Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 22:49 Žena Atika [134] Re: dravec
Normálně je mám přikryté, ale vloni v létě jak byly ty hice, tak jsem měla odkrytováno skoro měsíc a jsou tam furt všechny. A i když mám krycí sklo tak stejně po stranách mám cca 3 cm mezery a nikdo nezdrhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:55 Muž dravec [72] - Rostliny – Caridina japonica v otvorenom (nezakrytom) akvarku
Chová niekto Caridina japonica v otvorenom (nezakrytom) akvarku ? Ja som minulý týžden doniesol 5 krevetiek, vyskákali ... Ostatne krevetky v pohode, tym sa nechce skakat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 09:31 Muž janesik1xjakep [63] Re: Mesala
Určitě stačí :) já jsem je dával na zaběhnutí po cca 2 týdnech a v pohodě ;) ale je pravda, že jsem co. 2 dny měnil asi 20% vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:09 Muž jamro27 [40] - krevetky
ja pouzivam cherry na zabeh krevetkaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 15:21 Muž DaveLister [478] Re: Mesala
Já mám v měsíc staré nadrzi cherry jako vetřelce, dostala se tam s rostlinami, a je happy :) dusitany jsou ale na nule - měřit je nemusíš, ale nesmí tam být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 15:09 Žena Mesala [22]
Ahoj, stačí cherynám 1,5 měsíce zaběhlá nádrž? A musím měřit ph, No2, atd.? Rostliny rostou dobře... Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 16:12 Muž janesik1xjakep [63] Re: vrkal
Ale pod 10 bych asi, hlavně kvůli krevetkam, nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 16:11 Muž janesik1xjakep [63] Re: vrkal
Přidej jich tam kolik chceš, s touhle osádkou jich tam budeš mít za půl roku třeba i 200, já třeba měl v lednu po přenesení do jiného akva 6 krevetek a teď mam odhadem stovku + jsem už 20 prodal a dvacet šlo do jiného akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 13:18 - Re: vrkal
Dal som do 160L 4ks a mám ich tam teraz tiež odhadom cez 200ks. hmm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:08 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: vrkal
aspon 20ks. Ja som mal v takom akva cez 200ks.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 09:13 Muž vrkal [1] – přidat či nepřidat.....
Do mého současného akva chci přidat krevetky (Red cherry, nebo sakury), myslíte, že je to dobrý nápad a pokud ano o jakém počtu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2016 20:45 - Re: Jozka
Dospelé tolerujú,ale mladé považujú za potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 19:57 Jozka Re: prasan
Ty modry sou asi fakt jiny, krevetky se jich neboji a ignoruji je :) cichlidky vychazely i s betou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2016 18:53 - Re: Jozka
Bacha na Ramirezky.Tie vedia všetky mladé krevetky vyloviť ani sa nenazdáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 17:20 Jozka Re: prasan
Aby svetlo nebylo tak silny, dal sem do akva pistii, maji cerny jemny sterk a velky koren v akva, krmim serra natural shrimp, mandovnikovimy listy, koprivou, obcas bananem. S japonkama vychazi dobre a ph je 7-7,5 ale tvrdost 20GH, nadrz je dost zarostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 12:26 -
Seachem Clarity - fajn prípravok,no chcem upozorniť na vedlajší účinok na krevetky.Pri väčšej koncentrácii na niektoré jedince smrtelný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2016 12:13 - Re: Jozka
Než ti odpíše Turbinka,skúsim trocha i ja.Krevetky sa sfarbením silne prispôsobujú prostrediu.Takže i krvavo červená krevetka vie byť na silnom svetle a svetlom podklade úplne priesvitná.Na vyfarbenie kreviet vplýva potrava,parametre vody ich samotná kondícia ale i stresujúce faktory.Ideálne podľa mňa je selektovať dospelé kúsky,ktoré majú už tak povediac vytvrdnutý a stálejší pancier.Je to takto práca do nekonečna ale čo narobíme.V azijských chovniach je niekde človek ktorého náplňou práce je deň čo deň selektovať krevetky.
Laicky povedané,treba selektovať stále a v chove si ponechávať jedince typovo čo najbližšie k požadovanému vzhľadu.A samozrejme nefušeriť chov neodborným krížením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 10:53 Jozka Re: Turbínka
Mel bych ohledne selekce dotaz, mam ji provadet tak, ze kazdyho pruhlednyho jedince dam stranou, at uz na zkrmeni ocek nebo nekomu, nebo se krevetky muzou zase vybarvit? Ted nemyslim kdyz by to souviselo s parametrama vody, ale treba jestli nevyblednou pred svlekem, nebo pri noseni jiker. Moc dekuju, rad od tebe si cenim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 20:18 - Re: Mesala
To bude fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 16:31 Žena Mesala [22] – Písek
Hodí se tohle? www.akvamex.cz/… Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 11:59 -
Chcel by som i touto cestou upozorniť na čoraz častejšie deformácie tiel krevetiek.Už to zachádza až tak ďaleko,že ocenenie na výstave dostala od neznalého porodcu krevetka,ktorá mala deformovanú nafúknutú hlavohruď.
Pozor pri kúpe a selekcii!!!

crustahunter.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 11:19 - Re: Mesala
Krevetky sa budú lepšie vyfarbovať(no to záleží i od ponúkanej stravy) a hlavne sa budú cítiť bezpečnejšie.Ako napísal kolega,čím zarastenejšie akva - o to lepšie.Ideálne dáka tá menšia či stredná zrnitosť a tmavší.To už nechám na teba,či hnedý - čierny atď.Každému sa páči niečo iné.Ak je nádrž dostatočne zarastená,tak ani svetlý štrk nepôsobí pre krevetky rušivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 10:47 Žena Mesala [22] Re: prasan
Takže mám dát celé dno tmavé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 10:37 - Re: Mesala
Na svetlom štrku či piesku rada rastie riasa(na väčšej ploche skál je to rovnaké ako keď obracajú tie kamienky),čo je vlastne ok.No príliš svetlý štrk môže pôsobiť na krevetky stresujúco a nebudú sa tak vyfarbovať(vďaka ich chameleon :-) schopnostiam),ako by sa vyfarbovali na tmavšom dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2016 10:05 Muž ludvik [1082] Re: prasan
Jedno jim to asi bude. Zvlášť v zarostlém akváriu (čím víc plochy, tím asi lépe).

Ale když pozoruji, co cherryny provádí s jemným ADA Powder - každé zrnko kontrolují, otáčí, přebírají a obírají - řekl bych, že jemný písek bude lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 09:48 Žena Mesala [22] Re: prasan
A kdyby se jim tam daly černé velkozrnné kamínky a doprostřed jemný světlý písek? Vadilo by to něčemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 09:36 - Re: Mesala
V podstate je to krevetkám jedno aku zrnitosť im ponúkneš.Je to skôr vecou vkusu akvaristu.V prírode na niektorých lokalitách majú obrovské šutre,ktoré by do väčšiny mini krevetkáriek ani akvarista nedostal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 09:25 Žena Mesala [22] – Dno
Ahoj, jaké dno je dobré pro krevetky? Velké kamínky nebo menší? Nebo se tam dá dát i písek jemný? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 15:27 masvers Re: masvers
už mám pár Plat Korálových
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:47 masvers Re: PaDa
Nemám tam žádné rybičky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: masvers
No, pokud máš problém něco darovat, určitě to udáš v nějaké akvaristice.
Teď tam žádné ryby nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 16:53 masvers – přemnoženo
Zdravím,mám Neocaridina zhangjiajiensis (White Pearl) ve 200 l akvariu a mám jich už moc . Nevypadá to hezky. S prodejem nemám zkušenosti tak přemyšlím ,že si obstarám nějakou rybku ,která by to množení nějak zastavila ,ale chov ne zlikvidovala jen omezila . Můžete poradit kterou rybku nebo co s tím dělat? Zadarmo to rozdávat nehodlám ,lidi si nevaží věcí a zvířat zadara a ani kazit chovatelům minimální zisky.Díky za radu a názor. Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 09:40 Jozka Re: Turbínka
V akvarku po krmeni je videt dost malich castecek z rozpadlych granulek pro krevetky, myslel sem ze by to stacilo a mela by celej koren pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 09:35 Žena Turbínka [2558] Re: Jozka
Vzhledem k potravním nárokům bych do tak malé nádrže nedalvala ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 08:13 Jozka – Molucensis
Dobry den, myslite ze je do akva s vetsim korenem, dostatkem zelene a obsahem 60l vhodna krevetka atyopsis gabonensis, nebo spise atyopsis moluccensis? Dekuji. Mam tam neocaridiny a mirumilovne cichlidky, ktere vychazi i s neocaridinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 13:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: odikcz
Stalo se mi totéž, přinesla jsem si krevetky a vůbec se nechtěly množit. Až když jsem dokoupila z jiného zdroje další, ještě mladé kousky, začaly původní samičky najednou hromadně nosit. Zkus si sehnat mladší jedince a ideálně od jiného chovatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 11:24 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: odikcz
to by mělo být ok, a ta udržba probíhá jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 11:22 Muž odikcz [114] Re: Wendy2
Vodu jsem nikdy nechtěl upravovat = proto vybírám rostliny i živočichy, kterým vyhovuje to co teče z kohoutku = pH 7,4 a tvrdost 16. Pro red cherry má být dle atlasu pH 5-8 a tvrdost 5-20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:36 Muž petromas [10] – Red cherry vs crystal black
Po radě jsem přidal k ted cherry crystal black a po týdnu jsem nacházím mrtvé cherryny netušíte proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 08:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: odikcz
parametry vody jsou v pořádku a to které? jaké máš pH a tvrdost? v měkké vodě jsem taky měla problémy s přírůstky, stačila větší tvrdost a mám hafo omladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 07:20 Žena Muffy [55] Re: odikcz
Mám ten samý problém. Dřív se mi krevetky množily jak blázen a teď už jen ubývají. Tak mě napadlo, jestli nemají nějakou nemoc nebo parazity a zkouším přeléčit celou nádrž Flubenolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 06:35 - Re: odikcz
Tiež mi to nedáva zmysel.Ja som do nádrže dal 2x samec + 2x samica a teraz ich tam mám cez 200. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 01:03 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tim
Místo pátrání raději zamez tomu, aby mohli spáchat harakiri ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 00:11 Muž odikcz [114]
To by mě zajímalo, kde dělam chybu ... red cherry jsem dostal dospělé (mix pohlaví cca 10+), nikdy z akvária neutíkali, parametry vody v pořádku, normální udržba, ale prostě se nemnoží ... jen tam jsou ... jednou za měsíc nějaká umře (asi stařím), a tak to pokračuje dokud je jich tak málo, že už se vzdám naděje, že spolu utvoří nějaký pár a nakonec je po všem ... už se mi to stalo podruhé ... nepotřebuju jich mít plné akvárium, ale prostě aby se to aspoň nějak udržovalo v rovnováze ... ryby u nich žádné nejsou, že by žraly malé ... když jsem je přinesl, tak nosili vajíčka, ale nic z nich a další už neměli ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 17:27 Muž Tim [5] Re: jamro27
To je prave to, nic se nezmenilo, udrzba stejna, osazenstvo stejne. Vzdy se to ale stane prez noc. Budu patrat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 11:03 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: Tim
podmienky v akva, vacsinou kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 11:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tim
Pokud mají možnost, občas si některá cestu ven najde. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:33 Muž Tim [5]
Ahoj, po cca ctryrech mesicich se mi ted dvakrat stalo, ze mi "utekly" krevetky (Red Cherry) z akva. Predevcirem dve a dnes v noci jedna. Ostatnich cca 30ks se chova normalne, nosi vajicka, v mechu a kapradi se schovavaji caparti. Zasadnejsi zmenu jsem nedelal. Co to znamena? Je to projev nejakych podminek, ktere jin nesedi? Nebo proste krevetci pruzkum nedopadl dobre? Diky za radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 20:46 Muž patamatix [408] Re: prasan
No tak to asi zkusím ;-) Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2016 20:43 - Re: patamatix
V pohode i 4 dni poštou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88683x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetkychov?od=1001