Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 23:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lukino
Není to varieta rili? Už jsem o nich trochu někde četl a viděl nějaké obrázky, ale jen hádám ...
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 22:53 Muž Lukino [56] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak ještě jedna krevetka, mám red cherryny a je mezi nima i jedna, která se vybarvila takto viz. foto. Je to barevná variace této krevety nebo se prodejci mezi ně zamíchala nějaká jiná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Martin
a čo tak skúsiť veľkého brata?

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:44 Martin – iontomenic
To Moucha: co je to iontomenic, popřípadě,kde ho seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martin
jen doplnim ze nekdy se u krevetek pouziva iontomenic na odstranení NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.10.2012 13:22 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Martin
Pokud nepotřebuješ odstranit z vody nějaká léčiva či podobné látky tak je aktivní uhlí víc na škodu.

Myslím si že u krevetek stačí klidně kostka bioakvacitu a dost. Až se trochu zaneřádí tak bude pro krevetky jako stále prostřený talíř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:00 Martin – filtr
Zdravím, řeším dilema, dal jsem do krevetkária filtr poháněný vzduchovacím motorkem,je to nádobka, která se dá plnit filtračním médiem, dal jsem do filtru aktivní uhlí a zeolit, nahoru buničitou vatu. Je to dobré řešení, nebo dát raději obyčejný kostkový bio molitan, tkz. bublifuk. Dík za odpovědi fundovaných krevetkářů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 13:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lukino
Velice pravděpodobně to bude Neocaridina heteropoda přírodní varianta, i když podle té fotky se to jen těžko pozná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 20:47 Muž Lukino [56] - AmerikaRe: bali
tak druh amerických palmat jsem zrovna nechtěl, ale když už je tam, tak jí nechám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:36 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukino
asi palmata
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:18 Muž Lukino [56] - Amerika
Fotka k příspěvku Zjistil jsem, že mám v akva jednu zcela hnědou krevetku s bílo hnědýma nožkama a světlím pruhem na hřbetu, myslím si, že by se mohlo jednat o nevybarvenou cherynu, ale nejsem si jist, mám za to, že by třeba byla průhledná a ne hnědá. Nevím jestli se mi nepřimýchal při koupi mezi ně jiný druh, nic jiného mě nenapadá, je dospělá, žádná mladá to není. Viz foto, fotka je horší, drží se mi v zadní části akva a je problém ji vyfotit. Nevíte o jakou krevetku by se mohlo jednat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 14:27 Rakvista Re: lhajek
Netvrdíme že je to nemožné,ale pro mrňavé krevetky né zrovna vhodné.Zcela jistě jejich populaci gupky drželi na uzdě.Ale vyslově bych z toho paniku nedělal,krevetky si vždy najdou úkryt,pokud můžou,či přizpůsobí své chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 14:20 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak to se trochu vymykám. Měl jsem krevetky s Gupkama a odchovával jsem i malé krevetky. Nebylo jich mnoho, ale populace byla dlouhodobě stabilní a mírně rostla. Tedy ta krevetí, gupky se množily snad geometrickou řadou.
Teď jsem se chystal vypustit krevetky k Endlerkám, ale už si nejsem tak jist po tom co jsem tu přečetl.
Je pravda že jsem se divil proč všichni píšou jak se cherry strašně množí a u mě tak akorát. Asi je Gupky tedy držely na uzdě. Na dospělce si Gupka netroufala ikdyž se běžně promenádovaly mimo úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rakvista
Roman má spoustu informací. Tento tazatel sem chodí delší dobu a romant s ním má svatou trpělivost. Jen mi trošičku připadá, že tazatel jaksi ne příliš dělá to, co mu romant doporučuje. Jejich diskusi sleduji od počátku a romanta obdivuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 11:36 Rakvista Re: romant
Tazatelovo akva jsem neviděl a ani jej nemohu najít,ale pokud máš vícero informací tak to asi tak bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:29 Rakvista Re: malyLibor
Pokud jsem dobře pochopil "stanostaly" tak je to zatím v rámci plánování.Jediné co se dá s jistotou doporučit je vyhledávání a četba,poté nastolit přesnější představu o celkovém akva a poté tu můžeme mudrovat jaké by bylo nejvhodnější řešení.Samozřejmě je a bude to "stanostaly"-ho akva a on/a ve finále rozhodne jak s tím celým naloží.
Ale každopádně souhlasím s tým názorem.Jen doplním že živorodky někdy žerou jen proto aby to zas vyplivli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:22 R Muž romant [27981]
Osobně si myslím, že pokud tazatel do akvária, který má lehce podlomený zdraví dá krevetky, tak bude jedno jaký živorodky tam zrovna jsou, dusíci se kterejma již nějakou dobu bojuje udělají svoje. Jinak ty živorodky jsou molly, co vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rakvista
Ono už z logiky věci tak nějak vychází, že je vhodnější chovat krevetky s rybkama, se kterýma žijí i v přírodě. Nevhodnost chovat krevetky se živorodkama vyplývá mimo jejich dravosti právě i z jejich žravosti, díky které toho taky hodně vypouštějí a znečišťují tak silně akva dusíkatými látkami, na něž jsou krevetky velmi citlivé. Proto obecně bych krevetky k živorodkám nedoporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 11:06 Rakvista Re: malyLibor
Vzhledem k žravosti živorodek obecně se ani moc nedivím ;-) vynechávaje fakt že to jsou skvělí predátoři ač se to nezdá.A samozřejmě že razborky jsou nejvhodnějším společníkem krevetek už jen díky své povaze obecně a žravosti.Ale i tak jsou vhodná některá Dánia.Osobně bych například nekombinoval platy,gupky atd.s krevetkama.Jestliže je bude mít v 60l tak bych se Endlerek moc nebál,pro malé krevetky jsou nebezpečím kolem a kolem snad všechny rybky.6ivá potrava je živá s tím se nic moc nenadělá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 10:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Rakvista
To není až tak podstatné. Obecně pro živorodky jsou malé krevetky vítaným zpestřením jídelníčku. Paradox je, že podle toho, co jsem se bavil s lidmi, kteří chovali krevetky s většíma živorodkama, např. s mečovkama, tak říkali, že si krevetek až tak nevšímají a že jim docela dost krevetek dorůstá. Já choval zpočátku krevetky s endlerkama, jak je často doporučováno, a nedorostla mi nikdy ani jedna. Endlerky jsou malé, ale rychlé a hbité a dokážou se za malýma krevetkama protlačit i do nejhustšího porostu a tam je sezobat. Takže podle mých zkušeností je endlerka naprosto nevhodná ke krevetkám. Po odstranění endlerek jsem dal Boraras maculatus a v jejich přítomnosti se krevetky množily vesele.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:23 Rakvista Re: stanostaly
A jaké živorodky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 09:10 stanostaly
živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: stanostaly
Je otázka jaké, ale pak je v každém případě nutný dostatečný porost a dostatek úkrytů pro krevetky ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:43 stanostaly
nebude tam sám ale aj ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 19:39 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: stanostaly
SOuhlas s Bali.
Co se týče objemu, tak pokud bude jen pro krevetky tak si myslím, že se budou mít královsky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2012 19:02 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: stanostaly
asi jakakoliv heteropoda nebo palmata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 18:51 stanostaly
neviete poradiť nejakú krevetu ktorá je vhodná pre začiatočnika, čo sa tyka kreviet a bolo vhodnpre nu akvárium objemu 60l?(zatial iba informatívne chcel by som vedieť)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
Ve společenském akváriu opravdu zmizely bez mého přičinění. Možná tedy nějaký méně odolný druh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2012 22:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: calif
Jestli jsou to jílové kuličky, tak neublíží. Ale něco, co nevím co je, bych si do akvárka nedal, ani kdybych neměl krevetky... a pokud je mám, tak už vůbec ne. Stačilo by v tom trošičku mědi a sbohem, krevetky... takže doufej, že to opravdu byly jílové kuličky a nic jiného a příště neber nic, o čem nevíš, co to je!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 17:07 calif Re: romant
dekuju tak to je dobre jdu na to :-) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 16:39 R Muž romant [27981] Re: calif
To budou nějaký jílový kuličky. Neublíží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 16:32 calif – krevetky a hnojivo na kytky
zdravim muze nejak ublizit krevetkam hnojivo na kytky nevim co je to zac ale jsou to takove koule a davaji se ke korenum dostal jsem je v akvaristice a ani nevim co je to zac :-( dekuji Calif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 07:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
sivon napsala: Mohou lasturnatky ohrozit malinké krevetky?
Asi jsem si ty potvůrky přinesla s kytkami. V akváriu s rybami mi nevadily a po čase vymizely, ale "kreveťátka" jsou přeci jen něco jiného.

Lasturnatky, pokud se objevily, tak už nezmizí nikdy. Již mnohokrát mne Sid káral za mou nenávist k tomuto tvoru. Je to verbež nenažraná - nevím kolik je druhů, ale i docela obtěžující. smich A co hlavně, nezničitelná. Svým kolotáním - já si myslím, že nejen tím - obtěžují ryby, budou obtěžovat i krevetky. Mou zkušeností je, že ty moje mrchy dovedou vyžrat plže. Takže lasturnatkám zmar rozzureny ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 18:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Nevím, s čím si je přináším já. Občas se mi v krevetárku objeví, někdy se i více rozmnoží, ale do měsíce obvykle stejně nenadále, jak se objevily, také zmizí. Že by vadily nebo škodily krevetkám jsem si nikdy nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:57 Žena sivon [1694] - Plži – Lasturnatky
Mohou lasturnatky ohrozit malinké krevetky?
Asi jsem si ty potvůrky přinesla s kytkami. V akváriu s rybami mi nevadily a po čase vymizely, ale "kreveťátka" jsou přeci jen něco jiného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 17:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Já vím. Je to velká výzva. Jenže jak už jsem psal, já a všichni další máme cestu prosekanou a máme krásný návod, jak na to. A já se chystám postupovat přesně podle tohoto návodu. Jestli se mi to podaří nebo ne, to už je jiná. Budu se snažit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 17:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Odchov se podařil právě Chemovi. A na krevetkus.cz o tom má nádherný článek. A nejen tam. Taky na dalších akvaristických webech i v některých zahraničních časopise, dokonce psaných i sypaným čajem. Mimochodem, byl prvním člověkem na světě, který popsal rozmnožování Atyopsis moluccensis v akvaristických podmínkách. Je to člověk, který naší akvaristice dělá ve světě skutečně čest a pro mne je velkým vzorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:05 - Re: malyLibor
Odchov sa už podaril,tak držím palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:03 Rakvista Re: malyLibor
Budu držet všech deset ať se podaří/zadaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:01 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Řek bych že si dost fandíš stydim ale dej vědět...zajímá mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 14:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Tak minuly tyden jsem zjistil, ze jedna Atynka nosi. Tak jsem v utery koupil vBraniku specialni morskou sul. O vikendu budu studovat krevetkus a pripravovat se. Chci te zkusit napodobit. napoprve budu rad, pokud se mi podari udrzet pri zovote alespon nekolik prcku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 08:54 Žena petulinakk [2016] Re: Chem
Včera jse sepsala příspěvek a dneska koukám že jsem ho omylem dala do úplně jinýho vlákna coze omlouvám se coze
Nicméně jsem nakonec vydedukovala že to byly opravdu kopřivy.
A to že ani nevvím že hluchavky a kopřivy nejsou vůbec příbuzné, teda ukazuje že mám ještě skra velké mezery ve vzdělání :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 08:22 Muž Chem [837] Re: petulinakk
Rekl bych, ze hluchavku nikdo moc nezkousel, takze zkusit to urcite muzes, treba budou mit i hluchavky uspech. Hluchavka a kopriva nemaji ale nic moc spolecneho, nez to, ze jsou to dvoudelozne rostliny. Lidi casto mate, ze maji podobny tvar listu, tak si mysli, ze jsou nejak pribuzne a maji podobne ucinky ci obsah latek v listech, ale neni tomu tak. Pravda, jak pise Libor, caj z koprivovych listu se dela casto, podporuje to vylucovani a cisti telo. U hluchavky se pouziva spise kvet na kasel, o listi jsem nic moc neslysel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
No, hluchavky by snad neměly ublížit, ale kopřiva je rozhodně lepší... čaj vypiju, zelené dám do krevetárka, mně sežerou všechno, i stonek, o ten se po sežrání listů perou se šnekama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:45 Žena petulinakk [2016] Re: Chem a Rakvista
Díky :-)
Asi to budou hluchavky... nepálily :-D Bude v tom z výživového hlediska rozdíl?

Jinak já to tam hodila i se stonkem, úspěch byl veliký, pinzeta čeká :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2012 22:39 Muž Chem [837] Re: petulinakk
petulinakk napsala: ... necháváte to tam dokud z toho nezbyde jen kostra?
Pokud akvarko dobre funguje a krevetuli je tam dost, tak z kopriv vetsinou nic nezbyde. Pokud v akvariu zbyde neco i po 48 hodinach, urcite bych to odsal. Zalezi taky co z te koprivy trhat - tvrde stonky u krevet nemaji uspech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:30 Rakvista Re: petulinakk
Většinou to sežerou celé,ale hluchavky??To slyším asi poprvé.Dávám jim obyč žahavou.A ještě jeden tip na úpravu kopřiv,nejdřív zmrazit pak spařit a podávat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 22:25 Žena petulinakk [2016]
Dneska jsem poprvý natrhala něco kopřiv/hluchavek, spařila, šoupla to do akva... necháváte to tam dokud z toho nezbyde jen kostra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 12:39 Muž kortezhugo [983] Re: ivaha
Ono ked sa krmia - tak aj rychlo rastu a aj sa rychlo mnozia.Tak ze zalezi kto co potrebuje.Bola totiz doba ked som ich krmil a potom nevedel co s nimi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 12:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Rakvista
Já nitěnky nedávám vůbec ani rybám, u mě je pokrok i to, že jsem se odhodlala krmit aspoň něčím mraženým.
Jinak copa v Plzni, ale tady u nás je zázrak prakticky cokoliv ;-) (jedna malá akvaristika a šmitec).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=2351