Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 13:13 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
souš potřebuje, u mně zatím na ní tráví většinu času
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 13:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
Rozumím. Takže je to spíše krab mrchožrout... jsou i takové druhy, co se opravdu živí jen zbytky... alespoň co jsem četl. Ale potřebuje nějakou souš, nebo je čistě vodní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2012 12:16 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Jsem začátečník, takže s jistotou tvrdit nechci nic :-).Zatím jsem nikde v diskusích ani článkách nenašel zmínku o tom, že by Sesarma mederi byla hrozbou pro cokoliv živého.Moje zkušenost je obdobná.Hejno krevetek odpočívajících u krabích klepet je v mém akvárku běžné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 12:05 - Re: karek
To by som s určitosťou netvrdil.Záleží od kusu.Niektoré len zbierajú a nelovia.Iné(hlavne tie čo sa im raz pošťastilo) lovia pravidelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2012 11:49 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku krab, na rozdíl od raka, opravdu není lovec, spíše sběrač.Koukni na foto, není ojedinělé.Opravdu spolu vycházejí naprosto v míru :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 11:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
No tak uvidíš. Sám jsem zvědavý. Krabi jsou zajímavá zvířátka, ale fakt mne překvapuje, že nejdou po krevetkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 07:52 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
krab je vpohodě, podle toho co psali, na rozdíl od raka neloví.Moje zkušenost s ním zatím stejná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 00:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: karek
Ke krevetkám mám ověřenou rybku Boraras maculatus. Naprosto klidná hejnová rybka, která se drží ve středním sloupci a neútočí mi ani na čerstvě narozené krevetky proplouvající středem hejna. Navíc mají tu výhodu, že moc nesežerou a tím pádem ani nenadělají. Nebudou ti ale ani žrát nic ze dna a taky ti nebudou žrát z hladiny, žerou jen to, co se vznáší či padá ve vodním sloupci, což samozřejmě není problém, protože z hladiny i ze dna si to zas dají krevetky :-) Jediné, čeho bych se bál, je ten krab. Nežere krevetky? A nebude útočit na rybky? Ty borarasky jsou fakt úplně klidné rybky, ale ten krab by je mohl lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2012 21:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
No, já chovám rybičky od malička. A ploštěnky jsme měli v akvárkách vždy. Nebyly jen ve vytíračkách, ty se pečlivě desinfikovaly, aby tam nebylo nic. Našim rybkám nevadily, ony si na nich spíš smlsly, když je přistihly na skle ve dne.... ale pro krevetky jsou prostě smrtelně nebezpečné. Je to hnus, velebnosti. A s tím doplněním do altasu je to dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2012 20:47 Muž micz [132] Re: malyLibor
V pohodě jak se říká dobrá rada nad zlato ;-) Právě že jsem vždycky četl jen o noční aktivitě a že se krmí na zdechlinách a tak. Že jsou to takový bestie jsem netušil. coze Například v místním atlasu o tom není ani písmenko a možná by nebylo od věci to tam doplnit ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2012 18:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Inu, nemusíš chodit daleko, stačí si přečíst tady vlákno o vztahu ploštěnek a krevet. A rozhodně jsem nikde ani nenaznačil, že bys byl debil. Kdyby sis to přečetl aspoň do půlky, všiml by sis, že před rokem stejně jako ty pochyboval i já a smál jsem se holkám, které mne varovaly. Dnes se nesměju. A nevím, co jsi o ploštěnkách četl ty, ale kdyby sis opravdu něco víc přečetl, všiml by sis, že ty bestie jsou aktivní v noci a na krevetky se taky přisávají v noci. Jen málo lidí to vidělo a vyfotilo nebo nafilmovalo. Jedno je jisté. Skoro vždy, když umírají krevetky, a především krystalky, jedna po druhé, po zhasnutí odhalíš v akvárku plloštěnky. A jakmile ploštěnky vyhubíš, krevetkám se zase daří. Na mrtvé krevetě neuvidíš přisátou ploštěnku, a to ani ve dne, ani v noci, protože z ní už nemá co sát... ale pokud nevěříš, přej si aspoň, aby ses o tom nemusel tak krutě přesvědčit jako jsem se přesvědčil já.
Pro zajímavost jedno z vláken: rybicky.net/forum/14161
Edit: Pročetl jsem si celý příspěvek znovu. Promiň, jestli působí trochu arogantním tónem, není to opravdu myšleno ve zlém. Fakt chci jen pomoci. Pamatuji si, jak jsem sám nevěřil a jak mé krevetky těmi ploštěnkami opakovaně vyvražďovány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 16:23 Muž micz [132] Re: malyLibor
Díky za dalekosáhlý příspěvek, ale já opravdu nejsem debil :-) Spíš to bylo z mojí strany myšleno tak jako že na mrtvé krevetě by bylo vidět nějaké přisáté ploštěnky i ve dne. Přečetl jsem si o nich docela dost, když jsem řešil co mi to leze za bílý potvory po skle... Nikde jsem se však nedočetl, že krevetám nějak škodí. Když tvrdíš, že ti vyvraždili chov nezbývá než věřit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 16:04 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
díky, samozřejmě se budu chlubit aspoň fotkama na profilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:49 Rakvista Re: karek
Budu držet pěsti ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:42 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
noční život není přesně to, co bych chtěl.Rád havěť fotím :-) .Ale budu o nich uvažovat v okamžiku, až se trochu rozroste zeleň pro krevetky.Vypadají opravdu krásně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:24 Rakvista Re: karek
Pokud vytvoříš krevetkám dostatečné úkryty tak se obávat nemusíš ani větších ryb ony přejdou na noční život teda pokud ty ryby nebudou aktivní zrovna v noci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:19 Rakvista Re: karek
skoro všechny rybky jsou všežravci ;-) pokud si pořídíš Dánia cca 5cm veliká tak je jasné že to krevetky poznají,ale to i u pavích oček.Takže rybky kolem 2-4cm.V akva mám tetry červenoústé a kolikrát už jsem viděl jak zblajzli malo krevetku,ale to jsem posledně viděl i u Dánia perlového které se k chovu trpasličích krevetek doporučuje.A teď babo raď co je teda k nim dobré.Apropo nijaký rapidní úbytek krevetek nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:16 jamajcan Re: karek
Toho se neboj.Naopak,je to ryba velmi vhodná do společnosti krevet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:14 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
u těch Danií se píše, že jsou všežravci.Mám strach, jestli by mi nezlikvidovali krevetky.Razborky vypadají pěkně, jejich nároky bych snad zvládl, takže patří mezi první favority :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2012 15:13 Rakvista Re: karek
pokud si vybereš nějaké již určité druhy dá se pak vylučovací metodou něco konkrétního poradit.Ale je to HLAVNĚ tvé akvárko a ty se na něj budeš koukat a se starat.Na tohle tu spousta lidí tak nějak zapomíná co se týká osádek.Jo pokud se bojím že udělám chybu tak se budu držet pavích oček.Jelikož ať jsou to také rybky a někdy i pěkné tak nejsou nijak drahé na pořízení a na experimenty nejvhodnější kandidáti z pohledu finančního,ale i tak je každé mrtvé rybky škoda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2012 15:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: karek
Co ty razborky, jak zmiňoval rakvisti? To jsou krásný pidirybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:05 Rakvista Re: karek
Třeba malá Dania např:Perlové atd. viz. atlas ryb.Osobně bych si vybral rybičky podle atlasu.i já si tak vybíral "halvní"osádku.Ono je lehké někomu říct pořiď si takové a takové rybky,ale kdo si pak má vzít na triko že to není zrovna to pravé ořechové zrovna v daném případě.Jasně dá se pak lehce vinit toho kdo to poradil z neúspěchu.Apropo nemám ani tucha jaký se hodí krab k rybkám a opačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 14:49 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
dobrá :-),upřesním. Nejsem odborník.Nádrž cca 50 l.Krevetky, krab červený.Chci rybky nenáročné a snášenlivé.Co, kromě neonek a pavích oček je v takoém případě vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 14:02 Rakvista Re: karek
Rybek je spousta od Endlerek po razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 13:26 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetky – ryby ke krevetkám
Zdravím.Zařizuji krevatkárium a rád bych ke krevetkám (prozatím Crystal red) přidal i nějaké rybky.Chtěl bych něco nenáročného, co zároveň vypadá trochu dobře.Poradíte?
Zároveň hledám někoho z okolí (Chebsko), kdo se chovem krevetek zabývá.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2012 11:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Víš, ony ploštěnky ty krevetky skutečně žerou. Ale nevím, jestli víš, že ne všichni tvorové na matičce Zemi žerou potravu stejně. Ne každý tvor baští knedlo zelo vepřo z talíře nebo třeba polyká myši jako kočka. Taky nevím, zda víš, že krevetky nemají kostru obalenou masem jako obratlovci, nýbrž mají tzv. vnější kostru. A ta ploštěnka je žere tak, že se na ně přisaje a vysává je. Nejdříve se přisávají na ty větší a pomalejší, proto vždy první padají ty nejkrásnější krystalky... ale o tom se tu už napsaly tisíce řádků a pokud jsi to dosud nečetl, nepotřeboval jsi to. Přiznám se, že i já loni pochyboval, jak takové nemehlo jako ploštěnka může zabít krevetku. Dnes už nepochybuju, že dokáží vyvraždit celé chovy krevetek.... ale jak říkám, o tom už tu byly napsány tisíce řádků a kdo má zájem, ten si to najde. A kdo bude pochybovat jako jsem pochyboval já před víc než rokem, ten to zjistí, až bude mít sám krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 10:00 jamajcan Re: micz
Tak sis ty vajíčka zanesl do akva.s největší pravděpodobností právě s tím Růžkatcem,protože vajíčka se líhnou zhruba za 4týdny,podle podmínek a teploty vody.Takže i ta doba by seděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:53 Muž micz [132] Re: jamajcan
Přidával asi před třemi týdny nebo měsícem růžkatec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:49 jamajcan Re: micz
Nepřidával jsi nějaké nové rostliny?Vajíčka mohla být právě na nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:44 Muž micz [132]
Vypadají, že jsou dravý. Poradí někdo jak se tam mohli dostat a jak je zlikvidovat? Nádrž má krycí skla na těsno v lištách, živý krmení nedávám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:39 jamajcan Re: micz
Vypadá to skutečně na larvu vážky,nebo možná motýlice.Pozor,jsou dravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:34 Muž micz [132]
Fotka k příspěvku Nevíte někdo náhodou co je tohle zač? Larva vážky? Teď jsem to už po druhý vylovil z krevetárka....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2012 09:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: micz
O ploštěnkách nevím téměř nic, ale když se rozhodnu v krevetárku umravnit Cladophoru na kořenu, tak pod ní vždy najdu spoustu dospělých jedinců. Sakury se množí, občas nějaká stará zhebne, ale nějak si neumím představit jakým způsobem by ploštěnka byla krevetám nebezpečná. Velmi rád se nechám poučit a popřípadě s ploštěnkami zatočím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 08:43 Muž micz [132]
Oni ani ploštěnky údajně nejsou pro krevetky nebezpečný, ale zkušenosti s tím nemám. Navíc si myslím, že kdyby jí ploštěnky zabíjeli krevetky tak by je hned žraly. Podle mě je problém v úbytku krevetek spíš stáří nebo problémy při svlékání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 08:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Tak to je super. Když to nejsou ploštěnky, tak nejsou krevetkám nebezpečné. Tohle jsou ploštěnky a jestli je má nokoska doma, tak je to to, co zabíjí její crystalky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 08:22 Muž micz [132] Re: malyLibor
Tohle vypadá jako ploštěnka... to co je u mě tak nevypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 07:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
rybicky.net/nadrz/11793/d56024.jpg
Co vidíš na této fotce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 07:24 Muž micz [132] Re: malyLibor
To na skle asi nejsou ploštěnky, ale spíš bych to tipnul na nějaké hlístice. Třeba se pletu. Píšu sem protože je mám taky a lezou mi po sklech i přes den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 07:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
No, podle mých zkušeností když umíraly krevetky takhle po jedné, tak vždy za tím byly ploštěnky. Zkus večer, tak hodinu po zhasnutí akvárka ho zase rozsvítit a podívat se, jestli nemáš na skle takové bílé čárky, od 2 mm do 1 cm. Pokud ano, víš, čím to je. A pokud by to bylo ploštěnkama, dokážeš je zlikvidovat a měl by být klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 20:44 Žena nokoska [21] - Miniakvária
tak jsem zrovna našla další kaput.... bože já mám asi fakt smůlu a to sy myslím, že jsem ten sedlák co by mohl mít ty ooobří brambory sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 20:09 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: prasan
Většinou co znám lidi a daří se jim, tak ti právě nic neřeší a ani neví co jim teče z kohoutku. Dnes jsem si založil malé akva 55L a jistě dceři pár krevetek odeberu a uvidím. Údržbu omezím na nejnutnější (k tomu se časem proměřím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 18:32 -
Stále som si myslel,že u mňa sa CRS neudržia.Posledne som ich kúpil asi pred rokom.Nevidel som žiadnu a tak som si myslel, že je po nich.Dnes ma ale jedna 2cm veľká prekvapila.Netuším či ich zostalo viac,no tá čo sa ukázala je v plnej sile a krásne vyfarbená.Dával som ich do môjho najstabilnejšieho akva,kde sú aj raky.Je možné,že kopec ich požrali.A možno sa len pred nimi schovávajú a prešli na nočný spôsob života.Aj tá dnešná sa ukázala len trocha a zas sa stratila pod kameňom.Takže zisťujem,že vážne netreba žiadne špecialitky.Moja voda má pH 7,4-7,6.Dosť vysoké KH aj GH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 15:58 Rakvista
Je přihodím k vodě asi se nemusí jen do Ostravy ;-) voda z koutku u Nás 5-7°GH vodivost 280uS,zatím máme jen dvě CRS co nosí uvidíme kolem 18.7.jestli z toho něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 15:36 S Muž invalida [3881] Re: seic
I v Praze je lidi chovaj běžně.......možná z toho děláme zbytečnou vědu...skus měkčit 6 kubíků vody tejdně smich Jasně že všude nemám krystalky..ale nehynou...tak proč všechny jiný se množej a tyhle sakra ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 15:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
- asi tak, ale stale si myslim, ze je to hlavne o vode
- napr. v Brne znam jedineho krevetaka, co dokazal mnozit CRS ve velkem - a kouzlo bylo RO
- pokud by slo jen o klid, filtrace, vetsi nadrz, mene meneni vody - budou CRS v kazdem koute CR ;-)
- staci pri koupi CRS/CBS pokecat s nekym od Ostravy (tece jim ideal mekka primo z kohoutku bez upravy), premerit jejich vodu, co prijde s krevetkami... a je jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 15:10 Žena nokoska [21] - Miniakvária
Já rampu vždycky pouštěla směrem k hladině, sice se pohybovala, ale nečeřila se a přišlo mi, že to vůbec nekysličí..... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 14:43 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Já bych řek že chtěj taky větší litráž a spíš jednodruhový..krystalky sou pomalejší a citlivý na klid....ale to jen možná...postřeh z úspěšnějšího období ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 14:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: pavelbartek
Moc děkuji za tento tvůj příspěvek. Velmi si cením, jak jsi přesně vypsal, jak to tvoje dcera v akvárku má zařízené. Zdá se, že u crystalek je hodně důležitá právě ta stabilita, co nejméně zásahů zvenku, kvalitní filtrace a nepříliš časté měnění vody. Já chci časem zařídit několik akvárek 50-80 litrů a budu se přesně držet tvého návodu.
Na druhou stranu je svatá pravda to, co tady hodně lidí píše, a to že naprosto stejné podmínky ve dvou nádržích nemusí znamenat stejný úspěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 14:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nokoska
Myslím, že ta rampa je dobrá věc, krevetky mají rády víc kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 14:19 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: pavelbartek
potlesk tak to je přesné no, prostě je to u nich spíš o štěstí :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 111

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=2701