Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 19:26 Muž kotas [6] - Amerika
jojo já je mám a jsou méně náročné a jsem s nimi spokojen.chystám si teď koupit nový druh palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:58 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: prasan
Díky za vysvětlení. O tomhle jsem ani nevěděl. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:41 - Re: Filip980
Ak sa zvlieka a nemá sa kam zašiť tak ju môžu požrať jedince vlastného druhu.Samce sa pri zvleku samice,s ňou pária.Samice samicu však môžu zožrať.Občas sa to stáva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:34 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: prasan
No neřekl bych, že bych měl nějaké špatné podmínky. Ta krevetka měla navíc uhryzaný bok u těch panožek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:23 - Re: Filip980
Ak sú zlé podmienky vo vode a krevetka je vyrušovaná či sa necíti bezpečne tak vajíčka môže zahodiť(vtedy ich požerú iné),alebo ich môže požrať sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:13 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: prasan
Jo to by bylo možné, ale co to nejspíš vyžrání vajíček? Je možné, že by to dělali jiní menší bezobratlí živočichové?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2012 21:49 - Re: Filip980
Ešte to môže byť nedostatkom vápnika a iných látok potrebných pre pancier.Jednoducho si nôžky utrhnú pri zlom zvleku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:43 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petrl
No úkrytů mají dost, Heteranthera je strašně hustá tak, že ní skoro neproplave ani malá ryba. Dál tu je hodně úkrytů z rostlin. Moje akvárium je celkově zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:28 petrl Re: Filip980
Pokud vylučuješ napadení rybami, lze předpokládat, že popisovaná zranění jsou
způsobena samci domáhajícími se páření u čerstvě svlečených (a ještě měkkých)
samic, které v tomto období potřebují ve zvýšené míře odpovídající úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:55 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj měl bych dotaz ohledně dvou krevetek. U jedné Red cherry jsem viděl jak měla nejspíš prokousaný krunýř u panožek a byla to samice, která předtím měla vajíčka. Další samička co nosila, měla na jedné straně dvě končetiny a na druhé straně jen jednu, chudák se pohybovala nakloněná na jednu stranu. Problém je v tom, že mě nenapadá, co by je mohlo napadat, mám jen s nimi malé ryby, které ostatní doporučují. A navíc jsou takhle napadené zatím jen samice. Je možné, že by se napadaly krevetky meyi sebou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 23:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: kuryr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:41 kuryr – Žížalky
Je možné, že jsem zahlédnul, že z písku vylezou žížalky, vrtí se a pak se zase schovají? Jsou malé, červené, tenké.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:54 h76
Myslel jsem si to, díky! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:51 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: MrHu
Taky si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2012 16:45 Muž MrHu [300] Re: h76
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:41 h76
Fotka k příspěvku Zdravím, mohl by mi někdo poradit co je toto za druh krevetek, který jsem si zakoupil? Velikost té největší je asi 5cm.
Díky za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 21:57 kuryr Re: romant
Děkuji za článek. Moc pěkné, poučné a inspirativní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 21:50 R Muž romant [27983] Re: kuryr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 21:32 kuryr Re: triscene
dost pravděpodobně to bude borovice, možná smrk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2011 21:30 S Muž invalida [3881] Re: kuryr
Klidně ho tam dej.....Mám takovýho dřeva mraky..mám i akát co se nedoporučuje...neboj se toho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 21:27 triscene Re: kuryr
ked je derave skrz na skrz tak nehrozi ti to ze zacne skorej hnit?
vies aj co je to za drevo ci je trvacne? nie vsetky dreva su vhodne do akvaria kvoli ich vydrzi a odolnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:51 kuryr Re: honzaprouza77
Ono to dřevo je dost děravé skrz na skrz a kdybych to odřízl tak se asi rozpadne. Nicméně bych se ho pokusil upilovat. Ale asi neodstraním vše. Proto mám obavy z toho aby nějak neblaze nezapůsobila na vodu. Mám ale pocit že pryskyřice není vodou rozpustitelná, spíše nějakou chemikálií jako je ředidlo benzín, alkohol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:30 Muž honzaprouza77 [18]
to je hezký dřevo, nešla by opilovat, nebo odříznout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:26 kuryr
Fotka k příspěvku Tak mám další otázku. Našel jsem si pěknej kus dřeva který bych chtěl dát do krevetária, ale z jedné strany je pokryt pryskyřicí. Pryskyřice je již ztvrdlá. Otázkou je zda by nedělala ve vodě nějakou neplechu a popřípadě pokud se jí mám pokusit nějak odstrani. Snad s ní budete mít zkušenosti :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 14:05 R Muž Silent [5949] Re: prasan
To je v pořádku. Je samozřejmě ideální filtr odstavovat jen na nezbytně nutnou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 14:02 - Re: Haimdol
Ak je to overené nehádam sa.Rád som sa presnejšie poučil.Ja filter tak či onak na viac ako 1-2 min.neodstavujem.Toľko mi asi trvá prepláchnutie. ;-)
@romant: samozrejme prvenstvo je tvoje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2011 13:56 R Muž Silent [5949] Re: prasan
Trochu nepřesné. Nitrifikační bakterie začínají hynout až po cca 12 hodinách bez přísunu kyslíku. Po jedné hodině bez průtoku se přestávají množit, po třech hodinách ustává nitrifikace a až po oněch 12 hodinách bez kyslíku hynou. Je to ověřeno pokusy. Časy jsou samozřejmě přibližné a záleží hodně na kvalitě filtrace a celkového prostředí v nádrži. Tebou uváděných 15 - 20 minut nehraje vůbec žádnou roli.
Edit: Roman je rychlejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 13:54 R Muž romant [27983] Re: prasan
V tomto časovém období jak popisuješ ještě nehynou, ale přestávají se množit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 13:45 - Re: romant
Vo všetkom súhlasím.Len jedna maličkosť.Nitrifikačné baktérie začínajú hynúť už pri 15-20min vypnutí filtra.Len to nie je v takej miere ako keď filter nebeží 1 a viac hodín.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:54 R Muž romant [27983] Re: Haimdol
Ano, ano, tentokrát děkuji já Tobě za doplnění. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2011 12:14 R Muž Silent [5949] Re: romant
Nemám co bych dodal. palec Jen maličkost. Pokud se vypíná filtr na noc hned od začátku tak bakterie ani nemají šanci se namnožit a filtr funguje jen mechanicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2011 12:03 R Muž romant [27983] Re: kuryr
Ano, to noční vypínání filtru je špatný postup. Jakmile jsou nitrifikační bakterie, kterými je filtr osídlen, déle jak 2-3 hodiny bez přísunu kyslíku, tak již začínají hynout a ráno je ten filtr tzv. mrtvý a když se znovu zapne, tak se jeho obsah ocitne v akváriu a místo toho, aby pomohl, tak ještě více zhorší podmínky v nádrži. Ta výměna vody bude dostatečný opatření, aby se situace dostala do normálu a akvárko dělalo radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 11:35 kuryr Re: romant
Děkuji moc za rady. Vodu měním každý den cca těch 30% snad to pomůže. Některé už i plavou. Největší chybu jsem asi dělal, když jsem na noc filtr vypínal. Příště pokud budu zakládat nechám akvárko pěkně uležet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 00:18 Muž MrHu [300] Re: kuryr
romant už napsal vyčerpávající odpověď palec do příštího akvária doporučuju koupit rybky, krevetky(nebo cokoliv jiného) až 2-3 (lépe 3) týdny po založení...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2011 00:10 R Muž romant [27983] Re: kuryr
Za ten postup s výměnou vody, chválím. palec To je teď to jediný co bude třeba nějakej ten den dělat. Tím, jak se v nezaběhnutým akváriu ocitly dýchající tvorové, dochází k hromadění škodlivých látek, který to akvárko prozatím není schopno efektivně zpracovávat. Nitrifikační proces je ještě neustálený. Filtr nechat běžet, skoro nekrmit a měnit vodu, klidně denně 30% objemu akva a tím se bude ten nabíhající nitrifikační proces podporovat a suplovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 00:04 kuryr – Re: MrHu
MrHu napsal: Zkusil bych vyměnit část vody, tím se nic nezkazí...:-) Jak dlouho je akvárium v provozu? Chtělo by to o akváriu nějaké informace...

V provozu je jen pár dnů před vánocema. Velikost 30x30x35, zářivka, filtr, topítko, teplota cca 23°C, bílý písek, převařený kameny. Rostlinky: Z počátku tam byla Spathipyllum wallisii, ale tu jsem vyndal jelikož jsem se dočetl že není vhodná do vody (přítelkyni tento výběr poradila paní ve zverimexu). Momentálně tam je Cryptocoryne balansae, Egeria Densa a řasová koule.
PS: vodu jsem začal vyměňovat jakmile se začli chovat divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 23:50 Muž MrHu [300] Re: kuryr
Zkusil bych vyměnit část vody, tím se nic nezkazí...:-) Jak dlouho je akvárium v provozu? Chtělo by to o akváriu nějaké informace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 23:41 kuryr – schované za filtrem a ani se nehnou
Ahoj, jsem nový kreveťák a tudíž nemám moc zkušeností. Jelikož jsem už déle přemýšlel nad krevetkami, dostal jsem je od přítelkyně k vánocům. Je tam sice motorovej filtr nicméně se dá nastavit rychlost, tudíž jsem nastavil na menší otáčky. Krevetky tam mám malé řasožravé. První dny byli dost čilé, všude šmejdili a požírali. Spoustu jich bylo na řasokouli. Nicméně asi po čtyřech dnech se všichni schovali za filtr a nechtějí vylézt. Jsou apatické a když už plavou tak dost neobratně. Nemohu se nikde dočíst čím by to mohlo být. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 10:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: jogr
super zaber..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:33 jogr
Taky se mi to líbí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: jogr
tak to je úžasné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:41 jogr
Tady to máš ;-)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:37 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: aoelcz
to by bolo pekné video ak by sa ti to podarilo nakamerovať ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:45 aoelcz
dneska sem viděl zázrak.. pozoruji krevetky jedna vylezla na list, začala se kroutit a nakonec jakoby vyskočila ze starého krunýře.. úžasné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 18:39 Muž MrHu [300] Re: h76
Když si vyberete krevetky, které potřebují k vývoji brakickou, nebo slanou vodu, tak se přemnožení bát nemusíte, nebudou se v akváriu množit vůbec...:-) Např: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska nebo rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_mandarinkova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 18:32 h76 Re: triscene
Díky za informaci, sem ani netušil, že jsou nějaké masožravé. Já chci krevetky proto, aby mi pomohly likvidovat řasu a ostatní bordel. Jestli budou červené, bílé, zelené nebo průhledné je mi úplně jedno. Při této příležitosti bych se ještě rád zeptal, jaký druh (nemasožravých) krevetek by jste mi do mého aq doporučili. Akvárko má rozměr 180x50x60, bude hustě osázeno. Teplota vody kolem 22 - 24°C. A ještě bych se chtěl zeptat, jak je to tedy s rozmnožováním krevetek .... hrozí v akváriu, kde jsou tetry, parmičky černopruhé a pancéřníci jejich přemnožení? Pokud ano, jakou rybu k obsádce dodat, aby se krevetky nekontrolovaně přemnožovaly.
Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2011 18:07 Žena petulinakk [2016] Re: aoelcz
Listy mandlovníku, dubu, buku...
Ve vyhledávači toho jistě bude víc, např. rybicky.net/forum/10951-dubove-listi-do-akvaria
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 17:15 aoelcz – počet krevetek v akváriu
já mám 14 var. red cherry a 2 (náhodou přinesené) var. palmata na 30l + 3 surmovky (helenas) to mam taky pěknou rezervu :-)

jen se zeptám, možná hloupě.. četl sem že je dobré dávat určitý druh listí, teď si nevzpomenu do akvárka a třeba i šištice olší. na delší dobu namočit a pak dát do akva chci se zeptat co je na tom pravdy a co za listí až to bude aktuální použít..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2011 14:08 Žena petulinakk [2016] Re: h76
Denticulata kterou sis vybral nemá 5 cm, má max. 3, je to drobná krevetka. Třeba japonicy jsou větší. Koktejlu bych se nebála.
Jak píše dole triscene, jsou dravé i mírumilovné krevetky, tam by byl problém asi jasný.
Při kombinaci různých druhů mírumilovných krevetek se některé druhy navzájem kříží a některé ne, tady na webu je o tom spousta info.
Třeba tady rybicky.net/forum/6920-krizeni-krevetek
Mohlo by se hodit i rybicky.net/forum/10594-krevetky-pocet-krevetek-v-nadrzi
a spousta dalších...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=2901