Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Co jsou texíci?
A popis odpovídá na tu mrchu ploštěnku. rybicky.net/fotogalerie.php…
Na Krevetky a krevetkária jsem zrovna dnes četl o jejich hubení - přípravky Flubenol (prý musí být čerstvý) a Panacur jsou prý velmi účinné, ale já se jich právě proto bojím - musí se velmi přesně dávkovat. Já používám přípravek No planaria, což je prášek vyrobený z nějakého tropického stromu a podle mých zkušeností funguje také spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:16 Žena Žabka [387] Re: invalida
Prešiel si atlas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:47 S Muž invalida [3881]
Tak raďte..bílá placatá žížalka na skle...žena tvrdí asi cenťák...žijou tam krystalky ale nemnožej se...postupně tu umírali texíci. Pravděpodobně sem to zatáh přikrmováním filé. Já to bohužel nevidím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Jsou to nádherné potvůrky a já se k nim taky určitě docela brzy vrátím. Jen co pro ně vytvořím potřebné akva. Už mám zase něco v plánu.... ale teď mají přednost nutné opravy na domě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 19:00 jamajcan Re: malyLibor
Zní to logicky.Já jsem jen reprodukoval slova chovatele,který se jimi zabývá. Opravdu jsem CRSnikdy nechoval.Ale jak se znám,tak na ně určitě taky dojde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rakvisti
No, já bych lidi nevyjímal... ale to by bylo na jinou písničku.
Jinak já jsem rozšířil tvé obzory o prostředky proti ploštěnkám, ty jsi připomněl, co by mohlo také zabíjet krevetky. Nicméně jsem přesvědčen, že kdyby to byly léky, jedy z prostředků proti hmyzu nebo barev, umíraly by krevetky hromadně. Když umírají po jedné co den dva, bývají většinou na vině ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:24 Rakvista Re: malyLibor
Děkuji za rozšíření obzorů ohledně ploštěnek a prostředků proti nim.CRS stejně jako jiné krevetky se dají chovat "přemnožené" za předpokladu dostatku potravy,ale opravdu ne v takovém stavu dlouhodobě s tím souhlasím,že prostor bude jedním z určujících faktorů.I Cherryny přestanou nosit pokud jich je až příliš.Ostatně jako každý druh no možná až na lidi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
Nicméně celá tato diskuse trošku odběhla od tvého problému. Doporučuji ti skutečně dnes večer nechat akvárko zhasnuté a nejlépe tak po dvou hodinách tmy ho rozsvítit. Hledej především na skle tvory, jejichž fotky jsem ti poslal níže. Pokud je tam mít nebudeš, je příčina úmrtí jinde a budeme ji muset hledat dál, ale myslím si, že vše naznačuje právě přítomnost ploštěnek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Ivaha myslela určitě to video, co jsem dal tady o 9 odkazů níže. Ta Thajvanská iwpěstírna je opravdu něco nádherného (a ty Thaiwanské holky taky tedy).
Na tom videu na facebooku je nádrž s CRS jednoho velmi úspěšného českého chovatele krevetek, která by zdánlivě vyvracela tvá slova, protože jsou v ní mraky krevetek.
Nicméně když se nad tím člověk zamyslí, tak tvá slova jsou logická. Každý živočich potřebuje určitý životní prostor. I když je to zvíře společenské, jako jsou krevetky či lidé, potřebuje také svůj životní prostor. Jakmile přesáhne počet daný tímto prostorem, začne degradovat. A řekl bych, že všichni úspěšní chovatelé CRS se shodují na tom, že k jejich soustavnému chovu a odchovu je potřeba nejméně 100 litrová nádrž. V menších akvárkách sice žijí, ale nepřežijí soustavně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:25 jamajcan Re: malyLibor
Co tam je zajímavého?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Máš recht. Já tam chodím jen kvůli téhle jedné skupině a občas kouknu na šipky. Jinak jak říkáš ty potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
To je krása na tom videu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:19 jamajcan Re: malyLibor
Jak jsem předpokládal,chce to po mě registraci a přihlášení rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.07.2012 16:17 jamajcan Re: malyLibor
Libore,řídím se heslem:I HATE FACEBOOK!Nejsem na něm přihlášený,takže nevím,jestli mě to bez loginu pustí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Hledat něco na facebooku je nadlidský úkol. Nakonec jsem to ale našel, nicméně nic platno, nelze to přehrát jinde než tam. Takže koukni na facebooku na skupinu Krevetky a krevetkária a bude to teď jeden z prvních příspěvků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:25 jamajcan Re: malyLibor
Tož,sem s tím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 15:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Tak to ti schválně něco vyhledám :-)
a4.sphotos.ak.fbcdn.net/…
a3.sphotos.ak.fbcdn.net/…
Tak po dvou ochutnávkách je to tady - takhle "dělají" krevetky šikmoočka:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:22 JagerMaister
ja mám tiež taký problém Crs donosia vajíčka všetko malé žijú buď týždeň alebo z vajec žiadne nie sú hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:20 jamajcan Re: invalida
Přes CRS já osobně odborník nejsem,protože je to druh,který nechovám.Ale můj známy,který je chová ve větším, mi o nich řekl,že se mu množí jen do určitého počtu jedinců v nádrži.Prostě když je jich tam už moc,abych to zjednodušil,tak se mu přestanou množit.Nevím,kolik jich máte v nádrži Vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2012 15:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rakvisti
Na ploštěnky se chemie používá. Existuje několik sajrajtíků, jeden z nich se jmenuje myslím Flubenol a slouží normálně ve veterinárním lékařství mám dojem proti nějakým psím červíkům, při určité koncentraci údajně zabíjí jen ploštěnky a ne krevetky. Nevím, nezkoušel jsem, ale i tady na foru se dají najít vlákna, kde je o tom celkem zasvěceně pojednáno.
Já osobně na ploštěnky používám sušený extrakt z nějakého tropického stromu komerčně prodávaný pod názvem No planaria. Funguje docela spolehlivě a do týdne zlikviduje ploštěnky i v hodně zamořeném akva. Při posledním použití mi ale zabil i šneka Brotia pagodula, na ostatní šneky - kružníky, okružáky a piskořky - vliv neměl.
Používají se na ně i pasti, problém je, že ty jen množství ploštěněk snižují, ale nikdy nezahubí všechny.
Mimochodem, četl jsem i publikaci o tom, že většinu forem rakoviny u člověka mají na svědomí ploštěnky, ale to už je zase jiná písnička.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Jestli ti žijou a nemnožej se, pak nemáš ploštěnky. Ploštěnky CRSky zabíjejí, jednu po druhé, až do úplného vyhlazení. 2é ks CRS za 20 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 14:30 Rakvista Re: invalida
U té vodivosti nehraje až takovou roli CT jen se prostě míchá voda RO na výslednou vodivost,CRS mám od chovatele co má CT 16° mě teče z kohoutku CT 5-7° pH teď momentálně nevím stydim ale podle CO2 testu něco kolem 6,5-6,8pH..jinak vodivost a souvislosti okolo popisoval již pan Frank v knížce Akvaristika z dob bratření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 14:23 Rakvista Re: invalida
Na ploštěnky se chemie nepoužívá,asi proto že by vyhubila i krevetky,pasti jsou docela dobrým pomocníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 14:22 S Muž invalida [3881] Re: rakvisti
To je věda stydim Zkusím to nějak pobrat.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 14:20 Rakvista Re: invalida
pokud jde o množení tak příčina může být ve vodivosti vody,le různé zdroje uvádí různé hodnoty od 100-300uS/cm,já mám dvě co nosí při vstupní vodivosti 280uS/cm.Uvidím tak za 2-3dny zda se povedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 14:09 S Muž invalida [3881] Re: rakvisti
Mě žijou ale nemnožej se...asi teda mám ploštěnky...ale chemii sem nikdy nepoužíval...zkusím to eliminovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2012 14:02 Rakvista Re: invalida
Tudíž asi chápeš proč je lepší vyhledat všechny ať třeba zbytečné nedostatky.Pokud se má něco vyloučit jako možná příčina.Apropo CRS krmím pravidelně spařenou kopřivou a žádný negativní vliv natož úhyn nepozoruji.Možná je to také tím kde kdo ty kopřivy sbírá,pokud si zrovna nekupuje.Ale za ty prachy se už vyplatí jet někam ven a tam si naškubat zásobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 13:55 S Muž invalida [3881]
Jako kovář tuším že železo, ocel a jiný je velký spektrum ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 13:55 Rakvista Re: rakvisti
jen dodatek nejsem chemik ani metalurg takže bližší informaci nepodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2012 13:42 Rakvista Re: invalida
Železo jako takové do určité míry neškodí.Pokud se bavíme o železe ve smyslu "Ferum",ale jelikož "Ferum" Fe čisté jak jsem zde byl poučen nerezaví nýbrž oxiduje.Tak díky rzi se dá jednoduše určit zda to či ono obsahuje i jiné prvky v tom případ se jedná o slitinu železa jejíž určení buď zvládne ten kdo má doma spektrograf prvků a nebo je natolik zkušený metalurg že se podívá a ví :) A pokud vím kolego tak se čisté železo v akvaristice běžně nepoužívá.Ono ani v běžném životě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 13:20 S Muž invalida [3881] Re: rakvisti
Rez? Můžeš vysvětlit čím železo škodí? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 12:18 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Já jsem si pravděpodobně před pár lety přiotrávil krevetky tím, že jsme v bytě natřeli futra jakousi barvou co děsně smrděla i nám. V akva s krevetkami byl navíc bublifuk. Druhý den po natření většina krevetek ležela na dně na boku a sotva se hýbaly. Pořádně jsme větrali a vzduchovací motorek jsem dal na okno a do večera přeživší krevetky opět skotačily. Protože nic jiného se v akva nědělo tak ta barva a její výpary bylo to jediné co mě napadlo, že to mohlo způsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.07.2012 12:00 Rakvista
eSHA2000 a EXIT jsou pro krevetky neškodné pokud se nad dávkováním více přemýšlí.Pokud už to musím použít tam kde jsou jakékoliv citlivé rybky a krevetky tak dávkuji o něco méně.Páč to není dobré tak či onak.Při Crystalkách je taky dobré řádně si prohlédnou vše co nějak přichází do styku s vodou ať přímo či nepřímo,tady není opatrnosti nikdy nazbyt.Hledaje MEĎ,REZ apod.v neposlední řadě používanou jakoukoliv chemii v blízkosti akva např.deodoranty atd. o sprejích na hmyz už nemluvě vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 08:03 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Jak se jich zbavit kromě znovuzaložení? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2012 07:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
Takže tím můžeme vyloučit rostlinky a nějaké hnojivo z nich. Myslím si, že Crusta-fit za to taky nemůže. Sice jej nepoužívám, ale je to výrobek určený přímo pro krevetky a neměl by jim škodit. Esha Exit a 2000 před dvěma měsíci by to už snad také nemělo způsobovat, to už by mělo být zcela pryč nejen vlastním rozpadem, ale i při výměnách vody. Tagesdunger od Dennerle neznám. Podívej se na krabičku nebo příbalový letáček, co obsahuje. Především hledej, jestli tam není měď - Cu. Ale mám obavu, že tím to taky nebude. Crystalky jsou prostě hodně choulostivé krevetky a možná jim prostě jen nevyhovuje tvá voda. Přesto bych být tebou ještě jednou zkusil zkontrolovat, jestli nemáš ty ploštěnky. Vypadá to takto: rybicky.net/nadrz/11793/d56024.jpg - je to to bílé, co leze v pravém rohu akvárka asi v polovině výšky fotky. Přes den jsou vidět jen výjimečně. Nejlépe je načapáš v noci, když máš akva zhaslé a rožneš ho. Pokud je máš, tak je uvidíš na skle, protože těch, co jsou na dně si ani nevšimneš. Vím, že se to zdá jako naprosto neškodné zvíře, ale ti, kdo s nimi měli co dočinění ti potvrdí, jaký vrah pro krevetky to dokáže být.
Edit: Tady je fotogalerie z atlasu: rybicky.net/fotogalerie.php… Ploštěnky jsou obvykle dlouhé okolo 2-3 mm, ale dokáží dorůst i do velikosti přes 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 21:10 Žena nokoska [21] - Miniakvária
jo a rostlinky jsou tam od počátku stále stejné, nic jsem nedokupovala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 21:07 Žena nokoska [21] - Miniakvária
hnojím Tagesdunger od Dennerle né pravidelně, jelikož se mi po tom dělala zelená řasa. Myslím si, že ten Crusta-fit by měl všechno doplnit, ale asi to tím bude. No je možné, že cca před dvěma měsíci jsem léčila Exitem a Esha 2000 krupičku. Už bych asi tu blbost neudělala a rybky nechám dožít a už jen a jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2012 20:33 S Muž invalida [3881] Re: micz
Nemusíto souviset jen s rostlinou...třeba postřik na rostlině...rychlení zeleniny..atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 20:07 Muž micz [132] Re: malyLibor
No to já právě taky... třeba to fakt nemá spojitost s tou kopřivou ale stalo se mi to. Ono je asi fuk čím se krmí a prostě se to někdy stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2012 20:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Tak to já kopřivama krmím a pohoda.. ale je fakt, že už mám jen neocaridiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 19:51 Muž micz [132] Re: malyLibor
Já jsem například pozoroval tři špatně svlečené po krmení spařenou kopřivou... Nevím jestli to byla nějaká přímá souvislost, ale zatím kopřivy vynechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 19:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
Jestli je to vždy po svlékání, tak to může být velmi nízká koncentrace nějakého prvku jako je měď nebo tak něco. Když jsou v krunýři, jsou odolnější, když se svlečou, zabije je to. Mně takhle pomřeli tygři po léčení Esha exit. Dokud byli v krunýři, vše OK, jak se svlékl, mrtev. Nedávala jsi třeba někdy do toho akvárka nějaké hnojivo pro rostlinky? Nebo nepřinesla sis nějakou novou rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 19:17 Žena nokoska [21] - Miniakvária
jo ještě ohledně svlékání kapu jim tam Crusta - Fit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 18:58 Žena nokoska [21] - Miniakvária
koukala jsem na ty žížalky a nebo něco podobného na skle, ale nic jsem nenašla, myslím, že bych si toho všimla ráda akvárko sleduju a několik x denně u něj sedím a čučím do něj smich spíš se mi zdá, že umírají hned po svlékání. Už několik x se stalo, že v blízkosti byl svlek...., ale jak tohle potvrdit co? Pokud by to byl nějakej predátor nenapadlo by to je Crystalky ne? :-( dneska další mrtvolka a celkem mladá...od úterka jsem do akvárka nazasahovala a ani tak se nic nemění tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 18:47 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
u mně opravdu ne, a co jsem pročítal fóra, nenašel jsem nikoho, komu by lovili cokoliv.A rostlinky taky neničí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 17:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
Až teď když píšeš v množném čísle jsem si všimnul, že jsou tam dva :-) Zajímavé potvůrky. To si musím uložit, krabíci se mi vždy líbili a až se uvolní některé akvárko, mohlo by z něj vzniknout krabárium... obzvláště jestli aktivně neloví ryby ani krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 17:29 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
ta konstrukce vzadu slouží k přichycení ostrůvku.Ale šplhají se i po ní, lezou tam po filtru.Tu spleť hadiček úplně vpravo, co visí z ostrůvku jsem jim dával jako žebřík, taky využívají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 17:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
Aha, tak je vyřešena ta souš... tak to je zajímavé... a on tam leze po tom žebříčku? Nebo ten to jen drží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2012 17:20 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Písek jsem chtěl hlavně kvůli kontrastu s červenou barvou krabů.Teď to beru trochu jako chybu, příště bych dával opravdu neutrální.Do prezentace dám fotky až to bude trochu lép upravené.Musím dodat ještě pár rostlinek, zamaskovat techniku atd.
Zatím aspoň obrázek sem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 17:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
Škoda, že nemáš v prezentaci fotku celého krabária, aby bylo vidět i tu souš. Jinak se mi krabárium líbí, až na ten modrý písek. Já vím, že to rybám ani krevetám nevadí, ale stejně je to hrozně nepřirozené ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=2651