Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:42 Muž patamatix [408] Re: prasan
Chci jen Red Cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2016 20:38 - Re: patamatix
Krevetky sa i v takomto počasí posielať dajú,ak to predajca čo i len trocha vie.(termobox a pod.)Neodporúčam objednávať teraz krevetky Sulawesi,tie majú radi teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 19:57 Muž patamatix [408]
Chi koupit krevetky,v okolí jsem nesehnal. Mohl bych si je nechat zaslat,ale nejsem si jist zda je to vhodné v tuto roční dobu,jaký máte na to názor? Jen ,aby my nedošli mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 16:42 Žena Turbínka [2558] Re: Sufin
Stane se. Pro kvalitní chov a udržení barvy je nutná selekce jedinců do chovu, ale jestli si koníčkář nech ji tam a buď za ní rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 15:02 Muž Sufin [0] - Miniakvária – Modrá je zvláštní
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím dnes jsem zpozoroval podivně modrou krevetku. Chovám pouze Cherryny, tak mě modrá (mutace, nebo nemoc) dosti zaskočila. Co si o tom myslíte vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2016 13:29 Muž Jifi [675] Re: zotyo
Jestli to máš to akvárko, které jsi založil před cca 3 týdny, tak bych s krevetkama ještě minimálně měsíc počkal.
A ryby bych dal pár týdnů po krevetkách. Protože jak přidáš krevetky k zabydleným rybám, tak ryby mohou krevetky považovat za potravu.
Ale i tak to bude chtít dost úkrytů pro krevetky - nejlépe mechy a jemnolisté rostliny.

Krevetky jsou háklivější na výkyvy v kvalitě vody než rybičky a po založení akvárka dochází k různým výkyvům, než se ustálí rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 13:18 Muž zotyo [3] Re: Jifi
Rybky tam budú iba razborky. Tak ich asi tam pár šupnem a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2016 08:27 Muž Jifi [675] Re: zotyo
Máš v akvárku i ryby? Pak by to vyskakování mohlo být způsobeno úprkem před rybou.

Jinak krevetky mohou vylézat i malou skulinou po kabelu, pokud se zhorší parametry vody. To ale není vyskakování. Pokud bys urychleně neřešil špatnou kvalitu vody, tak by ti hynuly i ve vodě, i kdybys jim zabránil v opuštění akvárka.
Pokud je voda OK, tak nevylézají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 07:17 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: zotyo
Občas sa to stane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 06:49 Muž zotyo [3] – chov
Môže sa stať, že mi vyskočia z akva krevetky, ak nemám kryt?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 17:47 Muž Jifi [675] Re: Berry
Světlo podle rostlin. Já myslím, že tak 0,3-0,4 W/l (odpovídajícího výkonu trubicové zářivky) by úplně bohatě stačilo.
Těch 60 l bude pro krevetky lepší.

Každopádně bys měl nechat akvárko nejmíň měsíc, raději 2 měsíce zaběhnout, než do něho dáš krevetky.
V malém objemu si taky daleko líp hlídej, abys nepřekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 17:36 Berry Re: Jifi
Díky, ted mám 60L a pak ještě 150L až ho budu mít kde umístit tak se krevetky přesunou do toho 60L. Zatím to chci vyzkoušet v tom malém počtu jak mi to půjde. A co světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 16:45 Muž Jifi [675] Re: Berry
Na dno křemičitý písek 1-2 mm (někdo rád dává černý - od Flexi obklady, ať vynikne barva krevetek).
Do tak malého akvárka bych dal tak 10 krevetek.
Rostliny: do malého akvárka malé rostliny. Dal bych nějaké mechy a asi nějaké kobercovky. Mechy by pěkně vynikly i na kořenu. Na kořenu by klidně mohl být i třeba Anubias barteri "nana", ten může klidně být i na hranici hladiny.
Vzadu by mohla být i nějaká střední kytka - třeba taková Blyxa japonica časem vytoří parádně hustý porost, ale zase má ráda dno s detritem (i když, může přežít i ty začátky akvárka).
Co se týká krmení, asi má každý nějaké svoje oblíbené krmivo. Já osobně kupuju Hikari, velké tablety pro ryby a lámu je na malé kousky. Mají tu výhodu, že se hodně pomalu ve vodě rozpadají, na rozdíl od tabletových krmiv mnoha jiných značek a cenově to není zas taková hrůza. Pak dávám krevetám taky spařenou kopřivu.
A ještě bych na tvoje akvárko přidal 1 olšovou šištičku každé 2 měsíce.
Já osobně bych tam už rybky nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 16:21 Berry – Vhodné věci pro krevetárium
Ahoj, mám jedno malé akva d 41, v 24, h 21. Měřeno vnitřek bez skla. Mám takovou myšlenku na krevetárium. Co jim dát na dno a co za dekorace a rostliny. Filtraci tam hodím co mám z jednoho kompletu (Pacifik PF 301 tuším). Jde to i se vzduchováním. Do toho 60L kompletu to bylo nevyhovující tak jsem koupil jiný filtr a voda čistounká.

Ocením rady zkušenějších chovatelů jak toto akva zařídit, co koupit za krmení a přibližný počet krevetek do začátku. Chtěl bych začít s Red cherry.

Taky přemýšlím jestli jim tam dát nějakou rybku ale spíš bych to nechal jen na vytřené očka. Pravidelně jich zachranuju kolem 10ti. Že by ta měli chvilkový domov pokaždý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.07.2015 21:54 jamajcan Re: Pavel
Na absorbování amoniaku je vhodný zeolith.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2015 18:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pavel
no, amoniak asi ne, od toho je tam nitrifikace. Ale spíš chlor, zbytky léčiv, jedovaté látky nebo těžké kovy, ale i pachy, organická rozpouštědla a mastnotu.
Je to takovej "sichr".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 14:28 Pavel Re: KarlosS
S tím uhlím zavěšeným volně v pytlíku v akva myslíš, že na sebe naváže amoniak a jiné škodlivé látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 22:28 Muž Assassin [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když už krevetky chovat, tak ale CHOVAT, že... X-)
(omlouvám se za offtopic, ale já to sem chtěl dát)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 08:17 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Spiike
taky pomůže, když dáš (klidně i jen tak pověsit do aq) do filtru pytlík s aktivním uhlím. Samozřejmě po 10 dnech měnit. Většinou to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 07:44 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Spiike
Samice nekdy ztrati snušku, sezere ji nebo odhodi.
Muze se tak stat když je špatna kvalita vody, stres, neuspešne oplozeni napadena snuška plisni nebo bakteriemi, špatna kondice nebo zdravotni stav samice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 22:21 Žena Atika [134] Re: Spiike
Jenom nápad, mě se tohle dělo když jsem měla ploštěnky (a nevěděla o nich), asi prcky umořily. Spousta nosniček, žádný mladý. Pak jsem tam ty mrchy našla, vyhubila a zase po čase začaly běhat po akvárku mladý. Podotýkám, že ploštěnek nebylo tolik, aby byly moc vidět, koukám do akvárek fakt často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2015 22:12 greenfish – Svačinka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 08:46 Muž Spiike [63]
Aloha lidi,
prosím o radu, už fakt nevím. Samice krevetek mi pravidelně cca 1x za 14 dní nosí vajíčka. ale nikdy sem nezpozoroval žádné mladé a vždycky do týdne se jí vajíčka ztratí. Jedná se o tyto potvůrky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_zhangjiajiensis_var_white
Procházel sem všechno možný ale nějak sem nenarazil na to čím to může být. Nenapadá vás někoho něco? Filtr mam zabezpečený, akvárko je zarostlé že se mají kde schovávat, kvalita vody nani sice dokonalá ale pořád v mezích a bez větších výkyvů. Prostě už nevím. Ještě mě napadlo že možná jsou neoplodněné. :-D ale nevím jak to u nich funguje. Takže tápu. Díky za typy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 09:49 Žena Atika [134] Re: julas
No já jich někdy z kýble vrátím i 10 a víc. Blbý je, že narozdíl třeba od malých sličenek sedí v kalu a člověk je nevidí dokud se nepohnou. Tak kýbl po částech přelévám přes umyvadlo a tam je dohledávám. Od půl cm už je to dobrý, začnou se vybarvovat, ale ty úplně čerstvý jsou průsvitný. Nic moc :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 07:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: julas
Ja mam Caridina babaulti var. 'stripes' (zebra), ty by mohly byt v dospelosti malilinko vetsi (zatim jsou drobne). Ale dozvedel jsem se, ze maji jednodenni larvalni stadium, ke kteremu potrebuji jemny pisek. Jemne dno mam, ale pak odkalit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 06:47 Muž julas [7] Re: Atika
S tím odkalením mi to vůbec nedošlo, a já furt marně bádám proč se nemnoží a možná si je sám při odkalení redukuju a zalívám s nima trávník.Ty větší "uskakujou" a malé stále vyhlížím, si budu muset dát bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 06:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Atika
Dekuji za pripominku, to se mam tedy na co tesit :-) . Takze kdyz v tom nejsem sam, aspon poradim levnou optiku: www.gme.cz/…
Za ty necele 3 stovky to dela slusnou sluzbu. Osvetleni je u toho k nicemu, ale tou optikou je videt slusne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.05.2015 22:39 Žena Atika [134] Re: Designer
A co potom hledání a vracení odkalených čerstvě narozených průhledných mimin ve velikosti 3 mm - to je lahůdka pro nás "bystrozraké" smich Odkalení a úklid akvárka mi trvá cca 10 minut, prohledání kýble s odkalenou vodou skoro hodinu. Pomůcky jako brejle, silná baterka a občas i ta lupa jsou nezbytné :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 21:31 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Ach jo...
Varuji potencialni zajemce se stareckou delekozrakosti pred koupi mene vyrazne zbarvenych krevetek a mozna mensich krevetek vubec. Cumim do akvaria s nahlavni soupravou s lupami, kterou bezne pouzivam k velmi jemnym pracem. Je to sice uzasne, ale je to me prvni akvarium, kde bryle nestaci, a to se bezne v akvaristice (ne az tak ochuzen o zazitky) celkem obejdu i bez bryli...

Bohuzel bych nerekl, ze zrovna tohle je zanedbatelny problem, pac jako zacatecnikovi s krevetkami mi tohle moc nepridava, i na tohle by mel clovek myslet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2015 13:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: julas
Podle té prezentace tam donedávna byly i další ryby, u kterých nejsem na pochybách, že by mladý krevetky nevyzobaly. Uvidí se po čase, jestli po nich nepůjdou i ty uropthalmoidesky (rozhodně to nebude takovej masakr jak s tetrama). Je to měsíc, tak by brzo mohly být vidět nějaký malý krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 12:50 Muž julas [7] Re: ivaha
Tak mě prosím vysvětlete - poraďte, co mám dělat, aby se množili? Mám AQ cca 30l v něm 15 razborek bornejských, pár šneků clea helena a krevetky red chery, dospělých napočítám tak do 15ks na některých vidím vajíčka, ale populace se nerozrůstá. Tento stav je již delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 08:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lhajek
Nevím, abych pravdu řekla, nijak zvlášť jsem to nezkoumala. Kdysi jsem ve 12-ti litrech měla krevetek 200-300, odhadem. Pak přestaly samice nosit. Krmený byly, údržbu jsem vyššímu počtu nepřizpůsobovala. Po odebrání části populace zase nosit začaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2015 08:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ivaha
Hmmm na tohle téma jsem kdysi četl článek, ale jednalo se tam o Gupky. Podle toho článku nebylo možné, abych v necelých 20L měl namnoženo přes 70ks dospělých Gupek a množili se dál dokud jsem nedal pryč samce (podotýkám že to byl stav akvaristy začátečníka a dnes bych do toho objemu tuhle rybu ani nedal).

Znamenalo by to, že tedy velikost prostoru limituje množení živočicha, tady krevetek. Nebude ale spíše tím limitním faktorem množství potravy? Tedy pokud je dost potravy pro naši populaci a ještě zbývá tak se množíme. Pokud není potrava tak zastavíme množení?

To mě přijde daleko logičtější, ikdyž netvrdím že mám pravdu. U těch Gupek jsem neomezil krmení, ale oddělil jsem pohlaví, takže potvrzené vlastním pokusem to nemám.

V tuto chvíli opomíjím kvalitu vody a předpokládám že při jakýchkoliv krmných dávkách je akvarista schopen udržet kvalitní podmínky pro chov daného množství živočichů v omezeném objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 07:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: beermajkl
Neřeš, až jich tam bude moc, přestanou se množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 07:16 Muž beermajkl [3]
Zdravím,začíná se mi v krevetárku populace množit,kolik krevetek do 30 litrů?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2015 15:01 jamajcan Re: odikcz
V Žabím vlasu dokážou uvíznout i ryby, natož kreveta, která má daleko členitější tělo.Běžná věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 14:56 Muž odikcz [114] Re: jamajcan
Toho jsem si taky všimnul ... spíš mě zajímá, jak se do žabího vlasu mohla zamotat ... resp. jestli už to taky někdo porozoval nebo to byla spíš náhoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 14:54 jamajcan Re: odikcz
Žabí vlas kreveta nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2015 12:40 Muž odikcz [114]
Objevil jsem krevetku v žabím vlasu a zdálo se, že se nemůže dostat ven ... následkem čehož nemoha uskakovat před uždibováním ryb ... stalo se vám to někomu? ... myslel jsem, že si s řasou poradí/sežere.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 23:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: nowy101
určitě, moji halančící jdou po všem co se hýbe a to už od narození. Halančíci a krevetky k sobě nepatří v žádném případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 20:32 nowy101
Ahoj, je možné aby mi potěr halančíka cca 1cm likvidoval krevetky red cherry 2-3cm?
Pořád jsem nemohl přijít na to proč mi umírají a dneska jsem našel jednu "potrhanou" a nikdo jiný v akváriu není...
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2015 06:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
Akvárium není sterilní prostředí takže krevetky si něco vždycky najdou. U hodně druhů krevetek je vidět jejich střevo (snad se to trávící ústrojí u nich tak jmenuje). Pokud je tmavé je v něm něco k trávení, to je správný stav. Pokud jdou tam místa prázdná, tak krevetka potravu nepřijímá tak jak by měla. Pak je otázka jestli je to nedostatkem potravy nebo něčím jiným. Ale i podle toho by se dalo orientovat jestli je nutno přikrmovat. Dá se předpokládat, že když je potravy méně tak se může omezit také třeba jejich množení. Že by ale krevetky v běžném akváriu umírali hladem, ikdyž nepřikrmujeme, se mě nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 06:36 Muž beermajkl [3]
Doufám že za chvíli nedostanu banána smich chěl jsem se zeptat,jak dlouho můžu nechat krevetky bez přikrmování?Po udržbě krevetária od sinice je na pár lístcích par skvrn povlaku sinice a vypadá to že to i šneci žerou,tak bych je nechtěl natahovat zas do mističky na něco jíneho.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2015 07:54 - Re: beermajkl
Nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 07:21 Muž beermajkl [3]
Zdravím,vadí krevetkám proudění vody ze vzduchovače?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 22:05 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lhajek
Je to odtud na druhé stránce asi uprostřed od uživatele Spiike 09.12.2014 13:26 tak porovnej jestli je to ono ....

Mimochodem dá se tu nějak udělat odkaz na konkrétní příspěvek, aby si pak někdo na to jen klikl a skočilo mu to přesně na daný post?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
To se tu už před nějakým časem řešilo a někdo sem dokonce nějaký nákres dával. Už si ale nepamatuji co to bylo, ale:
1) mám to u krevetek taky
2) nic to nedělá .... bylo by to krmení pro ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:47 Muž beermajkl [3] Re: romant
Děkuji ti ale teď to nejsou hlístice,jak jsem popsal,takové tečky bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:42 R Muž romant [27987] Re: beermajkl
Tak můj názor znáš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 21:40 Muž beermajkl [3]
Prosil bych jěště o pomoc ale bude to možná složitější,už delší dobu pozoruju že mam v krevetárii takové malinkaté bíle breberky,hodně aktivní,nejde to ani vyfotit,pokusím se pozorovat pod lupou a případně dodat nákres,nevíte co by to zhruba mohlo být?Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=1051