Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.07.2017 20:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JirkaŠčobák+Amatértom
-Jirko ,zřejmě nepůjde o tmavé zabarvení, ale o tzv. var. "blue pearl"
-leze běžně z cca 4-6 generace společně s tzv.var. "snowball" z původní varianty "white pearl"

-Amatértom , zcela běžný jev ,původně byly ve společném chovu s Blue Jelly , samci a samice obsahují příslušný gen ,který se projeví částečně v F2 generaci a následných generacích se upevnuje -obecně
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2017 17:33 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JirkaŠčobák
Já to nepsal z důvodu nějak ofenzivně vás osočit, ale jako zajímavost.. S červených krevetek lezou modré. Člověk by čekal, že se budou vracet k bezbarvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 13:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Pepan, Amatértom
Sorry, že se ptám, jako blbec. U neocaridin to je normální (i když právě tam se mi to neděje), ale zrovna u White Pearl jsem to zatím nezažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 13:03 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JirkaŠčobák
Mně se po pár generacích čistě RED RILLI krevetek začali občas objevovat jedinci BLUE JELLY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Je to běžný jev u všech barevných forem. Vždycky se najde část populace, která má snahu se vracet k původním rodičům. Je nutné je selektovat, aby v budoucnu procento tmavých potomků nebylo větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Barvy u White Pearl
Fotka k příspěvku Je normální, aby potomci White Pearl byli tmaví? Sem tam se mi taková krevetka mezi mými White Pearl objeví (i malá).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 17:29 Muž pernicek [4] Re: JirkaŠčobák
Však jsem psal že je foto starší, a samozřejmě tam nic v brzké době dávat nebudu (nejsem blázen), těším se na aquateru co bude v září v Olomouci, tam bych eventuálně něco koupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 23:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: pernicek
Zatím to máš hrozně málo zaplněné rostlinami. Osobně bych nedal krevetky do takové nádrže, pokud bych nemusel (pokud tam nebudou jemné řasy, které potřebuji zlikvidovat). Dva měsíce počkej.
Druhá věc je, že je rozdíl maličké krevetky (ideálně z vlastního chovu) a dospělé, koupené jinde.
Mysli na to, než tam něco strčíš, prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.06.2017 18:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pernicek
- ze zoologického pohledu se skutečně křížit nebudou ,nebot se jedná o jeden druh
- z chovatelského hlediska se křížit mezi sebou budou ,jedná o dvě dvě barevné formy ,které vznikly nezávisle na sobě v charakteristice šlechtění
- v důsledku toho bude odchov v případě křížení obou bar. forem "pestrobarevný"
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 17:54 Muž pernicek [4] Re: ludvik
ludvik napsal: Křížit se nebudou, neboť to je úplně stejný druh. Čili si budou užívat navzájem bez ohledu na barvu pleti :-)
takže tvrzení že ztratí barvu a vrátí se zpět k přírodnímu zbarvení není pravdivá? to by bylo super
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 17:03 Muž ludvik [1082] Re: pernicek
Křížit se nebudou, neboť to je úplně stejný druh. Čili si budou užívat navzájem bez ohledu na barvu pleti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 16:00 Muž pernicek [4]
Fotka k příspěvku foto je staré asi 14 dní, vše se pomalu rozrůstá, mám osvětlení pro rostlinky a externí filtr, jak tu psal JirkaŠčobák o těch jeho 4l a 6ks, tak si myslím, že by mi jich tam cca 10 mohlo prosperovat (samozřejmě pokud neudělám nějakou chybu), ve větším akva mám red cherry, takže jsem přemýšlel, že kdyby se v mini akva krevetky blue dream (ty chci) rozmnožili, že bych přelovil do většího (nevím zda se nebudou křížit)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 11:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Ziki
Hm. Loni v létě jsem dal šest mrňavých krevetek do 4l rybicky.net/nadrze/25427-mobilni-akvarium (mobilní akvárium) ony se v tom rozmnožily a stále množí. Aktuálně možná přes dvacet krevetek. Mrňavá stabilní populace, ze které občas odlovuju a dávám jinam.
Na druhou stranu to je je při malé velikosti značně zaběhlá a samostatná nádrž.

Krevetka (dvě) dlouhodobě přežije i ve dvoulitrové sklenici (pokud je tam vložena jako mládě a vyroste), ale musí to být zaběhnutá a na rostlinách postavená sklenice. Což není triviální, protože čím menší objem, tím je rostlinné akvárium citlivější na chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2017 21:12 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: Turbínka
Jojo :) jenom důkaz že dokáží žít i ve 12ce jako odpověď na dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 21:05 Žena Turbínka [2558] Re: Ziki
I dýl. Nechytej mi za slovo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 20:58 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: Turbínka
Jako že mi déle nevydrží? Já už je takto mám půl roku ano , myslím že to zvládají celkem slušně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 20:54 Žena Turbínka [2558] Re: Ziki
Týden dají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 20:52 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: pernicek
Já mám krevetky red cherry ve 12ce a při pravidelné výměně vody prospívají a množí se ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 20:19 Žena Turbínka [2558] Re: pernicek
Nejde o krevety, ale o litráž ;-) 20 pro klid duše minimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 20:17 Muž pernicek [4]
já už jeden druh krevetek mám (red cherry) ale mám je v 54l akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 20:09 Žena Turbínka [2558] Re: pernicek
V rukou začátečníka čím větší nádrž tím líp. A když jsem chovala palmaty ve 12l musela jsem se sakra otáčet a nebylo to ono... za mě spíš ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 19:21 Muž pernicek [4]
nevím jestli to už nahodou není, ale chci se zeptat, jestli by mohly krevetky blue dream být v akváriu 7litrů, zatím jsem teda četl skoro u všech druhů krevetek, že chtějí alespoň 12 litrů, ale zase na druhou stranu, hodně lidí říkalo, že je mají i v menší litráži (míň jak 12) a vše v pohodě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2017 21:10 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
Ad 1) Těmto spekulacím předejdeme ideálně cestou registrace a zřízení prezentace předmětného akvária.
Ad 2) Pokud máš od živorodek obě pohlaví tak není skoro co řešit a čemu pomáhat.
A dále bych konverzaci směřovala do patřičných vláken, toho už krevetkami nemá moc co společního :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:49 Vevod Re: Turbínka
Ad 1) S těmi rostlinami nevím, ve předu mám nízkou trávu, která by se měla rozrůst. nasazena ve vzdálenosti cca 1,5cm - 2 cm od sebe, uprostřed a vzadu mám rostliny středního a vysokého vzrůstu rozesazené v podobných vzdálenostech. Když jsem je sadil, tak mi přišlo že to je až moc u sebe, že tam již není místo... čekal jsem že budou růst rychleji...
Ad2) opravdu si myslíš, že se mi rybky rozmnoží i bez mého zásahu, nebo jim mám nějak pomoci????

děkuji za jakkoukoliv radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:40 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
Na další burze kup hlavně kytky, no vlastně je kup klidně hned. Dle fotky z jiného vlákna jich je zoufale málo a i dle mne pro začátečníka horší volba. Rychle rostoucí stonkovky, tam to směřuj. A žádné ryby, ony se ty potvory brzy pomnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:37 Vevod Re: Turbínka
no já myslel dokoupit tak za měsíc...na dalších fauna trzích....no asi jsem byl objetí prodejce, neboť ten mi říkal že s těmito rybkami jim nic nehrozí....bohužel chybami se člověk učí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2017 20:26 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
I kdyby krevety neodešly sami (moc čerstvé akvárium), tak je vyzobe osádka. Moc drahé krmení. A nic dalšího bych mimochodem taky nedokupovala a nechala to akvárium v klidu zaběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:19 Vevod – Prosím o Radu
Jsem začínající akvarista, mám aq 120L , 2/3 černý štěrk osázeny rostlinami 1/3 říční písek a kameny. Uvnitř aq je zabudovaný filtr s topítkem a čerpadlem. Po 14 dnech od zasazení rostlin, jsem koupil neonky 5ks ( původně jich bylo 12 ale uhynuly při převozu ve vodě v sáčku), kominíčky 4ks ( 2páry ), 5 mečovek vídeňských ( 1 samec ) a 6 mečovek trikolora, k tomu jsem koupil 4 krevetky. Dnes jsem zjistil, že jedna krevetka je zabydlená nad filtrem a další 3 si našly škvíru mezi filtrrem a aqva, kde bohužel zahynuly ( již jsem je odstranil a škvíru zasypal štěrkem ). Chtěl bych si koupit další ryby a krevetky ( celkem cca 10 ks ) mám ale obavu, zda mi zase neuhynou, nebo se nenastěhují všechny nad ten filtr.... Prosím nenadávejte mi , ale poraďte....Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 19:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
Měl jsem dobrou zkušenost se spařenými kopřivami. Na ty šly i ve dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 19:32 S Muž invalida [3881] Re: Honzulka12
Dej si tu práci a počkej na zhasnutí akvárka. Po nejmíň hodině tmy vezmi tabletu nebo jiný krmivo a do ruky baterku. I nejmenší krevetce svítěj při baterce oči.Honzulka12 napsal: Mel jsem 26 krevete red cherry v 80 l nadrzi,z toho 7 s vajicky z techto 26 ks jich je k videni asi 13-14,zadnou uhynulou jsem nenasel a nevim kam se ztratil ten zbytek? S vajicky uz jsou jen dve a mlady videt take nejsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2017 07:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Honzulka12
-na váš dotaz obdobného typu, jsem vám zde již částečně odpověděl 29.03.2017
-pokud některá, ze zbývajících samic vajíčka donosila a řádně proběhl vývoj, mládata se budou nalézat v akváriu, žijou skrytě, pokud mají k tomu vytvořené podmínky, využívají toho
-samička nosí vajíčka 3-5 týdnů, kde jíž probíhá larvární vývoj uvnitř vajíčka a líhnou se přímo malé krevetky , které měří 2-3 mm
-počty-tady je třeba počítat, že mohlo dojít k úmrtí několika kusů (čerstvé akvárium,aklimatizace přechodu, stres,atd)
-to,že nelze nalézt uhynulé jedince není zvlášností, krevetka je všežravec
-pak je zde i možnost úniku, pokud není akvárium zabezpečené krycím sklem, nebo podobně nahrazujícím prvkem
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 23:28 Honzulka12
Fotka k příspěvku Mel jsem 26 krevete red cherry v 80 l nadrzi,z toho 7 s vajicky z techto 26 ks jich je k videni asi 13-14,zadnou uhynulou jsem nenasel a nevim kam se ztratil ten zbytek? S vajicky uz jsou jen dve a mlady videt take nejsou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:18 Viktor0003 – Pancéřníček
Já jsem měl u krevet pancéřníčky skrnité a neklapalo to, sice byli ještě mladí (cca 3-4 cm)tak se ke krevetách chovali neohrabaně a často rejdili po samotných kretekách. Podle mě se k sobě nehodí, protože ktevetky mají rády svůj klid a čas. Betty k nim bych taky necpal mám sice "mírumilovné" jedince ,ale neváhají si do jich ďobnout. Ale to je asi jen můj osobní názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 23:05 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: drvi
Jo, jsou srandovni. A uplne nejvic, kdyz si dobiraj toho nerudnyho thorakata :-) skacou mu po hrbete, hrabou se mu v oku!!!, vozi se na ploutvi, nebo ho tahaj za fousy :-) a von jim neublizi! Jenom nasrane kouli ociskama (fakt kouli ocima) a mrska fousiskama. A kdyz ho otravujou uz moc, tak majestatne, s veskerou dustojnosti odpluje. Pritom kdyby chtel tak je vcucne nebo rozmazne. Ale neublizi jim ani pri krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 22:58 Žena drvi [2894] Re: Bella
Ja jsem zachranila ze skimmeru 3 trosecnicky cherryny a to nepochybne ruzneno pohlavi, protoze v kratke dobe pekne osidlily Alfu (30 litrovy akvo) a ted jich tam zije i s potencialnimi predatory (bettak, endleri) asi 30 kousku. Jsou mili :) a stacili 3 kousky pro zacatek :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 22:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: ctibum
Z vnejsiho filtru jsem tuhle pri cisteni zachranila 30 ks :-) Nedoufala jsem, ze se u me chytnou, dzungle dzungli, ale v te dobe jsem mela cichavce a black molly. Tak mi to udelalo radost. Jednu dobu jsem mela skladbu rostlin, ktera jim sedla, mnozily se jak na bezicim pase. Behem jednoho mesice jsem rozdala pres 100ks, pak mi dosly zavarovacky :-) Pak jsem zmenila rostlinnou osadku, a uz se tak brutalne nemnozily. Nebo jsem si to myslela. Prislo mi, ze jich mam primerene, ale tuhle jsem je nachytala, jak z nejakyho duvodu poradaly vsekreveti snem. Asi zas zacnu odkladat zavarovacky :-) Bohuzel se mi je nedari rozumne fotit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 21:38 R Muž ctibum [6876] Re: Bella
Tak to mně ve "200" dost usnadňují práci, protože se jich vždycky tak 10 pase na vatě v první komoře filtru a jejich děti, přecezené přes 20 cm molitanu, jsou na vatě v druhé komoře filtru... :)
Mám rád krevetky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 21:13 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: ctibum
U me v 300 to zacalo dvema sameckama a 4 samickama :-) oblibenou vecerni kratochvili bylo jejich hledani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 20:54 R Muž ctibum [6876] Re: Ziki
Já jich mám ve "21" odhadem tak 30-40 a dá mi často práci vidět jich alespoň 10 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 20:48 R Muž ctibum [6876] Re: lacewings
Tak jsem to asi jen jinak (blbě) pochopil. Asi to bylo myšlený z hlediska zvýšení pravděpodobnosti rozmnožení, tedy tak, že čím víc, tím vetší šance mít dost schopných samců...
Tak jsem zase o něco moudřejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:54 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: lacewings
Ok, doufám že vylezou :-) Zatim se ukazuje jenom jedna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.04.2017 19:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
-určitě ne, vytvoří se ucelená skupina, která projde vývojem sociálního chování
-pokud skupina přesáhne poměr jedinců k prostoru, může dokonce dominantní samec ovlivnit poměr rozmnožování k samicím, přestanou se množit,
-podstatou chovu v základu, je mít samce a samici k vytvoření reprodukce
-již jsem to uvedl v příkladu krystalek ,kdy dva páry v 80 l akváriu založili prosperující populaci
-pokud to dotáhnu i ve vztahu k mutacím , tak tam se selektivně chovají ve skupinách právě o tomto počtu (cca), ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:31 R Muž ctibum [6876] Re: lacewings
A není 5ks málo z hlediska sociálních potřeb Cherryn? Často jsem tu četl, že více je v jejich případě lépe, že budou víc v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2017 19:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Viktor0003
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:25 Viktor0003 – krevetky
Fotka k příspěvku Pokud máš akva jen s pískem a jednou krevetkou tak je něco v nepořádku. Ale pokud ho máš silně zarostlý s úkryty určitě někde jsou. Utéct mohou pokud mají nevyhovující podmínky. Moje milují Anubiasy a kamennou skalku viz. foto, prosím tě neber to nějak zle nebo jako nějakou narážku ;-) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.04.2017 19:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ziki
-pokud nemáte krycí sklo, tak možnost útěku tady je
-nejspíše se ale skrývají, někde v porostu akvaria
-ten menší počet je podle mě správně, ověříte si správnou funkci akvária ve vztahu k chovu krevetek
-doplnit stav můžete kdykoliv, pokud bude vše v souladu s chovem, tohoto druhu krevetky
-nepřekrmovat!!!
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:08 R Muž ctibum [6876] Re: Ziki
5 krevetek je prd. Přitlač, 20-30, ať se to hejbe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 19:01 Žena Eliss [105] Re: Ziki
Hoď jim tam něco na zub a uvidíš, že se ukážou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 18:22 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – kam se schovaly
dobrý den, včera jsem si koupila 5 ks red cherry. Dnes jsem je hledala ale našla jsem jedn jednu. Je to normální? Nemohly mi někudy utéct? Mám totiž relativně malé akva tak nevím kam by se schovaly :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 11:20 Honzulka12 Re: lacewings
O.k. Dik za radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=851