Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – velikost red cherry
Do jaké veliksoti vám dorostly krevetky red cherry? máme je cca 1cm v kouli (viz profil) vyrostou víc nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:46 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj. Pozoroval sem akvarko a praskliny u krevetek uz nejsou. pravdepodobne zmizeli po svleceni. nektere jsou dvakrat tak vetsi nez byli. ale mam jednu ,,sedou mys´´ pri nakupu sem dostal i jednu neobarvenou udajne cherrynu. mel sem za to ze se po svleceni obarvi ale je ted spise cerne zbarvena a ma svetli pruh jako japonika. ale vzorove vypada jak cherryna. jedna se o prirodni formu caridiny?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 09:18 Muž Chem [837]
invalida napsal: Technicky chápu ale jestli to není omezený zákonem nevím..jen mě to napadlo

Mas naprostou pravdu ve svych obavach - technicky to mozne je, legalne bez "papiru" nikoli. Ale jak uz se v jinem vlakne "sýčkovalo" ono se to takto dela i hodne ve velkem, ne jen s krevetama a rybama a nejen na Slovensko, ktere jeste leckomu prijde jako cast nasi vlasti a svedomi mu to "dovoli".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 09:14 Muž Chem [837] Re: dair
Jak jsem uz psal. To, co je na fotkach ma typicke zbarveni A. moluccensis - chodi sem z Asie dva takove "typy". Protoze podle te fotky nemuzeme pocitat rostralni vzorce apod. nezabyval jsem se tim dale a rekl bych zkratka, ze je to A. moluccensis. Nikde ve firmach jsem nevidel, ze by dovozci michali dohromady tyto dva druhy... a to sem tam michaji i docela na prvni pohled rozeznatelne variety a druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:52 Žena Linduš [166] Re: invalida
to nevím. měla jsem v plánu něco dovézt ze slovenska, ale tamní zverimexy, ač některé s honosným jménem...moje nádržky by jim mohli dělat slušnou konkurenci. takže jsem nakonec vezla "jen" ze sklorexu :-D
ale strašný komedie s dětma. narychlo pas atd...šílený-peníze, běhání a nakonec mi přišlo líto, že jsme to ani na hranicích ukázat nemohli :-(
o krevetkách a rybách bych ani nepřemýšlela, abych se přiznala. prostě by jely stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:57 S Muž invalida [3881]
Technicky chápu ale jestli to není omezený zákonem nevím..jen mě to napadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 16:49 JagerMaister
dobre ... vďaka ... kamion nabudúce:) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 16:05 Muž dair [29] - AsieRe: Chem
prave ze jednu mam typyckou moluckou. ta ma pruhy a svetly pruh na hbetu. tahne ma take pruhy ale hure viditelne a nema ten svetli pruh na hrbete. prijde mi to podle obrazku co mam na srovnani jako filipinska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bluemonster
Věř, že převezeš i kamion krevetek bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:32 JagerMaister
takže je šanca že ich prenesiem ? :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 14:54 Žena Linduš [166] Re: invalida
se zákonem? myslíš převoz přes pustoprázdné "hranice"? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 12:58 JagerMaister
aha tak nato som nemyslel stydim nejak to poriešim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 12:54 S Muž invalida [3881] Re: bluemonster
Normálně přežijou ale jak je to se zákonem Ti neřeknu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 12:18 JagerMaister
ahojte potrebujem radu, o týžden idem na čechy a chcel by som si kúpiť nejaké krevetky, ktoré na slovenksu nemáme ( u nás nesplaším ani blue pearl) a ja mám len obavy či krevetky prežijú 10 hodinovú cestu autom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 11:37 Muž Chem [837] Re: dair
Podle tech fotek to vypada spis na Atyopsis moluccensis. Uz jenom tim zbarvenim (i kdyz to je casto u krevetek znak temer nic nerikajici) to vypada jako A. moluccensis. Z importu chodi dva takove zakladni "typy" Atyopsisu - bud pruhovane, nebo prave takove se svetlymi fleky na dorzalni strane zadni casti hlavohrudi a zadecku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:37 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku Atioida pillipes?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:36 Muž dair [29] - Asie
Fotka k příspěvku Zdravicko akvaristi. mam jednu filtrujici krevetku a nevim presne urceni. mel sem za to ze je to molucka. tu mam jednu take. nemuze toto byt indopacificka?diky..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 17:21 safidara – poděkování
ČichavecTom napsal: Není třeba se ptát na takové základní otázky když vše najdete na těchto stránkách...
Nejdřív čtěte, pak se ptejte.

<a href="http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry</a>


tak díky že jsi mi pomohl(a) ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 17:08 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: safidara
Není třeba se ptát na takové základní otázky když vše najdete na těchto stránkách...
Nejdřív čtěte, pak se ptejte.

rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 17:02 safidara – chov - Red Chery
Dobrý den,
měla bych dotaz jestli je chov krevetek Red Chery náročný. Děkuji. hop
ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 16:59 safidara
safidara napsala: Zaza napsal: Z Olomouckého kraje se nedají sehnat krevetky!!Neví někdo kde v olomouckem kraji je jedno jaky druh ano

vím o 2 obchodech v jednom ají poslední 2 chery a v druhém mají nevím jak se to jmenuje ale je to mallilinkatý druh... pls napiš dík :-)


vlastně už o 3 obchodech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 14:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
muj trpaslik ma cca 12L, krome velkeho mnozstvi neocaridin tam mivam i poter od galaxek (az do jejich puberty), mam tam nejmensi bublifuk co jsem sehnal a je to nejmene problemova nadrz co mam, samozrejme by tam sel i jiny filtrik vcetne externaku, ci zavesnyho, ale do mensiho objemu filtracniho media bych nesel.... (v pocatcich jsem mel elite mini, ale bublifuk je lepsi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:38 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Moucha
Tak to nesouhlasím "(staci ten nejmensi bublifuk)" při jeho zatížení vody bude potřebovat větší filtr. Jaký druh zvolí je jen na něm co mu esteticky vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 12:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: seic
staci ten nejmensi bublifuk... jukni na meho trpaslika... v lednu jsem odlovil cca 30kusu a nejak to nebylo znat.... pravidelne mivam problem pri odkalovani, musim je odstrkovat od odkalovace abych je nenasal a stejne jich par v kyblu najdu...

jen bacha na Cu (měď), potazmo bronz, ci nevhodnou chemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 11:46 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: seic
No tak řasu už tam máš tak je jedno zda vnější či vnitřní filtr, navíc v tom nevidím žádný rozdíl krom estetické stránky. Zvaž také obnovu, měl jsem podobný problém a i když test na N neukazoval žádný problém, tak mě týdně tř. tři krevetky odešli. Vodu jsem měnil 2x týdně zredukoval osazenstvo, ale stejně kapali. Tak jsem celé akva vylovil, propral dno a znovu založil a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 10:22 Muž Chem [837] Re: seic
Urcite, pridat filtr - nevsiml jsem si poznamky, ze tam filtr neni.. Koukam, ze jsme ve stejnou chvili odpovedeli skoro stejne, jenom me chybi ta strucnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 10:07 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- to me napadlo, ze i pres vymeny vody a odkalovani je toho detritu zkratka moc
- zkusim maly zavesny filtr, vnitrni je dobry tak na rasy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 10:02 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
- zacal jsem obden menit 2L vody, vetsi jednorazovou vymenou jsem se spalil hned na zacatku, samozrejme krevetky prudke zmeny parametru nesnaseji
- vypada to, ze v tomto poctu to bez filtru v tak malem objemu nepujde, zvlast pokud tech 10samicek zacne nosit :-)
- i tak budu ale muset v budoucnu odlovit, jeste musim vymyslet, kam s nimi hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 09:31 Muž Chem [837] Re: seic
Odpovim malou uvahou.. Pri dosazeni urciteho poctu jakychkoli zivocichu v omezenem prostoru se zivocichove prestanou mnozit, protoze:
1) Na danem prostoru se neuzivi
2) Na tomto prostoru si budou navzajem tolik teritorialne konkurovat, ze se navzajem budou bit
3) Otravi se svymi zplodinami
atd..

Moznosti proc se nebudou mnozit je vic, ale toto jsou takove hlavni "akvarijni" priciny. Heteropody se nepobiji a asi se i uzivi, kdyz je budes dostatecne krmit. Podle toho, ze vylezaji bych to videl, ze se jim nelibi parametry vody. To, zda si otravili vodu svymi zplodinami na dalku urcit nepujde, ale je to pravdepodobne.

Resenim by bylo vymenit vodu, a nastolit dobre podminky (pridat rychlerostouci kytky na cerpani dusiku apod.), nebo snizit pocet krevet, ale pul litru na krevetuli neni tak malo, da se udrzet daleko vyssi pocty krevetuli v akvarcich... On vlastne staci pohled do pestiren neonkaru, kdyz clovek vidi ty stovky ryb v jedne nadrzi, tak zustava rozum stat, jak to cely udrzi stabilni, jeste hezky odrustaji a navic nehynou, ale to uz je na jinou debatu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 09:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: seic
tak zkus častěji měnit vodu, krevetky nepoznaj kolik jich tam je ale kvalitu vody jo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 08:11 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – přemnožení krevetek ?!
- jen dotaz na zkusenejsi krevetaky, obecne se vsude opakuje fraze, ze po dosazeni urciteho poctu krevetek v XY litrech se samy prestanou mnozit
- ma s tim nekdo zkusenost? stalo se to nekomu?
- proc se ptam, ve 12L uz mam pres 30 Yellow, z toho skoro 10samicek se "sedlem", behem tydne mi z AQ 3 starsi/vetsi samice vyskocily i kdyz to behem 5mesicu neudelaly ani 1x
- AQ je bez filtru, odkaluji vzd. hadickou min. 2-4L tydne

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 13:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Emmik
musíš akvárko založit dopředu aby se dobře zaběho, i s rostlinkami a filtrem, aspoň tak 3 týdny. A pak se o něj správně starat, nečistit ho celé, zas tolik do něj nerýpat, hlavně pravidelně měnit vodu. O zakládání a zaběhnutí akvária je toho na netu hodně, jen zjišťovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 13:32 Žena Emmik [1]
děkuju za rady. Takže mi krevetky neutečou ikdyž bude akvárium přikryté jen pletivem? Určitě jim tam dám mech a ještě bych chtěla nějakou nízkou rostlinku, která by vytvořila kobereček, ale to nevím jestly někde seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:57 Muž MGK [2] - CichlidyRe: bluemonster
OK. Pořídím si 6 ks a uvidím jak se budou množit, kdyžtak bych jim po vánocích sehnal tak 50 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:53 JagerMaister
tak pre tých 6 kusov by to malo stačiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:48 Muž MGK [2] - CichlidyRe: bluemonster
Jo, s tím počítám že za nějakou dobu to pro ně bude malé, ale po vánocích bych chtěl pořídit něco většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:42 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
Tak jasně no, s množením to trvale udržitelný asi nebude. Chtělo by to nějakýho odběratele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 18:40 JagerMaister Re: MGK
keď sa ti pomnožia i tak budeš musieť ísť do väčšieho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:07 Muž MGK [2] - CichlidyRe: MajkaK
Ok. Díky za odpověď. Dám tam teda tak 5-6ks a pokusím se to akva pořádně osázet rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 18:04 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
JJ dík a o to tu de doplňava si navzájem poznatky a informace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 17:30 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: MGK
Nejsem sice bůhvíjakej expert na krevetky, sama jsem začala s chovem, ale myslím si, že v dobře zarostlé a fungující nádrži by neměl být chov krevet problém. I když bude malá. Klidně bych tam těch tvých 5-6 ks dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2011 15:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Sid
Na téma "šťavelan vápenatý vs. krevetky" se tu už párkrát diskutovalo. Mělo by stačit do vyhledávače zadat výraz "rafidy"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2011 15:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: metkyks
...Co se týká rostlin tak je nějak moc neštuduji a ani moc v akva nepoužívám...
Je to znát. :-) A o to právě šlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 13:41 Muž MGK [2] - Cichlidy
Zdravím. Chtěl bych si založit 8 l krevetkárium. Chtěl jsem se zeptat kolik krevetek by tam mohlo být (uvažoval jsem tak o 5-6 kusech-pokud by to bylo možné). Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 13:03 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetkyRe: Fugee
Je to možné že je to ono. Já osobně je tam už nedávám,ale jak říkám může to byt tím a nemusí. Čert ví. :-) Jo a moc děkuji za vyčerpávající přednásku:-)
Co se týká rostlin tak je nějak moc neštuduji a ani moc v akva nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.07.2011 12:30 Fugee
metkyks nejspíš myslel šťavelan vápenatý

Řada náhlých úmrtí krevetek je připisována vlivu šťavelanu vápenatého uvolňujícího se z poraněných částí některých rostlin, zejména anubiasů a kryptokorýn. Tyto rostliny náleží do čeledě Áronovitých (Araceae), jejíž někteří zástupci jsou produkcí této látky dobře známí. Z běžných pokojových rostlin této čeledě sem patří např. diefenbachie, kala, monstera, které všechny produkují jedovatý šťavelan vápenatý, ale i celou řadu dalších jedovatých látek. Doposud však chybí přesvědčivé důkazy, že krevetky skutečně hynou v důsledku vlivu těchto rostlin a konkrétně šťavelanu vápenatého nebo vlivem jiné uvolňované látky. Tato otázka stále čeká na rozřešení.
(útržek z www.akvakrevetky.wz.cz/…)

Znám ale lidi, které mají krevetky jak s anubiasy, tak s kryptkorynami a bezproblému se množí, takže na tom asi nebude moc pravdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 09:44 safidara – Red Chery
Moc fakt všemděkuji... ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 09:40 safidara – ahaaa!!!
katterinecka napsala: <a href="http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry</a>[/cit


díky moc za všechno!!! :) :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 21:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: metkyks
...Některé druhy obsahují nějaké kyseliny, které nejsou asi až tak dobré pro krevetky...
Tak to by mě opravdu zajímalo detailněji. A ty některé druhy kryptokorýn, obsahujících nějaké kyseliny, tyto kyseliny mají vylučovat do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 20:28 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky – Akva
No to že jsou anubiasy nějak extra jedovaté je spíše pověra. Možná to je stejně tak i s mou zkušeností s Cryptocorinami a jen mi do akva něco spadlo nebo ukáplo:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=3251