Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   15.04.2019 21:23 Muž ZDRI [1415] Re: ManuChavez
Metru netřeba. Konzultoval jsem náš problém s osazenstvem své rohové nádrže a jedna Caridina ensifera se rozhodla podpořit naši Učenou Společnost - před chvílí mi předvedla porod v přímém přenosu. Video je ke shlédnutí v prezentaci nádrže ´Rohové Sulawesi´. Čerstvě narozené krevetky jsou zcela vyvinuté (hlava, ocásek, nožičky) a měří cca 2 mm. Porod trvá docela dlouho, 5 mláďat se rodilo cca 45 minut. Omluvte kvalitu videa, natáčela narychlo dcera mobilem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 17:25 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Guppy
Jj, já to nerozporuju. Jenom jsem přemýšlel, jak pohodlně na to.
Napadlo mě, že dám do misky na dno kousek metru, až půjdu foto měřit krevety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 15:43 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ManuChavez
Jen podle špendlíku...
Dostačující k tomu, abych poznal, zda měří 1 mm nebo 3 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 14:27 Silviebaris Re: ManuChavez
šuplerou jsem to kdysi měřila já... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 14:05 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Guppy
Jen ze zajímavosti, čím a jak jsi ty malé měřil?
(jen podle toho špendlíku, nebo ještě jinak?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 13:07 Žena Pavla28 [210] Re: Guppy
Zdroje uvádí 2-3 mm, dobře když mám teď v ruce pravítko tak 2 mm mít můžou, zkusím odchytit nějaké u toho známého a vyfotit, pokud se mi to podaří, mám blbí odhad na velikosti (jako každá ženská, znáte ten vtip ne? :-), ale jsou tak malé, že dokud sem je neprosvětlila v houfu v sáčku, vůbec jsem neviděla, že je nabírám, nic jsem neviděla, ani u mně v akva, kde mají možnost být schované, jsem ani jednou nezahlídla čerstvé mladé, pokaždé vyplují už zabarvené ca půl cm velké krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2019 13:01 Muž ZDRI [1415] Re: Guppy, Maq
To by mohlo být ono.
- Sulawesi mládě jsem včera na skle viděl z boku, takže i když je "skleněné", vidím celé tělo, vč. ocásku/ploutve - měřilo cca 2 mm (více určitě ne)
- Neocaridina jsou od narození neprůhledná, vypadají jako bílé rejdivé tečky (původně jsem myslel, že je to nějaký plankton, až s lupou bylo poznat minikrevetku). Ale jestli mají průhledný ocas, s mýma očima ho dost možná nevidím (na blízko po operaci vidím jen jedním okem), takže celková délka klidně může být větší
Škoda, že nemám foťák s makrem, automatickým ultrazoomem se to blbě ostří (jsem závislý, zda krevetka přileze přesně do té vzdálenosti, kdy ji automat zaostří).

Maq ("buchanka")
Ano, přesně, já prvně také viděl něco jiného (plankton), takhle jsem omylem odsál první várky mladých. Teprve když jedno sedlo na sklo, pod lupou bylo poznat krevetku. Čerstvě narozená Sulaweska zase vypadala jako minikoretra, vč. kroutivého pohybu ve volné vodě. Až když se usadila na skle, byl z ní krevetka :-). Proto vřele nedoporučuji krevetárium odkalovat ode dna, nechtě jich takto člověk spoustu vyhodí. A hledej pak skleněné mláďě v kupce bordela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 12:35 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Pavla28, ZDRI
Ne. Budu odporovat. ;-)
Já krevetky nechovám dlouho a první mladé jsem netrpělivě očekával. Takže přesně vím, kdy začaly nosit vajíčka a když máš jen pár kousků, lze si celkem přesně všimnout, +-jeden den, že už nenosí. Tehdy jsem měřil první mladé, nemohly být starší než 2, 3 dny. Délka 3 mm. Vychází to i matematický, vajíčko je velké v průměru cca necelý milimetr a mládě je tam stočné po obvodu, takže se opět dostáváme na cca 3 mm. Vizuální odhad strašně klame, ocasní ploutev okem skoro není vidět. Až při vyfocení na makro s měřítkem lze krevetku změřit. Dodejte takovou fotku 1 mm velké krevetky a uznám, že jsem se mýlil. Do té doby budu nevěřící Tomáš... ano
Jen aby nedošlo k nedorozumění, a nebavil se každý o jiném druhu. Mám tu Red cherry a Rili.
Jedna z mých samic: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2019 09:28 Žena Pavla28 [210] Re: Guppy
mají 1 mm i trochu méně, akorát takhle malé čerstvě vylíhlé jen tak neuvidíš, většinou jsou schované a vylezou až později, já sem od známého přelovovala krevetky a furt sem si říkala, že sem po velmi usilovném lovení nic moc nenasbírala, ale když sem pak koukla do sáčku přes světlo ,byly tam stovky úplně mikro průhledných krevetek, o kterých sem ani nevěděla, že je mám v síťce. když už je tak lehce vybarvená, je starší, není to čerstvé miminko, už bude mít nějaký ten pátek za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 09:06 Muž ZDRI [1415] Re: Guppy, Smetany
U mě:
- nejmenší pozorované Neocaridiny - 1 mm (světle mléčně bílé, baculatější)
- nejmenší pozorované Sulawesi Caridiny - 2 mm (téměř průhledné, štíhlejší tvar těla)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 21:40 Žena ellienka [-3] Re: Maq
Fotka k příspěvku Tohle nemělo víc než 2 mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 21:13 Muž Smetany [1226] Re: Guppy
Uznávám že 1mm je asi málo. Dnes jsem pozoroval dnes narozenou n. Blue Dream a jelikož mám štěrk 1-2mm můžu říct že měla 2mm ale vyfotit se mi ji na mobil nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2019 20:44 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Smetany napsal: No s trochou představivosti :-) má asi 1 mm někdy méně. Ale jinak vypadá skoro jako dospělá.

Myslím, že ten 1 mm je trochu podhodnocený údaj. Řekl bych 2,5 až 3 mm. Při každém odkalování jich pár vysaju a průběžně je fotím. Už jsem tady fotky prezentoval. rybicky.net/forum/13352
Pod 3 mm jsem ještě neviděl. (špendlík na fotce má průměr 0,7 mm, délka 22 m)
Na druhé fotce mladé asi ze tří "vrhů" v rozmezí 1 až 7 týdnů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.04.2019 17:11 Žena tramtra [3202] Re: Maq
Jsou to zmenšeniny svých rodičů... :-)
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2019 17:01 Muž Smetany [1226] Re: Maq
No s trochou představivosti :-) má asi 1 mm někdy méně. Ale jinak vypadá skoro jako dospělá.
www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 16:46 Maq
Vypadá mládež od krevetek tak trochu jako větší a ohebnější buchanka? (Bez brýlí...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 22:19 Muž Smetany [1226] Re: Michal3015
Bublifuk bych dal na zadní stěnu a mech přestěhoval před něj. Jinak dobré palec když udržíš vodu krevetkám se bude líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2019 22:19 R Muž Anthrax [4762] Re: Michal3015
Myslím, že tam se jim bude líbit. :-) Jen bych dolil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2019 22:06 Muž Michal3015 [32]
Fotka k příspěvku Co na to říkáte? Může být? 12l, bublifuk a spooousta mechu :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 09:20 Muž Smetany [1226] Re: Maq
A které konkrétní krevetky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 09:03 Maq
O krevetkách toho moc nevím, tak se zeptám zkušenějších:
Víme něco konkrétního o tom, jaké mají krevetky nároky na obsah rozpuštěného kyslíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 18:19 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: FishMan59
FishMan59 napsal: Zdarec mám na vás dotaz. Moje sestra má nanoakvárium 30l od aquael má tam pár nějakých malých rybek a krevetky............no ale teť měla problém se zelenou vodou a mě zrovna chcípla betta v ultra miníčku. Tak jsem dokoupil závěsný filtr sunsun a pro pokus ješte listy mandlovníku a šupnul je tam opět tak týden tam byly dokonce jsem našel i asi 5 svleků a včera mi jedna umřela. Vodu dolévám z vodovodu viz! prezentace Do Pokoje
Myslím že to že jsou to krevetky sestri jsem zmínit nezapoměl.
Jinak Betta topítko samozřejmě měla viz prezentace.
A teda s těma rostlinama tak až půjdu do hornbach tak můůžu něco koupit ale už nevím kam to dám momentálně mě opat začnají růst ty sprasené hygrophili (neuměl jsem je stříhat tak jsem jim ustřihl vždy jen špičku a tu zasadil a ten křivej paskvil pod ní zahodil.) A z pupečníku se teť snažím udělat koberec před těma kamenama. Tak uvídím jo a ještě jsou tam 2 stonky Hygrophila guyanensis no tak nevím. Klidně mi poraď te. Ješte jsem přemýšlel o 17l nebo 25l akva tak to ještě promyslím. Tak jestli na to máte nějaký názor nebo radu tak raďte ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2019 18:01 Muž vlka [3444] Re: FishMan59
Všichni ti lidi se ti snaží pomoci a to na základě tvých dost nepřehledných a domotaných informací. Kapánek vděku a slušnosti by neuškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 17:54 Muž Planorbella [643] Re: FishMan59
Nevymluvej se tady na nějaké proudění vody nebo co.
Raději dopřej té bettě co plánuješ akva ve kterém se jí bude žít dobře. To znamená hromadu rychlerostoucích rostlin na začátek a topítko. Zase se budeš divit že máš řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 17:46 R Muž ctibum [6908] Re: FishMan59
No ty kráso, četl jsem všechno, co jsi napsal, pro jistotu dvakrát, i prezentace jsem ti prošel a proto jsem napsal to, co jsem napsal... Já myslím, že týrat je ve sklenici vyjde nastejno, jako týrat je ve větší sklenici a že jsou ryby ségry jsi nějak zapomněl napsat. No ale kámo, dělej jak myslíš bro, třeba se pletu a máte to všechno v cajku a je fakt špatná voda, to by byl fakt pech...
No i ode mě vše, držim palce všemu živýmu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2019 17:40 Silviebaris Re: FishMan59
Ty hele,jak tak koukám a čtu,problémy se ti táhnou od prosince počínaje parmičkami a pokračujeme bettou a ted krevetky,navíc se tu rozčiluješ nad svojí hloupostí,protože cpeš ryby do zavařeninovek,ryby s krevetama přehazuješ jak mouku v lince...ty se zavři do koupelny a žij tam...ano přežiješ,ale jak budeš vypadat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2019 17:32 Muž Planorbella [643] Re: FishMan59
Hele uklidni se jo.
Beta dostala nemoc z toho že byla v nevhodných podmínkách s málem rostlin! Žádný filtr ale rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   30.03.2019 17:23 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: ctibum
Tak lidi když jsem si tohle přečetl na mobylu málem jsem s ním jeb* o zem. Citbum kámo prosím tě. od tebe jsem dostal už nějakou docela moudrou radu tak proč jsi teťka napsala to co jsi napsal. Ty ryby a krevetky jsou ty sestřiny a za 4 dny dou zase k sestře do 30l (postupně). Takže myslím že lepší než je týrat ve sklenici. tohele i další věci by ses dozveděl kdyby jsi si přečetl to co jsem psal předtím. K bette. Akvárium se zabíhalo 3 týdny s minimem rostlin a pak týden ještě s pupečníkem a tou hygrophilou. A příčina ůmrtí je mi naprosto známá. A to infekční vodnatelnost viz prezentace. Hlavní problém byl, že jsem neměl v akváriu filtr. Voda tedy stála a v akváriu probíhala málo biologická filtrace proto jsem musel vodu měnit co 3 dny a i tak byla asi pro rybu dost jedovatá (teplota byla 26 tak to mě příjde dost). Teť jsem pořídil filtr a až sestře vrátím ty její červený potvory a ryby. Tak zkusím další bettu a kdyby to opět nešlo byla by řasa špatné testy vody atd... tak už se u mojí babičky zabíhá 25L nádrž. A jestě pro toho genia o trochu níže. Jak jsi prosím tě chlapče přišel na to že tam liju vodu s chlórem. Dávám tam vodu vždy alespoň 6h odstátou kterou ještě ohrívám topítkem na 23 stupňů a silně vzduchuji a až potom liju do akva. No ode mě vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 15:59 Žena Eillen [645] Re: marion888
Krevetky mám momentálně jen v šestihranu. Objem vody je tam nula, nula nic. Párkrát se mi stalo, že jsem to přehnala s krmením voda začala smrďet a dva dny za sebou jsem vyměnila skoro celý objem nádrže. Vždy jsem dala vodu z kohoutku přímo a docela chladnou. Jediné, co to s nima provedlo, bylo, že se skoro všechny do druhého dne vysvlékly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 15:04 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Já nechávám vodu odstát aby se srovnala teplota, jelikož nevěřím teplé vodě z bojleru. Ale s chlórem při výměně do 30% objemu problém nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 12:19 Silviebaris Re: marion888
Ja měnim v 10l asi jen dva,jestě jsem uhyn nezaznamenala,mam jich kolem 70 kusů,tak je možny,ze v tom mnozstvi se to ztrati,ale nevim o uhynu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 12:14 Muž marion888 [106] Re: silviebaris
mám opačné zkušenosti, při čerstvé vodě úhyny krevetek dle množství vyměňované vody až do 50 %,co ji nechávám odstát, je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2019 12:12 R Muž ctibum [6908] Re: FishMan59
O sestřině akvárku nevíme nic, takže těžko věštit příčinu úhynů...
O tvém víme, že je v něm tak 6-7 litrů vody a v tom málu byla Betta, která podle mě uhynula kvůli nevhodným podmínkám (nezaběhlá malá nádrž založená bez rostlin, pak rostlin málo, nízká teplota, ryba brzo). Teď v tě troše vody, kdovíjakých podmínkách a kdovíproč tři dny bez filtru je 8 (!!!) dalších ryb, které tam rozhodně nemají co dělat a krevety. Tedy u tebe bych to nesváděl na vstupní vodu, ale opět na podmínky v nádrži...
Takže místo nadávání si se sestrou sedněte a přečtěte si základy akvaristiky a ty navíc podmínky potřebné pro chov ryb, které momentálně týráš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2019 11:25 Silviebaris Re: marion888
nikdy jsem nenechávala odstát,jen plus minus stejná teplota...Pokud nechová Crystalky,ty jsou citlivy,tam už je dobra voda z RO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 11:23 Muž marion888 [106] Re: FishMan59
No jestli tam dáváš čerstvou vodu s chlórem, tak to se nediv, že ti hynou. Vodu nech odstát minimálně 24 hodin, raději 48.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 10:47 Silviebaris Re: FishMan59
Tak pokud hynou tobě i ji,tak je tam něco špatně,sestra tam lije vodičky,tak at je přestane lit a vyměnuj denné vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 10:36 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: silviebaris
Nechci zase nadávat rozzureny ale původní dotaz byl že sestře uhynuly krevetky pak si koupila další a zase postupně uhynuli a teŤ si koupila další ale musel je dat ke mě kvůli té vodě a me taky hynou proč? Myslím že se na tom nic nezměnilo v průběhu. tone Ty krevetky jsou u mě v 9l nádrži i s pár rybama jako azil. je to nádrž b jménem ultra miníčko a ano jsou tam po té uhynulé betě. ;-) A já prosil o radu. zda třeba máme špatnou vodu nebo sestra dává přípravky a proto jí hynou a mě jedna uhynula jen kvůly změně prostředí nebo tak. OK? Jo a když budu měnit vodu každý den co si myslíš že se stane? jak dlouho mám čekat než vyprchá chlór? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 10:27 Silviebaris Re: FishMan59
Fajn,tak ted měnte tu vodu každej den a uvidiš...Chvili pišes o sestře pak zase o sobě,původni dotaz byl jiný,ted už se to motá moje,tvoje,sestry dohromady...Ty krevety jsou daný po ty bettě co zemřela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 10:21 Muž FishMan59 [-4] - Sumcisilviebaris
no ale uhynula mi jen jedna tak nwm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 10:18 Silviebaris Re: FishMan59
Tak kojenecka by byla vhodná,tu vodu pokud jsou problemy bych měnila každej den,při úhynu je po 5 dnech dost malo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 10:13 Muž FishMan59 [-4] - Sumcisilviebaris
No prezentaci k sestřiné nádrži nemám a momentálně se řeší problém se zelenou vodou a to totální dezinfekcí a znovu založení. takže asi foto nic neřekne ale u mě jsou v ultra miníčku jako azil než si to dokončí a zaběhne. aby nemuseli být někde ve sklince tak alespoň tohle. jsou tam tak 10 dní první 3 dny byly bez filtru.pak výměna vody a filtr. po 5 dnech další výmena. akvárium je to zaběhlé po té Bette, jsou tam s nima ještě asi 8 rybek.už různé zbytky 4 razbory trpasličí 3 dania perlová a 1 tetra ohnivá. Vstupní vodu sice v prezentaci nemám, ale jse stejná jako u Do Pokoje tak se můžeš mrknout.A Úplně stejnou vodu používala i moje sestra. Napadlo mě že by používala vodu kojeneckou. jestli y to něco řešilo. máme tady totiž všude problém s vyšším obsahem no3 na vstupních vodách.Ve studni máme přes 50mg/l a řádová sopravlov.imunis.cz/… není tak zlá tak nwm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:54 Silviebaris Re: FishMan59
počkej,ale ted se bavím o krevetkách od sestry...a tobě taky umíraj,a co testy vody,jak probíhá udržba,máš nějakou prezentaci...pošli foto...Jo pardón krevetky mě nikdy moc nezajímaly...nějak mi to nesedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:48 Muž FishMan59 [-4] - Sumcisilviebaris
no jo ale já žádnou nedávám a taky mi jedna zemřela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 09:31 Silviebaris Re: FishMan59
myslím si ,že to bude tou chemii,krevetky jsou velice citlivé,na takový sajrajty...A taky mohly být sežrány,teda,pokud jste nenašli mrtvolku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:27 Muž FishMan59 [-4] - Sumcipaulo
Jo pardón krevetky mě nikdy moc nezajímaly, ale jejich název v obchodě jsou Red cherry myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 09:12 Muž paulo [58] Re: FishMan59
Svleky mohly být způsobeny změnou chemismu vody, a úmrtí má milion příčin, vysoké hodnoty dusičnanů a dusitanů, velmi tvrdá voda, stres že změny, nicméně nevím jaký krevetky jsi tam dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2019 07:59 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Krevetky
Zdarec mám na vás dotaz. Moje sestra má nanoakvárium 30l od aquael má tam pár nějakých malých rybek a krevetky. Ale vždy když si je koupí tak ne jen že se nemnoží ale tak do 2 měsíců postupně vychcípají. Tak sem si říkal že si za to může sama. pač přidává různé zázračné vodičky nějaký Bactego,Seachem flourish, preasten, a uhlík od dajany. no ale teť měla problém se zelenou vodou a mě zrovna chcípla betta v ultra miníčku. Tak jsem dokoupil závěsný filtr sunsun a pro pokus ješte listy mandlovníku a šupnul je tam opět tak týden tam byly dokonce jsem našel i asi 5 svleků a včera mi jedna umřela. Vodu dolévám z vodovodu viz! prezentace Do Pokoje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 16:18 Muž Smetany [1226] Re: Bella
Zajímavé a neumím říct proč tomu tak je. já mám populaci red cherry od roku 2008 zhruba v roce 2011 jich z původních 6 bylo asi 600 a světlých bylo také minimum (ale občas nějaká byla) jelikož mi přišlo že 80L je pro ně málo část sem přestěhoval do větší nádrže. V obou nádržích se krevety množily dál ale množství světlých až průhledných přibývalo. Do té osmdesátky jsem moc nezasahoval populace se ustálila na cca 500-600 ks a momentálně je tam poměr světlých a červených tak půl na půl a moc se nemění. V té dvoustovce je poměr podobný přesto že jsem se snažil pár let třídit. Od roku 2009 jsem měl i caridina red Crystal původně 5 ks a po 10 letech a mnoha rozdaných kusech jsou všechny stále krásně vybarvené dnes je jich asi třetina černých některé dokonce čistě bílé. V roce 2017 jsem založil experimentální nádrž s oběma druhy (neocaridiny i caridiny) zatím oba druhy žijí množí se, ale red cherry musím redukovat jinak by caridiny převálcovaly. I v tomto akváriu jsou neocaridiny cca 1:1 syté a ty téměř průhledné ale caridiny jsou všechny plně vybavené. Z těchto zkušeností jsem čerpal při psaní předchozích příspěvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 15:38 - Re: ZDRI
Ano súhlasím.Ak krevetky pochádzajú z chovu kde to búchal chovatel jedno cez druhé,tak sa stále bez poctivej selekcie budú rodiť i svetlé jedince.Ak už takúto nestálu populáciu máme,museli by sme poctivo selektovať kus po kuse minimálne 4 roky a aj to nedáva záruku,že získame úplne ustálenú populáciu.Je o dosť jednoduchšie už ako tak ustálenú získať a ju vylepšovať vlastnou selekciou.Aj svetlé jedince ak sú z populácie kde boli tmavé kusy,budú dávať i tmavé potomstvo.Genofond krevetiek je tak rozsiahly,že keby sme do populácie neprimiešali žiadnu novú krv,tak sa nič nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2019 15:34 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku ad postupne vybledavani krevetek - moje laicka zkusenost

V zari 2012 vypusteny 2 cerveny cherryny a 4 prusvitny, jen tak na zkousku, jestli se v mem akvarku chytnou. Od te doby jsem zadne krevetky nepridavala. Dost jsem jich za tu dobu rozdala (tak 500+). A tady je to trochu srandovni - lovim je rano, ten den kdy je mam nekomu dat. Pred praci, takze pospicham. Ktery krevetky jsou nejlip videt? Ty nejcervenejsi. Tech vylovu za tech nekolik let uz bylo opravdu dost. Obavala jsem, ze mi pri takovym postupu, kdy se zbavuju v podstate nejsyteji zbarvenych jedincu casem vyblednou. Prislo mi to i logicky. No, a nezda se.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=401