Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

E-časopis Akvárium

 

NápovědaFórum » Literatura » Časopisy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
E-časopis Akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 13:09 Žena Raviolka [2148] Re: nekdo
Substrát na str. 19 dole je z hornbachu, není to žádná akvaristická značka... mají (resp. před pár lety měli) ho mezi říčními písky v akva oddělení, s německým původem a vyšší cenou. Jsou to přírodní oblázky cca 8mm. Dennerle Yukon neznám, tak jsem si ho vygooglila a vypadá to opravdu stejně. Do akvária jako jediný substrát nedoporučuju, je to hrozně uniformní. Používám to jako posyp jemného písku v kombinaci s velkými oblázky a valouny a pak je to prima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 21:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: nekdo
Přidávám se (a to jsem nevěděl, že to je Maq). Akorát si jeho článek budu muset po částech přečíst ještě tak alespoň 4x.

P.S. Taky článek o buldočích gudeách je zajímavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 21:22 Muž nekdo [353]
Osobně pro mě největší přínos a díky patří maqovi
Chtěl bych mu tímto veřejně poděkovat :)
A zeptat se raviolky co to je za substrát na straně 19 - přijde mi to jako dennerle Yukon ale ptám se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2018 20:11 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Paráda jako vždy.
Ale že kolega Maq s kolegou RoFr-em někdy budou přispívat do stejného časopisu...no to jsou věci coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   22.10.2018 19:24 Žena Raviolka [2148] – číslo 42
Fotka k příspěvku Právě bylo zveřejněno číslo 42 - ke stažení na www.e-akvarium.cz ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2018 19:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Prašan
Už jsem celé prošel a přečetl články, které mě zajímaly. Až chytnu absťák, přečtu si i zbytek :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   30.07.2018 18:52 -
Fotka k příspěvku Číslo 41 je tu hop pivo
e-akvarium.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:11 host Re: Raviolka
Mohu-li do toho vstoupit, stoprocentní souhlas s Pavlem, "tisk" je tisk. Myslím, že by bylo dost problematické vytisknout video. Co vím kolem sebe, je dost lidí co si časopis nebo alespoň část tisknou, jak píše Pavel na čtení pod ořešákem mimo počítač či tablet.
Já jsem pro "tisk". palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Prašan
Nerozporuju, že to tam jde nastavit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 16:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: PaDa
Počkej až to redakce vylepší a i při listování v digitální podobě bude slyšet zvuk obraceného papíru. To možná tisknout přestaneš. :-D Jinak za mě, já bych to už nevylepšoval. Myslím si že stávající kvalita je nadstandartní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 16:02 - Re: JirkaŠčobák
Aj na Youtube to môžeš dať v HD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Raviolka
Myslím, že by se na to dala velmi jednoduše využít FB stránka Akvária. Buď se dá obecně komunikovat, že videa jsou tam nebo se dá dát přímý link Takto jsem například dal své video jako komentář www.facebook.com/… Podpoří to FB stránku Akvária.

Výhoda videí na FB vuči YouTube je vyšší kvalita - což pro akvaristiku není zlé. Nevýhoda je, že některé firmy zaměstnancum FB blokují, takže ne úplně každý se na video na FB dostane tak snadno jako na video na YT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:59 - Re: Raviolka
Myslím, že by stačil odkaz na Youtube ak niekto dáke pekné video k článku má.Ja ich mam na Youtube celkom dosť stydim
Zase keď zoberiem,že sa tu kopec ľudí už pozná.Nie je problém si videá dohľadať tu na stránke pod nickom užívateľa.Alebo i na iných video sieťach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Raviolka
Ahoj všechny videa na zdejších stránkách jsou na You-Tube. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2018 14:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Raviolka
Já jsem za tuhle skorotištěnou formu bez příslušenství moc rád. palec
Tisk zvládnu sám a pak si v klidu číslo přečtu třeba pod ořešákem na lavičce s kafem v ruce.
Do počítače čumím pořád, tak je tohle pro mě velkej bonus pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 14:34 Žena Raviolka [2148] Re: Patoka z potoka
Ahoj Jirko, doplnění článků videem - resp. propojení článků a videa - si nedovedu představit. Zrovna před pár dny jsme mimochodem mluvili o tom, že časopis chceme uchovat ve formě, kdy se od tištěných liší jen tím, že tištěný není :-D
Bylo by podstatně snadnější zveřejňovat jen webové články a vykašlat se na sazbu, to ale nechceme. A na ten "papír" se video dá zapasovat těžko. Už jsem s několika autory možnost videa řešila, k tomu máme buď bonusy ke stažení na stránkách, nebo je možné umístit video někam na web (např. youtube) a do článku vložit odkaz.
Eventuálně mě teď napadla možnost, že kromě bonusů ke stažení bychom mohli mít něco jako videotéku, tzn. místo, kde půjde přehrávat video na našich stránkách. To by asi technicky proveditelné bylo (a ano, občas jsou nějaká videa fakt zajímavá), ale ta vazba na konkrétní článek chybí. Taky se dají videa asi zavěsit na FB? Opět stejný "nedostatek", bude z toho videotéka.
Nezdá se mi to jako úplně marný nápad... proto taky odpovídám tak zeširoka, počkám si, jestli se tu neobjeví ještě nějaká myšlenka. Každopádně bych nerada místo shánění článků - resp. navíc ke shánění článků - ještě sháněla a spravovala videa. Viz úvodník v tomto čísle, jestli je tu nějaký videonadšenec a videoreportér, může se hlásit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 12:02 Patoka z potoka – video
Ahoj Markéto,
dík za (jako vždy) dobrou práci Tobě i ostatním členům redakce. A když už je časopis elektronicky, nezvažovali jste doplnění článků krátkým videem? Dneska má každý záběrů spoustu (některé i kvalitní :). Příspěvky by to dle mého soudu oživilo a časopis ještě výrazněji odlišilo od tištěných periodik. Píši to sem, kdyby se k tomu chtěl třeba vyjádřit ještě někdo další. Nebo je to technicky nerealizovatelné?

zdraví
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2018 11:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Prašan, Pepan
Prašan: Děkuju!
Pepan: I ty jsi přispěl :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.04.2018 08:31 -
Už sa teším.Dík
Edit: Jirko x2,články na výbornú. palec pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   29.04.2018 20:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Raviolka
Že děkuji celému týmu autorů. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 35   29.04.2018 20:02 Žena Raviolka [2148] – Akvárium č. 40
Fotka k příspěvku Na našich stránkách e-akvarium.cz můžete stahovat 40. číslo. Ať se vám líbí :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 16:20 Žena Raviolka [2148] Re: GAGAL
GAGAL napsal: Ano , o tom že zkoumají i hořavky vím, viděl jsem jejich zázemí a Matěje znám :-) Jsou to super lidi.
Jsou to opravdu super lidi a moc se mi líbilo to prostředí Ústavu, tam by se mi asi líbilo pracovat - kdybych ovšem už nedělala v naší krásné zoo a neměla to do Brna z ruky :-D V té souvislosti si dovolím upozornit, že jestli je někdo z Brna a zaujalo ho, co se tam zkoumá, má jedinečnou příležitost se k tomu dostat podstatně blíže - viz informace na FB stránkách našeho časopisu, ať to tu neodkláním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 21:34 Muž matlala [798] - RostlinyChybička
Koukam že už to je opravene, ale byl tam nějaký odkaz na google drive (končilo to názvem akvarium39.pdf, jak mělo) a to jsem to kontroloval z mobilu a dvou PC. Ale vše Chrome, možná něco zblbl on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 00:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Raviolka
Opět moc povedené číslo ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 20:46 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Raviolka
Ano , o tom že zkoumají i hořavky vím, viděl jsem jejich zázemí a Matěje znám :-) Jsou to super lidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 20:26 - Re: matlala
Je to v poriadku,mám to stiahnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2018 19:48 Žena Raviolka [2148]
Davide, já myslím, že když ti někdo něco dá a ty mu poděkuješ, tak ho to nikdy neunavuje ;-)
Navíc chvála je určená pokaždé spoustě lidí, co se podíleli - někteří se třeba odhodlali poprvé něco publikovat a pokud někdo časopis pochválí, určitě jim to udělá radost. To ostatně i těm z nás, co už do Akvária přispíváme dlouho.
Takže děkuju za všem za komentáře a vzkazy, OPRAVDU nám to pomáhá vytrvat.

Co se týká vědců z Brna - ti už přispěli v čísle 33 krásným článkem o hořavkách, které taky zkoumají (tenkrát byl autorem jen Maťo Polačik). Nevím, jestli je to pouhá náhoda, ale v tom stejném čísle 33 byl taky článek od našich vynikajících "rakařů" o jejich prvním popisu raka. Teď se nám to v čísle 39 zase sešlo :)

@matlala - Peťo, jaký odkaz myslíš? Já žádnou chybu nemohu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 20:15 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Rav. je to sice pořád dokola:-) asi tě to už musí unavovat,ale SUPER PRÁCE. Opravdu oceňuji a obdivuji. Je super , že už přispívají i vědci z Brna a samozřejmě nejen ti .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 20:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Raviolka
výborně, děkuji. PS: opravte si odkaz na PDF, máte tam odkaz na google drive a nelze to stáhnout
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 19:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Raviolka
Super, moc pěkné číslo. To focení je mazec a stejně tak i Zoo Plock potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   16.01.2018 18:41 Žena Raviolka [2148] – Akvárium č. 39
Fotka k příspěvku Právě jsme zveřejnili číslo 39, ke stažení na e-akvarium.cz
Budeme se těšit na vaše komentáře, přání a příspěvky ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   31.10.2017 21:55 Žena Raviolka [2148] – Akvárium č. 38
Fotka k příspěvku Včera jsme zveřejnili číslo 38, stahovat ho můžete na našem webu e-akvarium.cz a zároveň si tam můžete přečíst, proč vlastně časopis děláme a jestli bude i nadále pro všechny zdarma ;-)
Děkujeme za všechny ohlasy i za příspěvky, každou pomoc uvítáme a rádi zveřejníme články na nejrůznější témata.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2017 12:31 Žena Raviolka [2148] soutěž o knihu Ekologie rostlinného akvária
Fotka k příspěvku Kde koupím Ekologii rostlinného akvária?

Připomínám, že jeden výtisk téhle knihy je možné získat v naší letní fotosoutěži - posílejte fotky až do 21. září.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2017 08:58 host Re: Raviolka
Markéto, Romane a všichni co jste spolupracovali, DÍKY VÁM! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 22:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Raviolka
Vytištěno a už se těším na čtení na chalupě ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2017 22:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Já ji koupil tady:

ekologierostlinnehoakvaria.webnode.cz/…

Odkaz je z tohoto vlákna : rybicky.net/forum/1099
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 22:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Raviolka
V akváriu se sinicí mi dominuje ceratophyllum a je tam jávský mech, takže mi acriflavin nepomůže :(.
Hodně mě zaujaly Poeciliopsis baenschi, jen je hloupé, že jsou tak teritoriální. Ale ani ty P. turneri nevypadají zle.
Ok, zkusím používat ještě víc listí :).
Kde koupím Ekologii rostlinného akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 29   25.07.2017 21:36 Žena Raviolka [2148] – Akvárium č.37
Fotka k příspěvku Ačkoliv prázdninový čas obvykle moc nesvědčí čtení a psaní, tak nám se v redakci místo okurek urodilo nové číslo - už 37. Stahovat ho můžete na e-akvarium.cz - přeju příjemné počtení ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 11:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Raviolka
Dostal jsem se k tomu až teď, opět moc pěkné palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 14:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Raviolka
Už to mám skoro celé přečtené :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 13:03 Muž spooky [11] - AsieRe: Raviolka
Super casopis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 11:14 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Raviolka
Výborné číslo, spousta zajímavých článků. Ale samozřejmě je to jen můj soukromý názor. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 20:08 RAP Re: Raviolka
Už skoro týden to hlídám. Jdu na to. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   30.04.2017 19:59 Žena Raviolka [2148] – Akvárium č. 36
Fotka k příspěvku Právě vyšlo 36. číslo a potěší nás, když si ho stáhnete, přečtete a dáte nám vědět, jak se vám líbí ahoj
Ke stažení jako vždy na e-akvarium.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2017 16:04 host
Markéto, Romane a všichni ostatní co se podílíte, velké díky za Vaši práci! potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 15:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Pěknej článek o dajánkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   30.01.2017 21:00 R Muž Mrakoplash [1776] – číslo 35.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2016 11:50 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RAP
RAP napsal: IPad, noťas i klasické pc čtení bez problémů.
pozn. Telefon je primárně na telefonování. :-D


No to uz davno ne. Ja na telefonu cetl knihy, kdyz vetsina lidi nevedela co smartphone je (Symbian). iPhone jeste neexistoval.
Jelikoz je tenhle casopis jen elektronicky, nejak nechapu proc ma sazbu jako tisteny a neni proste formatovany jako web text. Dalo b se to cist kdekoliv a prijde mi, ze by to bylo i min prace pro redakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 11:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Zkus Swype. Ja s tim casto pisu rychleji nez na pocitaci. S predikci je to celkove rychlejsi nez na pocitaci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Literatura • Zobrazeno 31478x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2373-ecasopis-akvarium?od=85