Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:00 triscene Re: h76
treba si hlavne precitat o danom druhu ktory chces, su aj masozrave krevetky s klepietkami a tie by tvoje ryby nemali radi a ide aj o to ci chces mat jednu cistu formu..alebo budes tam mat neocaridiny red cherry a sakury a zaroven aj prirodne formy a bude sa to tam miesat halabala.
ja mam v 110ine japonicy a neocaridiny (tie sa medzi sebou nekrizia) a v 38icke mam CRS a CBS (tie sa medzi sebou krizia)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 13:07 h76 Re: petulinakk
100? coze Já chci mít akvárko pro rostlinky a ryby, krevetky tam budou jako doplňující obyvatelé. 100ks po 5 cm, tak to by nebylo akvárko, ale krevetkovej koktejl. Ještě by mě zajímalo, jestli se dají kombinovat různé druhy krevetek, aniž by vznikl nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:56 Žena petulinakk [2016] Re: h76
10 ks v 500l nebude ani vidět :-) tím hodně jsem myslela třeba 100ks... Pokud to ale bude snadno se množící druh, tak se jejich počty stejně zvednou samy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:53 - – Rafidy
Ak vo veľkom prestriháme tak nie je vylúčené,že krevetky nepôjdu obžierať a že sa im takto toxín nedostane do tela.
Citát wiki: Raphides môže vyvolať závažné toxické účinky tým, že uľahčí priechod toxínu cez bylinožravcov kožu, keď tkanivo obsahujúce raphides obsahuje toxíny. Smrteľná dávka pre myši je okolo 15 mg / kg.
Jasné,že krevetky niesú ako myš.Vylúčiť sa to však nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:49 h76 – Kolik?
Díky všem za odpověď. Hodně, to je dost divokej pojem. Původně jsem měl v plánu 5ks. Když hodně, zkusím kusů 10. Jestli je budou panceřníci stresovat, tak to budou mít smůlu, protože sumečky tam chci na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:38 - – Rafidy
Rafidy pod mikroskopom.
pl.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:26 - Re: Sid
Jedno zabudol autor dodať,že aj krevetky dýchajú žiabrami a ako sám píše tak sa môžu(teoreticky)ihličky zabodávať.Ak sa teoreticky môžu zabodávať rybám tak sa môžu aj krevetkám.Inak plne súhlasím.Bežne prestrihávam napr.Ludwigiu repens(aj vo veľkom množstve)pri red cherry a nebadám žiadne hynutie kreviet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:23 - Re: aoelcz
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 12:07 Žena Karnal [196] Re: Sid
Děkuji za upřesnění. Člověk toho na těch internetech přečte tolik, že už si nemůže být ničím jist. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 11:31 Žena petulinakk [2016] Re: aoelcz
Myslím že ne, tedy pokud by to nebylo tak malé akva kde by tyto rybky neměly co dělat tak jako tak.
Mám krevetky ve cca 100l se sekavci a zpočátku jsem se taky bála aby se krevetky nestresovaly, protože sekavci jsou hodně čilé ryby, věčně někde šmejdí... Ale krevetky je berou úplně s klidem, pokud sekavec náhodou do nějaké "narazí" tak uskočí, ale neprchá. Pokud sekavci šmejdí okolo, i v těsné blízkosti, krevetky se vůbec nevzrušují :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 11:27 Žena petulinakk [2016] Re: h76
Stručně - hodně :-)
Jen podotýkám že u soukromých chovatelů lze nakupovat podstatně levněji, pokud byste kupoval větší množství tak už by to mohl být slušný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2011 10:49 Muž Sid [6629] - Rostliny
Dokončení: :-)

Projevovalo by se to zřejmě prokrvenými žábrami, zrychleným dýcháním a otíráním ryb o kameny či o rostliny, nemohu vyloučit ani úhyn. Ještě jsem o takovém případu neslyšel, ale teoreticky by nastat mohl.
Problémová situace by trvala do té doby, než by jehličky klesly na dno (mají vyšší hustotu než voda), kde by je jistě s chutí využili plži či jiní bezobratlí jako zdroj vápníku.
O krevetky bych se nebál. Jednak na povrchu těla nemají citlivé sliznice a také jako vyšší korýši jsou dobře přizpůsobeni k příjmu vápníku v nejrůznější podobách včetně podoby šťavelanu vápenatého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2011 10:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Karnal
...někde varují před stříháním anubiasů, kvůli krevetám...
Rafidy šťavelanu vápenatého... :-O
Nidke jsem nezaznamenal, věrohodný poznatek, že by k nějaké nepříjemnosti v této souvislosti došlo.
Proč by se tak stát nemělo, vysvětluje Reeve, kterého si dovolím ocitovat:

...O Anubiasu (a také kryptokorynách) se lze na webu dočíst, že jako všechny rostliny z čeledi áronovitých (Araceae), i on obsahuje ve svých buňkách nebezpečný šťavelan vápenatý, podobně jako proslulá pokojová rostlina Dieffenbachia. To všechno je pravda. Ale jen částečná, proto dovolte malé upřesnění:
Šťavelan vápenatý se v rostlinných buňkách vyskytuje v podobě dlouhých jehlicovitých krystalků (tzv. rafidů). Tyto krystalky rostlinám slouží jednak jako dočasná zásobárna vápníku a také jako částečná ochrana před býložravci, protože při požití se jehličky zabodávají do sliznic a dráždí je. Některé rostliny (příkladem je uvedená Dieffenbachia) těchto rafidů obsahují velké množství, takže při požití mohou být sliznice v trávicí soustavě natolik podrážděny, že člověk může i zemřít.
Bylo by však velkým omylem, kdybychom se domnívali, že jde o výlučnou vlastnost čeledi áronovitých. Rafidy ze šťavelanu vápenatého se nacházejí u celé řady rostlin, dokonce i u těch, které člověk běžně konzumuje (například chřest).
Z akvarijních rostlin jsou rafidy obsaženy nejen v buňkách Anubiasů a kryptokoryn, ale i celé řady dalších, například Ludwigií a Vallisnerií. Za normálních okolností tyto rafidy nemohou rybám (natož krevetkám) škodit minimálně ze dvou důvodů:
Za prvé proto, že jsou uzavřeny uvnitř buněk, takže se běžně nedostávají do vody.
A za druhé proto, že jsou ve vodě nerozpustné, takže nečiní vodu nijak "jedovatou".
Přesto si dovedu představit situaci, kdy by rafidy mohly být v akváriu zdrojem problémů pro ryby, (nikoliv pro krevetky). Mohlo by to být v případě, že naráz porušíme příliš mnoho rostlinných pletiv (například při protrhávání rostlin), takže se do vody uvolní spousty šťavelanových jehliček, které se mohou zabodávat do citlivých rybích sliznic (například do žaber) a budou je dráždit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Dodatečně - dobrou! (Už jsem to vzdal před vámi...:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:15 aoelcz Re: h76
do 500 l akvária asi hodně :-) záleží to na tom jaká bude potenciální plocha objektů v akváriu, množství úkrytů atd.. netroufnu si říci.. Tak mě napadlo nejsou třeba krevetky přítomností pancéřníčků a krunýřovců stresované..? teď myslím menší akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 09:00 h76 – Kolik?
Zdravím, v současné době zakládám akvárium a chtěl bych do něj nasadit i krevetky, které mi pomohou s bojem proti řasám. V aq bude asi 500 l vody, bude hustě osázené. S ryb plánuji hejno neonek a ještě hejno nějakých jiných terer (možná krvavé, žhavé apod. s výběrem druhého druhu se zde určitě poradím). Na dno chci dát hejno pancéřníků (asi 20 ks štěrbáků). Dále bych chtěl v aq chovat ještě hejno p. černopruhých (6ks).
Chtěl bych se proto zeptat, kolik budu moci v mém akvárku chovat krevetek. V akvaristice jsem viděl prodávat takové průhledné velké tak 3 - 5 cm, po 39Kč za kus (předpokládám že to jsou Caridina multidentata), tyto se mi docela líbí, proto bych koupil třeba tyto.
Díky za rady.
H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 03:03 aoelcz – copak je to za krevetku
Fotka k příspěvku přinesl sem si s mými k. red cherry také asi k. palmata nejsem si jistý.. :-( kříží se palmata s cherry?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 03:02 aoelcz – krevetka
Fotka k příspěvku red cherry se mi kráásně vybarvila.. s tím jak vypadala ve zverimexu se to nedá srovnat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 00:59 Žena Karnal [196]
Ještě mě napadá (a asi je to blbost), ale pistie patří spolu s anubiasem i cryptocorynou do čeledi áronovitých - nemohli se krevety prostě otrávit po ostříhání kořenů? Aspoň někde varují před stříháním anubiasů, kvůli krevetám, v zásadě by masivnější ostříhání kořenů u pistie mohlo mít podobný účinek... Ale asi ne všechny rostliny z téhle čeledi jsou jedovaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2011 00:29 R Muž romant [27982] Re: Sid
Děkuji za odpověď, snad si z naší diskuse a úvah ten jemuž je pomoc určena odnese to podstatné. Čas již pokročil, takže dobrou noc. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 00:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Teď už jsou to jen spekulace, ale pokud se něco podobného stane, je vhodné změřit NH4/NH3 a pH. Ale jak píšu - jsou to jen spekulace. Podobně, jako ty o "zanesení něčeho jedovatého" do akva znečištěnýma rukama...
Výměna části vody by měla být samozřejmostí, současné čištění filtrů nikoli, jak IMO správně konstatujete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 00:11 R Muž romant [27982] Re: Sid
Tak NO3 je snad objasněno a teď ten Váš názor na to co je možnou příčinou těch potíží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 00:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Tak nějak to vidím. Ale mohu se mýlit. Jen mi přijde nepravděpodobné, že by se v akva rozkládalo tolik organické hmoty, aby "armáda nitrifikačních bakterií" byla schopna během několika hodin vyprodukovat takové množství NO3, které by po odstranění části jejich konzumentů mohlo zahubit krevetky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:52 R Muž romant [27982] Re: Sid
Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak v předmětným akváriu by k nárůstu dusičnanů ani po odstranění významné části plovoucích rostlin nemělo dojít natolik, aby to způsobilo úhyn těch krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Zkuste vyjít z odhadu, na konci jakého N by měly ty NO3 stát.
Jinými slovy - jaké dusíkaté látky (jakého původu) by se v takové nádrži měly rozkládat? A jaký by tedy mohl být jejich pravděpodobný objem? A nakonec - jak hodně by se mohla zvýšit koncentrace NO3 odstraněním části jejich konzumentů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:31 R Muž romant [27982] Re: Sid
Těžko určit nějaké přesnější hodnoty. Poučte mě. Pokud jsem úplně mimo mísu, tak bych chtěl znát Váš názor na věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Dořešme ještě ty NO3.
O kolik by se mohla podle vás zvednout přes noc koncentrace NO3 po redukci plovoucích rostlin?
A ještě mrkněte sem: rybicky.net/nadrze/12978
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:07 R Muž romant [27982] Re: Sid
Dobrá, pokud je moje úvaha mylná, tak jaká je podle Vás příčina těch problémů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 23:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Přes noc?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 22:57 R Muž romant [27982] Re: Sid
Můj názor je ten, že tím odstraněním plovoucích rostlin došlo k jejich nárustu, protože je neměl kdo sežrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 22:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Když připustím, že i NO3 mohou krevetám ublížit, tak už jen zodpovědět první část otázky = kde by se tam přes noc vzaly?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 22:45 R Muž romant [27982] Re: Sid
Dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 22:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: romant
...Podle mě je to reakce na zvýšený N látky, kterých jsou právě plovoucí rostliny velmi dobrými komzumenty...
Které N látky máte na mysli a kde by se v tak velkém akva (112 l) přes noc vzaly? hmm
(Bluemonster: ...všetko šlo v pohode žiadne úhyny nič! až včera som pretrhal akvárium teda odstránil som okrehek a ostrihal pistii korene a na druhý deň ráno som nachádzal jednu mrtvolku za druhou žiadne výmeny vody, nič!)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 22:27 - – Re: romant
romant napsal: Prostě příště to nechce tu redukci kořenů dělat v takovým množství a neodkaloval bych při tom, ani nečistil filtr, to třeba za další týden, tak aby nedocházelo k většímu narušení biologický rovnováhy.

Presne tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 21:05 JagerMaister Re: sefca
jedna možnosť akvakrevetky.wz.cz
dno napr. flexiobklady čierny , lepšie sú tmavá dná aby vynikla farba krevetiek ... dekorácie korene alebo skalky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 20:35 Muž sefca [3] – Prosba
Mám v plánu si pořídit k akva ještě krevetkárium.Objem asi 35 litrů.(35x35x30)
Nevíte někdo nějakej odkaz na článek nebo stránky kde je vše dobře přehledně popsáno.Jáké dno,rostlinky atd.Nějakou představu mám.Ze začátku asi Red Cherry,Jávskej mech,zarostlé dno atd.Písek asi jemnější.Děkuji za každou RADU nebo odkaz.
Hezké svátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 14:48 JagerMaister
romant: vďaka je to dobrá rada skúsim to postupne ... trápia ma len 3 samice plné vajec :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 13:17 R Muž romant [27982] Re: bluemonster
Prostě příště to nechce tu redukci kořenů dělat v takovým množství a neodkaloval bych při tom, ani nečistil filtr, to třeba za další týden, tak aby nedocházelo k většímu narušení biologický rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 13:04 JagerMaister
no bude to asi tým ... vodu som vymenil, hodnoty som nikdy nemeral korene boli dlhé a zarastali do machov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:59 R Muž romant [27982] Re: bluemonster
Podle mě je to reakce na zvýšený N látky, kterých jsou právě plovoucí rostliny velmi dobrými komzumenty. To následný čištění filtrů mě příjde jako kontraproduktivní opatření, který tu situaci může paradoxně ještě umocnit. Měnit a zase měnit vodu, to mě příjde v tomto momentě jako to správný opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:32 - Re: bluemonster
Hodnoty vody meriaš.Aspoň občas?Píšeš,že si strihal korene pistie-načo? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:27 JagerMaister
no myslel som si pýtal som sa to tu na fore ale nikto neodpovedal ... asi to bude tým teraz som vymenil vodu a umyl filtre :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 12:18 - Re: bluemonster
Aj rastlinky môžu pri strihaní púšťať do vody nežiadúce látky.Nap.Anubias.Netvrdím to však o každej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 11:52 Žena petulinakk [2016]
To je mi moc líto... nemohl jsi mít třeba špatně opláchnuté ruce od mýdla, natřené nějakým krémem, nebo držet v ruce něco co by potom mohlo být pro krevetky toxické (rozprašovač nebo různé "vůně/smrady" do bytu, postřik na kytky, pozlacené jmelí...)? Člověk si někdy neuvědomí co vše mu prošo rukama...
Nepálíš třeba v místnosti nějaké vánoční "nadělení" jako františky apod?
Nabízí se i možnost že ostříhané rostlinky něco uvolnily do vody, ale to se mi nezdá, ve zdejších atlasech se o tom nic nepíše, ani jsem tu nečetla nikoho negativní zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 10:44 JagerMaister
potrebujem radu ... mám krevetkárium 112 l viz. rybicky.net/nadrze/13485 všetko šlo v pohode žiadne úhyny nič! až včera som pretrhal akvárium teda odstránil som okrehek a ostrihal pistii korene a na druhý deň ráno som nachádzal jednu mrtvolku za druhou žiadne výmeny vody, nič! white pearl zbelely a zdochly prečo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 03:18 aoelcz – dotaz listy, šišky olše v akváriu (přidání)
www.krevety.wz.cz/… co je pravda na té olši?? viz dole

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 10:20 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Schoggi
Moc díky za vysvětlení. Zkusím naposledy dooupit a uvidím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 08:32 Žena petulinakk [2016] Re: Cashew
Díky za dovysvětlení :-) každopádně jsem ráda že už je to ok a držím palce aby to tak bylo nadále :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:48 Muž Schoggi [12] Re: MajkaK
Není to obvyklé chování, krevetky jsou společenské, ale občas se to stává. Po svlékání nebo např. když dojde, vlivem špatných podmínek, k deformacím či ztrátě končetin, jsou zranitelnější a mohou být napadeny ostatními. Toto sice není váš případ, ale je to odpověď na vaši otázku. Ohlodání mrtvé krevety již není nic mimořádného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:27 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Mám dotaz, který sem prostě musím položit, nedá mi spát.
Koupila jsem si do stolního akva 3 krevetky
CRS.Jedna zemřela hned při převozu. Dvě starší jsem
dala dimo akva, kde je prakticky okamžitě napadla
jedna větší kreveta, která v akva byla dýl.
Tu jsem hned odlovila, i když mi to bylo divný.
No a dneska jsem našla krevetu ožranou. Nemá
hlavu. Kdybych to neviděla, nevěřím. Nenapadá
vás důvod, proč by na sebe měly krevety
útočit, dokonce se požírat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=2951