Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:41 Muž Spiike [63] Re: jamajcan
Ok, tak budu dále sledovat vývoj a uvidím zda bude třeba nějak radikálně zakročit.

Ale stejně by mě zajímalo kde se tam vzali. Když si vezmu že je tam vše prakticky nové a pročištěné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:38 jamajcan Re: Spiike
Já bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:37 Muž Spiike [63] Re: jamajcan
Super odkaz je fajn, jistá podobnost by tam byla.
Otázkou je zda je to problém a případně jak ho vyřešit.

A na druhou stranu, sakra kde se to tam vzalo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:31 Žena petulinakk [2016] Re: Spiike
Pokud lprolézají řasy na kořenu a v akvárku nemáš žádné jiné živočichy tak by to krevetky být mohly, jen ta velikost mi pořád nějak nesedí... od 2mm beru, ale pod milimetr to tedy nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2014 13:31 jamajcan Re: Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:27 Muž Spiike [63] Re: lhajek
Jj jsou tam úplně sami, nerad míchám krevety s jinýma živočichama. Tedy aspoň úmyslně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:26 Muž Spiike [63] Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Ono to není přímo promenádování. :-D spíš tak prolézají řasami na kořenu. Občas uskočí a tak. Některé jsou i větší před chvilkou sem tam zahlídl něco o velikosti cca 2 mm. Vypadá to přibližně jako na fotce (Nákres, nebyl sem schopný to vyfotit přímo) :-D ty do 1 mm obrázek č.1 ty kolem těch dvou č.2

Jen bych chtěl vědět jestli tam nemam nějakého škůdce :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:25 Žena Turbínka [2558] Re: lhajek
Krevety vylejzají i menší než okolo 1 cm, já jsem schopná vidět už neocaridiny od 2 mm. Ale 0,5 mm je málo, to krevetka dle mého názoru nebude. Nejspíš nějaká jiná vodní brebera, kterých se v akváriu může vyskytnout poměrně dosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:16 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: petulinakk
Pokud v akva nejsou ryby nebo jiní živočichové co by si na nich smlsly tak si myslím že by to prckové být mohli. Přijde mě že prvních pár dní mladé krevetky nezalézají, pak mě vždy zmizí a vylezou až tak kolem necelého centimetru své velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 13:00 Žena petulinakk [2016] Re: Spiike
100% ti to asi nikdo nepoví, ale mně přijde půl milimetru i na novorozenou krevetku přece jen málo :-) A malé krevetky se taky snaží spíše skrývat, pokud mají kam... pokud se ty "blechy" veřejně promenují beze strachu, fakt to asi krevetky nebudou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 12:43 Muž Spiike [63] – Je to mladá krevetka??
Aloha vážení přátelé,

Prosím vás nedávno jsem v malém krevetárku objevil samici s vajíčkama.
Teď už jí nemohu nikde nají, tak nevím zda pošla nebo co se stalo.
Každopádně je to pár dní co sem začal v krevetárku pozorovat zvláštní pohyb čehosi.
Vypadá to jako částice bordelu( velikost cca 0,5 mm, tudíž pouhým okem neidentifikovatelné jen to má světlou až průhlednou barvu). Každopádně po akvárku to leze a skáče podobně jako blechy a naprosto nepravidelně.

Je možné že by to byly malí prckové oné zmizelé matky???

Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 12:34 Žena Turbínka [2558] Re: vafo
Zákalady chovu ohledně vybavení nádrže a počtu jedinců jsou uvedeny v kartě krevety přímo v atlase rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry , pro inspiraci se můžeš podívat do nádrží, kde jsou tyto krevety chovány, najdeš je v kartě pod záložkou "V nádrži" X-)
Edit: Nákupy jsou možné realizovat i přes tento web, v atlase je záložka "Nabízí" a můžeš rovnou SZ kontaktovat uživatele nebo použít mnou již zmíněnou inzerci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 12:31 vafo Re: Turbínka
Tento druh my byl doporučen jedním z chovatelů
krevetky Red Cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 12:29 vafo Re: Turbínka
No já si myslel jestli tu najdu někoho od nás tu Dvur králové nad Labem nebo okolí že bych se šel podívat a poradit přimo u někoho ten nákup je pak možný i přes aukro nebo seznam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 15:35 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: zervan
S tou barvou tvojí krevetky - mě většinou krevetky pár dní před uhynutím začaly růžovět až červenat. Míním větší krevetky - molucky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2014 15:21 - Re: zervan
Teraz ti to nepoviem presne takto z hlavy,ale tuším zlatooké tyger krevetky sú v skutočnosti slepé.Bolo to vedecky dokázané.Nie je vylúčené,že tá tvoja krevetka mala dáku genetickú vadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:04 Žena Xlienka [276] - Amerika
Nemohlo dojít k nějakým problémům při svleku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 10:46 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zervan
těžko by jí nějaká neonka takto cíleně vyzobla oči. To byla spíš fakt nemocná, ale ještě jsem to teda neslyšel ani neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 23:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Fotka k příspěvku zervan napsal: ... Mohli jej ryby odhryznúť oči? Alebo je nejaká chorá, či stará? Totiž ona má inú farbu ako ostatné - tie sú také skoro priehľadné s nádychom žltohnedej farby a táto je "ryšavá", hnedočervená, sýtejšia. Všimol som si to už dávnejšie, že tam mám minimálne jednu takú, a to až po nejako čase odvtedy, čo som dokupoval pár kusov - tak asi je z tých nových, neviem (ale hneď po kúpe boli všetky vyblednuté samozrejme). ... Tak už uhynula :-( Ak by náhodou niekto vedel niečo zistiť z fotiek: www.dropbox.com/… (tie smeti naokolo sú kúsky z krmiva, nie vajíčka)
Keďže na Dropboxe budú tie fotky len dočasne, jednu prikladám aj sem na archívne účely, ale tu ju systém značne zmenší...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2014 20:47 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Myslím, že v týždeň založenom akváriu krevetky majú minimálnu na prežitie. Sú dokonca citlivejšie ako rybky. Myslím, že aj "pôrod" bol predčasný kvôli špatným hodnotám vody.
Ak nieje možnosť ich umiestniť u niekoho so zabehnutým akváriom, tak tam doslova natlačiť živé rastlinky (plávajúce), rôzné machy a filtrovať nonstop a meniť denne 1/3 vody
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2014 20:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kamča
OK, ale ešte poprosím o to pichnutie druhého papierika do vodovodnej vody, či bude na ňom NO2 rovnako hnedé (potom je to OK) alebo bude pekne biely (potom je to poplach a treba ešte dnes meniť).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2014 20:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kamča
Hm, no pokiaľ tam nie sú, tak netreba robiť paniku, ale preventívna výmena 1/3 vody neuškodí. Ja len, že biele to nie je, ale hnedé, tak neviem ako to chápať. Napadlo mi, že veď to sa dá ľahko preveriť - keď sa testovací papierik pichne do čistej vody, je to rovnaké? Ak áno, je to OK.

Ešte je možné, že je tam amoniak, ale na tomto papieriku nie je naň test. Chýba prezentácia nádrže - pomohlo by vedieť, aké a koľko rastlín tam je, aký filter a podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:09 Kamča Re: zervan
Paráda.... takže jdu napustit vanu a zítra ráno měním (kvůli chlóru). Je fakt, že Dusitany tam asi nejsou, nebo jen v minimu. Dík za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2014 20:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kamča
Nikdy som takéto papieriky nepoužíval a keď tak na to pozerám - ani nebudem :) Treba sa zamerať na NO2 (dusitany). Neviem, prečo to nie je ružové alebo čo to sa hodnotí len svetlosť, ale ak áno, tak to vyzerá na vcelku smrteľnú úroveň cca 5-10 mg/l? No neviem, sa mi nechce veriť - lepšie by bolo kúpiť si poriadny test na dusitany, odporúčam JBL. A ak niekto moje podozrenie nevyvráti, tak radšej treba ešte dnes vymeniť ... uf, no akože hádam aj 2/3 vody, ak by to mala byť pravda a zajtra znovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 19:57 Kamča – Nově založené krevetkárium - výsledky testu.
Fotka k příspěvku Ahoj, zdravím akvanadšence, hele...mám trochu problém. Založila jsem si před týdnem 30l akva a hned jsem tam vrazila krevetky Red Cherry, 10 ks. holky zatím makaj, uklízej a i jedna naprcaná samička mi porodila mladý.... jenže!!!! Najednou mi zbělaly a jsou ...divný. Pomalý, pak zase lítaj v akva jako myši na půdě...... tak jsem koupila testr na dusičnany, dusitany, .... jsem nováček. vím prd co je dobře a co je špatně i když ten testr mi jako pro debila ukazuje hodnoty.... koukl by se někdo znalý na tu fotku a řekl co je v prde**i a co je OK??? Používám český slang, jsme lidé a já nejsem křehotinka... ;-) Dík za rady a vzhledem k tomu, že jsem v akvaristice začátečník, budu tu zřejmě častěji otravovat. Díky za pomoc.Kamila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 17:48 Muž zervan [1123] - Rostliny
V akváriu mám japonské krevetky, doteraz som si nevšimol žiadne problémy v spolunažívaní s rybkami (na rozdiel od Red Cherry, tie som musel hneď ratovať, lebo veľké Tetry čierne ich lovili). Až dnes som si všimol, že jedna krevetka sa akosi divne potáca pri presune a že do nej akosi dobiedzajú neónky a ona na to nijako nereaguje. Pri bližšom pohľade som si uvedomil, že nemá oči! Asi chápete, ako mi jej bolo ľúto a ako som bol nahnevaný... :-( Len si klasicky točila "rukami" a čosi omieľala.

A tak teraz neviem: Mohli jej ryby odhryznúť oči? Alebo je nejaká chorá, či stará? Totiž ona má inú farbu ako ostatné - tie sú také skoro priehľadné s nádychom žltohnedej farby a táto je "ryšavá", hnedočervená, sýtejšia. Všimol som si to už dávnejšie, že tam mám minimálne jednu takú, a to až po nejako čase odvtedy, čo som dokupoval pár kusov - tak asi je z tých nových, neviem (ale hneď po kúpe boli všetky vyblednuté samozrejme).

Odlovil som to chúďa do malej nádobky, ale neviem... :-( neviem ani, odkedy jej tie oči chýbajú, lebo už som si hádam pred týždňom všimol, že akosi divne chodí, ale nič viac. neviem ani ako sú na tom ostatné - zopár som videl a všetko vyzerá byť OK, ale mám v akváriu dosť húštinu, kontrolu môžem robiť jedine tak pri údržbe, keď vyberiem prenosné rastliny a spravím zastrihnutie, ale ani vtedy nenájdem všetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 09:02 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: honza259
- rychlost proudeni vody je take dobre regulovat s ohledem na ucinnost! filrace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 08:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: honza259
Ja mam ve 35l At-200, prutok mam tak na polovinu, možná i víc a krevetkám to nečinilo žadné problémy. Ale měl jsem tam jen cherry hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2014 23:02 Žena Turbínka [2558] Re: honza259
Podle toho co považuješ za rychle proudící vodu. V akváriu kde mám AT-200 mám filtr utlumen asi na 1/3 jeho max. výkonu, čistý objem okolo 50 l neocaridiny (ne cherry, ale palmaty) výtok filtru čeří hladinu, pohyb vody v nádrži je znát, ale často vídám i krevety sedící a pasoucí se na bolbitis, která je zrovna v tom největším proudu. Když jej nenastavíš jako "mixér" ale normálně, aby čeřil hladinu, neměl by být nejmenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 22:55 honza259
Mam dotaz, vadí krevetkám red cherry rychle proudící voda? Jake proudění asi doporučujete nebo nastavec na artmana?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 15:43 -
Do pozornosti by som rád dal novo založené krevetkárske fórum
www.krevetkari.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:04 ŠárkaTob Re: ivaha
To jsem chtěla slyšet, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2014 11:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ŠárkaTob
Denní výměna vody tu chybějící filtraci supluje ;-) Obzvláště u čerstvě založené nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:59 ŠárkaTob Re: ivaha
Proto se ptám na tu filtraci, jestli se mění voda denně bez filtru, tak do toho samozřejmě nejdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2014 10:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ŠárkaTob
Je na Tobě, nakolik je v Tvých možnostech a vůli o akvárium bez filtrace pečovat tak, aby fungovalo.
S přihlédnutím k tomu, že ještě před třemi měsíci jsi se pohybovala ve vlákně "Začátečník", bych to, být Tebou, hodně zvážila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:43 ŠárkaTob – Pořízení krevetek?
Zdravím, mám volné 8,5l akvárium a přemýšlela jsem jak ho využít a napadly mě krevetky. Chtěla bych se zeptat, zda musí mít nutně filtraci, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.09.2014 18:09 -
Doma mi niekoľko mesiacov funguje testovacia nádržka pre red cherry.Takže prečo testovacia? Skúsim to trocha opísať.
Chcel som vyskúšať extrémne podmienky,pozorovať red cherry v tak povediac pri minimálnej starostlivosti a prirodzenej strave.
Nádržka 5L, bublifuk, ohrev termostatom.Nádržka totálne zanedbaná plná rias a sinice.Pri prípadnom odpare len doliata časť vody ani nie raz do mesiaca.Do nádržky som umiestnil dve samičky a dvoch samcov red cherry.Žiadne kŕmenie, resp.len minimálne pre doplnenie potrebných prvkov pre pancier.Krevetky fungujú len na sinici a riase samovoľne vzniknutej v nádržke.Potvrdila sa úžasná odolnosť tohto druhu krevetiek.Nie len že sa držia,ale sa aj začali úspešne rozmnožovať.Dokonca je mlaď vzrastovo väčšia ako krevetky v pôvodnom krevetkárku.Očividne im prirodzene rastúca strava prospieva.Akvárium je umiestnené na parapete,bez prídavného osvetlenia.
Je fakt obdivuhodné ako sa krevetky vedia adaptovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 08:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: potass
stejný druh, jen jiná barevná varianta, budou se křížit a potomci nebudou mít pěkné barvy až postupně vyblednou, ale jestli se ptáš, jestli se snesou, tak jo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 08:09 Muž potass [0]
zdravim rad bych vedel jestli je vhodne mit v jedne nadrzi tyto dva druhy krevetek Neocaridina davidi var. Rili a Neocaridina davidi var. Yellow :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 13:03 Beda81 Re: MythiQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 13:00 Muž MythiQ [-4] Re: Pepan
Poznámka je super, píšu si. K odpolední kávě jdu na to palec

Jinak díky všem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 12:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MythiQ
Jestli můžu poradit, tak to zkuste jako já. Najděte si větší plastovou misku. Tu ponořte do akvária, pokud plave, tak ji zatižte kamínkem a na její dno položte 1-2 tabletky, kterými se krmí třeba ancíci. Já používám tablety od Dajany. Pak si uvaříte kafe, v klidu vypijete a když pak misku vytáhnete z nádrže, máte v ní podstatnou část krevet. Když to párkrát zopakujete, vychytáte krevety skoro všechny a s minimem námahy. Důležitá poznámka - při opakování akce to kafe není podmínkou, jen odměřuje dobu vhodnou pro lákání krevet do misky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 11:59 Muž dudak [1885] Re: MythiQ
mě se osvědčil plátek banánu zavěsit do akva, do hodiny je to obsypané krevetkama a pak jen nabrat do fajfky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 11:33 Muž MythiQ [-4] Re: Turbínka
Velký už mám venku, teď zbývají ještě ti prcci a s těma to je právě nekonečný. Odsát je a potom to vytahat z lavoru byla druhá varianta, zkusím tu pastičku a když to neklapne, půjdu na ně s hadicí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 11:26 Žena Turbínka [2558] Re: MythiQ
Krevetky je lepší chytat fajfkou, nehrozí tak zranění ve stylu zaklínění končetiny do ok síťky. Můžeš si pomoci plovoucím krmivem na hladině a sbírat je, ale lepší výlov než opravdu krevetku po krevetce neznám, sama jsem vylovovala 12 l krevetárko kde bylo 10 dopělých kusů a asi 150 prcků, je to sakra mravenčí práce. Jako menší urychlení jsem použila na drobné prcky větší odkalovač a potom jen přelovila z lavoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 11:25 Muž MythiQ [-4] Re: davidek75
Áaaa past na krevetky, to bylo to správný údrný slovo do vyhledávače, už mám díky moc :)

www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 11:20 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: MythiQ
už se to tu psalo a snad je tady o tom článek , zkus hledat past na krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 11:18 Muž MythiQ [-4] – Přesun
Zdravím, nemáte nějaký tip na to, jak dostat krevetky i s malýma z jednoho akvárka do druhého? Třeba jako u okružáků, že tam plesknu přes noc list salátu či okurky a ráno jich mám většinu svačících a bezbranných na okurku. Zkoušel jsem to chytat síťkou a je to nekonečný boj.

Díky za rady a nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: polarniliska
chce to ale pomalou aklimatizaci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 16:26 Muž polarniliska [2]
Ja si taky myslím, že s Ramkama to bude rychlí.Ještě mám možnost je dát do AQ k sousedům. Kde je Panceřníček a Platy, ale nevim jestli by to nebylo to samé?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88583x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1251