Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 17:36 Muž paulo [58]
Už asi dva měsíce, myslíte že vyčerpaný uhlí by zvyšovalo pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 17:31 Žena Pandice [22] Re: paulo
Jak dlouho tam máte to aktivní uhlí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 17:22 Muž paulo [58]
Jenom Dragon stone, ale ty mají být inertní, i na zahraničních webech psalize neovlivňují parametry vody, flexi písek, ten je taky v pohodě, ve filtru Matrix, aktivní uhlí a biomolitan,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 17:16 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Určitě ho nedávej do filtru pokud chceš přidat doporučuji do nějaké vaničky přímo do akvaria. Ale ty parametry se mi nezdají nemůžeš mít v akváriu něco co ti pH zase zvedá? Do vody z RO stačí poměrně malé množství CO2 aby srazilo pH někam k 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 16:44 Muž paulo [58]
Zdravím vás myslíte že by šlo dát do filtru trochu substrátu pro krevetky třeba ebi gold aby mi udržoval pH? Mám flexi, už krásně zaběhlé dno, micham RO, přidávám CO2 a nemůžu se dostat s pH pod 7,2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:59 R Muž afc1886 [14655] Re: Danča Animals
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
Zbarvení se může lehce měnit dle barvy substrátu (ideální je tmavé dno) nebo i dle hierarchie, krevety postavené nejníže mohou být až téměř bezbarvé jen s několika málo červenými tečkami na těle.
Ale 26.1.jsi řešila úhyn krevetek a už tam dáváš další. Jak myslíš, že to skončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:11 Muž Planorbella [643] Re: Danča Animals
Myslím že je to ta samá red cherry, ale jen přírodní varianta.Asi budou skřížené dva druhy.
PS: Ještě dej fotku toho akvária aby to přežily.
Dopřej jim dost důkladnou aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:02 Danča Animals – Co je to za druhy?
Fotka k příspěvku Dobrý den. Dnes jsem si pořídila nové krevetky a jsou tam dvě odlišné barevné varianty. Nevíte co je to za druhy? A nevadí, že jsou spolu? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 08:41 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: lubos123
Vodu máš podľa mňa úplne v pohode ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 22:12 lubos123 Re: Cyklohentán
Cyklohentán napsal: Oni majú po vyliahnutí asi 1mm ;-) ďakujem a hodnoty vody su dobré?.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:32 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: lubos123
Oni majú po vyliahnutí asi 1mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: lubos123
Malé krevetky sú také malé, že pokiaľ na ne človek nemá "oko", ani si ich nevšimne. Navyše tam máš mech.
Nerieš. Buď v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:05 lubos123 Re: Cyklohentán
Cyklohentán napsal: Iba sú schované ;-) . V horšom prípade ich niečo zozralo myslíš? Mi to príde divné kedže jedná stále behá hľadá a td. A ostatné nevidím
Edit- Inak hodnoty vody su dobré? Veľmi sa do toho nerozumiem poprípade ako ju upravit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:03 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: lubos123
Iba sú schované ;-) . V horšom prípade ich niečo zozralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 18:49 lubos123 – Krevetky pomoc
Dobrý večer
Ja by som sa rád opýtal mám krevetky red cherry všimol som si že samička nosí vajíčka neviem presný dátum kedy som si toho všimol ale viem kedy ich mala bolo to 23.1.2019 vtedy som spozoroval že už nemá viac ako polku vajíčok tak som hľadal príčunu a nakoniec som objavil na machu 3 malé krevetky tak som sa potešil že už su malé a na druhý deň už nemala žiadne vajíčka už viac ako 3 dni vydávam iba jednú malú krevetku neviem kde su ostatné..a či su vobec naživu . V akvárku mám osadenstvo 4 ks redcherry a 2 ks japonica potom 4ks razbora bororas a 3 ks razbora maculata a 2 piskôrky akvarko mám husto osadené javskym machom a egeriou pH vody 6,8 KH 15 a gh 10 hladinu mám mastnú čo sposobuje isto krmivo pre rybky používam práškové z prídavkom mastných živín a td.. Krevetky prikrmujem granulkamy pre živočíchy na dne (dnes krevetky zajtra rybky nekrmím ich naraz) filter používam vonkajší CO2 kvasnice kislík používam sem tam elektródu mohli ostatné uhynut a prežiť iba jedna? Sú niekde schované? Možný kanibalizmus? A japonica má vajíčka včera som si ich všimol

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 11:27 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: paulo
Ja som to pred mesiacom robil, už sa jej aj vyliahli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 11:16 Muž Smetany [1226] Re: paulo
Možné to je krevetku musíš opravdu hodně vystresovat aby se svlékla když nosí vajíčka a změna vody určitě ke stresu přispěje ale pokud bude vše ostatní bezproblémové můžeš se dočkat i potomků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 11:10 Muž paulo [58] – Přemístění těhule
Chtěl jsem se zeptat, koupil jsem si ke crystalkam neocaridiny Black/Blue, několik má vajíčka. Změna parametrů vody by měla zapříčinit že pustí vajíčka,nejsem si myslel. Vajíčka mají pořád,takže můj dotaz zní jestli je možné že i při větší změně chemismu donosí vajíčka a vyklubou se z nich krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 20:34 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
Moc dekuju, zkusím a kdyžtak bude koule jen s kytkami.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 19:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Jednou jsem radil akvaristovi, kterému vyhynuli šneci, nemohli jsme za boha zjistit proč a nakonec jediné, co připadlo v úvahu, byl nějaký chemický sajrajt v místnosti, ale ok. Šneky zkus.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 19:10 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
Ok tak tam nechám jen kytky, a šneci by tu chemii ve vzduchu zvládly myslíte? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2019 18:40 Silviebaris re: miruš
V tom s p.JŠ souhlasím,žádné spreje a ani chemie...ta koule,psala jsi průměr 35cm,na výšku má kolem 27cm,tu mám já,a je to hrubých 13,5 litrů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2019 18:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: JirkaŠčobák
Pardon, přehlédl jsem. Ale. Teď si uvědomuju. Spreje, laky na vlasy. Tím by se krevetky daly pozabíjet. Zrovna krevetky bych do tohoto prostředí nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 15:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Když máš kouli a jde ti o krevetky - proč ji prostě nedáš na okno? Já tak krevetky mám a je to značně blbuvzdorné. Jen je třeba znát minimální teploty v zimě a maximální v létě a použít rostliny, co to dají.
Kam máš orientovaná okna a jak máte doma teplo/zimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 08:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Žárovky volím individuálně. Za základní považuji 11W, ale dávám i méně nebo více. Podle toho jak rostou rostliny nebo otravují řasy.
Druhé akvárium je stále v záběhu.

P.S. Kde jsi sehnala 20l kouli? Bežně se prodávají největší 12-14l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2019 08:04 Silviebaris Re: Miruš
Ja mam taky kouli,osvětlení mam stolní led lampičku,stačí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 07:56 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
A prosím, když dám nad 20ti litrovou kouli lampičku, potřebuji nějaké speciální světlo nebo stačí klasická třeba LED žárovka? Jak silna? Budu dělat krevetkaria dvě. Jedno v kouli druhé v akva. Tam bude klasické osvětlení, ale u té koule nevím jak to pojmout.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 23:50 Muž Smetany [1226] Re: Tojsouvěci
CO2 se dá použít i na snížení pH ale asi kvasnice nebudou to pravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.01.2019 23:36 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: lubos123
CO2 je vcelku pro tvé rostlinky zbytečné a při předávkování můžeš otrávít krevetky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 22:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miruš
Mělo by to fungovat palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 22:26 lubos123
Fotka k příspěvku Dobrý večer chcel by som sa pochváliť novým akvárkom s krevetkami... Kedže som sa tak cca pred mesiacom rozhodol. Založiť si nové akvárko tak som zavítal do akvaristiky kde mi pán predavač oznámil že konci tak že mi da čo mi treba za babku tak som súhlasil tak mi dal celé akvárko z 5 krevetkami 3 slimáčikmi a kopu rastlinami kedže ja som prišiel domov z akvarkom tak mi nevyhovoval jeho tvar tak som sa rozhodol jeho veci premiestniť do druhého akva povyberal som veci štrk som presipal. Nepremíval som ho nadekoroval som a nalial starú vodu ktorú som dolial novou potom som vsputil krevetky voda ma teplotu 24° filter beží akvárium mám zhora ktité kusom skla aby mi nepadal prach a neunikalo teplo... Krevetkam sa asi darí kedže mám za sebou 2 zvleky a samička nosí pod bruškom vajíčka co2 vi vyrábam z kvasníc a kislík používam stlačený vzduch v pet. Fľaši osvetlenie je dostatočné koľko hod denne svietiť ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 22:23 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Miruš
To by malo fungovať. Možno stačí počkať aj menej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 22:22 Žena Miruš [15] Re: JirkaŠčobák
Jirko prosím, pokud budu zakládat krevetkarium bez filtru, osázím ho rostlinami, popřípadě dám šneky a nechám 2 měsíce než přidám krevetky? Samozřejmě měnit pravidelně část vody? Moc děkuji za odpověď.. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 12:13 Muž prog [45]
ještě bych k tomu doplnil, že zde platí, že méně je někdy více, 10 krevetek ve 30ti litrech nemá šanci stihnout "vysmejčit" celou plochu akva + rostliny
můžeš jim občas přilepšit malým kouskem něčeho zajímavého nebo vločkou/granulkou krmiva, ale co nestihnou spořádat do jednotek hodin, začne se rychle rozkládat...
Mám dlouhodobě prosperující vícestovkovou kolonii neocaridin, která už má znatelnou spotřebu a přesto je nechávám cca po 3dnech hladovět, ony samozřejmě nehladoví, šmejdí všude jinde a čistí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 12:02 Muž paulo [58]
No zase tak brutálne čerstve ne, než šly krevety do akvária tak eleocharis vyháněl odnože. Spíš že jsem přidal externí filtr, který mi drží NO2 a NO3 na nule. To předchozí vnitřní, naprosto nevyhovující filtr nezvladl. Rasa viditelně ustupuje. Ono bylo akvárium cca 6 mesicu bez osazenstva a ty rasy se prostě rozjely. Ale nic co by bylo neřešitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 11:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Souvislosti: To akvárko je brutálně čerstvě předělané. Eleocharisem. Stačí trochu víc krmit a řasa eleocharis sežere. Pokud se krevetky věnují řase a detritu, je to i zbytečné. V pohodě by vydržely dva týdny úplně bez žrádla, pokud mají řasy a detrit, vydrží výrazně déle. 15 krevetek v 30. litrech!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 11:43 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
Nevím,nechci se vám do toho montovat,ale chov krevetek a rybiček není o tom,kolik vydrží a snesou,vy z nich děláte pokusné králiky...sorry... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 11:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Vůbec bych nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 11:35 Muž paulo [58] Re: prog
Akvárium je zajeté už skoro rok, ale původní krevety po pár měsících odešly do vecnych lovišť kvůli použití no planaria a uhynutí plžů a ploštěnek se zvýšily dusičnany, to je moje teorie. mám tam 15 krevetky ve 30-ti litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2018 10:12 Muž prog [45] Re: paulo
Záleží na tom, kolik krevetek máš. Jestli začínáš a máš 10-20ks, tak je vůbec nekrm. Předpokládám, že je máš v zajetém akva, kde už se usadil život tj. biofilm a řasy. I pokud by sis založil nové a dal tam mech či microsorum z jiné nádrže, budou mít pastvy dostatek.
Pokud máš rozjetou kolonii čítající 10ky či 100ky kusů, pak už je nutné krmit. Já používám hlavně spařenou kopřivu a občas přilepšuji vločkami pro ryby, vařenou mrkví či dýní, patentkami.... co se namane. Pokud máš filtrující molucké nebo dajánky, tam už je nutné více a specificky krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 09:56 Muž paulo [58] Re: JirkaŠčobák
No proto jsem psal více méně jednotvárnou. Ale vím že je to plný života. Ony tam samozřejmě mají i cholla Wood a rostliny, ale nechci jim tam toho cpat moc. Zkusím na chvili dýní a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 09:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paulo
Když to za tři hodiny nežerou, tak to vytáhni.

P.S. Řasy a detrit nepovažuju za jednotvárnou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 09:32 Muž paulo [58] – Nutnost krmení
Potřeboval bych poradit jestli krevetam vadí více méně jednostranná strava na začátek. Mám kameny porostlé přisedlou řasou s přídavkem detritu, po výměně filtru. Krevety to vesele likvidují. Když jim dám Snow flakes tak si toho nevšimnou. Zkusím dýni, ale zajímá mě když mají dost rasy která jim evidentně jede, jestli to není zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 21:07 Žena Eillen [645] Re: Michal3015
Mám pár miníček bez filtru, bez topítka, bez světla. A vše roste a krevety si žijou spokojeně a ve většině se i množí... Fakt stačí to nechat na přírodě a dát tam co nejvíc kytek - doporučuji růžkatec, v tom si u mě doslova rochní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 20:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Michal3015
Taky bych přidal rostliny. A pozadí. No a jestli jsou tam jen krevetky, tak bych skoro psal jak JirkaScobak a vyhodil bych ten filtr. Funguje to. Aspoň teda mně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 12:42 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Michal3015
Hledej šmudlo, je tu vlákno na Darování rostlin. Navíc z tvého profilu netuším odkud jsi. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2018 12:37 Muž Michal3015 [32]
Rostliny samozřejmě jeste přidám. Nemel byste někdo přebytky rostlin? A svetlo taky planuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 11:41 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Michal3015
Koupil bych normální světlo a zasadil rostliny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 11:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Michal3015
Já bych přidal rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 11:28 Muž Michal3015 [32]
Fotka k příspěvku Tak zatím v provizorních podmínkách. Co byste vylepšili?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=501