Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 05:21 amrtin Re: Burik
Tohle vypadá,že má nějaký problém se svlékáním :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 23:05 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Zdravím mám v akva jednu samici carbon rilli je furt jakoby ohnutá,přepadává na bok a tak nějak sebou cuká.Občas je i na zádech.Mává pleopodama.Taky se mi zdá,že má trochu odchlípnutý krunýř,dole v tom ohybu za zadečkem,jakoby do stran ji to rozšiřuje.

Nevíte,co by to mohlo být?Chystá se ke svleku,nebo to není normální chování?Setkal se s tím někdo?

na fotce je vidět,jak je široká
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 11:56 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 20:13 amrtin Re: sivon
Když on ten foťák už je takovej stařičkej,unavenej :-D Ale jde o to,že nedokáže za horších světelných podmínek dokonale zaostřit,jinak přiblížení přes normální makro má dobrý hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 17:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: amrtin
Mám starý kompakt Olympus a i s ním jdou fotky živočichů docela dobře, jen rychlé ryby nezvládá. Zkus najít v menu funkci Supermakro, na pouhé Makro fotit ty drobky moc nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2013 12:58 Žena meleri [12] - AmerikaRe: iggy
Sranda,, zrovna vcera me napadlo to same, tedy poridit si lupu,!:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 09:40 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
No já tedy lupu nemám, a až do tehle diskuze mě nikdy ani nenapadlo že bych si ji pořizoval kvuli akvarka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2013 09:36 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: lhajek
no právě, na fotce vidím víc než očima a to mám zatím asi jenom 3 fotky trochu povedené.

Ale fotka je dost statická, že ? ale aspoň jsem si teď uvědomil, že máme na dovolenou doma kameru - nějaké HD tak to také zkusím natočit. potlesk Lupu taky koupím, bude to asi pohotovější jak foťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 22:36 amrtin Re: lhajek
To je fakt,jsou to mršky čiperný :-D ,jedině,když jí něco zaujme,chvíli na místě vydrží :-| .Já mám bohužel automat a i když nepatřil mezi ty levnější,nic se špatným makrem neudělám(Canon 970is) - tedy,on tak špatný makro nemá,ale potřebuje mooooc světla tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 21:30 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: amrtin
Přesně tak, lupou se občas na krevetky podívám, ale proti foťáku co umí dobře makro to je nic.

Proto pořád koukám jak svůj foťák na tohle vyzbrojit, ale dávat 12tis. za makro objektiv se mě nechce.... Manuální mezikroužky by pomohly (za pár stovek), ale nebudu moci upravovat clonu. Ikdyž nejsem si jist jestli bych to dělal, protože asi i tak bude málo světla a ještě clonit kvůli větší hloubce ostrosti bude mít spíš opačný efekt, protože to prodlouží čas závěrky a krevetka dost dlouho nemusí pózovat ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 21:08 amrtin Re: iggy
Lupu na prohlížení krevetek sice nepoužívám,ale lituju že nemám kvalitnější foťák,protože detaily jsou vidět právě až na fotkách.Jinak lupa se dá koupit třeba ve filatelii.A stačí i nějaká obyčejná,zvětšení nevim hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 20:51 Muž DrChila [243] Re: iggy
No lupu nevím na co pokud aby jsi studoval malé krevetky tak možná. Ale jsou dobře vidět i pidi krevetky dokonalé kopije svích rodičů jen hodně zmenšené. Akorád jim jakoby chyběj ty tykadla který jim do pár dnů dorostou. Ale jinak jsou vidět normálníma očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2013 20:48 Muž iggy [31] - Miniakvária – používáte lupu ? Jakou ?
Jsme nový _krevetkář_ a vše jsem si celkem nastudoval i tady toto téma jsem pročetl celé, ale na co jsem za celou dobu nenarazil, že by se k chovu (red cherry) krevetek hodila, alespoň dle mých očí, zvětšovací lupa. Takže se chci zeptat, jestli ji požíváte a jestli máte nějaký tip nebo alespoň kolikrát by ta lupa měla asi tak zvětšovat. Kromě netu se asi lupy kupují u optika, ne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:53 amrtin Re: predator3313
Jo,tak to sou po mě :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:48 amrtin Re: Burik
Takže uvidíme až dorostou nebo se začnou vybarvovat... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 22:47 amrtin – Razborka bornejská
Ono to je opravdu těžké se v těch mrňatech vyznat: aquaviva.ic.cz/… coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2013 22:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: amrtin
to bude tím,že obojí to jsou razborky=Borarasky:-)
Většinou se prodávají pod špatným jménem jako Razborka bornejská - Boraras brigittae..ale v 90% to jsou právě Razbora skvrnoocasá - Boraras urophthalmoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 22:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
:-D No taky jsem je v hornbachu koupil za 7kč jako bornejky, velikostně tam si myslím neni rozdíl, mam jich 15 asi a žadna nema nad 2 cm zatím. Možna kdyby jsi je dal do většího tak by tam byl rozdíl v pohybu...a nebo máš lenochy...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:42 amrtin Re: Burik
No,abych rekl pravdu,já jsem docela zmaten:kupoval jsem je ve dvou akvaristikách a v jedné byly označené jako rasbora boraras a v druhé to měla být r.skvrnoocasá,ale tu neměli,tak mi prodali ty stejné.Ale jednak jsou zatím opravdu malinké a jestli dorostou 5ti cm,tak z toho budu mít rybí polívku :-| .A dále chováním spíš připomínají právě tu borarasku.Tak já nevím... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 22:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
Jak říká Burik, tohle jsou Skvrnoocasky...
:-D jasně neni to ryba co ti cely den lita po akvarku, ale rády se proletí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2013 22:33 Muž Burik [727] - AquascapingRe: amrtin
nevím,jestli jsem tu debatu správně pochopil,ale tohle jsou skvrnoocasé :-) Ne bornejské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:30 amrtin Re: predator3313
Fotka k příspěvku Já jich mám v ještě menším miníčku 12 a moc teda neplavou,spíš se drží na jednom místě v houfu a jenom si takhle pospolu pomalu proplouvají sem a tam... hmm Ty skvrnoocasé jsou jiná liga :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
X-) No já bych je tam nedával, :-D leda bych je viděl někde na burze a neodolal :-D
Ale to je věc názoru, sám vím jak jim podobné skvrnoocasé si rády zaplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
potlesk To je fakt když na to koukneš s teto strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 21:17 amrtin Re: predator3313
Mikrorasborky tam můžou být v pohodě,např.:http://rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.06.2013 20:03 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Magrathea
No podle počtu krevetek omez ro krmení pokud tam máš hodně okružaků, a nechat tam jen krevetky neni od věci, až jich bude víc tak hlavně samečci ti zaplní i vrchní část akvarka a bez ryb budeš moct aspon víc pozorovat jak pěkně plavou, navíc i na razborky je to celkem male, až na vyjimky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:58 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: na všechny
Fotka k příspěvku Rybičky zatím v akvárku nejsou, plánovala jsem je (a určitě max. rasborky, rozhodně do tak malého akvárka nechci cpát neonky apod.), ale tak jsem se do těch krevetek zamilovala, že zatím nákup rybiček pořád odkládám (a uvažuji, že nechám jen krevetky) - takže je rozhodně nemá co napadat.
Měním 2x týdně cca 7 litrů a zároveň přitom i odkaluji (mám v akvárku moc levatek a ty dost nakadí rozzureny )
Rostlinky už snad žádné neplánuji, teď je akvárko poměrně dost zarostlé (viz aktuální foto), ale pak dostanu nějaký přebytek nebo narazím na krásnou rostlinku na burze a nemůžu to prostě vydržet :(
V akvárku nehnojím - pouze jsou ve dně jílové kuličky (je fakt, že jsem nedávno do jedné dloubla a zakalila celé akvárko :()
Větu o záběhu jsem umazala, akvárko je založené již 2 měsíce, do akvárka šly krevetky po měsíci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 19:50 amrtin Re: predator3313
Tady jde o to,z jakého důvodu se schovávají a jestli to je právě schovávání a né třeba hledání kyslíku(když se shlukují u výstupu z filtru),protože to může znamenat například právě vyšší hodnoty NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 19:16 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Magrathea
Moc to nechápu máš tam napsane že máš akvarko v zaběhu ale máš tam krevetky? krevetky se dávají právě jako poslední.
Jinak jsem teda ještě neslyšel že by špatné hodnoty vody ovlivnovali to, že se krevetky schovávají...
Pokud si vzpomínám na svuj začátek tak se mi taky partička krevet stěhovala po akvarku, takže pokud nepozoruješ uhyn nebo něco vážnějšího tak já osobně bych to, že se schovávají moc neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:03 amrtin Re: Magrathea
Tak jednak by to chtělo změřit parametry vody(kup alespoň základní testy),dále nepřestávej s její částečnou obměnou,ale přitom se snaž krevetky nestresovat a už nechej ty rostliny na pokoji,nebo se ti nikdy nerozrostou a nezačnou plnit svojí funkci!(a přestaň dočasně hnojit).
Jak píše Annabell - jsou to vajíčka ano
S rybama ještě počkej a když tak maximálně mikrorasborky.
A omez krmení,ony si vždycky něco najdou,nejlepší je si někde bokem pěstovat řasu(třeba v misce za oknem) a tu jim dávej. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:51 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Magrathea
kolik vody a jak často měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:43 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Magrathea
Vajíčka to jsou ale s tim schovavanim nevím mas tam i jiné ryby?Co by je mohly třeba napadat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:40 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Zalezlé krevetky Red Cherry
Fotka k příspěvku Ahoj všem, mám krevetky Red Cherry. Ještě před cca 10 dny spokojeně brozdaly po akvárku a bez problémů jedly granulky. Teď je ale většina z nich namačkaná u vývodu z filtru a ani krmení s nimi nic nedělá. To mě malinko vyděsilo, tak jsem už 2x vyměnila část vody (za odstátou), ale pořád jsou zalezlé :( Teď jsem si na dvou z nich všimla asi vajíček (viz foto). Je normální, že když jsou krevetky v očekávání, tak jsou ve dne schované - a to i samečci? Mám ještě častěji měnit vodu? Jedná se opravdu vajíčka - nemohou to být parazité? Testy na kvalitu vody jsem zatím nepoužívala (a ani nemám). Díky za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 15:49 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ne jsou tam jen ty druhy co jsem psala no potěr kardinalky čínské mám 3 maji asi týden za jak dlouho tam mohou jit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.06.2013 15:45 Muž Chem [837] Re: Annabell
Rozplavany poter lovit nebudou. Ale treba japoniku nebo jakekoli macrobrachium bych k poteru nedaval. Zalezi take na mnozstvi poteru a krevet a kolik ceho chcete ve vysledku mit. Jde samozrejme i o konkurencni boj co se potravy tyce atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:21 Žena Annabell [40] - Labyrintky
A rozplavane pancerniky a ancistruse taky nechají na pokoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 10:16 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Aha díky za odpověd radši tam budu dávat rozplavany potěr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2013 10:13 Muž Chem [837] Re: Annabell
Ty tri variety o kterych pises jsou schopne pozrat jikry a vykuleny nerozplavany pludek. Rozplavany poter lovit urcite nebudou. Nicmene stoji za pokus je nechat i v nektere treci nadrzi - pokud je dost mechu, krevety jikry vylozene hledat a pozirat nebudou. Napriklad galaxky nechavam trit jen v akvariich s temito krevetami a "vyteznost" rybek je stejna jako v akvariich bez krevet. Neznamena to ale, ze bych nevidel, jak vetsi cherry ohobluje jikru i s ocaskem. Preci jen sekane zive nitenky nebo perloocky krevetky dokazou taky sezrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 09:55 Žena Annabell [40] - Labyrintky – Mohou krevetky sežrat jikry nebo potěr?
Ahoj chtěla bych se zeptat mám 22l akva a v něm krevetky(Red cherry,palmata green a sakury)chci to akva použit jako něco jako přírodní odchovnicku jsou schopny krevetky sežrat jikry nebo potěr? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:36 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: prasan
Při nejhorším si udělám krevetkový koktejl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.06.2013 20:14 - Re: Ganjamir
Nevadí ti kríženie,no mal by si sa nad ním zamyslieť.V začiatkoch sa krížia ako divé(než sa po príbuzenskej degenerácii prestanú množiť) a to množenie by mohol byť problém.Budeš ich mať toľko,že ich začneš darovať a tak sa do sveta dostanú bezcenné krížence ktoré sa ani do ďalšieho chovu nehodia. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 17:35 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ganjamir
snow white jsou caridiny, jako krystalky, ale cele bile jen bez te cervene/cerne barvy.
white pearl je pruhledna neocaridina, drive zhangjiajiensis, ted palmata.
a 15 korun za perlu je normalni cena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 16:14 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ganjamir
:-D Oka, tak dělej poctivé zápisy u akvarka..:-D at mužu sledovat co ti s toho vznikne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:09 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: predator3313
Tohle by už taky mohlo být něco pokříženého na burze to stálo jen 15kč za kus ... uvidím co z toho bude, já tam chtěl jen crystal a cherry ale když už sem dostal i tyhle tak je tam nechám křížit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:03 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ganjamir
:-D No bohužel ona není zrovna expert..:-D takže koupila beztak už něco pokříženého za levno..a tak to dopadlo, tak hlavně je problem že se ji to pak už nemnožilo vubec a postupně to vymírá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 16:01 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – krevetky
Jak už sem psal mutanti mě nevadí , i ta přírodní varianta krevetky je pěkná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2013 15:59 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: bali
nevím jestli je to palmata ale mně se křížili s cherrynama a byly z toho bezbarvý přírodní a nevznikne nový druh jen se ty vyšlechtěné vrátí k původní barvě ze které byly vyšlechtěny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 15:52 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: Ganjamir
:-D Bacha na mutanty... moje žena měla v akvarku sakury, cherry, palmaty a ještě myslím něco zeleneho...:-D vysledek byl že jediné nové krevetky byly přírodní barvy, dorostly hodně velké ale nemnoží se...a z puvodnich 30 krevet ji tam zbyly 4+ par tech mutantu.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 15:43 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: bali
Je v tom vůbec rozdíl? mě přijdou stejný :-D ... kdybych si je kupoval sám tak se zeptám co je to za druh, nebo bych spíš ani další druh nekoupil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 15:37 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
to je white pearl (snowball) :) -> palmata

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=1751