Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:13 Cashew – Poměry v akva
Tohle akva na rozdíl od mého druhého není zařízeno dlouho a rostlin jsem pro začátek dávala raději méně (ony se stejně rozrostou) takže určitě by to ve více zarostlém akva nemusela být taková pohroma jako u mně.. mám tam v podstatě jen 5 velkých rostlin, mechovou kouli a 1/6 akva zabírá jávský mech... pro ty koho by to zajímalo tak už je všechno OK, situace se stabilizovala.. krevetky už se neschovávají, v klidu se pasou na zadním skle, na rostlinách a procházejí se po akva.. občas si sjedou po proudu z filtru jako po skluzavce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:14 Žena petulinakk [2016] Re: romant
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:09 R Muž romant [27981] Re: petulinakk
Asi tak. Jak jsem psal, je to o tom poměru konzumentů a producentů a v neposlední řadě to je taky o tom prostoru kde se nacházejí. Prostě v menším akváriu, byť s převahou rostlin může k nerovnováze dojít daleko dříve, než ve větší nádrži provozovaný bez filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:03 Žena petulinakk [2016] Re: romant
Děkuji, takže - čistě teoreticky - třeba osádka jak uváděla Cashew - krevetky a 9 endlerek v miniakva by teoreticky mohly bez úhony přežít i náhlý výpadek/výměnu filtru, kdyby byl větší podíl rostlinek v akva?

Neptám se proto že bych to chtěla zkoušet a vyndavat filtr, jen mě to zajímá :-)
Moje akva ted byla dva týdny bez dozoru, a po návratu jsem ve větším našla dost slušnou rostlinnou džungli, rybu skoro abych hledala, tak mě napadlo právě co kdyby v mojí nepřítomnosti z nějakého důvodu odešel filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 20:02 Žena Naďa [33] – Výměna vody či jen dolévání
Většinou jsem se setkala s informací, že se krevetkám mění 10-20% vody každý týden. Včera jsem se v akvaristice, kde krevetky prodávají setkala s informací, že nemají rády čerstvou vodu. Po založení počkat 3 měsíce a pak nevyměňovat, pouze dolévat odpařenou. Tak jaké máte zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 19:51 R Muž romant [27981] Re: petulinakk
Na to aby se akvo dalo provozovat bez filtru je nutný dodržet (ne)poměr ryb(živočichů) a rostlin a to tak, aby rostliny značně převažovaly nad osádkou producentů odpadních látek tak, aby to akvárium(rostliny) tzv. stíhalo zpracovat a nedocházelo k hromadění škodlivin, který by posléze mohli ohrozit živočichy. Jinými slovy hodně zelenýho a sem tam nějaký ten živočich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 19:35 Žena petulinakk [2016] Re: Cashew
Je mi líto té pohromy, ale ten filtr není špatný, já ho mám čtvrtý měsíc ve třicetilitrovém mini a jsem spokojená, ne že bych tedy měla zkušenosti s tolika filtry, ale je tichý a akva prosperuje dobře pokud v něm tedy něco nezvorám já (a že o svých chybách sakra vím - bohužel taky vždycky až pozdě).

Ale po přečtení toho co se stalo po výměně filtru za nezajetý mě napadá myšlenka, jak to že tak najednou pomře půlka akvaria. Vím že tu je i několik lidí kterým akva krásně prosperuje i bez filtru, je to tedy tak že Cashew pomřely rybky proto že ta změna byla příliš rychlá, skoková...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 00:56 GP Re: Fugee
vzhledem k absenci (temer, pokud ma i odkaleno) producentu je spis doplnovani z atmosfery zadouci, imho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 00:51 Nobody Re: mumak
Pokud doma větráte,tak ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 00:08 mumak
Dobrý den uzvazuji o koupi krevetek redcherry ale rodice jsou kuřaci tak se chci zeptat jetli někdo nevi jestli jim to muze uškodit děkuji za odpověd
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 22:46 Fugee
A tu rampu bych dal pod vodu, ne nad ni, obzvlášť když tam nejsou ryby, takhle připravuješ rostliny o CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 20:29 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Klidně tomu filtru přidej, ať se rostliny v akvárku lehce pohupují v tom proudu, tím ničemu neublížíš, ba právě naopak. To co popisuješ je způsobený tím přiškrcením filtru a jak tam není tak velkej tlak, tak se to tak tváří, alespoň tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 20:25 Cashew Re: romant
Tak to opravdu vypadá, že se situace ustálila, sice bez ryb, ale díky bohu aspoň za krevetky. Měla jsem ještě jeden malej dotaz.. pozoruju teď, že jak mám přiškrcenej filtr (tedy oba) tak jednou tryskou do akva trochu crčí voda (je to ta klasická trubka s otvorama nad hladinou) a z dalších dvou dírek do vody kapou kapky a když to do vody kápne, tak to jakoby řetízkuje pidibublinky které v prstýnku padaj chvilku dolů a pak zas jdou k hlasině. Budí to dojem jakoby ta voda v akva byla olejovitá.. už jste se s tím někdo setkal? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:35 Cashew Re: romant
Tak jsme aplikovala Dajana biofilter, po poslední ztrátě zbylých endlerek a jedné krevety to vypadá snad, že by mohlo už být líp.. uvidíme.. za rady ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:15 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Samozřejmě že na trhu je celá řada dalších přípravků s podobným účinkem, jako ten Nitrivec. Já a jistě nejen já mám tento zařazen v kategorii "dobré použít v případě havarijních stavů" s tím, že opravdu funguje a to co se píše na obalu opravdu nastane, když se do nádrže aplikuje, toť moje osobní zkušenost s tímto pomocníkem. Ve výměnách vody nepolevovat, ono se to zlomí, je to test základní vlastnosti akvaristy(tky) a tou je trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:07 Cashew – Re: romant
romant napsal: Jako podporu při té výměně vody můžeš aplikovat nějaký komerční přípravek jenž bude obsahovat kulturu těch pozitivních bakterií. Velmi dobrý zkušenosti mám s <a href="http://www.akvarista.cz/web/shop/item-sera-nitrivec-500ml" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvarista.cz/web/shop/item-sera-nitrivec-500ml</a>
Dodržet návod a bude to nápomocno při stabilizaci Tvé nádrže.


Díky, seženu, přidám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 11:31 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Jako podporu při té výměně vody můžeš aplikovat nějaký komerční přípravek jenž bude obsahovat kulturu těch pozitivních bakterií. Velmi dobrý zkušenosti mám s www.akvarista.cz/…
Dodržet návod a bude to nápomocno při stabilizaci Tvé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 09:56 Cashew Re: romant
Tak jedou oba filtry na minimum ovšem pohroma zatím neskončila, zbývají 3 poloplovoucí rybky a dnes padly 2 krevetky. Mrtvolky jsem vysbírala, bylo to tam jako po popravě.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.12.2011 21:27 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Já měl na mysli, že oba dva filtry pojedou současně, třeba na snížený výkony, aby to nebyla moc velká pračka, protože nitrifikační bakterie botřebují ke svýmu intenzivnějšímu namnožení kyslík a ten jim tím puštěním filtru bude dodán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 21:23 Cashew Re: romant
Ještě teoretická úvaha, pokud tam pojede starý filtr a nový bude vložen, ale nebude filtrovat taky by tam mohl 3 týdny "hnípat" a pak být spuštěn bez újmy?

Se dnem problém není to bylo čištěno dva týdny před výměnou filtru..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 17:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Cashew
Mrtvolky na dně by neměly zůstávat, odkalili jste dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 17:15 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Ono ten problém se ještě znásobil tím, že se tam dal zpátky ten původní filtr a místo toho aby filtroval, tak tu vodu vlastně otravoval, protože už za tu dobu co byl mimo akva v něm nebyla žádná aktivní kultura bakterií, která bez přístupu kyslíku po několika hodinách se přestává množit a do druhýho dne už je to jenom zahnívající místo, takže pokud chceš ten filtr opravdu měnit za ten Nano Eckfilter, tak je tam klidně dej oba a nejdříve za tři neděle jeden z nich můžeš odstranit a všechno by mělo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 16:56 Cashew Re: romant
Díky moc za všechny rady, jsem ráda, když si někdo najde čas na "začátečníka v průseru". Přiznám se, že nevím, zda nám odvahu tam ten nano filtr ještě strčit, asi to teď nechám ustálit a pak zkusím dát oba filtry naráz.. odraženou vodu jsem dneska už dala.. asi 20%, zítra uvidím jak to bude vypadat.. krmit se zvládnou sami, je tam na zadním skle nějaká řasa a mrtvolky mimin už taky okukovali, je tam i dubový list už asi "jedlej" takže krmit teď nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 16:47 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Začni s intenzivní výměnou vody, klidně 50% dnes a od zítřka 30% minimálně po dobu týdne. Vodu lehce odraženou, 2-3 hoďky odstátou. Tím si budeš suplovat činnost toho filtru a mělo by to již být s osádkou v pořádku. Po dobu toho týdne krmit velmi, velmi maličko a nijak jinak do akva nezasahovat. Pokud máš i jiný akvária, tak můžeš v akva vodě vyprat jinej filtr a v tý špíně vymáchat tu novou náplň toho filtru, čímž si ho tzv. naočkuješ nitrifikačníma bakteriema a měl by dříve začít plnit svoji funkci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 16:34 Cashew Re: romant
Tak jsem chtěla pro ryby a hlavně krevetky udělat to nejlepší.. koukala jsem porůznu na info, ale nikde jsem se tohle nedočetla :-( všude se píše bublinky nebo malej filtr a ten můj je fakt na 50-100l a měla jsem strach, aby se mi krevetky začaly množit když mám nevhodnej filtr ted aspíš aby zbyly nějaký malý.. :-( je to prostě o tý neznalosti.. v tom nanofiltru je cosi jako slisovaný dutý vlákno nebo jak to popsat, není to klasickej dobrej vděčnej molitan.. tak zas poučena vlastním neúspěchem.. zatím padaj jen ryby (6xKO, 4v bídném stavu), doufám, že u toho zůstane a krevetky to zvládnou bez újmy.., 3xCJ byly pro jistotu odloveny co CJ-kária, red shrimpfky zatím ztráty nezjištěné, ale některé jsou poschovávané tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:58 Muž MrHu [300] Re: romant
Tak to nejspíš bude:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2011 14:57 R Muž romant [27981] Re: MrHu
Tak podle mě ta snaha o to tahání peněz v kombinaci s neznalostí uživatele, tak jak je uvedeno v původním dotazu je právě jednou z hlavních příčin těch problémů s výměnou toho podstatného v tom filtru a následným úhynem osazenstva akvária. Drsné, leč logické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:53 Muž MrHu [300] Re: romant
Koukal jsem se na obrázky na google a nejspíš to tak vážně je...:-) Jak jsem psal, filtr neznám...:-) Ale je známá věc, že se výrobci snažej z lidí tahat peníze za věci, který jsou zbytečný...a kdo tu problematiku nezná/nesleduje, ten ty peníze prostě dá, i když tím nevědomky udělá víc škody než užitku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:49 R Muž romant [27981] Re: MrHu
Ten předmětný filtr Nano Eckfilter je podle mě složen jenom z toho biomolitanu, takže jeho výměnou za nový dojde k oné neblahé reakci ryb. Třeba se pletu, ale tahle na mě působí, že je ten filtr řešenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MrHu
Tak to by se rovnováha narušit neměla. Ony ty bakterie by se měly usazovat aj v tom molitanu a ještě něčem jak píšeš :-) . jinak návody viz SZ
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:45 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
S tou výdrží aktivního uhlí je to trochu složité. Záleží na stupni znečištění v nádrži a na kvalitě uhlí. Takže kapacita uhlí vydrží od několika hodin po několik desítek hodin. U těch nejkvalitnějších výrobků jde o dny. Pak , jak už podotkl romant, slouží jen jako substrát pro bakterie i když jako takový substrát z nouze cnost :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:42 Muž MrHu [300] Re: Zoidik
Je to možný...v tomhle filtru byly 3 náplně (uhlí, molitan a ještě něco), takže jsem po uplynutí doby nahradil uhlí molitanem...:-) V návodu byla výměna popsaná tak, že se to dalo pochopit i jako celková výměna všech náplní...:-) výrobci to uměj formulovat tak chytře, aby z toho měli případně co nejvíc peněz...ale tohle už asi patří k jinému tématu...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2011 14:39 R Muž romant [27981] Re: Zoidik
Těch pár hodin obvykle stačí na to, aby se pomocí toho aktivního uhlí z vody odfiltrovaly ty látky, kterých se chceme zbavit(nejčastěji po léčení). Účinnost toho aktivního uhlí je cca 14 dní a poté pozbývá svého smyslu a začne sloužit už jen jako materiál k osídlení nitrifikačníma bakteriema.
EDIT: rybicky.net/forum/2135
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MrHu
O aktivním uhlí jsem četl, že svoji funkci vydrží prý plnit maximálně pár hodin. Nevím ale co je na tom pravdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2011 14:32 R Muž romant [27981] Re: Cashew
Když už nějakou náplň měnit, tak nikdy ne všechny, tak aby se zachovala alespoň část náplně filtru, jenž je osídlena nitrifikačníma bakteriema. Čistit filtr je dobrý až v momentě kdy si tzv. sám řekne a to tím, že z něho sotva vytéká voda, do tý doby je dobrý ho nechat dělat svoji práci. Čištění filtru to nechce kombinovat s odkalováním dna, obojí je narušení činnosti bakterií, tak ať je to postupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:28 Muž MrHu [300] Re: Zoidik
Asi záleží na tom, co tam je za náplň...:-) přiznám se, že tenhle filtr neznám...ale měl jsem kdysi přepadový filtr, ve kterém byl sáček s aktivním uhlím a to se měnit doopravdy mělo...už nevím po jaké době...:-) já jsem uhlí vyměnil za molitan a byl klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cashew
Proč tak často měnit proboha? Já mam desetiletý filtr a náplň jsem nikdy neměnil. Mam tam jenom molitany. Jenom je vyčistim když mi téměř neteče voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 14:19 Cashew – Re: Zoidik
Kluci dík za vysvětlení i když nepotěší... Endler mimi všechna KO. Když tak nad tím přemýšlím, znamená to že mi vymře akva vždycky když vyměním náplň filtru která se má měnit co 3-6 měsíců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 13:32 Žena Naďa [33] Re: PetrF
Díky na tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Cashew
Pro začátek bych začal častější výměnou vody. Že jsi vytáhla starý filtr kde už by nějak měla fungovat nitrifikace, tak jsi ji začala v podstatě znovu v novém filtru. Nechtam ten původní a jestli chceš zajíždět nový, tak bych je tam dal oba na minimální výkon aby se zajel a potom ten starý vyndal jestli ho tam nechceš.

edit// Yirka byl rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:25 Muž Yirka [9118] Re: Cashew
U malé nádrže musí být výměna filtru dělána velmi uvážlivě. Velmi pravděpodobně došlo jejich výměnou k porušení biorovnováhy nádrže. Při výměně je lepší nechat nějaký týden běžet nový i starý filtr souběžně a až poté starý vyndat. Rovněž pomáhá použití starých, zaběhlých filtračních medií v novém filtru. Pokud jsi tedy starý filtr dal(a) zpět, nemusí to problém jednoznačně vyřešit, protože užitečné bakterie již mohly zahynout. Proto bude třeba si pomáhat častou výměnou vody, dokud se filtr nezaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:21 Cashew nový filtr pohroma...
Poradíte mi prosím co se mohlo stát? Mám malé krevetárko 40x22x24 a v něm Red Cheryy krevetky a 6 dospělých + 3 mimi Endlerky. V sobotu jsem jim dala nový filtr Dennerle Nano Eckfilter místo čínského Hailea, který jsem dostala k akva a jelikož je na 50-110l zdál se mi nevhodný, ale asi měsíc tam fungoval.. a dobře.. byl utlumený, takže no-problem. Jenže po instalaci Nano filtru včera ryby stažené ocasy, dnes jedno mimi KO a ktevety včera některé zmateně plavaly, dneska jsem si všimla, že některý volně padají od hladiny dolů když chtěj někam doplavat :-((( Co se stalo??? Dala jsem z5 ten čínskej filtr ale co dál??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 07:46 PetrF Re: Naďa
Dobrý den,v Proseči nad Nisou (mezi Jabloncem a Vratislavicemi) krevetky mají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 23:48 Pooh
zdravim, nikde jsem nenasel, jestli koupit krevetky v pomeru samec:samice 1:1 nebo 1:2 (jako u zivorodek). kdyz to nikde neni tak tipuju spis 1:1. nebo se mylim? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 17:53 Žena Naďa [33] – Krevetky Liberec
Rádi bychom opět obnovili chov krevetek. Doporučíte mi zdroj v Liberci a okolí? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 20:17 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: RedCherry
Po svlékání je krevetka hodně zranitelná, takže to, co popisujete, se klidně v reálu mohlo stát. :) Chtělo by to asi více úkrytů, kde by krevetky po svlékání byly v bezpečí. Ať se daří. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 20:10 RedCherry
dekuji za radu. ja uz to stejne nevydrzel a vytahnul ji. pro jistotu :-) vypada to, ze nezvladla svlekani, protoze svlecka byla hned vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:39 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: RedCherry
Určitě vyndat. :-) Vždycky je to lepší, než tam mrtvolku nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:09 RedCherry
ahoj,

prosím o radu. ted jsem nasel první mrtvou krevetku. mám ji vytahnout, nebo ji ty ostatni s chutí zbaštěj? děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:38 S Muž invalida [3881]
Nevíte o chovateli krevet na severu čech? nemyslím cherry white a palmaty..ty už máme :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88579x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=3001