Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2021 12:39 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vlka
Tak asi mají vhodné prostředí - 2 jsou čerstvě svlečené samičky co maj už pod zadečkem vajíčka - už k dnešku obě,ne jen jedna.Jak dlouho vlastně trvá,než se z těch vajíček vylíhnou larvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 13:55 Muž vlka [3444] Re: jakaf
Když mají vhodné prostředí, jsou jako ,,plevel,,. Rozdal jsem už stovky Krevetek a stále je AQ ,,plné,, od miminek až po dospěláky. Vhodná strava, Kopřivy, Pampelišky, dobré úkryty (pokud máš hladové rybky) a můžeš se kochat Krevetkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 12:58 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: KarásekLut
Tak 1 krevetka,ta největší - asi 2 cm se v noci svlíkla a je vidět,že už nosí vajíčka.To se můžou množit tak brzo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2021 12:51 Muž KarásekLut [92] Re: jakaf
mám pocit že ty barevnější jsou samičky a ti méně barevní jsou samci. Já mám v "padesátčtverce" 4 červený mini krevetky a včera jsem dokoupil 6 krevetek japonic. Zatím to vypadá že se všem daří potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 10:17 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Silviebaris
To asi jsou,ale jsou tam neplánovně asi s tím mechem.Po víkendu řeknu tomu kolegovi,aby mě jich donesl ještě klidně 10 a už úmyslně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 10:04 Silviebaris Re: jakaf
Kdyz už je tam máš,třeba si teda něco nastudovat,každopádně 3 jsou málo.. maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 09:14 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
A jak poznám pohlaví u krevetek? 2 jsou větší a už do červena a 1 je menší a světlá nevybarvená jako ty 2.Že by 2 samice 1 samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 20:54 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jakaf
Jestli jsi si donesl obě pohlaví, tak tyhle krevetky se množí bez problémů ;-)
Pokud Ti bude chybět jedno pohlaví, poprosíš kolegu o další mech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 19:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Silviebaris
Mně se podařilo přesunout spolu s velkými trsy anubiasu i několik dospělých japonik.
Docela překvapení, když jsem chtěl z přepravních pytlů vylít vodu a v ní se mrskaly japoniky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 19:09 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
Nejspíš byly v tom mechu,tak snad se mě rozmnožej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 18:18 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jakaf
Tak ty mláďata jsou malé cca2mm a průhledné po vylíhnutí. A mech je pro ně nejlepší možný úkryt s potravou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 18:15 Silviebaris Re: jakaf
já kdysi vybrala v růžkatci 2 dospěláky,ono když ji vybereš,ona se smrskne,určitě byli v tom mechu..jinak ti je asi živorodky požerou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 18:13 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
Myslíš,že byly v tom mechu?To tedy musely být novorozenci,že jsem je zaregistroval až tak před necelým týdnem,jak se promenádujou 3 krevetky na molitanu od bublifuk filtru.2 už jsou větší,než ta třetí a jsou do červena,ta 3. je zatím skoro průhledná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2021 17:59 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jakaf
No tak jsi si sám odpověděl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:53 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Krevetky v karanténním akvárku.
Zdarec parto,může mě někdo rozumně vysvětlit,kde se mě vzaly 3 malé červené krevetky v karanténním akvárku,když jsem do něj žádnou nedával?Je možné,že byly v Jávském mechu,kterej jsem do akvárka dával a přenesly se tam i s ním?Mech byl darován kolegou z práce - kolega má krevetky red cherry v akvárku ze kterého mě donesl mech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 21:35 kosacek Re: ManuChavez
Promiň, já netušil že nevybarvené můžou být i celé bez barvy, měl jsem za to, že jsou jen častečně nevybarvené
Odpovídal jsem prostě na poslední zpravu, nevěnuji pozornost tomu zda to píše baba nebo chlap :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2021 21:17 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Silviebaris
Ciwe já mu tu dávám fotky a argumenty a furt plká, a pak přijde baba, co mu řekne, že to tak je, se s tim smiř a najednou tomu kluk věří.
Co to je, toto?! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2021 21:16 kosacek Re: Silviebaris
Safra to je sklamání sad

Edit: Tak se aspoň můžu zase těšit, že budu mít další malé red cherry, v rostlince jsem zachlédl jednu co měla pod nožičkama vajíčka :-)

A stává se to často, že jsou ty krevetky nevybarvené? Je to něčím způsobeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2021 21:11 Silviebaris Re: kosacek
Japoniky se ti prostě nerozmnoží..pochop to,jsou to mladé nevybarvené neocardiny.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 21:05 Muž vlka [3444] Re: kosacek
To nejsou Japoniky ty mladé...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 20:58 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: kosacek
Jde o to, že množení ve sladké vodě není "optížné", ale spíš nemožné - larvy potřebují k vývoji brakickou (napůl slanou) vodu.
Kdežto nevybarvená neocaridina, kterou si leckdo splete s japonicou je celkem běžná. :-)

rybicky.net/nadrz/32416/14.jpg…
x
rybicky.net/nadrz/29590/104.jpg…
Není třeba je fotit pohromadě, stačí vyfotit konkrétní jedinec a rozdíl je pro cvičené oko hned patrný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 20:53 kosacek Re: ManuChavez
Fotka k příspěvku Je to špatně vidět, foceno večer, je problém to vubec vyfotit :-D aby se to takhle sešlo a celkově ty male krevetky zaostřit je problém, po telefonu zázraky chtít nemohu :-D
Jestli se mi to podaří pořadně vyfotit rád bych vám ukázal že si srandu nedělám a že se ani neplatu, na živo by jste neváhal
Edit: Možná tady to jde trošku lépe vidět malá špatně vybarvena red cherry a malá japonika

Ale ty nahrané fotky nejsou tak ostré :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 20:43 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: kosacek
Ta fotka je dost mizerná, ale vypadá to jako přírodní forma neocaridiny. (nevybarvená Red Cherry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 20:18 kosacek Re: ManuChavez
Fotka k příspěvku Jj mám, ale to je krásně poznat, že ty Red Cherry jsou červené buď celé nebo hlava s zadní ploutví a ty japoniky jsou průhledné s černými tečkami
Opravdu si to nejde splést, když byly menší bych tomu i věřil, ale teď je jasně vidět, že jsou to japoniky


Na fotce to kde vidět je tam jedna rodič (velká japonika) dvě male japoniky a malá red cherry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 19:51 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: kosacek
Však píšeš, že tam máš i Red Cherry. Ty mladé budou jejich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 18:56 kosacek Re: vlka
Tak mám opravdu 5 svých malých, největší je už kolem 1cm velká právě jsem tomu taky nevěřil jelikož jsem četl že množení je optížné a ejhle, nějaký zázračným způsobem se to povedlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 18:46 Muž vlka [3444] Re: kosacek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to Japonika, jedna moje samička nosí spoustu ,,vajíček,, ale přijdou ,,vniveč,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 18:19 kosacek Re: vlka
Fotka k příspěvku Že by to nebyla japinika?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 18:07 Muž vlka [3444] Re: kosacek
Japoniky se množí jen v brakické vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 17:43 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: kosacek
Ne.
Ty Red Cherry prostě jen v další generaci neudržely plné vybarvení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 17:21 kosacek – Krevtky
Ahojte, je možné že se mi skřížila krevetka japonika s krevetkou red charry? Mám 3 druhy malých krevet červené, průhledné a červené napůl s pruhledným hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2021 08:45 Muž Papik [617] Re: vlka
Ano, v růžkatci jsou také rády a na kořenech plovoucích rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 21:58 Muž DanS [77] Re: chameleon
U mě jsou malé nejvíc v parvule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 21:48 Muž vlka [3444] Re: chameleon
Mně nejvíce ,,okupují,, plovoucí Růžkatec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 21:39 Muž chameleon [63] Re: Papik
Mach mám na skale, no nejak sa nevie poriadne rozbehnúť hmm Ďakujem za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 21:25 Muž Papik [617] Re: chameleon
Pro malé krevetky je nejlepší úkryt mech. Pořádný trs mechu, do kterého si zalezou a jsou v bezpečí. Krevetek kup min. 10, lépe 15-20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 21:23 Muž chameleon [63] Re: vlka, DanS
Vďaka za reakcie! :) Určite to teda vyskúšam, pár ich pridám a uvidíme akej povahy mám ryby smich Tiež zadovážim krmivo ak sa uchytia, nenechám ich hladovať. Dočítal som sa, že nad 10ks už je potrebné prikrmovať, tak ak s začnú množiť tak začnem prikrmovať hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 21:05 Muž vlka [3444] Re: chameleon
Moje velké Neonky černé je hezky prohánějí, ale i tak se Krevetky úspěšně množí. Podle mě také dost záleží na krmení. V noci dám pár tablet a v AQ jsou stovky Krevetek všech velikostí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 20:37 Muž DanS [77] Re: chameleon
Dospělé mi plavou i ve sloupci vody mezi dospělými neonkami obecnými. Nijak se neschovávají a pasou se. Vyjíždějí i k hladině, když krmím. Když jsou neonky moc zvědavé, tak krevetky frnknou. Mladé krevetky se schovávají v houští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 20:19 Muž chameleon [63] Re: Káca
Máš pravdu, asi to tak aj skúsim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 20:17 Muž chameleon [63] Re: Silviebaris
Jasné, ja ti ho neberiem, na to som sa pýtal aby som dostal všetky možné názory predsa :-D sám sa do toho vôbec nevyznám, krevetky som nikdy nemal a riadim sa len tým čo prečítam na internete. Preto si rád dám poradiť, počkám či niekto má konkrétne skúsenosti s týmito rybkami a krevetkami a uvidíme hmm Vďaka za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 20:15 Muž Káca [62] Re: chameleon
Fakt bych se toho nebál. Dej jich treba o pět víc než myslíš (ztráty povoleny) a bude to v klidu.. Akorát pozor na kvalitu vody, krevetky jsou celkem choulostivé ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2021 20:15 Silviebaris Re: chameleon
Já mám zkušenosti jiné,i potěr živorodek mi požíral malé krevetky,teď už krevetky jsou samostatně a vidim i malé,klidně si je tam dej,to je jen můj názor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 20:10 Muž chameleon [63] Re: Káca
Však práve, myslel som že všetko mám mierumilovné a že nebude problém smich v strede akvária pri dne sú rastliny poriadne husté, žiadna ryba tam nikdy nešla okrem pancierničkov ktorý sa tam tiež radi skrývajú, nebude to krevetkám stačiť? Plánujem len pár kusov, určite maximálne 10 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 20:08 Muž Káca [62] Re: chameleon
Přidej nějaké úkryty pro krevety (chollu nebo nějakou dekoraci) a neměl by být problém ani s Neocaridinama ani s Japonikama. Vyloženě lovce krevet v akva nemáš coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 20:01 Muž chameleon [63] Re: Silviebaris
Ktoré ryby myslíš že budú problémové? Z toho čo som hľadal som zistil, že dospelé krevetky by všetky ryby mali nechať napokoji nakoľko sú relatívne mierumilovné hmm jedine Tetra žiarivá by ich mohla trochu naháňať, no dospelé by jesť nemali, alebo sa mýlim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 19:56 Muž DanS [77] Re: chameleon
Já bych je dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2021 19:26 Silviebaris Re: chameleon
Problém to nebude,právě naopak,rybky tě budou milovat za tu živou potravu..já bych je tam nedala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 19:08 Muž chameleon [63] – Krevetky do akva
Zdravím. Rozmýšľam nad pridaním pár krevetiek do môjho akvárka, konkrétne najskôr nejaký obyčajný a nenáročný druh, napríklad nejakú variatnu Neocaridina davidi. Šlo by to? Nerobilo by to problémy s mojimi rybkami, poprípade nebolo by tam živočíchov už príliš veľa, alebo na toto krevetky nemajú moc vplyv? Ďakujem za reakcie X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2021 22:53 R Muž ctibum [6876] Re: Kozlik
Řekl bych, že voda ze zajeté nádrže ti záběh nové neurychlí...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=251