Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 15:22 mbulin – Potřebuji poradit
Ahoj potřebuji poradit jestli by se snesly krevety Red Cherry se skaláry diamantovými a mečovkami? Mám 200l akvárium středně zarostlé. Mám zde poskládanou skrýš z kamenů porostlou Java Moss. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2021 16:17 Muž vlka [3453] Re: luckyluke
Čauky, Krevetky odvedou pořádný kus práce, mám jich v AQ stovky. Množí se neuvěřitelně rychle a dovedou zaujmout svým rejděním. Ale např. skla od řas dobře vypucují šnečci. Uhynulou rybičku zkonzumují oba. Sem tam rozmačknu nějakého šneka a také se na něj vrhnou jak Krevetky, tak šnečci. A jak píše PetrO, s Helenkama pozor, v lednu 2019 jsem si koupil dvě na burze v Kroměříži a do měsíce jich byly v AQ mraky a do pár měsíců mně totálně zlikvidovaly všechny Okružáky. Letos v listopadu jsem vylovil další velkou Helenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2021 15:13 Muž PetrO [752] Re: luckyluke
přesně jak píše Tamara.
A nakonec, protože se člověku vždycky zdá jedna Helena málo, tak vezmeš dvě a hned máš zaděláno na problém..
Potom se Ti ještě bude po normálních šnecích stýskat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2021 13:52 Žena tramtra [3202] Re: luckyluke
Nemyslím si, že by krevetky (ty malé) dokázaly nahradit šneky. Muselo by jich být asi fakt hodně a ani tak by si podle mne s lecčíms neporadily. Ale Japoniky, ty dokáží divy. Jestli máš přemnožené šneky, Helena není řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 10:51 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: luckyluke
Šneky nenahradíš. A Helena bude otravovat krevety a nebudou se množit jako bez nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 01:30 Muž luckyluke [3] – Krevtky ako nahrada za slimaky?
Zdravim, vedia krevetky nahradit funkciu slimakov v akva? Vdaka za info.
(Rozmyslam, ze dam do akva cleu helenu a zaroven zvysim pocet krevetiek)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 14:47 Žena Drea94 [6] Re: Anthrax
Nemám tušenie mne sa zdajú byť všetky rovnaké smich viem len toľko že je priesvitná a nad hlavičkou je trošku do hneda :-D ale asi to bude nejaká neocaridina teda, uvidíme keď vyrastú možno to bude rozpoznateľnejšie palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 13:14 R Muž Anthrax [4786] Re: Drea94
Krevetka japonská to nebude, na ní je to je to moc malé a v akvarijních podmínkách se nerozmnožuje. Fotky jsou nejednoznačné. Porovnej to s Neocaridina davidi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 09:28 Žena Drea94 [6] Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tu sú ešte nejaké fotky, lepšie to neodfotím, fakt sú veľmi malinké na môj foťák :)
Na prvej fotke ju je asi vidieť najlepšie, zakrúžkovať ju neviem keďže potom mám horšiu kvalitu fotky a nie je vidieť nič, verím že ich tam budete vedieť nájsť :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 22:55 Silviebaris Re: Drea94
Koukám,koukám,ale z ty fotky to asi nepoznám,zitra zkusim kuknout na pc,mobil malej display :-D A nebo zkus lepši foto,jak se ti zadaří..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 22:47 Žena Drea94 [6] Re: Silviebaris
Ďakujem pekne, viete mi ešte povedať čo to asi bude za druh? Môže to byť japonská? stydim priesvitná s hnedým chrbtom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 22:26 Silviebaris Re: Drea94
Kryci sklo dát můžeš,já ho nemám,jsou v tý kouli a odtamtud se těžko utíká..V tý 4 litrovce bych měnila tak litr,já měním asi tak každej 5 den..záleži,jak budeš často krmit,čim víc krmíš,tím víc se bude kazit voda a bude ji potřeba měnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 21:15 Žena Drea94 [6] Re: Silviebaris
Vďaka, nechám ich pár dní tak lebo dva dni cestovali chúdence a potom im skúsim dať jesť čo mám pre rybky :-) a mám teda zohnať nejaké krycie sklo? Niekde som čítala že zvyknú vyliezať zatiaľ som im dala papier na akvárium smich prípadne ešte nejaké rady? Výmeny vody a tak ako často a koľko? Keď už som ich dostala tak to nechcem pokaziť a chcela by som aby mi prežili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2020 20:02 Silviebaris Re: Drea94
Stači přihodit par plovouček takovej růžkatec krevetky milují a krmit i tim co daváš rybičkam,nic naročnýho.Filtr netřeba... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2020 19:45 Žena Drea94 [6] – Náhodné krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, s rastlinkami mi náhodou prišli aj tri malé krevetky (majú pár milimetrov) a teraz neviem čo s nimi nakoľko ja krevetky nemám a asi by sa v mojom akváriu dlho neohriali (skaláre, mrenky, atď). Dala som ich takto zatiaľ do 4litroveho akva. Prosím nejaké rady ako ich udržať nažive, čo pridať do akvárka, či ich kŕmiť prípadne čím kŕmiť a celkovo čo vlastne mám robiť aby prežili? :) nie je tam žiadny filter lebo žiadny nemám, mám kúpiť molitanový? Bojím sa aj aby mi nevyliezli, mám ich zakryť niečím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2020 10:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: silvieb
Nevím, jak jiní, ale já měl u krevetek anubiasy snad vždycky a nějakých problémů jsem si nevšiml. Třeba jim šťavelan vápenatý nechutnal...
Nebo byly opatrné a píchnutí se rafidy se dokázaly vyhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2020 22:04 Silviebaris Re: Maruu
Vylučuje štavelan vápenatý,který je pro krevetky toxický,a v tý malý nadrži je ho tam dost.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2020 21:56 R Muž Anthrax [4786] Re: Maruu
Za normálních podmínek anubias nevadí, taky ho u krevetek mám. Ale při poničení prý vylučuje cosi, co dokáže krevetky ohrozit. Možná Wanderer narážel na toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2020 21:39 Muž vlka [3453] Re: Maruu
Ancika mám celkem velkého a v AQ stovky Krevet, z toho spousta miniaturních je mezi kamínky, ale nesetkal jsem se s tím, že by Ancík baštil Krevetu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 21:15 Žena Maruu [0] Re: Wanderer
Ancitrus je skor plachy, s krevetami sa znasa. Je pravda ze nie je tam vhodny, no dali mi ho v akvarisike kde mi ho zakladali a nemam ho komu dat. Muz ho uz aj pomenival, takze asi ak nebude musiet ist prec, nepojde. Zas az taky velky bordel v akva nerobi. Anubiasom sa celkom dari a krevety po nom lezu. Preco by som ich mala odstanit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 20:54 R Muž Anthrax [4786] Re: Wanderer
Tak ancistruse jsem ještě žrát krevetu nenačapal, tím neříkám že to není možné. Nicméně s tou velikostí akva máš samozřejmě pravdu. Přehlídl jsem prezentaci. Ancistrus tam nepatří.
Edit: Jak to myslíš s tím anubiasem? Díky. Když tak to někam přesunu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2020 20:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Maruu
Tipnul bych si, že to bude požírat i s krevetkama.

Ancistrus se do těch 8 litrů vůbec nehodí, strašně zaneřádí vodu, takže časem nebudou ani vajíčka, ani krevetky. Je to pro něj malé. On se tam moc nehodí ani ten anubias, ale to je do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2020 20:36 R Muž Anthrax [4786] Re: Maruu
Ahoj. To by musely krevetky ty vajíčka klást někam do akvária. Ale vzhledem k tomu, že je nosí pod svým tělem, tak jim je ancistrus nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2020 20:19 Žena Maruu [0] – Neocardinie vs. Ancistrus
Ahojte, bude Ancistrus pojedat vajicka Neocardiniam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2020 14:04 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: andrea94
Já mám v 5 litrech asi 50 Neocaridina heteropoda varianta Blue Dream a taky se jim daří a množí se.
Mám tam jen metr růžkatce (Ceratophyllum demersum).
Celé to mám pod světlem, ale viděl jsem i krevetárka, co neměli nic a i světlo bylo jen denní.
Bude to stejná práce jako s Betou, častější výměna vody.
Já měním jednou za tři týdny a jinak dolívám odpar skoro denně.

Všechno jde, jen se na to musí přijít a vyladit rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2020 13:16 R Muž Anthrax [4786] Re: andrea94
Tak asi nejjednodušší na chov je klasika rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry . Je to druh, který je nenáročný. Filtrace není potřeba, stačí nepřekrmovat. Topítko taky není potřeba, pokud je máš v pokojové teplotě. Takže to chce akorát živé rostliny a pro ně zdroj světla.

Pro inspiraci si projdi zdejší prezentace: rybicky.net/nadrze/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2020 12:58 Žena Drea94 [6]
Fotka k příspěvku Ahojte, som tu nová neviem kam presne mám písať ale mám myšlienku spraviť z akvária niečo vyše 4l mini krevetkárium. Nemám s krevetkami vôbec skúsenosti preto chcem vedieť či je to dostatočný priestor pre zopár menších krevetiek. Momentálne tam je betta ale sťahujem ju do väčšieho akvária (prikladám fotku, nepýtajte sa prečo tam je, nekompetentní ľudia vo zverimexe a snaha potešiť dieťa na narodeniny, viac k tomu netreba, bude to vyriešené). Nechcem to akvárium vyhadzovať a napadlo ma využiť ho takto, tak prosím o rady či je to možné, prípadne aké druhy krevetiek a aké príslušenstvo k takémuto niečomu treba :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 21:29 Muž Papik [617] Re: Passenger77
Nechci jí změkčovat, pro neocaridiny to není potřeba. Ale po napuštění do kýblu vypadá nevábně, tak jí nějakou dobu nechávám odpočinout. Jak píšeš, dnes je z vody málokdy cítit chlor, takže odstátí obvykle není nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 21:25 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Papik
Na tvrdou vodu Ti odstátí nepomůže...to leda něčím změkčit. Já třeba velmi tvrdou krasovou vodu ředím s vodou z reverzní osmózy, ale je více způsobů. To, co z vody má před vypuštěním do AQ vyprchat, se provede za pár minut. Dneska uz skutečně běžně nedochází k úhynu ryb díky chem.úpravě vody z vodáren, jak se mi to stávalo během 80tých let, kdy jsem se k akvaristice jako kluk dostal díky Taťkovi... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 20:57 Muž Papik [617] Re: Pan Káč
Ano, doma to dělám stejně. Ale v práci je voda dost tvrdá a po natočení i mléčně zabarvená, takže jí nechávám pár hodin odstát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2020 20:52 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: spajk17
Záleží na vodě. Já třeba vodu do akva leju rovnou, jen ji do kýble napouštím sprchou, tím tak nějak vyšumí co by tam mohlo vadit.
Poradil mi to místní bývalí prodejce v akvaristice a ten napouštěl vodu do akva zahradní pistolí.
Chemie ve vodě je už bezpečnější než bývala.
Nikdy mi nic neumřelo vinnou špatné výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 20:02 Muž Papik [617] Re: spajk17
Ve skutečnosti stačí mnohem kratší doba, aby se voda odplyněla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2020 19:17 R Muž afc1886 [14685] Re: spajk17
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 19:11 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Když měním vodu v akvárku 1/3 a nechám ji 24 hodin odstat je zapotřebí dávat nějaký přípravek do akvarka potom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2020 20:45 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: pepik
Zase to neber jako samozřejmost, u mě to funguje, ale dvě stejný akvárka nejsou nikdy stejný, natož u zvířátek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 19:00 Muž pepik [6] Re: Pan Káč
mě jde prave o to, kdyz se nebude topit. Tak sem rad, ze to v pohodě daji :) nechtěl sem to testovat, abych o ne nepřišel a nemusel zase někde shánět.
Díky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2020 01:05 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Papik
Helejď moje šlechtička rozhodně není kontrolovaná.
Odkaluji jednou za tři týdny víc jak 2/3 a jinak jen dolívám odpar.
Vše mám takový pankový akvárka,takže se rozhodně nebudu pouštět do žádnejch vědeckejch závěrů.
Prostě to nějak funguje a nikomu to nevadí.
Teď jak začali topit se tomu začne jen líp dařit, ale do teď tam bylo od 16 do 20 stupňů a vše žije. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2020 21:51 Muž Papik [617] Re: Pan Káč
Měla je v místnosti se stabilně nižší teplotou, pokus probíhal v zimě. Noční teplota 15,5-18,3, denní pod 21.

Aha, takže se množily, když byla vyšší teplota, jinak ne. Potom by se tvrzení potvrdilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2020 21:13 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Papik
No helejď ta teplota 16 tam není pořád, takže jak to kolísá, je to pohoda.
Typka to nejspíš zkoušela v nějakých laboratorních podmínkách s chlazením na stálou teplotu.

Teď tam mám třeba 23 jak zaply topení a nějak moc to nekolísá. A hned se ukázali další kousci. Dřív jsem hledal jak blázen.
Jediný, kdo nejspíš nedal ty nižší teploty byli čokoládový Neocaridiny. Dostal jsem jich 10 a nevidím ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2020 20:29 Muž Papik [617] Re: Pan Káč
Zajímavé, že se i tak množí. Možná záleží i na konkrétních kusech. Ale je pravda, že mám barevně nevyhovující separované jedince v plastovém boxu bez topítka i filtru a žijí celkem v pohodě. Možná se i malinko množí, pár menších jedinců jsem už viděl. Nebo to jsou zbytky z přendaných samiček s vajíčky, které občas taky separuju.

Dianě Walstad se red cherry pod dvacet stupňů nemnožily a nejen jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2020 20:19 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: pepik
Měl jsem je teď také ve studenější vodě, než začali topit ( panelák ). Nemám v té komůrce teploměr pořád, ale občas jsem naměřil i 16 stupňů.
Pozoroval jsem jen menší snůšky ( třeba jen 3 vajíčka pod zadečkem ), ale občas se nějaké malé objevili, takže i rozmnožování je určitě v jisté míře zajištěno.
Samozřejmě teď jak začali topit se pažravost zvýšila a tak počítám, že i snůšky se vrátí k normálu. Momentálně tam mám mírně pod 20.
Neměj strach, Neocaridina je odolnej druh.
Někde je mám úplně bez filtrace a v jisté míře se drží... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2020 19:22 Muž Papik [617] Re: pepik
V takhle studené vodě v pohodě přežijí, zpomalí se jim metabolismus, budou pomalejší, pomaleji růst, ale časem pravděpodobně vyrostou do větších rozměrů než ve vodě teplejší. Údajně, se ale pod cca 18 stupňů přestanou množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2020 19:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: pepik
Ahoj, podle mě úplně bez problémů, horší jsou spíš vyšší teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 13:09 Muž pepik [6] – Teplota vody
Zdravím,
Mám krevetky davidi yellow...zajimalo by mě, jestli mate zkušenosti s chovem při nižších teplotách 16-18 stupňů? Což by tam měli přes zimu, v létě samozřejmě víc. Hledal sem, ale bohužel nenasel.
Díky za odpověď X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 08:08 Eliška Š. – Umírající dispělé krevety krevety
Dobrý den
mám problém s chovem krevet. Mám akvárium o objemu 100 l, rostli je tam dost, filtr a svétlo, teploměr a krevet okolo 40 ks. Jsou tam 4 Japaniky, ty jsou stále vpohodě, ale pak mám klasické červené krevety Neocardia Red Cherry, které záhadným způsobem umřou, když dospějí do dospělosti. Takto mi umřeli v 1 týdnu dvě samičky s vajíčky. :-(
Malé mladé krevetky jsou všechny naprosto vpohodě, dokonce i ty, co mají teprve 4 milimetry.
Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2020 20:20 -

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2020 17:33 Muž vlka [3453]
Macrobrachium asperulum www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 12:47 Muž Luky13 [60] Re: Anthrax
Nemám ještě nádrž nafocenou a popsanou zde na foru. Zatim je založená 10 dní. Objem je 60 litrů. Rostlin tam bude celkem dost, převážně mechy. Vše nenáročné bez co2. Pěstovat hodlám Crystal Red. Voda bude z osmozy + sůl.
Co od toho čekám? Popravdě nevim. Snad zlepšení prostředí pro krevetky. Píšou k tomu vždy sloh co to má dělat, ale málo kdy to tak opravdu je.
Rád zkouším nové věci v akvariu :)
Zkoušel jsem v hlavní nadrži i chihiros doktora a po dvou měsících jsem ho zde daroval, neboť pro mě moc přínosu neměl a jen se neustále zanášela membrána.
Koukal jsem, že se ten oxydator ke krevetkám dává.
Jasně, krevetky fungovat budou i bez toho, některé přežijí i v louži, ale chtěl bych jim dát to nejlepší tak jsem zvědav na zkušenosti ostatních.

Smetany: Mám v baráku klimatizaci, akvária chladit nemusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2020 09:16 R Muž Anthrax [4786] Re: Smetany
Já mám „prachobyčejné“ krevetky červené. A ty bez problémů fungují v akvárku bez techniky. I ve vedrech. Takže asi bude záležet dost na druhu krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 08:57 Muž Smetany [1226] Re: Anthrax
Já zkušenost mám oproti nádrži bez něho jsem pozoroval v zásadě 2 rozdíly. První byl že v akváriu kde byl bublaly rostliny. Ten druhý podle mě v celku přínosný byl že když v létě nastoupala teplota přes 30 stupňů krevety neměly problém zatímco ve vedlejším akváriu se všechny držely u filtru. Otázka zní jestli to má smysl nebo je lepší těch pár dní v roce chladit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=301