Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 16:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Red crystal
Dnes mi to nedalo a k red cherry jsem ještě koupil tři red crystal (doufám že se snesou, zatim jsou v pohodě) a zdá se mi, že jedna nosí vajíčka. Večer dám nějakou kvalitní fotku a snad mi to potvrdíte. Teď musím mizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 23:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: AqualungVlada
zkus radeji nejake male razborky (treba boraras maculatus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 22:58 Muž AqualungVlada [1] – co ke krevetkám?
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli bych mohl dát ke krevetkám nějakou platu, vypadají moc pěkně a pestře, ale nechtěl bych aby my je pojedli. Nebo mi prosím poraďte nejake pestré, mírumilovné rybičky do padesáti litrů. Moc děkuju za jakoukoli odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2011 21:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
az se ti bude svlikat samice, naklade vajicka a samci ji budou hledat, aby oplodnily vajicka, vajicka ma pak samicka pod zadkem na plovacich nozkach ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: AqualungVlada
Já bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:17 Muž AqualungVlada [1] – krevetky a tlamovci
Ahoj, chtel bych se zeptat jestli muzu dat ke krevetkam nejake tlamovce, moc se mi libi ti modri a zluti , ale bojim se aby mi je nepojedli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 21:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Linduš
Aha. Díky za osvětu. Ale jak jsem potom někde tady četl, tak se potom ten hrb přenese pod břicho ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2011 21:01 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
bachratá smich
jde o to sedlo, co má na zádech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:51 JagerMaister
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:49 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: bluemonster
Pravda je, že se mi zdá být nějaká bachratá, ale jelikož mam krevetky zatím tak cca měsíc, tak si netroufám tohle odhadnout. Potěšil jsi mě, doufám, že to vyjde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:46 JagerMaister
ako som pozeral tvoje fotky tak tá samička bude čoskoro nosiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: bluemonster
potlesk hop že bych se konečně dočkal prvního svlečení??? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 20:24 JagerMaister
možno sa bude zvliekat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 19:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Šílená kreveta?
Už asi 4 hodiny pozoruju, že mi jedna kreveta krouží pořád kolem dokola koule. Nezešílela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 14:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Mam tam momentálně mechovou kouli (viděl jsem je na ní jednou). Jávský mech jsem chtěl koupit (nebo to snad měl být jávský mech) už byl na pokladně, ale prodavačka nenašla cedulku co to přesně je a na nikoho se nemohla dovolat aby zjistila co mi to chtěla prodat, tak jsem nebral a od té doby jsem tam byl jenom jednou a už tam ten mech nebyl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 14:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
jestli je tam necháš, tak jim tam hoď alespoň kus jávského mechu nebo něco jiného čemu by se tam mohlo dařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 14:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Pravda je, že koule byla původně zamýšlená pouze jako "odpadní nádrž" pro kytky po čištění akvárka a zastřihávání rostlin se záměrem, buď se uchytí nebo skapou, krevetky tam mam spíše pro spestření aby tam bylo něco živého živočišného. Na častější měnění vody nemám čas, mám i jiné povinnosti. Takže to mohu brát asi tak, že buď se smířím s tím, že ty krevety tam budou zhruba tak jak jsou, nebudou růst nebo minimálně a rozmnožování bude spíše sporadické a náhodné pokud k němu dojde, nebo je dám do normálního akvárka k rybám a tam by mohly prosperovat. No, pokud to udělám, tak musím dát na dno nějaké trávy, mechy a tak aby se měly kde schovat. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2011 14:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
možná by to chtělo měnit častěji, jak tak koukám tak filtr nemáš a kytkám se taky zrovna nedaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 14:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Zoidik napsal: 1x týdně cca 1/3-1/2
Ještě jsem zapoměl ten způsob napsat (hlad byl silnější) Hadicí vycucnu vodu (jelikož ji nemám moc dlouhou, tak jenom kam dosáhnu hadicí abych nepocákal zem), pak naleju do kýble novou vodu z vodovodu a napustím zpět do koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 12:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
1x týdně cca 1/3-1/2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
jak často jim měníš vodu a jakým způsobem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Mám tři kousky red cherry krevetek už asi měsíc, velikostně jsou cca 5mm a nerostou a ani se nemnoží (množení není zrovna podmínka, ale uvítal bych to). Je to normální, nebo dělám někde chybu? Mám je v kouli, viz prezentace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 10:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: xjanosik
A čemu ty Krevetky vadí? Myslím, že 150 kusů ve velké nádrži s plackama je jako když plyvne do moře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2011 10:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: xjanosik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:51 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: Zoidik
Darujem, avšak chytať tie potvorky ano v husto zarostenom akva a aby som nestresoval ryby je problém. A množia sa ako divé. Z 12 kusov je ich za 3 mesiace tak cca 150ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:41 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: Chem
Avšak ryby musia zniesť teploty 28-30C a to nevedia všetky. sad A pridať hocakú cichlidu k discusom tiež nie je super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 09:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: xjanosik
Ehm, a co je třeba porozdávat, rozprodat? Nabídnout je do zverimy, chovatelům, pěstitelům, akvarijním nadšencům za nějakou rozumnou korunu, nebo darovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:33 Muž Chem [837] Re: xjanosik
Temer kterakoli cichlida, vetsi parmicky atd.. Je mnoho takovych ryb..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 08:16 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – redukcia krevetiek
Potrebujem poradiť. Aká ryba by bola vhodná na likvidáciu premnožených krevetiek. Mám discusi a tie si ich nevšímajú, ani mrenky pakistánske. Rozmýšľam na mrenkou nádhernou. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:32 Muž Chem [837] Re: dasa
Paradni fotka a jeste takovy mene tradicni druh, to se hned tak nevidi.. neni tu smailik, ktery by smeknul klobouk, tak aspon tento palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:53 Muž dair [29] - AsieRe: dasa
tak co mam ja na srovnani tak vypada pomerne jinak. ale hodne dela barva. v tom pripade je to 100pro molucka co mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 17:54 Žena dasa [0] - Krevetky, rostlinky, gavůnci a pancéřníčciRe: dair
rybicky.net/fotogalerie.php…
indopacifická vypadá takto, jen pro srovnání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 17:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dair
No, v kouli mají nějaké rostliny které ožíraj, pak jim tam hodím nějaký list co se rozkládá, přidám patentky a občas dám rybí granule. Dnes jsem jim udělal taky nějaké skrýše. Kopřivy zkusím čerstvé, ještě rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 16:10 Muž dair [29] - AsieRe: Chem
Jojo bude to molucka kreveta. mel sem jeden obrazek na srovnani molucke a filipinske a nez se ted vybarvila tak sem mel za to ze je to filipinka. obe sou molucky. jen jedna je vetsi jeste ne prilys vybarvena a ta mensi je krasne hneda s vyraznou svetlou carou na hrbete a krasnym vybarvenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 16:06 Muž dair [29] - AsieRe: Zoidik
prikrmuji je crustagran od dennerle a tetra crusta menu. pak mam lisovane koprivy brennnessel stixx a algenfutterblatter - platky ras. oboje od dennerle. a co voda da. filrujici krevetky se zivy sami. chdej ale i na granulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 15:10 Muž Chem [837] Re: Moucha
Aha, tak to ne, to je dobrej zmatek ;-) - bavime se tady o Atyopsis moluccensis - Dair se ptal na netypicky zbarvene Atyopsisy, zda to neni Atyoida pilipes atd. Po delsi dobe ji pak videl a zbarvila se podobne jako ta druha.. mozna se to nejak rozvedlo, ze nebylo pochopitelny o kterych krevetulich je rec, kazdopadne dobra sranda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 12:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
ja myslel ze se bavime o krevetkach cervenych (vcetne barevnych variet), filtrujici krevetky jsem nikdy nemel

zrovna tedka mam pred sebou krevetku cervenou, ktera ma svetlehnedej pruh na "hrbete" od tykadel az po ocas a zbytek tela tmave hnedej, vyfotil jsem ji huz driv mobilem....
rybicky.net/nadrz/10666/2.jpg

omlouvam se za nekvalitni snimek... ale jako ing jsem si na vhodnej digitalni fotak jeste nenasetril (asi delam ve spatny firme a ve spatnem oboru)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 11:19 Muž Chem [837] Re: Moucha
Jojo, ja jen, abychom se bavili o tom stejnem. Tak co se tyce mantinelu, tak urcite - ty ma vetsina samic vetsi nez samci, zvlaste ty, ktere uz nekdy mely vajicka.

S tim zbarvenim - pokud to tak mate u sebe v akvariu, ze mate samce Atyopsisu svetlejsi nez samice, je to urcite mozne. Ale ze bych zasel treba do Hornbachu ci na burzu a urcil podle zbarveni co bude samce a samice, na to bych si netroufl. Neznam nikoho, ani lidi, kterym prosli rukama stovky Atyopsisu (i Atyi), kdo by to dokazal. Nerikam, ze to Vy podle barvy ci podle jineho okem poznatelneho znaku nepoznate, kazdopadne mate v tomto muj obdiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 10:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
myslel jsem ty plovaci nozky, jak na nich mivaji samice vajicka (pleopody) a ty mantynely jsou vybezky krunyre (pleura)

ja na tyhle latinsky nazvy moc nejsu.... (mam deravou pamet na jmena)

no samci jsou vzdycky svetlejsi nez samice... mam je na stole uz druhym rokem, takze si troufnu rict ze mam urcite povedomi o barevne variabilite krevetek cervenych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 10:25 Muž Chem [837] Re: Moucha
To zbarveni je hodne osemetne - uz z prispevku, na ktere jsem zacal odpovidat je jasne, ze nejde podle zbarveni krevetku radit leckdy ani do druhu, natoz podle nej odhadovat co je samec a co samice. Lecky jsou jedinci z ruznych řek naprosto odlisni zbarvenim - oranzovi, hnedi, zeleni, flekati... Po prenosu do ruznych akvarek se pak zase prebarvuji ruzne.. atd.

Ty mantinely u panozek - to je zajimave - co temi mantineli a panozkami myslite? Panozky jako plovaci nozky, nebo kracive? Pleopody maji na sobe stetiny (brvy) ale okraj neni nijak vrascity, alespon pokud jsem mel moznost videt plovaci nozky pod mikroskopem, niceho krom brv jsem si nevsiml. Mantinel jako okraj panozek? Samci maji prvni par pleopod prememen v gonopody, kterymi prenasi na samec spermatofory, ale to zase neni poradne videt pouhym okem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 22:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dair
čím jsi je krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
mouna i trosku zbarveni, samci jsou svetlejsi a taky jsem si vsiml ze samice maji vetsi "mantinely" u panozek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 20:43 Muž Chem [837] Re: dair
Rozliseni samcu a samic je obtizne. Nekdy maji samci predni par kracivych koncetin mohutnejsi nez samice, ale to neni stoprocentni rozeznavaci znak - nekterym samcum (a neni jich male procento) toto chybi. Pri intenzivnim prosviceni krevet z boku jsou u samic videt pod karapaxem vajicka. Zadny dalsi znak na rozliseni pohlavi u tohoto druhu v podstate neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 19:53 Muž dair [29] - AsieRe: Chem
Tak zahada vyresena. dnes sem krevetu po delsi dobe videl a ma vybarveny svetly pruh jako ta puvodni co uz to mela kdyz sem si ji donesl domu. je ale o ctvrtku vetsi nez ta prvni. pozna se nejak samice od samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 19:40 Muž dair [29] - AsieRe: Zoidik
No ja mam 14 dni cherryny a vyrostli mi jednou tolik. teda ne vsechny. mam je asi centak a pul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:00 kreveťáčci
ahoj nevíte za jak dlouho malé krevetky vyrostou už je mám týden a jsou tak 2mm velký.jsou to red cherry.jo a chtěla bych se zeptat jak rozmnožujete japonky prej se mají dát do slané vody máte někdo s tím zkušenosti.prosím o odpověď.pp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: seic
Takže budu čekat jestli nepovyrostou. Párkrát je nechá svlíknout a uvidím. Chtěl bych je dát časem (pokud vyrostou) do nádrže k rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
- samice mohou dorustat i 3-3,5cm, u me dorostly samice delky neonek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:56 Muž dair [29] - AsieRe: Moucha
jo spatne sem se podival. chtel sem napsat neocardiny. to je cherry. akorad tato je black:)ci natural..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dair
spis neocaridiny heteropoda.... ta fotka nic moc, ale vypada podobne jako prirodni forma... nech tomu cas...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=3201