Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:49 Žena Turbínka [2558] Re: matus13
3 týdny jsou pro krevetky málo, chtělo by to minimálně 6, jsou vážně citlivé a čerstvé akvárium bývá často zdrojem překvapivých problémů a je to nestálá a křehká rovnováha. Kontroluj parametry dále, krevetky sleduj (a přidej jim tam nějaké mechy a řasokoule, poděkují ti) a měj vždy po ruce odstátou vodu, pokud vodu bereš z městské vodárny. Krevetky jsou citlivé na chlór ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2014 14:47 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR
Ono i malá ryba si na krevetce smlsne. Všechny nebýložravé rybky, kterým se vejde krevetka do tlamky jsou potenciální predátoři ;-) Ale ty ztráty nejsou tak strašné, i když jsou rybky co se ke krevetkám hodí více jiné méně a navíc krevetky jsou velmi mrštné. Obecně je mnohem lepší chovat krevetky v krevetáriu bez ryb, elimijue se tím stres krevetek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:44 matus13 Re: Turbínka
Je zalozena cca 3tyzdne vsetky hodnoty vody su v poriadku pravidelne kontrolujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:38 Muž DANMAZUR [20]
No tak hlavně nedávat k velkým rybám ja je nechovam,ale mám v plánu jejich chov zkusit.Ja jen říkal co jsem četl.Že je red sherry nejsnazší na chov se doctes skoro na všech stránkách o chovu krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.06.2014 14:36 Žena Turbínka [2558] Re: matus13
Víš, možná bych tam teď žádné krevetky nedávala ;-) Jestli se bavíme o tvé nádrži "společenská 54" není založená ani měsíc (dle údajů v prezentaci) a krevetky jsou citlivější na problémy nezaběhlého akvária mnohem více než rybky. Navíc nevíš co tam už je za krevetky a mohly by se s nově příchozími krevetkami křížit, což není žádoucí. Dan má pravdu o krevetkách red cherry, jsou poměrně nenáročné, ale i tak bych počkala a určila ten druh co zatím máš a také se mi nelíbí spojení krevetek a akvárium-čerstváček ;-) Hlídej si parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:31 matus13 Re: DANMAZUR
A tie bublebee alebo ako sa volaju,namoje parametre vody sedia ale ako to je s chovom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:26 Muž DANMAZUR [20]
No podle toho co jsem slyšel molionkrat je to red sherry.Prý odpouští i velké chyby a proto je vhodný pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:24 matus13 Re: Aforte
Ok pockam,a poradite mi nejaky druh co sa lahko rozmnozuje a neni moc narocny na parametre vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 00:37 Žena Turbínka [2558] Re: dudak
Ááá, tady někdo nezná plzeňský dialekt, omlouvám se :-) Saturna je rybářský vlasec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 00:31 Muž dudak [1885] Re: Turbínka
můžu se ještě zeptat co je to ta saturna? mě napadlo, že bych to dal na gumičky, ty sice za čas odejdou, ale občas to stejně čistím, tak bych tam dal nové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 00:17 Žena Turbínka [2558] Re: dudak
Zkus ;-) Síť je z plastu, který nereaguje s vodou, mám to připevněné k filtru saturnou. Sice vzhled nic moc (ale co je schované za rostlinou oko nevidí) a je to dle mé zkušenosti funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 00:06 Muž dudak [1885] Re: Turbínka, Burik
@burik: designově to nevypadá špatně, ale působí to na mě moc masivně, navíc mám nějak zafixováno, že kov do akvárka nepatří

@turbínka: to bych mohl zkusit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2014 22:36 Žena Turbínka [2558] Re: zervan
Já používám síť proti hmyzu omotanou okolo sání filtru, čtverečky jsou zhruba 1 x 1 mm, neucpává se a malé krevetky se do filtru nedostávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: petulinakk
Silonku sme pred časom skúšali na jednom filtri Aquael Fan a sa to stále zapchávalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:17 Žena petulinakk [2016] Re: ludvik
Kdesi jsem cetla neco o silonce pres nasavani, netusim ale jestli by to bylo aplikovatelne zrovna v tomhle pripade - aby se to rychle neucpavalo, netrhalo atd., obzvlast pokud je filtr spatne pristupny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:36 Muž ludvik [1082] Re: Burik
Jo ... to se dá sehnat ve 12, 14 a 16mm. Bohužel mám 13mm :-( Takže velké je prostě moc velké a plandá, malé na to prakticky nejde narvat. Sice jsem to tam narval, ale zničil gumičku a nezakryl všechny otvory v trubce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:00 Muž Burik [727] - AquascapingRe: dudak
Dál se rozhodně držet nebudou,já jich nedávno vyndaval asi 10 z filtru,kde musely být asi docela dlouhou dobu,ale vypadaly ok:)Když na to dáš molitan,tak ten se docela zanáší a budeš to muset stejně čistit..nebo kup předfiltr.

Já budu na tu skleněnou nasávací trubici kupovat toto:
www.akvaria-aquascape.cz/…
Vypadá to docela hezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 19:46 Muž dudak [1885] – nasátí krevetek do filtru
Ahoj, uvažuju že bych krevetky z malého krevetária přidal i do velkého společenského akvárka, kde mám vnější filtr 1500 l/h papírově, nasávání přes takovej děravej plastovej koš. Jde mi o to, jestli je potřeba pro krevetky udělat nějakej molitanovej nástavec, aby je to nenasálo, nebo jsou tak inteligentní, že se budou od toho držet dál. Mám k tomu nasávání docela špatnej přístup a nerad bych aby se to pak zanášelo a já to musel co tejden čistit a zároveň nechci omezovat filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 11:06 Muž DrChila [243] Re: petulinakk
Tak to by leco vysvětlovalo. :-D hold budu stále selektovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.05.2014 09:03 Žena petulinakk [2016] Re: DrChila
Krevetky si neuchovavaji sperma "do zasoby", kdyz samice odnosi, je potreba dalsiho svleku a setkani se sameckem aby mohla zacit nosit znova.
Ty "cherry" muzou byt proste jen crystalky bez pruhu. V podstate vsechny na barvu vyslechtene variety krevet je potreba i nadale tridit, v potomstvu se objevuji jedinci ruznych kvalit, nekteri se barvou vraci k prapredkum ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 17:36 Muž DrChila [243]
Technická otázka mám red crystalky.. Problém nastávající samička odnosí vajíčka jsou vidět malé. Pak samička nosí do týdne další mladé (nevim zda ta samá). Ale vidim jen malé žádné nevyrostou nevim zda je nemůžou mezi sebou požrat jestli je nemám zkusit odlovovat. Výměna vody pokud máš vajíčka se neprovádí voda bez chemie stejná kohoutková(údajně sledovaná městkou radnicí).


A jinak s těma cherry krevetkama u modrých krevetek zádaha vyřešena asi byli nějaký sprsklí normálně když modrý odnosej vajíčka a mladý jsou červený nebo průsvitné. Což asi si krevetky uchovávají kvalitní sperma jiného nápadníka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 19:00 amrtin Re: Peťan
O bublifuku ani neuvazuj,kup mini cerpaci hlavu a kostku biomolitanu a nebudes o nem vedet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 18:36 Peťan Re: ivaha
Bylo by i krycí sklo ale stejně by možná moh bejt ten filtr , jen by musel bejt HODNĚ tichej
myslel sem bublifuk nebo takovej ňákej , tak jestli o nějakým nevíte ?? hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Ty jo, ale ne všichni to vidí stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:46 R Muž romant [27987] Re: ivaha
To jsem celej já, tu výměnu předpokládám automaticky, tím se to vysvětluje. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Měla jsem kouli bez filtrace, jen dočasně pro krevetky a ačkoliv hladina byla přiměřeně zarostlá salvinií a růžkatcem, tak se tam slupka dělala. ALE - při denní výměně vody to nebyl problém, to se to vždy rozbilo a ty zbytky krevetky pojídaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:41 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Škraloupu docela dobře zabraňuje rozbití hladiny třeba nějakou plovoucí rostlinou, či povalující se stonkovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:35 jamajcan Re: ivaha
Jako na mlíku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 17:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Peťan
Nepotřebují, ale je nutný tomu faktu přizpůsobit péči o nádrž. Tzn. zpočátku veeelmi časté výměny části vody... A je počítat s tím, že hladina nebude v pohybu a bude se na ní dělat škraloup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 17:00 Žena Turbínka [2558] Re: Peťan
Nutně jej nepotřebují :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 16:39 Peťan
ahoj potřeboval bych se zeptat jestli krevetky nutně potřebují filtr.Do tohoto akva : rybicky.net/nadrze/20305 plánuji tyto krevetky : Krevetka Neocaridina davidi var. Sakura (Neocaridina davidi var. Sakura) nejde o to že bych nechtěl koupit filtr ale akvo bude v ložnici a tak nechci aby hučelo , páč bych asi pak nemoh spim (a taky taťka je proti :-( :-| ) díky za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 21:19 Muž DrChila [243] Re: KarlosS
NN mám tam pidi krystalky jsou krásně vidět že to jsou krystalky ale mezitim běhaj bez proužku a 3 velký sem tam viděl.
To tím pádem je jak plevel:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 19:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DrChila
mě se taky šeryny rozšířily po všech nádržích a nedával jsem je tam. Na kytce, na nástrojích, na všem možným ti mohou ulpět. A ty crystalky ti zmizly, jo? Kdyby zdegenerovaly (což asi těžko) tak rozhodně ne naráz, moc často se do toho akva asi nekoukáš :-(
Moc to nechápu, dost zmateně to popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2014 18:17 Muž DrChila [243]
Všechny zdravim vyskytl se mi trošku divnej problém.
Mám v akvariu samotné red crystal nebo byli tam ještě Blue Jelly
Ale dneska sem se do akvaria koukal a jsou tam 3 cherry. Už přes 4 měsíce jsou crystalky samotné. Vymněnoval jsem dno vodu kytky takže není možný aby tam byli.
Můžou krystalky nějak s degenerovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2014 20:00 Muž ludvik [1082] Re: petulinakk
On někdo má problémy s lekavostí krevetek? Já tedy zkušeností moc nemám, vedu jen cherryny, ale že by nějak reagovaly na dění mimo akvárium bych rozhodně neřekl. Borarasky reagují, naštěstí pozitivně ... ale krevetky fakt ne.

Jiná otázka by byla, pokud by šlo o lekavé ryby. Co mi ve větším dělají poslední dobou Akary hnědé, to je skoro na zavolání Chocholouška. Se tam bojím i sednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2014 18:15 Žena petulinakk [2016] Re: masvers
Pokud necháš krevetárko pořádně zarůst, tak nejenže to bude lépe vypadat, a bude to mít pozitivní vliv na stabilitu nádržky ať už je velká jak chce, ale bude to mít i účinek právě opačnej než to, čeho se bojíš - krevetky se ti nebudou schovávat v rostlinkách, ale naopak tím, že budou mít hodně úkrytů, se budou cítit jistěji a uvidíš je daleko víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2014 17:19 Žena Kytka [2146] Re: masvers
No, vzhledem k tomu, že u tebe předpokládám krevetárko menší velikosti (rozhodně ne styl Horácova minikrevetárka), tak bych spíš doporučila nechat to bez tý folie a dolepit ji kdyžtak dodatečně. Přehazovala jsem takhle za provozu tapetu ze dvou stran na stodvacítce jen s upuštěnou vodou a jde to v pohodě.
Jinak pokud se krevetky budou cítit v pohodě, nevím o žádných běžných, které by se schovávaly. Chce to jen hezky zarostlé akvo, aby jim tam bylo fajn a nemít tam predátory, před kterými by musely utíkat.
Pokud budeš mít akvárko v rohu, dá se olepit černou tapetou kromě pozadí i ta nepohledová boční stěna. Líp pak vyniknou kytky a dá se tam schovat kabeláž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 17:02 masvers Re: Kytka
Zmínka o zrcadlové folii je v knížce od Jiří Patoka Krevety sladkovodní a část textu je psaná takto: Čím víc stěn bude průhledných ,tím více budou krevety stresované a budou méně aktivní.V poslední době si získávají na oblibě zrcadlové folie,které umožňují jen pohled do akvária,ale ne již z akvária ven.Nechci aby se mě krevetky schovávali do rostlinek.Pokud víte přesný název folii a kde je koupit tak napište . Díky Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:48 Žena Kytka [2146] Re: prasan
Vida, tak tuhle neznám. Něco na způsob polepů na autobusech? Ven je vidět mizerně a zvenku dovnitř vůbec?
No každopádně by mě zajímalo, jestli to tady někdo tímhle způsobem provozuje. Nezhoršuje (nezkresluje) to pohled do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:44 - Re: Kytka
Kytka existuje priesvitná zrkadliaca fólia.Do akvária je vidieť ale naopak von z akvária nie.Je to niečo iné ako zrkadlová fólia.Trocha zle to masvers napísal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:28 Žena Kytka [2146] Re: masvers
Jen mě napadá, jak bys do akva koukal, když tam bude ta fólie. Viděl jsi jí někdy v OBI nebo podobný prodejně? Je to totiž úplně stejný jako černá samolepící tapeta, která se používá na pozadí, jen se místo černý trochu zrcadlí, ale koukat se skrz to nedá.
Kde jsi se tuhle info dočetl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 16:13 - Re: masvers
Nie je potrebná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 15:09 masvers – zrcadlová folie na akvárium-krevetkárium
Dobrý den ,plánuji si vytvořit rostlinné akvárium s krevetkama . Tak čtu nějaké články a knihu o krevetkách než začnu pěstovat a chovat. Při popisu jak a s čím vybudovat krevetkárium byla zmínka o zrcadlové folii na akváriu ,která by měla zamezit stresu krevetek při pohybu před akváriem . Má zde někdo zkušenosti a fotografie s akváriem se zrcadlovou folií? Děkuji za rady i za odkazy na webové stránky. S pozdravem Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:24 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: Turbínka
Super...mám tam len krevetky a odkalovať moc nemusím pretože ich nieje vela..Ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 17:23 Žena Turbínka [2558] Re: Luccas77
To záleží na ostatních spolubydlících (ryby, jiné druhy krevet) a na podmínkách v akváriu, na tvé šikovnosti při odkalování a tak ;-) Ale pokud ti jde o to zda dospělci nebudou malé požítat, tak nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:14 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: Turbínka
a prežijú všetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2014 17:09 Žena Turbínka [2558] Re: Luccas77
Ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:59 Muž Luccas77 [1] - Sumci – krevetky
Čaute...môžem nechať práve narodené krevetky medzi dospelými?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 13:17 jakubcv – spi krevetky?
Muze mi nekdo rict, jestli (treba v noci) ma krevetka nejaky klidovy rezim, kdy proste stoji na miste a "odpociva" - nic nedela? Ja je vidim neustale v pohybu, kdyz jsou na miste, tak se zase zbesile krmi prednimi klepitky :) Je mozne, ze cely zivot proste vydrzi byt aktivni a proto holt ten zivot take netrva dlouho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:21 kitycta – Neocaridina davidi var. Yellow + Macrobrachium cf. Mirabile
Ahoj. Máte někdo zkušenosti s chovem Macrobrachium cf. Mirabile spolu s řasožravými / všežravými krevetkami (konkrétně N.D. var. Yellow)? Nevím, jestli tu možu uvádět jiné weby, tak prostě na jistém webu o krevetkách jsem se dočetla, že M. Mirabile jsou mírumilovné a pro rybky i ostatní spolubydlící jsou neškodné, nicméně nemluvilo se konkrétně o krevetkách, tak jsem na vážkách, i když předpokládám, že to platí i o nich. :-) Máte někdo zkušenosti s tímto druhem krevetek? ...nenašla jsem zatím prodejce, ale ani chovatele, tak jestli o někom nevíte...? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=1351