Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 21:11 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Aha, díky za objasnění. Příště nejen projít si fotky, ale i číst... stydim
Takže vlastně slavíme!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 20:58 R Muž ctibum [6870] Re: Morticia
Fotka k příspěvku V atlasu je to vidět líp rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry

Jo, čechrají, prokysličují. Viz atlas "Samice klade vajíčka, většinou 30-50 kusů, která jsou připevněná mezi plovacími panožkami a zadečkem na jejím těle. Panožkami často třepe, aby se vajíčka dobře okysličovala."
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2017 20:41 Žena Morticia [118]
Zdravím, mám Red Cherry a příjde mi,že se červené čechrá cosi pod ocáskem..snůška? Nevím, jak to vypadá? Dle fotek v Atlase snad, ale ony si stím tak štrachají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:42 Jarda Re: invalida
Zdravím. Taky mě to napadlo, filtr má docela hrubou strukturu, ale funguje dobře tak nevím jestli ho vyměnit za jemnější. Ten co byl u akvar.setu byl ještě hrubší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:04 S Muž invalida [3881] Re: Jarda
Prcky může žrát i filtr stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 17:10 Jarda Re: Jifi
Díky za radu afc 1886. Jinak co se rostlin týče je to hustý porost Hygrophila siamensis a jávského mechu. Taky by mě lákali vhodné ryby např. razborky, ale dokud nebudou mladé krevetky tak zatím počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 14:07 Muž Jifi [675] Re: Jarda
To je krmíš slušně.
Máš tam i nějaké houští jemnolistých rostlin? Ta mrňata člověk snadno přehlédne. A v houštině je ani nenajdeš. Pokud je to zajeté akvárko, tak si najdou nějaké mikroorganismy jako potravu.
Než jsem si pořídil "ryby vhodné ke krevetkám", tak jsem měl v akvárku jen krevetky (asi 2 roky) a vídával jsem často i čerstvě vylíhlé krevetky. Pak byly někde schované (klidně jsem je pár dní neviděl) a pak jsem viděl trošku větší mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 13:59 Jarda – Rozmnožování krevetek
ještě jednou zdravím.Jifi.Co se týče řasy, jsou tam jen nějaké slabé zbytky, ostatní krevetky zlikvidovali. Ke krmení mají granulky Nano Gran, Crus Tabs, Tetra-min a spařenou zeleninu, kopřivy,špenát atd. Prezentaci jsem se pokoušel založit, ale bohužel bez úspěchu, pořád bylo něco špatně,či něco chybělo, tak jsem toho po několika pokusech zanechal.(asi to starší ročníky nebere). Jinak dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:46 Muž Jifi [675] Re: Jarda
V tom počtu krevetek máš tutově i samce. A jakmile se samička svleče, tak ji samci začnou hledat v celém akvárku (díky feromonům). Nemyslím si, že by ta vajíčka mohla být neoplozená. Spíše bys časem měl vidět mláďata.
Mimochodem - máš aspoň tenký povklak řas na skle? Nebo nějak krevetky krmíš?
Co mohou žrát u tebe v akvárku ta mláďata?
Mně mláďata krevetek v pohodě vyrostla na tom, jak se pásla na tenkém povlaku řas na zadním a bočních sklech akvárka.
Jinak dávám krevetkám granule Hikari. Na ty granule krevetky spolehlivě přijdou :-)

Bylo by fajn si založit prezentaci, pak se můžeme bavit konkrétněji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:28 Jarda – Rozmnožování krevetek
Pro Jifi. Ryby tam žádné nemám, spíš si myslím, že nebyli oplodněné jikry a nebo nevhodná voda. Za tu dobu bych snad musel nějakou zahlédnout. Dík za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 08:39 Muž Jifi [675] Re: Jarda
Jsou vidět hned, pokud nejsou schované. Máš v tom akvárku jen krevetky nebo i nějaké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 20:04 S Muž invalida [3881]
Vem v noci baterku..malým krevetkám "svítěj" oči. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Jarda
Asi se někam schovaly. Až budou trošku větší, tak vylezou. ;-)

Jinak po opuštění těla samička nosí ty vajíčka mezi plovacímá nožkama a zadečkem. Pak už se malé krevetky vylíhnou bez nějakého dalšího stádia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:56 Žena petulka [11] Re: Jarda
Ahoj pockej tak dva tydny ale spis tri to uz budou videt je to legrace!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 16:51 Jarda – Rozmnožování krevetek
Dobrý den. Mám ve 20l nano akváriu cca 25 krevetek red chery. Nedávno jsem si všiml, že dvě samičky nosí jikry(vajíčka). Za dalších asi čtrnáct dní bylo vidět, že samička jikry jakoby ztrácí. Zajímalo by mě, jestli se mají mladí vylíhnout hned po opuštění samičky, nebo až po nějakém čase. Již týden šmíruji lupou a nikde nic. Vodu mám z řádu (želivka),pH7, teplota 23-26stupňů. Akvárko je celé zarostlé(hygrophila siamensis+mech). Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 22:03 Muž Kubaa [718] Re: rudiezi
Sinic je mnoho druhů a je dobře známo, že některé mohou být toxické, pro lidi i ryby a velmi pravděpodobně i pro krevetky: en.wikipedia.org/… (méně podrobná verze článku v češtině: cs.wikipedia.org/… ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 19:25 Muž rudiezi [3] Re: Jifi
Ako raz za týždeň/ dva nájdem jednu krevetku uhynutú a jediné čo sa mi javí ako problém je sinica, ktorá sa mi tvorí na tom jednom, istom mieste.. už som sa jej aj zbavoval ale vždy sa tam objaví. Osvetlením by to nemalo byť ,prekrmovaním už vôbec nie, jedine že je tam dáky nepomer prvkov. Ale tak zaujímalo ma že či dokáže teda sinica pôsobiť toxicky pokiaľ ju požierajú (aj to neviem či vôbec) krevetky, resp. či sinica tvorí dáke toxické metabolity, ktoré potom môžu pôsobiť na krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 18:02 R Muž romant [27982] Re: zervan
Souhlas. palec Komu prokazatelně nevadí, tedy ta toxicita sinic, jsou okružáci, dovedou jí vcelku účinně spásat, ale zase aby si někdo nemyslel, že mám sinici=nasadím okružáky a je klid, tak to zase prrr, je to samozřejmě o těch podmínkách pro vznik sinic(což tedy spíše pro osrtatní). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.12.2017 17:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rudiezi
Mám podozrenie, že áno. Nerobil som zbytočné pokusy typu nasadenie krevetky na sinicu, tak to neviem s istotou (ak sa niekto stretol s nejakou štúdiou, sem s ňou), no javí sa mi to tak - aj v prípade Neritiny. Nevidím to tak jasne, že sinica = zlé podmienky, nemusí tak vždy byť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 17:14 Muž Jifi [675] Re: rudiezi
Hynou ti krevetky v akvárku se sinicí? Pokud je to tvůj případ, pak by to znamenalo špatné podmínky v akvárku a to krevetkám nesvědčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 16:08 Muž rudiezi [3]
Chcem sa opýtať, je možné že sinica dokáže zlikvidovať/ je toxická pre krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 20:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jifi
Berte to ako granulované riasy, navyše už kompostované ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 07:05 Muž Jifi [675] Re: Pepan
Stačí se podívat, jak velké bobky z nich padají. A padají z nich furt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 06:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jifi
Jifi napsal: Třeba takové krevety rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska vyprodukují hodně odpadu. Ty zasírají vodu slušně :-D
Ale zase je fakt, že zelenou řasu likvidují parádně a pokud v akvárku uhyne nějaký živočich, tak ho zfutrují zatraceně rychle, což je pro ekosystém akvárka skvělé.

Se vším souhlas. Mám jich skupinku v akváriu s N. elegans a myslím si že větši nu odpadu produjují japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2017 19:51 S Muž invalida [3881] Re: FilipF
Už ti odpověděli ale podotknu že třeba u cheryn opatrně s krmením..to většinou AKVARISTA V DOBRÝ VÍŘE ZAS...VODU VÍC JAK KREVETY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 13:35 Muž Jifi [675] Re: JirkaŠčobák
Třeba takové krevety rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska vyprodukují hodně odpadu. Ty zasírají vodu slušně :-D
Ale zase je fakt, že zelenou řasu likvidují parádně a pokud v akvárku uhyne nějaký živočich, tak ho zfutrují zatraceně rychle, což je pro ekosystém akvárka skvělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 12:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: FilipF
Vodu "zasírají" málo, což vidím například v tom, jak poskočí růst rostlin v nádrži s krevetkami, pokud přidám ryby.

Ale. Nijak bych to nepočítal. Na nádrž 35l stačí do 20 krevetek. Pokud se jim bude líbit, rozmnoží se, pokud budou hynout, je blbost, aby ti jich uhynulo víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 12:16 FilipF Re: invalida
Možná hloupý dotaz, ale lze maximální počet krevetek do akvárka počítat tak, jak se to dělá u ryb? Jak moc zasírají vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 18:56 S Muž invalida [3881]
Urychlit by to šlo když ti do záběhu někdo věnuje zaběhlou vodu..v tý litráži bych počítal 2-3 plasovky. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2017 18:35 Žena lenkalor [580] Re: JirkaŠčobák
Ano, přežívat a kvalitně žít je rozdíl. Lepší řešení mininádrží s krevetkami je, když tam můžem dát jenom mláďata. Když vyrostou,tak mít možnost dát je do většího a znovu nasadit malé. Takže se tam bude pořád něco pohybovat a čistit nádrž a navíc tam budou v bezpečí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 18:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jifi
Když jsem založil akvárium u stropu, zjistil jsem, že potřebuji rostliny čistit od řas, ale mám je zasazené tak jemně, že to nemohu dělat mechanicky a proto jsem druhý den od založení dal do akvária malou krevetku. Byla tam voda z jiného akvária, detrit, staré dno. Když o dva dny později žila, dal jsem několik dalších, do 2 týdnů jich tam bylo 20. Ani jedna neuhynula, rostly, množily se. Takže to za jistých okolností jde, ale nikomu bych to nedoporučoval.

K výdrži obecně: Kdysi jsem někde četl vyprávění starého akvaristy, že přišli likvidovat na nějakou půdu velká akvária po výstavě, která se konala dva roky předtím a v rohu jedné nádrže byla trocha vody, ve které plavala zdravá akara modrá. Žila tam ty dva roky, živila se zelenými řasami, občas při dešti protékala skrz střechu do toho akvária voda. Byla zakrslá, ale zdravá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 17:11 Žena lenkalor [580] Re: Jifi
Mě nedopatřením spadl kryt na sání vnějšího filtru a nevím jak dlouho tam nebyl. Zjistila jsem to, až když jsem postrádala ráčka. Takže asi týden. Filtr jsem celý rozebrala a opatrně vylila a dole v tom úplně černém humusu bylo 6 velkých modrých neocaridin. Z toho 3 nosily vajíčka. Z raka bohužel zbyla jen klepítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 16:56 Muž Jifi [675] Re: JirkaŠčobák
Já jsem před několika týdny udělal nechtěný pokus:
Pod akvárkem mám miniakvárko (asi 3-4 litry), které jsem kdysi koupil pro danio s plísní na léčbu. Občas do toho miniakvárka hodím nějaké kytky z protrhávání (jen pár kytek, zbytek vyhodím). Kytky tam zůstaly pár týdnů, a když jsem je vytahoval, tak jsem tam po pár týdnech našel krásnou dospělou krevetku :-D
Ničím jsem ji samozřejmě nekrmil, protože jsem o ní nevěděl. Očividně si něco k snědku našla. Byla úplně v pohodě. Vodu jsem tam měl napuštěnou přímo z akvárka, kytky byly taky vytažené přímo z akvárka.
Ony se někdy ty krevetky třeba na růžkatci nebo v mechu dost silně drží. I když růžkatec (který chci vyhodit), pořádně vymáchám v akvárku, tak většinou potom v kýblu, kam ho hodím, najdu pár krevetek. Holt se drží jak klíšťata :-)

To jen poznámka na okraj, co krevetky vydrží.
Tím však nechci nabádat k tomu, aby je někdo dával do nově založeného akvárka. Měl jsem tam jen kytky ve vodě ze zaběhlého akvárka; žádný substrát na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2017 15:45 Michaela99 Re: JirkaŠčobák
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2017 15:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michaela99
Záleží na rostlinách a na tom, jak se chytnou, ale na záběh takového akvárka, abys tam mohla dát deset krevetek, počítej 2-3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:46 Michaela99 Re: Tučňák
Jo dotaz na hnojení byl spíš kvůli většímu akva. Mám v něm beťáka tak to bylo jen orientačně, nevím jestli by je nežral :). Prostě abych věděla jaké mám případně možnosti :). Jinak děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:42 R Muž Anthrax [4739] Re: Michaela99
Vzduchování nepotřebuješ. Akorát by to vypadalo blbě, kdyby bubliny zabíraly většinu akvárka. A ona ta slepá hladina není nic hrozného. Mě se zatím v nádrži bez pohybu vody vůbec neobjevila. A to sem ji trochu i chtěl. Abych mohl pozorovat šneky, jak se na ní pasou. Co se týče krycího skla, tak si myslím že v případě těchto krevetek nutné není. ;-) A za mě do takto malého objemu nehnojit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:22 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Michaela99
Co by říkaly? Budou v pohodě (mám je se zásobním substrátem Diversa Nutriplant). Jen teď moc nevím, jestli bych v low-tech akváriu použil půdní hnojivo. Jestli bych vůbec používal hnojivo, když limitním faktorem bude pravděpodobně světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:12 Michaela99 Re: Anthrax
Díky, a slepé hladině by se mohlo zabránit vzduchováním ne? A co říkají krevetky na hnojení do dna? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 13:40 R Muž Anthrax [4739] Re: Michaela99
Mělo by to být naprosto v pohodě. Jen bych opravdu neuspěchal ten záběh. Dal bych tomu tak dva měsíce a nasadil malé šneky (okružáky, levatky, piskořky). Ať si akvárko zvyká na nějakou biologickou zátěž. Rostlinky to chce nenáročné a světlo slabé.

Základ je nepřekrmovat to. A chce to vyvarovat se jakýchkoli velkých zásahů. Prostě se v tom moc nehrabat. Jinak může jít rovnováha v nádrži rychle do kopru. Jediné co mě napadá, je že v akvárku bez filtru se ti čas od času objeví slepá hladina. Ale to není žádný problém :-)

Jo a nesmí tě vylekat vodní blechy, jako minule. Protože ty tam budeš mít skoro jistě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 13:29 Michaela99 – Šlo by to?
Zdravím,
měla bych dotaz, jestli by mohlo fungovat 10l akvárium (čistý objem cca 8l?), bez filtru, topítka (stabilně mám 24 stupňů), hodně zarostlé s Neocaridina heteropoda? A za jak dlouho by se mi akvárium "zajelo", jestli že v něm nebude filtr. Bylo by potřeba krycí sklo? Mám pitnou brněnskou vodu, takže až na to že je tvrdší by mělo být vše v normě... Nevím jak funguje zajetí akvária bez filtru, ráda se poučím ;-). Díky za odpovědi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 14:12 Muž Jifi [675] Re: Tučňák
Co se týká soužití ryb s krevetkami, tady je dobrý článek: www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2017 10:33 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: 774441469
Abych to shrnul - vezmu si například krevetku Neocaridina davidi var. Red Cherry (červená krevetka). Jde o rod Neocaridina, druh davidi, varieta Red Cherry. Varieta na náročnost prakticky nemá vliv, takže je jedno, jestli pořídíš Neocaridina davidi var. Red Cherry nebo var. Blue Dream. Je to ta samá krevetka, akorát s jiným pigmentem (stejný dům, natřený jinou barvou). Kde nejsou podmínky pro tu jednu, nejsou podmínky ani pro tu druhou.

Obecně platí, že by u krevetek neměly být větší rybky, protože je budou vyhledávat jako kořist, případně se jich krevetky "jen" budou bát a budou zalezlé.

Další obecné pravidlo zní - nedávat do akvária více rodů/druhů/variet krevetek, protože pokud člověk přesně neví, co dělá (a to často neví ani zkušenější akvarista), snadno se mu může stát, že dojde k mezidruhovému/mezivarietnímu (i mezirodovému) křížení a pigment zanikne.

Obecně bych řekl, že dokud člověk neví, co dělá, vyplatilo by se do akvárka dávat jen jednu varietu nenáročného rodu a k ní jen malé rybky (pod 4 cm). K tvým pavím očkům bych v nezarostlém akváriu nedával vůbec žádné krevetky. Budou snadnou kořistí a přijdeš o ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2017 20:24 R Muž Anthrax [4739] Re: xxxxxxxxxx
Jestli myslíš tu nádrž kterou máš v prezentaci, tak tam bych krevetky nedával. Ryby by ti je sezraly. A navíc píšeš, že používáš jed proti šnekům. To by krevetky 100% zabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 20:13 Muž Jifi [675] Re: xxxxxxxxxx
Báro, jak přesně myslíš ten dotaz?
Chceš mít v 1 akvárku několik druhů krevetek?
Nebo z těch druhů chceš vybrat jeden druh?
A jde ti o snášenslivost mezi krevetkami navzájem nebo o snášenslivost mezi rybami a krevetkami?

Vzhledem k tvému věku mám otázku, jestli máš jasno v tom, co je druh?
Často vidím, že si tu tazatelé pletou pojmy a dojmy a zaměňují varietu za druh.

Nenáročné krevetky - například Neocaridina heteropoda (v mnoha barevných variantách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 19:48 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – jaké krevetky
Ahoj, je v akva jedno jaké druhy nenáročných krevetek budu mít v akva kvůli snášenlivosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 22:20 Žena Morticia [118] Re: petulinakk
Mám ukrevetek v kóli taky blechy, nevadí nikomu a ničemu. A taky je tam teď chvilu Utricularia, která by měla stav trochu eliminovat - možeš zkusit též. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 17:21 Žena petulinakk [2016] Re: invalida a Eillen
Fotka k příspěvku Tak děkuju za pomoc s rozhodováním jestli tu nádržku zrušit nebo ne :-)
Nechám si jí a zkusím tam schválně nějaké malinko náročnější krevetky jako crystalky, jestli půjdou v 12l bez filtru.
S těmi rybkami nevím, já už kdysi takhle zkoušela zliknidovat blechy v jiním miníčku ohnivkami, a moje zkušenost byla, že i když byly rybky v akvárku pár dní a zdánlivě vyžraly všechny "blechy", po jejich odlovení z akvárka se ty mršky zase namnožily. A trvale v takové louži rybky nechci.
Zdá se ale že krevetkám ty "blechy" nevadí.

Speciálně pro invalidu - kytky teda fakt vyhazovat nebudu smich ale vyhodila jsem ze svého místa šedesátku, a místo ní dala vedle sebe dvě menší...

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 10:39 Žena Eillen [645] Re: petulinakk
Tak si poříd jen samečky.
Ale je fakt, že se děsím, až se mi rozmnoží ty mv šestihranu. Ale zatím to stále vypadá, že mám jenom dámský klub smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2017 08:47 S Muž invalida [3881]
Kytky nikdo nepije...vyhoď kytku nech akva smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=751