera a vytvori s nim pár. Jednu samicu ktora o neho nema zaujem coskoro ustve az k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2023 18:00 Žena Kacka987 [0] – Akara prohánění
Dobrý den. Pořídila jsem si do společenské nádrže pár akarek zelených. Samec ale samičku hodně prohání, ta se většinou snaží někde a schovat, ale obvykle ji najde. V nádrži teď dělá pozdvižení samec tetry císařské, který chystá tření a hají si teritorium. Může být samec jen nervózní kvůli těm tetram nebo si se samicí nesedli a měla bych to řešit, než ji ublíží? Ostatní rybky akarák nenapadá. A žádná rybka se nepere s císařákem, prostě mu jdou z cesty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2022 05:55 Muž RAP [1549] Re: pjaro77
pjaro77 napsal: Je možné chovať pár akar zelených v akvariu 60x40x37 spolu s .....
Ano, je to možné.
Škoda, že nemáš prezentaci, aby bylo vidět, kam je chceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2022 21:53 Muž Filip58 [17] Re: pjaro77
Před lety jsem pár akarek zelených měl ve 112 l a po vytření dostával hlavně samec těžkou čočku. Samice jej honila dost zuřivě po celém akva, Chvíli klid měl jen když dřepěl v rohu u dna schovaný za kořenem a echinodorem. Zrovna ten můj pár si v menším akva neumím představit. Teď mám ve 200 l akary hnědé a ty jsou mnohem klidnější a po tření je samice se samcem v míru a jen odhánějí ryby z bezprostřední blízkosti jiker. Ale ty už potřebují větší objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2022 20:54 Muž Píno [70] Re: pjaro77
Akarky zelené mám jen krátce (cca 2 měsíce) a ve větší nádrži (jmenuje se Nový obývák). Přijde mi že agresivní vůči ostatním rybám nejsou. Samec je vyloženě pomalý "Jouda". V době tření si své teritorium samice hlídá, ale vše v mezích normy. Asi to je kus od kusu. Jeden chovatel nabízel pár Akarek za odvoz, že samice je hodně agresívní. Měl je v malé nádrži ( jestli si dobře pamatuji cca 60 litrů). Hodně členitá a zarostlá nádrž je základ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2022 19:59 pjaro77 – amazonia + akary zelené
Je možné chovať pár akar zelených v akvariu 60x40x37 spolu s hejnom malých tetier/razbor (tetry rathbunove alebo medene alebo priesvitne alebo razbory espei 10-12 ks)
a pancíkov corydoras habrosus ?
Nikdy som cichlidy nechoval, obávam sa ich agresivity.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 00:35 Martin z UH Re: jarovo
Já ty akary kupoval v řetězci Superzoo, vždycky kupuju v malé akvaristice nebo na burze, díky všem za odpovědi v diskuzi . Mějte se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 19:41 Muž RAP [1549] – Ryby na kšeft!
Co se týče akar hnědých v ČR, tipuji že na 90% jsou to příbuzné ryby. Za 1.
Za 2. Většinou jsou to ryby odebrané rodičům ve fázi jiker a posléze nevhodně krmené pro co nejrychlejší růst, bez ohledu na fyziologické potřeby organismu.
To vše se podepisuje na kvalitě ryb. Doporučím se podívat na starší fajfmenovi prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 18:07 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: jarovo
Jo, to jsi trefil naprosto přesně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 17:48 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: jarovo
Přesně tak,záleží i na tom jak a čím je od vykulení chovatel krmil.Pro představu já mám aktuálně v 70tce 2 xify co se narodily a přežily než jsem rodící samici odlovil a stejně starý mladý vedle co cíleně 3x denně krmim od počátku sekanejma patentkama jsou už 2x větší než ty 2 v 70tce co se musej spolehnout jen na to co si najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 17:42 Muž jarovo [1695] Re: fajfmen
Je to jedna z možností, že nevyrastú. Druhá vec je, aspoň u nás sa predávajú mladé ryby na minimálnej možnej miere. Prechod k novému majiteľovi na nie vždy vhodné krmivo pre daný druh a veľkosť majú tiež následky vo vývoji. Prvým znakom môže byť že sa nevyfarbia v období keď je to u daný druh bežné.
Podľa mňa ak sú ryby po dosiahnutí dospelosti zakrpatené, tak už to "nedobehnú".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 17:16 Muž jarovo [1695] Re: Martin z UH
Nedá sa jednoznačne povedať že toto urobíš a budeš mať takýto výsledok. Záleží aj na tom aké ďalšie ryby sú v AQ, ako je zarastené rastlinami a aj akú povahu majú konkrétne ryby. Napr. jedna samica akary je všade prvá - aktívna a druhá je stále vystrašená.
Konkrétne kŕmim mrazenými larvami pakomára, ale "kocku" najprv hodím do pohára, zalejem vodou a po rozmrazení v sitku prepláchnem. Z rastlinnej mám rozvarenú žíhlavu s púpavou - zamrazenú.
Suché www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
a pre akary ešte www.rostlinna-akvaria.cz/….

P.S. Jednoduchšie by asi bolo založiť prezentáciu. Potom je jednoduchšie o niečom "špekulovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 17:07 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Martin z Uh
Ahoj, ono to může být zaviněné vícegeneračním inbreedingem. Výživa, hlavně ve fázi potěru a pak i rozměry nádrže samozřejmě mají vliv, geneticky zdravé ryby s kvalitním základem jsou ale schopné normálně vyrůst i v relativně stísněných podmínkách. Pokud jsou ale potomky sourozeneckého páru, který je také tvořen potomky sourozenců, jejichž rodiče byli rovněž sourozenci a ti jejich zrovna tak... Už se projevují genetické poruchy a jednou z nejčastějších je tendence zakrsnout. S tím pak nenaděláš nic, ani kdyby jsi je krmil sebelíp a choval je v tisícilitrové nádrži. Už prostě zůstanou malé.
Já takhle před časem koupil rivulata, myslel jsem že mládě co se začalo vybarvovat, a ono houby. Už to byl dospělý samec, který ale nikdy nepřesáhl 8 cm! To pro mě byla hodně studená sprcha. Při pořízení rybek je nejlepší mít možnost vidět i jejich rodiče. Ani tohle ale nemusí být 100% zárukou kvality mladých a většinou to ani není proveditelné...
Holt to někdy vyjde a jindy ne, je to trochu sázka do loterie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 16:56 Martin z UH Re: jarovo
Můžete doporučit jaké krmivo pro akary používáte? Já hodím malou kostku patentek do akvaria a vidím jak akary se mezi prvníma vrhnou a stáhnou kostku mezi sebe . během pár sekund nevidím kde ta kostka zmizela. A u akar hnědých jsem četl že vyhledávají jídlo i při dně tak já nevím co je špatně .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 16:20 Muž jarovo [1695] Re: Martin z Uh
Či je to četnosťou kŕmenia tak to neviem, Ja kŕmim jedenkrát denne po zapnutí svetiel. Občas som deň dva preč a nič sa nedeje - dôležité je koľko z podaného krmiva zožerú práve akary. Mám aj tri parmičky čiernopruhé a tie dokážu spotrebovať aj viac ako polovicu kŕmnej dávky. Preto som písal o cielenom kŕmení akar.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 15:47 Martin z Uh Re: jarovo
Ahoj , takže si myslíte že růst ovlivňuje u akary četnost krmení? Já psal že v minulosti jsem měl akary potoční a ty byly ve 120 litrovém akvariu a dorostli do nádherné velikosti a barvy . I samec měl hrbolek na čele . Ale ty to hnědé akary se jak kdyby zasekly ve vývinu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2021 15:22 Muž RAP [1549] Re: jakaf
V dnešní době se maso teplokrevných živočichů rybám, mimo piraní, nedoporučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 14:38 Muž jarovo [1695] Re: Martin z UH
Šesť centimetrov po dvoch rokoch je málo aj na samice. Pokiaľ chceš cielene kŕmiť akary riešim to veľkosťou podávaného krmiva. Keď dáš malé granule, alebo akékoľvek mrazené larvy, tak než sa akary rozhýbu už im to ostatné ryby vyžerú. Pelety 3-5mm berú len akary. Samice mám cca 9cm a samec cca 13cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 12:58 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Martin z uh
Krmíte je jen 3 x týdně?Pokud ano tak se nedivím,že Vám nerostou.Jinak akary a velké cichlidy obecně mají rády i nastrouhané mražené srdce, případně nasekané žížaly,nebo zmražené na jemno postrouhané hovězí maso. Před asi 5ti lety,než jsem z rodinných důvodů definitivně zrušil akvária jsem modrým akarám běžně dával i menší žížaly.V pohodě je vcucly a jen pak vyplivly zbytky a měly rády šneky okružáky,vcucly je a jen vyplivly zbytky ulity.Nejvíc jim ale chutnaly mladá paví oka.Než jsem se oženil a zrušil akvárka,měl jsem v bytě 4x 300 litrů akvárka + několik menších s živorodkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 12:51 Martin z uh Re: jakaf
Krmím je mražené patentky,grindal, sušeným krmivem 3x týdně . V akvariu je ještě 7xparmiček čtyřpruhých a 2 acistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 12:23 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Martin z UH
Čím je krmíš a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 12:19 Martin z UH Re: ctibum
Přeměřil jsem jednu akaru a naměřil jsem 6cm, vypadá to že všechny jsou samice . Ksakru a to jsem ty akary chtěl mít jediné v akvariu jako dominantní ryby. Měl jsem akary potoční a ty rostly před očima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 07:26 R Muž ctibum [6867] Re: martin z uh
A ta velikost je konkrétně jaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 04:07 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: martin z uh
Nazdar chtělo by to víc info o tvém akváriu + popsat jak často a čím je krmíš.Nejlepší by bylo založit si prezentaci tvého akvária,jinak se špatně radí.
Jinak tady v atlasu máš o nich informace.
rybicky.net/atlasryb/akara_hneda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 23:45 martin z uh – akara hnědá velikost
Zdravím , od nákupu čtyř kusů akary hnědé uběhlo víc jak dva roky a stále je vidím ve stejné velikosti (možná o trošku větší,ale né výrazně) jak na začátku . Co ovlivní růst ryb v akváriu ? A kdy jsou akary hnědé pohlavně dospělé? Akary jsou ve 200L akváriu. Děkuji za odpovědi. Martin
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2021 16:43 Muž Foligno [28] Re: Ekrman
Ahoj
Obecně Akary hnědé i u mne oblíbené. Rytí ve dně- občas si v tom dně jakoby přehrabují kamínky, zejména, když se mají třít. malé šneky ,ano pozoruju že se je snaží zlikvidovat ale nijak cíleně.Ostatní rybky okolo- řasožravé parmičky kardinálky a rasborky nechávají v klidu.Ohledně likvidace rostlin, no možná, ale taky jak popisují ostatní, nijak zvlášť a kryptokoryny anubias to prostě přežijou.Když to shrnu nejsou tak hezké jako třeba kančíci příčnopruzí, ti co dokázali se dnem udělat za noc jsem koukal a jsou i tolerantnější vůči ostatní osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2021 18:50 Muž Filip58 [17] Re: Ekrman
Moji oblíbenci. Jsou to docela plaché ryby. Občas si nějakého okružáka dají, ale nic hrozného. Totéž s rostlinami, sem tam si kousnou do ceratophylla nebo kořenů u plovouček, ale bez zaznamenatelných škod. Neublíží ani takovým prďolům, jako jsou tetry ohnivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2021 19:21 Muž Finn [11] Re: Ekrman
Za mě bezproblémové rybky. Až na nějaké to přenášení kamínků se nedá o rytí do dna moc mluvit. Rostliny nechávají taky na pokoji, jen mech mi občas roztahajį po akváriu. Okrużákem nepohrdnou, ale není to žádné vyhlazování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2021 21:17 Muž RAP [1549] Re: Ekrman
Souhlasím s Václavem, jsou to jedny z nejmírnějších cichlid.
I skaláry jsou větší destruktoři. ;-)
Můžeš se pokochat a poučit rybicky.net/nadrze/3067 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2021 18:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ekrman
Jsou to klidné plaché ryby a k parmičkám se moc nehodí. Prostě míchat kontinenty u hlavních ryb se moc nemá. Měl jsem je několikrát Kdyby žraly rostliny šly by okamžitě z baráku. Pokud jde o šneky tak žrát jsem nikdy neviděl, ale jsou to cichlidy. Ve dnu se nevrtaly, nikdy totiž neuhlídaly jikry. www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 17:33 Muž Ekrman [2] – Akara Hnědá
Dobrý den,

plánuji do svého akvária pořídit Akary hnědé (Společně s parmičkami čtyřpruhými a panceřníčky skvrnitými. Kombinaci jsem zmínil již zde: rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu, tak snad uspěji zde s dotazem na zkušenosti :-) ).

Dočetl jsem se o nich, že žerou šneky, někde že i okusují rostliny a vrtají se ve dnu. Další zdroje mi to zase vyvrací. Kde je pravda? Chápu, že u cichlid hodně záleží na povaze rybky.

Můžete mi prosím potvrdit případně vyvrátit tyto informace?
Jestli skutečně žerou šneky, to nebudu rád, protože jsou pro mě indikátorem řas a zároven jejich čističi.

Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 18:07 Muž RAP [1549] Re: Poweres
I ty mohou sehrát svoji roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 17:34 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: RAP
Takže to nebylo podminkama. Tak dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 17:31 Muž RAP [1549] Re: Poweres
Dle mého se jedná o rozmnožování blízce příbuzných jedinců.
Bohužel se to objevuje čím dál častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 17:09 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Daben
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akva je mám chvilku. Těch ploutví sem si vsimnul už v pytliku.
Fotky mojich VS ocas tech nových
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 16:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Poweres
To je typický import, takhle vypadá většina ryb. Za měsíc se dají do kupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 16:49 Muž Daben [120] - CichlidyRe: Poweres
Ahoj,nejsou ještě ve stresu z přepravy?Jak dlouho je máš v AQ? Hoď sem fotku,střílet od boku není dobrá volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 16:41 Muž Poweres [59] - Živorodky
Ahoj...pořídil sem ke svým stávajícím akaram neon blue ještě jeden párek ryb.párek akar asi nebyl chovám v dobrých podmínkach. ..Má stahle ocasní ploutve. Chci se optat. ..Da se jim to ještě do kupy? ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 16:07 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: hellmut
Pořídil bych urcite od HIKARI cichlid gold.a asi druhý favorit je od SAK energy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 12:06 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: 4Sima
Cyklop je moc malý na ty jejich velké huby smich
Ten mi nosil soused- nalovený živý - je pěstitel krmí jen tím a nemůže ho vynachválit . Ale já už ho tam moc nedávám. Jako žerou to ale většina končí ve filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 08:10 Muž 4Sima [1888] Re: hellmut
Mražený cyclops, ale je to drobnější krmivo. Jinak s patentkama souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 00:12 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Poweres
Taky jsem dával Hikari Cichlid gold Médium.
Samec mi to bral z prstů. Má asi 12 cm a velkou tlamu. Proto jsem schválně koupil velikost médium aby se dobře krmil z ruky.
Teď přijede jako dřív ale kuličku nechce.
Takže dávám Sera granured- krmivo pro cichlidy masožravce. Nebo Tetra Rubin a Tetra pro energy .
Občas tam zkouším tu kuličku Hikari hodit a samice po tom občas jde ale moc nadšeně ne. Takže se toho pak chopí Kongo Tetry a jezdí po akváriu s koulí v hubě smich
Asi to budu muset rozbít paličkou abych to krmivo spotřeboval i pro jiné ryby.

Když jsem naposledy kupoval mražené krmivo tak neměli Artemie. Vzal jsem proto na zkoušku Gammarus ale ten taky kromě Kongo Teter nechce nikdo žrát. sad
Takže střídám Koretry a ty tři druhy suchého krmiva.

Napadá vás ještě nějaký dobrý mražený krmení? Patentky už nekupuju protože poslední dobou to byl vždy černý mrtvý humus v bahně. Žádný pěkný červený...
Níťenky nechci a černé komáří larvy taky moje ryby moc nechtěli žrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2020 21:24 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Amatértom
Psal sem ze mrazene mam.artemie maji take nejradeji.potrebuju 2-3 druhy suchého. Granulí. ..Co jim smakuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2020 21:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Poweres
Chce to střídat, určitě bych si pořídil víc druhů krmení. Artemie jim ale jela uplně nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2020 20:58 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Amatértom
samozrejme na hikari sem pomyslel. Jen když sem choval vrbozube tak sem je krmil hikari a bylo dost tvrde. Slyšel sem vzdy jak ho chroupaji

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2530-akara-chov