Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 07:27 Muž beermajkl [3]
Jěště bych se chtěl zeptat na osvětlení,mám 13w zářivku překrytou alobalem,jak svítit krevetkám?Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 08:11 Kulisek Re: beermajkl
Kopřivu jen vždy spařím horkou vodou, moje krevety jí zbožňují :-) a nebo občas dávám také hluchavku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 07:11 Muž beermajkl [3]
Kamarád mi doporučoval povařenou kopřivu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 07:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
To záleží na zdroji, já je sbírám na podzim v co nejsušším období v místním parku dost daleko od silnic (a to jsem maloměsto skoro vesnice) a tak je po dosušení hodím zrovna do akva. Pár dní plave než se potopí. Ale obecně se doporučuje alespoň spařit, někdo i chvíli povařit. List pak rychleji klesne ke dnu a měl by se asi i rychleji začít rozpadat a měkké části by měli krevetky obírat. Krevetky také sbírají to co na povrchu listů žije ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 06:55 Muž beermajkl [3]
Díky a musí projít varem nebo nějaké ošetření před použitím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2015 06:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: beermajkl
Jestli je to to akva co máš v prezentaci, tak bych krevetky speciálně ani nijak nekrmil. Oni si vždy něco najdou. Maximálně bych si sehnal suchý dubový list a ten jim nechal spadnout na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 06:24 Muž beermajkl [3]
Zdravím,mám 20x cherry a zatím krmím jen vločkami po neonkách,kolik dávat a jak často?Nebo jestli tu bude někdo tak hodný a doporučí,čím a jak krmit?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:34 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: zdenek
Ono je to obráceně,krevetky budou tak dlouho požírat helenkám vajíčka , až všechny heleny sejdou věkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 18:32 zdenek – helena vs krevetka
Chci se zeptat ublizi helena mejm narozenym krevetkam nebo jde jen po snekach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 22:47 Žena Atika [134] Re: Michael281
Podobně nenáročné a moc pěkné jsou ještě Neocaridina rili. Něco bych jim ještě přihodila než to víc zaroste, slabší kousek bambusu s navázaným mechem nebo trsík nějaké jemnolisté rostliny, prostě něco do čeho si mohou zalézt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 22:25 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Atika
Dva druhy bych ani nechtěl chci jen jeden druh, ale ptal jsem se jestli by tam šli i jiné než chrryny. Zatím nejvíce uvažuji nad Neocaridina denticulata přírodní (průhledná) varieta. Je prý nejodolnější ze všech a vydrží teploty max. 30˚C. Tak teda ještě počkám až do asi 20.5. Budou jim ty úkryty stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 21:29 Muž Michael281 [6] - TetryRe: KarlosS
Tak to máte normální neonky ne? Já mám ty nejmenší - modré neonky. A pandy nemám ale Corydoras habrosus ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 20:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Michael281
to je zvláštní a já mám neonky i pandíky pěticentrimetrové ;-) . Mrkni tady do atlasu.
S tím počtem je to na hraně, opravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 16:14 Žena Atika [134] Re: Michael281
No počkala bych fakt aspoň ty tři měsíce a zatím můžeš kouknout na info o krevetkách a jejich křížení. Osobně bych jako začátečník vzala jen skupinku cherrynek a jiné k nim nepřidávala. Dají se k nim dát caridiny, ale ty jsou mnohem náročnější, teplejší vodu nesnesou, prostě jsou na chov složitější. Cherryny jsou pěkné krevetky, není třeba k nim mixovat další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 11:58 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Atika
Jako schovku tam mají mech, kokos a jeskyňku z kamenů, ale když tak i něco přidám :-). Ani nevím, že tam nějaký mezírky jsou :). Potom to vyřeším. S krevetkami ještě 2-3 týdny počkám. A jaký jiný druh by tam mohl být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 11:03 Žena Atika [134] Re: Michael281
Myslela jsem 3 měsíce od založení, jsou háklivější než rybky na stabilitu, vyplatí se počkat. Zatím bych jim tam dala ještě nějakou schovku, třeba kousek užšího bambusu s kouskem mechu, prostě něco, kam si můžou zalést a schovat se, prckové, nebo třeba po svleku. A ještě ten filtr - koukala jsem, že jsou v krytu ty nasávací mezírky, to by mohlo nasávat malý krevetky, jde přes to přetáhnout třeba silonku. Já u nich mám čerpadlo s bioakvacitem, tam je nic nenasaje a na houbě se pasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 09:57 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Atika
Ještě se chci zeptat jak jsi myslela ty 2-3 měsíce, od založení nebo od teď? Mohl bych je tam třeba za 3 týdny dát? A bude jim stačit jedna řasokoule, jinak tam mám ještě Brazil moss?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 09:38 Žena Atika [134] Re: Michael281
Já mám red cherry společně s pandami a dalšími malými rybkami (otíci a malé borarasky) a množí se tam dobře, nevadí si. Další ryby už bych nedávala, ty tři hejnka jsou akorát. Teplotu mám kolem 25, v létě když leze nad 27 se mi cherryny přestávají množit a začnou zase až s podzimem. Takže podle mých zkušenosí jim teplota nad 27 vadí i když přímo nechcípají. Jinak cherryny jsou dost nenáročné krevetky, jen je potřeba dbát na týdenní výměny části vody, aby tam nebylo moc dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 08:05 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Atika
Ještě jaké jiný druhy by tam šli? A nebude jim vadit teplota 24-27°C??
Zatím nejvíc uvažuji nad Neocaridina denticulata. Je pravda, že přírodní varieta je odolnější než Red cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 08:01 Muž Michael281 [6] - TetryRe: KarlosS
Že je přerybněné si nemyslím. Jelikož neonky, tetry i pancíci se dorůstají pouze 2-3 cm a nejsou to špindírové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 07:32 Muž beermajkl [3]
Takže je možné krevetky chovat s neonkami a pancéřníčky,můžou být i s pancéřníčky pandami a pancéřníčky zlatopruhými?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2015 22:25 Žena Atika [134] Re: Michael281
Tyhle rybky krevetky ohrožovat nebudou a špindíry to taky nejsou, klidně bych tam 15 cherryn dala, ale až tak za 2-3 měsíce, potřebují fakt stabilní akva. Já krevetkám občas přihodím pár spařených mladých listů kopřivy - moc jim chutná. Taky pár olšových šištiček, to taky rády obírají. Jen bych jim tam přidala ještě nějaký trs třeba lomariopsis nebo nějaký mech, aby se měly kde schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2015 22:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Michael281
je to totéž.
no myslím, že už máš přerybněno teď. Nic dalšího bych tam nedával. A krevety jen do řádně zaběhlého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 21:46 Muž Michael281 [6] - Tetry – Krevetky Neocaridina
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi druhy: Neocaridina denticulata, davidi a heteropoda?? Jejich verze Red Cherry vypadá ůplně stejně :) . A ještě bych chtěl poradit s chovem: Kolik krevetek jakého druhu bych mohl dát do mojí nádrže (viz. prezentace)? je to 54 l a mám tam 15x neonka modrá, 6x tetra ohnivá, mám objednaných 8x pancéřníček třískvrnný a jeden šnek Brotia herculea. Bude jim vyhovovat teplota 24-27˚C ?? A musí se přikrmovat speciálním krmivem nebo jim stačí uhynulé části rostlin, řasy a zbytky po rybách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 09:19 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: NASREDDIN
No vidíš, slepota na pochodu do důchodu daleko ....
Ale stejně platí co jsem napsal :-)
Také jsem o tomto produktu uvažoval, protože mám opravdu hodně měkkou vodu. Nakonec jsem do toho ale nešel a v posledním čísle akvária jsem se dokonce dočetl že krevetkám (Crystalkám) pomáhá i hnojení pro rostliny a to jsem dával tak jako tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 07:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yasmine88
- opet souhlas s lhajek, pokud je vsechno vpoho, krevetky se mnozi, tak proc kupovat neco za 150kacek?!
- kdyz jim chces "udelat dobre", tak jim dej susene dubove listi nebo olsove sisky... a mas to zadarmo, zadarmo, za ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2015 07:26 Muž NASREDDIN [1383] Re: lhajek
Ptá se na Dennerle Crusta Fit.
www.svetakvaristiky.cz/…
Ono se to v názvu příspěvku snadno přehlédne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2015 07:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Yasmine88
Asi špatně čtu, ale nikde nevidím na jaký přípravek se ptáš. Takže těžko říci jak se může chovat v kombinaci se Sera Blackwater Aquatan, či jestli je to dobré pro krevetky....
Jinak pokud jsi ten přípravek ještě nepoužívala a přitom nemáš žádné problémy, tak proč cpát do akva něco dalšího?
Já se řídím heslem: "Funguje to? Pokud ano tak se do toho nešťourej!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 01:20 Žena Yasmine88 [0] – Dennerle Crusta Fit
Ahojte,chcela by som sa spýtať,či máte niekto skúsenosti s týmto prípravkom,či to pomôže al.aspoň neuškodí,a či nebude problém pri kombinácii so Sera Blackwater Aquatan.Je aj tento vhodný pre krevetky?Zatiaľ nemám žiaden problém,pekne sa mi množia.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 18:30 Žena Jupí [125] - Asie – soč
Dobrý den, myslím , že tady by mi někdo mohl pomoci ;) Chci dělat práci soč (středoškolskou odbornou činnost) s akvarijní tématikou konkrétně nejspíš o krevetkách . Moje učitelka na bižuli říká . že je to zajímavé , ale ona řekla že by stačilo čistě jen pozorování krevet v akváriu a to mě upřímně přijde trochu jako nuda...Takže mě napadlo například porovnávání krevet které se vyvíjejí ve sladké a slané vodě (vývoj atd. jejich život a pokus o odchov nějakého druhu který se vyvíjí ve slané vodě atd.) co si o tom myslíte ? mohla by tato práce někoho zaujmout nebo by to chtělo vymyslet něco lepšího ? děkuji za jakoukoli reakci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 09:59 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: lhajek
souhlas budu muset premerit
ale stejne nejhorší u těhle malejch akvarii jsou špinavý nebo jinak vymydlený ruce které tak strkame a malokdo si to uvedomuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2015 09:40 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – souhlas s lhajek
- i na shrimpnow se uz objevily nazory/uvahy, ze krevetule jsou v nasich AQ neustale a mozna zbytecne prekrmovany
- urcite k radosti vyrobcu vsemoznych super, ultra zazracnych krmiv ve stylu "malo za hodne penez" :-)
- jsou to ale absolutni vsezravci(od rozdrceneho sneka po rasu), takze v zabehnutem AQ si opravdu vzdycky neco najdou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2015 09:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lubosc
Lubosc napsal: ja mam taky takove akva a krmim denne a voda jak kristal ....
Takhle čistou vodu jsem měl taky a přesto jsem dopadl zle, protože vzhled ještě nic neříká o obsahu dalších látek ve vodě, které mohou již pro krevetky dosahovat kritických hodnot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 09:04 Muž Lubosc [5] - RostlinyRe: zdenek
ja mam taky takove akva a krmim denne a voda jak kristal ale mam tam moc rostlin sneku a par zivorodek trpaslicich kdo to vse sezere nevim ale pokud se nekrmi sezerou vse co je v akva a male pak co se vylihnou umrou hlady ale taky nevim co je dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2015 07:45 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: zdenek
Záleží jistě také množství krevetek a množství krmiva co dostávají. Ale já v obdobném objemu měl 30ks a obden jsem dával granulku (peletku) krmiva a nezvládl jsem udržet kvalitu vody. Vodu jsem měnil 1/4objemu týdně. Málem mě všechny vychcípali. Zůstali mě 3 kusy. Teď co krmím jak jsem psal, tak už problém nemám a stav jsem opět dostal kolem těch 30ks.
Byla to zkušenost draze vykoupená životy chovanců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 23:40 zdenek Re: lhajek
mám mensí 25l a krmím obden krmivem pro krevetky to je teda špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2015 07:56 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: zdenek
Ve větším akva jim nedávám nic. vždycky si něco najdou. V menším občas (tak 1x za 14dní) hodím tabletku nějakého krmiva pro ryby dna nebo něčeho pro krevetky. Ale i v tom menším by se asi nic nestalo kdybych nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2015 06:46 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: zdenek
mozna bude dobre je nechat trochu "vyhladovet" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 22:15 zdenek – přikrmování
Dobry den jsem zacatecnik mam dotaz krevetky nejeví žadny zájem ani o meloun ani banan ani okurku co jim ješte davate kromě kopřiv a špenátu:-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 22:37 zdenek Re: Turbínka
Dekuju za super odkaz už vím teda že to jsou Hlístice a vodní blecha.Jsou tyhle paraziti nebezpeční pro moje krevetky nebo tam mam dat rybu at to sežere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 13:32 Muž Tomason [37] Re: zdenek
No podle popisu tam můžeš mít to co já :-) Já tam mám vodní blechy a asi nějaké hlísty :-) Háďátka kroutící se ve volné vodě. Krevet bylo na začátku 6 prťousů, nyní 4 a brzy moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.03.2015 08:18 Žena Turbínka [2558] Re: zdenek
Může se jednat o nějakou běžně se vyskytující faunu, více zde rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici. Z tvého popisu opravdu nejde mluvit jinak než obecně. Nejvíce bych se bála ploštěnek ve vztahu ke krevetkám, to by mohl být ten tvůj "had".
A ještě si neodpustím poznámku, že do akvária, které máš měsíc krevety nepatří! Ty chtějí stabilní podmínky a ne takového čerstváčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 00:17 zdenek – neco mi plae v akvariu
Dobry den jsem zacatecnik mam prozbu dnes jsem koukal do krevetaria mam ho mesic z 20 ks jich mam 11 a uz mi neumiraji ale dnes jsem koukal do vody a v akvariu mi plavou male tecky a zahledl jsem i neco jako hada vyfotit to nejde je to o velikosti 0

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 19:49 Muž klepáčovi [2]
to je škoda:(,no nic tak asi oprášíme starou 12ku a uděláme krevetárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 19:47 Muž ludvik [1082] Re: klepáčovi
Ne. Bojovnice a živorodky je sežerou. Možná ne dospělé, ale množit se se vší pravděpodobností nezvládnou. Bude to akorát krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 19:46 Muž snehulda007 [850] Re: klepáčovi
Krevetky by nejspíš byly drahým krmením pro bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 19:41 Muž klepáčovi [2]
Ahoj prosím o radu zda by v našem akva mohly prosperovat krevetky popř. jaký druh a případně jestli by bylo potřeba provést v akva nějaké změny předem děkujeme:) naše prezentace rybicky.net/nadrze/22313

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 07:05 - Re: nowy101
Vodárne to často uvádzajú v millisiemens na meter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 22:32 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
bohuzel vodarny to udavaji v ruznych kombinacich, clovek to musi na micro prepocitat ;-)
www.endmemo.com/…
ja osobne uz merim pouze TDS - jednoduche a jasne jedno cislo bez prepoctu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: nowy101
tak tím lépe ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 111 112

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 88580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2294-krevetky-chov?od=1151