Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2013 11:39 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – montmorillonit
- neni jednodussi vyse uvedene v jakekoliv forme + "prirodni vitaminy" ala ols. sisky/listi
- nez X druhu kapek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 11:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: KarlosS
Opravdu? Co jsem tak měřil vodu, ve které jsem krevetky dostal od nejlepších krevetkářů, tak byla od 1,5 do 3°dGH... a všude se doporučuje měkká voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 11:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: malyLibor
no v charakteristikách jsem se dočetl od 5°GH, kvůli stavbě krunýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 10:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
buď Dennerle Nano Crusta Mineral- prášek, ale teď častěji JBL NanoCrusta a JBL NanoVitol. Maj ho u nás ve zveráku. Mám vodu 4-5°GH a 3°dKH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 07:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: jojo, řasu jen z nouze. Já je radši moc nekrmím, spoléhám, že dobaští co nesežerou ryby. Spíš přidávám minerály, mám měkkou vodu. List mandlovníku nebo dubu mi taky sežerou celý.
Mám také měkkou vodu, ale zatím jsem minerály nepřidával. Co používáš?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Může se stát, ale je to zřídkavý případ... obzvláště u Neocaridina davidi... ale máš naprostou pravdu, stát se to může. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: Pokud nosí vajíčka už pod zadečkem, tak mladé budou.....
Bohužel ani pak nemusí být mladé, měl jsem také takovou a do týdne všechny vajíčka roztrousila. Asi nebyla oplodněná nebo jiná chybka se vloudila ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:10 Muž Aforte [533] - Rostliny
ANo, mají je pod zadečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 18:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Pokud nosí vajíčka už pod zadečkem, tak mladé budou. Je jedno, jakou barvu mají vajíčka. Moje rilli mají některá bílé, jiná žluté a další zelené - zatím v sedle, ale dnes jsem taky viděl první nosnici. Mám z ní velkou radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 18:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Barva vajíčka nerozhoduje. Často mívá i jedna samička různé barvy vajíček, hlavně u Caridina cantonensis různých barev. Ale většinou vajíčko, co zůstane na svlečce, je mrtvé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 16:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Aforte
To ti nikdo nepoví jestli budou mladé, ale barva může být různá a neříká to nic o tom jestli budou či nebudou mladé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 16:23 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám red cherry a rili od soboty 28.9. Včera jsem viděl dvě rili, které nosí. Jedna má ale zelená vajíčka a druhá bílá. Budou malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 16:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DrChila
pro ty méně šikovný
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 16:03 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Žluté vajíčko zůstalo ve svlečce..takže možná bylo žluté že bylo "mrtvé"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 15:25 Muž Dejmon [64] Re: lhajek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 15:21 Muž lhajek [1870] - Rostliny
A co past na krevetky .... spodek PETky, uříznout vršek, zkrátit výšku na potřebnou a hrdlo vrazit zpět do dna. Dovnitř trošku žrádla a za pár hodin tahám s hromadou lapenejch krevetek. Takhle jsem kdysi vypráznil malé akva asi na třikrát za odpoledne ... Někde na webu na to byl návod i s fotkama ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 14:47 Žena Kytka [2146] Re: DrChila
Hlasuju pro dvě fajfky. Používám menší a větší, zaklesnout pod vodou do sebe a krevetky nemají kam utéct. Zatím se mi to osvědčilo jako nejlepší chytací systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 14:38 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – jednoznačně
- hlasuji pro fajfku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 14:29 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: DrChila
Také můžu potvrdit, že krevetky se fajfky nebojí. Oni zřejmě fajfku nevidí nebo nedokáží od vody rozlišit, jak je průhledná. Určitě je pro ně fajfka méně stresující, než síťka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.10.2013 14:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: DrChila
Naopak, tou síťkou je plašíš, ani se nedivím, že se snaží uskočit... Fajfkou to je mnohem lepší a bezpečnější, nestresuje je to tolik a jsou pořád ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:18 Muž DrChila [243] Re: predator3313
No tak hladina tak 4cm od okraje akvaria je jistota u těch malejch krevet tolik nevyskočí:) Já když je chytám do zveráku síťkou tak skáčou mrchy pořádně když se naštvou, že jsou na vzduchu. Ještě jinačí nápad na chytání jsem neměl fajfkou to nepůjde když skáčou síťka je zatim jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 13:13 Muž t1tomas [10] Re: DrChila
Díky, asi to zkusím. Zatím nevím kdy se k tomu odhodlám, ale potom dám vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 13:00 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
Jojo já měl skla ve skříni, ale když jsem našel moluckou ráno pod stolem na koberci...:-D přehodnotil jsem své stanovisko a už je mam na akvarku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 12:56 Muž DrChila [243] Re: t1tomas
utíkají pouze při špatných podmínkách. A popřípadě nevylezou z akvaria spíš vyskočí když se leknou. Všechno se musí brát s rezervou. Toho se třeba není bát ale takovým vrchním sklem se nic neskazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 12:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: t1tomas
Mě zatím jen 1x vylezla Molucká s akvarka, nikdy jsem nezjistil proč, podmínky byly pořád stejné...tak nvm, naštěstí to přežila a už se o to nikdy nepokusila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.10.2013 12:51 Žena Kytka [2146] Re: t1tomas
Když se jim tam líbí, nemají důvod zdrhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 12:49 Muž t1tomas [10] – Jsou to útěkáři?
Zdravím, nikdy jsem krevetky nechoval, ale rád by jsem to zkusil. Můžete mi napsat, jak je to s tím jejich utíkáním z akvárka? Je nějaký druh který to nedělá vůbec, nebo jenom minimálně? Díky. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 11:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volhpe1
krevetky zásadně nedávat do nezaběhlého akvárka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2013 10:49 Muž DrChila [243] Re: volhpe1
Stačí pročíst toto vlákno. nebo nějakou krevetkovou nádrž tady na rybičkách. 100% pokud máš teď založené akvarium nechat prnvě zaběhnout stabilní nádrž je to nejlepší co můžou rybičky mít. a co je nejvíc může ovlivnit. Většinou není ani potřeba topítko stačí pokojová teplota. Vyšší teploty jim neprospívají. Takže moje rada zní zasaď kytky i klidně do čerstvě napuštěný vody a nech akvarium měsíc být kytky se zakoření, rozjedou. Pak terpve tam dávat nějakou krevetku nebo rybu. Pokud chceš rozjet akvarium hned krevetkám to prospívat nebude a budeš muset pravidelně měnit vodu páč se bude kazit. A tím pádem měnit chemismus vody což se jim líbit nebude.
Jinak jedi kopřivy spařený, špenát, salát, artemie, patentky, vločkový, pro ancistrusy, je i krmení pro krevetky s dobrým obsahem vápníků, mrtvolky ryb, šišky, lupeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 10:30 Muž volhpe1 [41] - Tetry
Potřebuji radu čím správně krmit krevetky a jak se o ně obecně starat ;-)

Vím že jsou nenáročné ale přece jenom trochu luxusu jim chci dopřát palec

Má 25 L akvarko pro ně teď jsem ho založil a čekají v 3L lahvy na vypuštění až se nové akva ohřeje a vyprcha chlór a jiné X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 08:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Je to naprosto normální. Bylo by zajímavé zjistit, jestli z toho žlutého vajíčka bude přírodně vybarvená palmata a ze zelených zelené... ale na to by bylo zapotřebí zvlášť kevetárko, kam bys tu samičku přehodila, a to by bylo náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 08:06 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Já mám teĎ palmatu s jedním žlutým a zbytkem zelených vajíček..říkala jsem si, že jsou asi špatné, takže ono je to normální jo? :). Jinak vypadá to, že tigři nenosí nic, ovšem pěkně mě štvou, vylízají zásadně až večer (v noci) a já pak kvůli nim ponocuju abych je viděla a spočítala, že mám stále plný počet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 00:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Já bych se na barvu vajíček na fotkách moc nespoléhal, obzvláště ne u různě šlechtěných krevetek. Podle toho, co jsem postřehl od Wintera, tak někdy má samičku s různobarevnými vajíčky a odhaduje, co z kterého bude... Tyhle prošlechtěné krevetky, to je někdy jak sázka do loterie, co z toho vypadne... Tedy, sázka do loterie pro nás nezasvěcené, ti zkušení krevetkáři, kteří se o to zajímají do hloubky, mají spočítáno na základě genetiky, co jim vypadne u určitého rodičovského páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 23:04 - Re: Pepenka
Po zvleku je mávanie intenzívnejšie.Pleopody potrebujú zosilnieť a čiastočne vytvrdnúť po zvleku,aby ich mohla krevetka plnohodnotne používať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2013 22:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepenka
Je to uplně normální chování palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
Japonici mi to dějají furt:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:08 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
ok! Už jsem se bála, že je to známka něčeho špatného..cherrynky, palmaty ani sakury mi takhle zuřivě bez vajíček nemávají :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:07 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
Noo možné to je..ale nezdá se mi to..právě se dva z nich producírovali přímo u skla a prostě jsem neviděla vůbec nic..co jsem koukala na foto tak u blue tigrů bývají vajíčka žluté, to bych snad přehlídnout neměla... já teda nevím jestli natřásají zrovna někteří/ré z těch co se svlékly..jen včera to žádný nedělal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.09.2013 21:07 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
mávají pleopody..je to normální chování..často můžeš vidět,jak si je nožkama čistí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:05 Žena petulinakk [2016] Re: Pepenka
Není možné, že mají tak málo vajíček, že je prostě nevidíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:03 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky – Natřásání "vajíček" bez vajíček?
Během včerejšího dne se mi svlékli 4 blue tigři..dnes tři z nich jakoby natřásají vajíčka..ale přitom tam žádné vajíčka nemají. Proč to dělají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2013 05:59 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
- www.krevetkus.cz/…
- pripadne video z podzimni prednasky Jirky Libuse na akvaburze Brno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 19:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Aha, tak to jo. A přemýšlíš správně. Krevetárko by opravdu mělo mít co největší možnou plochu dna, přičemž hloubka není podstatná. Inspiraci můžeš najít např. u uživatele Winter na jeho stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 19:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
To jsem pochopil, když jsi psal, že potřebují měď na tvorbu krve... ale jak jsem řekl, nevěděl jsem to, nikde jsem se to nedočetl a přiznám se, že jsem po tom ani nepátral. Jak říkám, člověk se pořád má co učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 19:40 Muž Aforte [533] - Rostliny
V mém akva budou red cherry a galaxky. :) Děkuji. Já přemýšlím na druhým, chovným akváriem krevetek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 19:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jája
A za mne je to správná úvaha - co největší plocha dna při daném počtu litrů - pro krevetky ideální. Ale naprosto souhlasím, že v tom akvárku Underwater world by se krevetky a např. kardinálky vietnamské skvěle vyjímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 19:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Aforte
A proč do toho akvária, mimochodem je nádherné, které máš v prezentaci, nenasadíš krevetky a k tomu nějaké vhodné mini rybky? Vždyť to akvárko je pro krevetky jako dělané. Úplně jako bych je tam viděla, podle mě by to prostě bylo super. Jinak za mě 25cm výšky je zbytečně malé, krevetky plavou, nechodí jen po dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 18:58 - Re: malyLibor
Ich krvné zloženie je iné,nie ako ryby. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 18:44 Muž Aforte [533] - Rostliny
Určitě vlastně složené. Mělo by být nižší a dno větší - hloubka i délka. Takových 75(délka)x30(hloubka)x25(výška). Filtr hlava atman + molitan. Osvětlení netuším. Měl by to být jen pro mechy. Tzn, že zakových 18W by mohlo stačit. Dno nejspíš flexi 1-2mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2013 18:27 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Aforte
Ahoj, na to je asi vcelku složité odpovědět. Záleží na tom, jestli si chceš akva sestavit sám nebo si koupit set. Já třeba mám setové akvárium 63 litrů a stálo mne nějakých 1500 Kč (akva, filtr, kryt s osvětlením a topení) a funguje, jenom teď budu měnit osvětlení, ačkoliv nenáročné rostliny jedou v pohodě (chci prostě zkusit i jiné, náročnější rostlinky). Rostlinky se dají mnohdy zadarmo nebo za pár korun sehnat z přebytků ostatních akvaristů, dno můžeš mít z Liaporu za pár korun nebo taky např. ADA za několik set. Prostě záleží na tom, jak "high tech" to chceš mít. Auto taky můžeš mít za sto tisíc nebo za pár mega :) ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=1601