Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:40 Žena Forro [3]
Ahoj, jsem nadsenec do krevetek. A chci se zeptat zkusenejsich kolegu. K vánocum dostanu tento set www.zoo-market.cz/…. A chci se zeptat kolik krevetek bych do nej na zacatku mela dat? Take jsem uvazovala nad zakrslými račky a jako rybičky tak 10 brigitek.Dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 23:17 Žena Linduš [166] – Re: corpse23
známe se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 20:48 Muž StandaK [0] - Raci, krabi, krevetky – Re: corpse23
Zdravim,nebyl bz tu někdo z okolí Tábora?Kdo by měl krevetky Crystal Red,Black,,Neocaridina heteropoda Sakura,Reed Cherry..?POtřeboval bych namixovat krev v chovu....Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 15:53 Muž Chem [837] – Re: Daveedek
Podobne velka, pekna a barevne atraktivni je treba C. babaulti var. green .. Krizit se s nimi urcite nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:24 Daveedek – Jaké krevetky
Dobrý den,
mám v akváriu krevetky Red Sakura a pár Crystal red, a chtěl bych ještě doplnit nějaký druh krevetky, která se nebude s těmito mými křížit, je možné jí rozmnožit a je barevně atraktivní.
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 07:52 Žena Linduš [166] – Re: wilow
se zeptej hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:20 wilow – krevetky cherry
...čaves ludia.Chova tu niekto krevetky cherry potrebujem radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
v první generaci Red Cherry x Yellow budou mladé šedé, v další generaci pak to bude 50% na 50% červená - žlutá.... a další si už nepamatuji, je to už nějaký pátek co jsem to četl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:31 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: dankooo
tak znova: prodejce to prodaval jako co? jako red cherry, yellow nebo jak?
asi cekal ze si to doma roztridis... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kajka99
tak to nevím, ale nějak ty barevný musely vzniknout
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:26 Žena Kajka99 [229] – Re: katterinecka
myslím že u krevetek je to tak že potomstvo křížících se barevných variet je bezbarvé, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dankooo
různé barevné variety se mezi sebou můžou křížit, jestli je jsou to opravdu kříženci, ale chceš je jen do svého akvárka a líbí se ti, tak je to docela jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: dankooo
a co to melo puvodne byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:43 dankooo
kupil som si krevetky neocaridina heteropoda a stvrtka bola zlta a strvtka slabo cervena a ostatne priezracne co s tym ? oklamal ma predajca ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 11:33 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inky
Nemáš nějakou fotku napadené krevetky? Možná by se dalo poznat víc.
Jinak esha2000 krevetkám neublíží. Mám vyzkoušeno jak u Cherryn, tak u CRS a Tygrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 11:30 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
zahranicni zdroje (shrimpnow.com) fungol primo doporucuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:36 Žena Kajka99 [229] – Re: Inky
Ahoj. Protoře mám doma esha 2000, tak jsem se na to podívala a přečetla si návod. Není to sice léčivo určené pro krevetky, ale když jsem ho přidávala převentivně k exitu při léčení krupičky, krevetky se chovaly naprosto normálně a přežili mi i plži. Esha 2000 je širokospektrální léčivo určené k léčení primárních plísňových onemocnění a sekundárních plísňových onemocnění (když se třeba rybka poraní a v ráně se začne rozrůstat plíseň) dále bakteriální nákazy, protozoální onemocnění (tzn. prvoci) Jinak esha pomáhá hojení ran. Myslím si že je to velice šetrné léčivo, ale nevyléčí všechny plísně a nemohu ti zaručit že zrovna tobě pmůže. Jen takový tip, abys měl přehled. Snad ti má rada přinese nějaký užitek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:19 R Muž Silent [5949] – Re: bali
JBL nedoporučuje použití u bezobratlých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:04 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inky
mel by zabrat JBL FUNGOL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:10 JagerMaister
ahojte moje krevteky dostali akúsi pleseň už sa na to nedá pozerať nakazené jedince do týždna hynú z 80 kusov mám asi 60 neviete aké liečivo by vyriešilo môj problém ? skúšal som sera mycopur ale nič :( za rady ďakujem :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:33 radim – Re: švíco
to je tak když prodavač neví co je to zač...byla s cherynama v akava a dal mi ji za stejnou cenu...a hlavně byla stejně velká jak ony tak jsem to neřešil...nevadí mi co je to za mrchu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 17:14 Žena Kajka99 [229] – Re: radim
není za co, aspoň budeš vědět kdo je na vině až ti začnou mizet rybky (v tvým případě bych si začala dávat pozor jestli nemizí ti fanomové ) :-D ale tahle krevetka (jestli je to ona) je poměrně zajímavá, je to nedávno objevený druh z Myanmaru...to mám ráda když někomu pomůžu a přitom se dovím něco novýho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:44 švíco – Re: radim
To je tak, když si někdo koupí něco, o čem nic neví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:28 radim – Re: Kajka99
už má 5cm v těle...
díky moc podle té fotky to je asi ona :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:56 Žena Kajka99 [229] – Re: radim
tak jsem se na to podívala podrobněji a mohla by to být Macrobrachium lanatum. crusta10.de/… ty klepítka nemusí mít ta tvoje tolik vyvinuté protože je ještě mladá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:42 Žena Kajka99 [229] – Re: radim
Ahoj, jak je velká? Podle tvaru končetin by to mohla být kreveta z rodu macrobrachium, což jsou dravé krevety. Druhové jméno ti neřeknu, v dravých krevetách se nevyznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:31 radim – co je to z akrevetu?
Fotka k příspěvku kopil jsem ji pred pár měsíci jako prcka..schovala se ve velkém akva a ted je z ní tahle potvora co otravuje ryby :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:39 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: sarkax
Tady jsem našla článek kde se nedoporučuje Blue pearl chovat společně s žádnými krevetkami Neocaridina www.planetinverts.com/… právě kvůli křížení.
Takže zůstanou v aq sami....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 11:03 Žena sarkax [6] - Cichlidy – Re: Chem
Díky za odpověď. ;-)
Jednalo se mi o to, jestli se jedná o stejný druh. Ono křížení nelze vyloučit ani u ryb, u kterých by to nikdo nečekal,v případě, že je v akváriu málo samců nebo samiček od stejného druhu....( konkrétně mám na mysli Tropheuse..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 10:41 Muž Chem [837] – Re: blackarrow
Není to stejný druh ;-) Blue pearl je N. zhangjiajiensis, zulte jsou N. heteropoda. Nicmene, spravne pises, ze krizeni vylouceno neni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2010 09:59 blackarrow – Re: sarkax
I když nejsem žádný zkušený krevetkář.
Křížit se budou. Je to stejný druh, jen jiná barevná varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 17:40 Žena sarkax [6] - Cichlidy – křížení krevetek
Ahoj všem,
chtěla bych požádat zkušené krevetáře o radu. V novém krevetárku mám krevetky Neocaridina "Blue pearl" a ráda bych k nim přidala Neocaridina heteropoda sp. Yellow.
Kříží se tyto dva druhy?
Díky předem
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 14:25 Žena Linduš [166] – Re: radim
protože tyhle řasožravky se do živé kolegyně nepustí. leda by se delší dobu nehýbala a nemohla utéct. tudíž opět buď mrtvá, nebo chromá na pokraji smrti. prašť, jak bouchni, krevetky za její smrt nemůžou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 14:02 radim – Re: Linduš
jak muzes vedet ze chcípla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 12:57 Žena Linduš [166] – Re: radim
chcípla. ty jsou citlivější, než cherry, zdravé se nežerou ;-)
mrtvolku bych nenechávala, jestli měla bacil, akorát se to rozšíří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 12:42 radim
kopil jsem k ostatním krevatem 2x Caridina cantonensis var. Tiger
no při svlékání jednu palmatky a cheryny sežraly :-| je to normální? ještě tedka na ní hodují mrchy tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:27 Muž Chem [837] – Re: Semtex
Diky za zeptani ;-) Ve Finsku jsou pekny krevetule, rozhodne tu nejsou jen amatersti akvaristi. Nasel jsem i jeden obchod srovnatelnej s Vivariem ci Sklorexem - totalne plno akvarek. Bohuzel netradicni tam meli spis ryby. Krevety normalni - RCS, CRS, i nejaky Marobrachia. Ve Finsku vychazi dva casopisy, ale podle toho, co rikali, jeden snad uz rusi, nebo byl zrusen, ale i jeden schopnej casopis, kterej neni mutaci zahranicni predlohy je pekny dilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:21 Muž Chem [837] – Re: invalida
Aaa, tak Zdenek me predbehl, ale aspon jsem popsal vice mene to, co v tech odkazech nenajdes ;-) Takze popis snad vycerpavajici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:21 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
no vidíš to, máš to i česky - a to je mi divné, když Chem píše z Finska... jaký tam mají krevetky a za kolik?
Tam spíš asi budou mít obří kraby ne? Jeden by se mi líbil, v salátě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:17 Muž Chem [837] – Re: invalida
Macrobrachium pilimanus - velikost v dospelosti tak kolem 6 cm. Kdyz prictu klepeta, tak by mohla mit i 10 cm - to plati pro samecky. Samice jsou malinko mensi. Maj rady tvrdsi vodu. Jsou to asi nejmirumiovnejsi Macrobrachia, ktery jsem mel a jsou takovy fyziognomicky pekny - nemaj takovy to pruhledny rachiticky telo, jak treba lanchesteri. Cim starsi, tim jsou hezci. Larvy - jsou takovy podivny, nehybou se jako Atyopsisi, nebo gracilirostrisi larvy, az bych rekl, ze zijou benticky a docela rychle se premeni v postlarvu - takovou pseudokrevetku. Jsou to ale porad Macrobrachia, takze bojujou i ty mlady a je potreba velky akvarko, aby konkurencni a teritorialni boje nedospely k smrti slabsich jedincu.
Atya gabonensis - to se da prece jednoduse vygooglit, zde neni takova nouze informace.. Vice mene se da drzet vseho, co bylo napsano o A. moluccensis. at se dari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:03 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: invalida
co zkusit zaguuuglit v pavučině?
jen 1 minuta a 2 lepší odkazy no

aqualandpetsplus.com/…

www.wirbellose.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 19:52 S Muž invalida [3881]
Macrobrachium pilimanus nevíte někdo velikost nebo další podrobnosti...a atyopsku gabonensis v modrý verzi..hledám jakýkoli vědomosti...Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 14:52 Muž jirkaz [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
nebo zkus napsat šnekáčovi ten je má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 12:21 Muž Chem [837] – Re: invalida
Moc toho u nas neni, ale tusim, ze neco mel v nabidce Kalaba - www.kalaba.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 11:47 S Muž invalida [3881]
Tušíte kde by se dali sehnat klepítkatý krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 15:42 Daveedek – umrti
Dobrý den,
právě jsem našel mrtvou krevetku red cherry v akváriu. Měla fialové břicho ( asi jako modřinu). Ostatní krevetky vypadají ok. Nemůže se jednat o počátek nějaké nemoci?
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:21 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Podle mě je to špatnou kvalitou vody, crs jsou na ní dost háklivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 22:58 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pavlos
Typuju na nějakou otravu - zvýšená hladina dusičnanů? Ony ty živorodky jsou celkem prasátka a vodu dokáží dost znečistit. Tam, kde přežije paví očko už je krevetka dávno v pánu.
Rozhodně, ať je to cokoliv, doporučuji vyměnit ihned cca 50% vody a po dalších 2-3 dnech znovu a uvidíš, jestli dojde k zlepšení. A omezit krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:56 Pavlos – Umírající krevetky
Ahoj mám takový problém. Před cca 2 měsíci jsem si založil akvárko (54l) a před měsícem jsem si do něk koupil krevetky ( Crystal Red), paví očka a endlerky. Ze začátku byly krevetky akční žraly vločky atd. Jenomže před asi 2 týdny zalesly pod šutr do takového výklenku a tam byly týden. Pak vylezli a sedí na listu rostlinky. Sedí tam už 4 dny a nic nedělají. A teď už mi dvě krevetky uhynuly a třetí k tomu nemá daleko (ztratí barvu klátí se a pak KO). Krmím vločkami, tabletami a krmivem pro krevety (KREVETAN).
Nevim co s tím neporadil by mi někdo??? Předem děkuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=3551