Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
vono zase u nekterych mist vypousteni odpadnich vod je celkem teplicko i v zime..... bych se musel zahrabat do dokumentace, ale je mozny ze bych v monitoringu nasel par mistecek v povodi Vltavy ci Ohre, kde by se jim mohlo libit..... i kdyz po tech ruznejch povodnich...

tchan mi vypravel jak ve fabrice chovali zivorodky v chladicich vezich....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 13:26 Muž Chem [837] Re: invalida
Kdyz jsme u tech ryb a krevetich konkurentu - Ja mam ted spoustu drobnych krevetuli s Macrobrachiema - M. dayanum a k memu prekvapeni jde opravdu o druh Macrobrachia, ktery si malych nevsima. Klepeta maji dominantni samci obrovska a presto male krevety nelovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 12:39 S Muž invalida [3881] Re: Chem
Nevím a nevěřím že by se uchytily v řádech následujících desítek let...na velkou zimu si nezvyknou..jinak sem někde zaznamenal zmínku o ojedinělých nálezech..víc si bohužel nepamatuju....celkem sem Tvoji reakci čekal..víš hodně a máš je ty nohatý potvory fakt rád...ale já je mám i ve velkejch nádržích a s rybama a fakt sou viditelně v pohodě..nemám dravý ryby...fakt seš vzorem pro mnohý...a ten druh vyskytující se je stejnej jak u mě..pravděpodobně stejnej zdroj info...tuším že sem to četl ve španělštině......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 11:33 Muž Chem [837]
V roce 2007 byla nedaleko Libechova na Labi nalezena kreveta - Atyaephyra desmarestii v poctu 1 ks. V jizni Evrope se pomerne casto vyskytujici druh. Popsan byl zaroven s touto krevetkou jeste nalez desitek jedincu zajimaveho koryska Jaera istri. Jde o jediny potvrzeny nalez teto krevety u nas. Popsano to bylo v roce 2009 v casopise Aquatic Invasions. Nevim, zda se od te doby neco nezmenilo, ale tusim, ze se u nas zadna kreveta ani vzacne nevyskytuje. Ví někdo něco o krevetách vyskytujících se v ČR jinde než na talíři či v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:51 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky – Re: Oggy
Kromne nově narozenych by jim rybky nemněli nic dělat.Mam je i s živivorodkama velkoploutvýma a ty maji kolem 10 cm a bez problému.Akorat to chce větší nádž a nějaké rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Oggy
neměly by je zas tak ohrožovat. I když já někdy přistila gupku jak dlachní malou krevetku, ale většina by měla přežít. Pořiď si ratši nějaký jednoduchý druh, třeba neocaridiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:39 Muž Oggy [17]
jj ale to je už asi měsíc přestavěný a je tam daleko víc kytek :) mě spíš zajímá ten krunýřovec jestli je nepožere hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Oggy
to je to 72 litrové akvárko? V první řadě bych pořídila víc kytek, hlavně nějaký mech a třeba kořen. Krevety by měly mít úkryty, když se svlékají tak jsou ještě zranitelnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 20:29 Muž Oggy [17] – krevetky
Čau mám dotaz zítra je v Praze burza a já přemýšlím že si pořídím několik krevetek do akvária v akvárku mám Tetry neonové Paví očka pancéřníčky a jednoho Krunýřovce o velikosti cca 10cm myslíte že může některá z těchto ryb krevetky ohrozit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 11:10 Žena eni [0] – Re: Kajka99
OK, moc děkuji za rady, raději zůstaneme jen u ryb ano
A opět se mi potvrdilo pravidlo, že na prodejnách vám prodají jako vhodného tvorečka do nádrže prostě cokoliv!!! Ještě že jsem se tentokrát poradila tady s váma. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:44 Žena Kajka99 [229] – Re: eni
na to máš ryby moc velké (když uvažuji nad kr. kroužkovanou či skleněnou) ale samozřejmě by sis musela vybrat dorůstající vhodné velikosti a ještě pak o nich dál něco načíst...ale je to pouze možná alternativa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:38 Žena eni [0] – Re: Kajka99
No já jen, aby se mi pak naopak kreveta nepustila do ryb, to bych opravdu nerada, to raději oželím tu krevetu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:21 Žena Kajka99 [229] – Re: Linduš
krevetku moluckou v nádrži s rybami které by na ni mohli dotírat nemůžu doporučit...ty moje jsou velice plaché...nevím jak ty tvoje jestli nějaké máš :-)

z velkých krevet bych doporučila krevetku račí (a. gabonensis) případně nějakou masožravou dravou krevetku, ta plachá určitě nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:05 GP – Re: eni
nebo nejake filtrujici by mohli byt dost velke, ale nevim, jestli by stejne nebyly utiskovany, ikdyz ne zkonzumovany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 10:01 Žena eni [0] – Re: Yirka
Aha, takže to byl blbej nápad :-( škoda. Takže nic, co by nám pobíhalo po dně a uklízelo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:23 Žena Linduš [166]
co třeba krevetka molucká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:04 Muž Yirka [9126] – Re: GP
Tak, tak, myslel jsem to na tázanou prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 09:02 GP – Re: Yirka
jen bych upresnil, ze ne ve vsech spolecenskych to skonci svacinkou pro osazenstvo, ale zrovna to o kterem je momentalne rec ma vhodnych stravniku dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2011 08:02 Muž Yirka [9126] – Re: eni
Krevetky se budou líbit i některým rybkám. A to natolik, že je s láskou sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 22:16 Žena eni [0] – Krevetky ve společenském akváriu
Po předešlých zkušenostech s radami "odborníků" na prodejnách se raději zeptám zde. Je možné chovat ve společenském akváriu krevetky? Případně jaký druh nejlépe. V akváriu máme čichavce, parmičky čtyřpruhé a siamské, akary modré, cichlidky ramirezovy a 1 krunýřovce síťovaného a ještě 4 šneky :-) Krevetky se nám líbí, ale pokud spokojené soužití s rybami nehrozí či podmínky v akváriu nejsou dostačující, tak do toho nejdem.
Předem díky za radu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 10:10 Muž Chem [837] – Re: Lucianetta
Pokud jde o akvária menší než 30 litrů, tak tam něco pokazit je poměrně jednoduchá záležitost. Stačí o pár granulek krmiva víc a může se to celé sesypat. Provádění údržby - výměna vody a manipulace s rostlinami, nebo substrátem je velmi pravděpodobně příčina těch změn v Tvém akváriu. Myslím, ale, že cherry by měly vydržet opravdu hodně, takže pokud se neudálo ve vodě něco zásadního, tak to přežijí bez újmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:51 Žena Lucianetta [43] – Re: Chem
Chem, díky za reakci. Pořád přemýšlím, co se mohlo změnit a navíc takhle najednou. Nevím, možná mohlo mít vliv i to, že jsem v sobotu dělala v akva údržbu, zastřihávala a přesazovala rostliny, vyměnila vodu (1,5 l ze 12ti). Je pravda, že rybky se mi zdály ještě v neděli takové poplašené, ale krevety se nezdály, že by to takhle těžce prožívaly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:40 Muž Chem [837] – Re: Lucianetta
Za normálních okolností krevety z akvárií nevylézají. I ve své domovině v řece i v akváriu se snaží z vody uniknout do jiné tůně až ve chvíli, kdy se jim něco nelíbí.

Proč vylezly jen dvě a ostatní ne - protože tito dva jedinci byli zřejmě na podmínky háklivější než ostatní - čím starší a tím pádem i většinou hezčí samička, tím méně je adaptabilní na změny uvnitř akvária.

Může mít vliv mrkev? - Ano, může. Ale nejspíš to je jen kapka v moři. Ve chvíli, kdy se začne zelenina rozkládat, tvoří se škodlivé látky. Předpokládám ale, že v sobotu té mrkve bylo málo, takže velký vliv to na krevetky v noci z neděle na pondělí asi nemělo..

Koupit krycí sklo? - tím se problém určitě nevyřeší. Krevetky nevylezou ven, tak se místo usušení otráví dusíkem, nebo něčím jiným kvůli čemu vylézají.

Neřešit to (prostě nehoda)? - určitě bych to řešil. Někde bude problém. Nehoda to být může taky, pokud větší množství toxických látek v akváriu považujeme za nehodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 09:25 Žena Lucianetta [43] – Vyskakování krevet z akvária
Chci se zeptat na vaše zkušenosti s chovem krevet, konkrétně mě zajímá vyskakování krevet z akvárka. Krevety chovám cca rok a půl a zatím se mi nestalo (nebo o tom nevím), že by mi vyskočila kreveta z nezakrytého akvárka. Krycí sklo jsem tedy nikdy nepoužívala. Dnes v noci mi ale 2 krevety vyskočily a samozřejmě pošly.
Tak mě zajímá, jestli je to u krevet občas běžné? Nebo je možné, že mám v akvárku nevyhovující podmínky - pak ale nechápu, proč by vyskočily 2 krevety (obě krásně zbarvené samičky) a ostatní krevety byly v pořádku, plavaly, zobaly; razborky i šneci jsou taky všichni OK. Může na to mít vliv, že v sobotu odpoledne jsem dala do akvárka trošku najemno nastrouhané mrkve?
Zajímá mě, jestli koupit krycí sklo a neřešit to (prostě nehoda), nebo jestli se tím zaobírat víc?
Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 08:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jirkaass
doporucuju kazdej tejden odkalovat a cistit, a prikrmovat.... pokud budes chtit zachovat ty sakury, tak budes muset zacit selektovat, tj. odlovovat spatne zbarveny jedince, jinak dulezita vec, samci jsou vzdicinky svetlejsi nez samice, to si pamatuj....

ja mam prirodni formu a tenhle mesic jsem z 12L krevetarka odlovil cca 30kousku a porad jich dost zbejva, davej si pozor na med (Cu) a mej akvarko zakryty

taky jsem prisel na zajimavej figl... vlivem tepla da dalsich faktoru se mi z rasokoule udelala rasoplacka, tak jsem ji prichytil na plochej kamen (protoze mi dost casto plavala)... pekne ho obrostla a prave na tu rasoplacku jim davam krmeni, vetsinou ruzny tablety se spirulou, ma to vyhodu pac jim jidlo nezapada do substratu a z ty rasokoule si vydolujou vsecky drobty, jen tak jednou za mesic tu rasoplacku trosku properu, ale davam pozor, abych nejakou drobotinu nerozmackal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 06:18 Muž Jirkaass [35]
bez rybek a akva zarusta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:04 Muž roper [10] - Cichlidy
Těch krevetek může být docela dost. Taky záleží na tom, zda mají zarostlé aqa a jestli je neruší rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:38 Muž Jirkaass [35]
caute mám cca 13,6 litru cisteho objemu akvarko mám tam red cherry a kdyz kooukam do atlasu proc je napsano 12 litru na 1 par ja tam mám celkem dost krevetek a vypadaji dobre

a chtel bych pridat jeste blue tiger nebude to vadit nebude to nak prerybneni nebo jak to nazvat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:55 Muž Jirkaass [35]
to sme moc rad tak diky za rady :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 18:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Jirkaass
jasně že jo, je to jedna a ta stejná krevetka, jen je sytěji zbarvená (Sakura)....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:41 Muž Jirkaass [35] – Re: Semtex
takže se bude i s tou sakurou mnozit i samec od red cherry??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: petr85
je to jak píšeš.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:28 Muž Jirkaass [35]
ja si to taky myslim ale tak se radsi zeptam .) popripade prosim nekoho o upresneni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 16:19 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jirkaass
Nevím jistě, jestli nekecám, ale nabyl jsem dojmu, že Sakury jsou vyselektované hodně červené red cherry... Pokud se mýlím, prosím, ať mne někdo opraví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:49 Muž Jirkaass [35]
caute před nějakou dobou sem si koupil red cherry ale tedka koukam mám jednu ejdnu samici sakura a umrel my jeden samec tedka tam mám 4 samicky 3 red cherry a 1 samce nevim jeste red cherry nebo sakury a chci se vás zeptat jak to poznam jestli je to samec sakury nebo red cherry popripade kdyz to bude trreba red cherry tak bude se mnozit i s tou sakurou?? a obracene?

moc diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 21:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – 350 000 kousku v 1 000 aqua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:26 JagerMaister
Aj ja sa bojím aby to neboli palmaty ale maju strieškovo lomené telo takže to teda bude propinqua diks :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 07:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: LA Ink
možné to je, sám jsem jich měl a pak po čase měli spíše cihlovou barvu, ještě jedna mi tu brouzdá po nádrži, je skoro hnědá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 07:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: xkiller
jistě ano, plno lidí je tak už má včetně mě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 21:05 xkiller – krevetky
Prosím vás zniesla by sa krevetka s prísavníkom a pancierničkamy? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 15:49 JagerMaister
ahojte asi pred troma dňami som bol v akvaristike a tam som objavil krásne oranžové krevetky tak som si kúpil 3 posledné kusy , predavač povedal že je to krevtka "Orange " tak som usúdil že je to caridina cf. propinqua ale po dvoch dňoch sa ich oanžová farba zmenila na hnedastú s pruhmi ako bežná Palmata . Je to v pohode? môže to byť fakt propinqua? V akavaristike boli na aquaclay ground a u mna sú na čiernom dne , nemôže to byť tým ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:41 Muž Jirkaass [35]
tak nevim cim to muze byt

jedine ze stresu vcera sem tam dolival vodu pokud je tot aky mozne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:15 Muž Chem [837] – Re: Jirkaass
Je samozrejme mozne, ze tvrdost vody zpusobuje, ze se v akvariu hure dari krevetkam, a proto pousti vajicka. Ale pouze tvrdosti by to byt nemelo. Tolerance k tvrde vode jsou u vsech barevnych variet N. heteropoda pomerne velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:10 Muž Jirkaass [35]
je moznost ze je to kvuli tvrdosti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 09:04 Muž Jirkaass [35]
tak ji budu sledovat myslim z ejeste nejake vajicka mela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 08:48 Muž Chem [837] – Re: klm007
Dovolím si nesouhlasit s "Vajčko mimo samici = nic se nevylíhne." Poměrně často, zvláště u vzácnějších druhů, se vajíčka, která vypadnou, nebo i celá snůška v případě úmrtí samice, odchovává uměle - mimo samičku. Samozřejmě, souhlasím s tím, že bych to u red cherry nedělal, ale nějaké pokusy jsem už i na českých fórech zaznamenal. Jeden z návodů je třeba zde: www.planetinverts.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 01:05 Muž klm007 [114] – Re: Jirkaass
Kreveta ztrácí vajíčka buď proto, že jsou neoplozená (pokud máš samce, tak tato varianta je nepravděpodobná) a nebo máš špatnou kvalitu vody. Pokud však samice část vajec donosí, tak bych si tím hlavu nelámal. Vajčko mimo samici = nic se nevylíhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 22:31 Muž Jirkaass [35]
caute dneska sem se koukal na rkevetky a jedna tam ma vajicka a pod ni byly na zemy zelena vajicka asi je nak pustila nebo tak nak poradite mi prosim cim to je nebo jestli se z tech vajicek jeste neco vylihne??

PS:red cherry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 13:36 JagerMaister
DOTAZ: krevetka crystal black = krevetka bee je to tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 09:51 Muž Jirkaass [35]
OK tak diky :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=3451