Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 15:07 thunderstorm
Já před týdnem zaregistroval krupičku ... podle rad jsem aplikoval preventin a sůl. .. lépeřečeno nedoporučuji :-D nezabralo to. teď už jen čekám na Esha Exit který jsem si objednal s dalšími věcmi ... jinak neonky už jsou všechny v záchoďě a zachraňuju 3 platy, 2 parmičky a 2 mečovky ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:57 R Muž Silent [5949] – Re: evasv
Při aplikaci eSHa Exit se teplota nezvyšuje. Nechává se na běžné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:43 Žena evasv [12] – krupička
Tak jsem sjela pro Esha exit a paní mi říkala že přidat teplotu z mých 24 v akvárku na 26.
Ale v návodu je psané že k aplikaci není potřeba zvyšovat teplotu. Tak jak to je ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:39 Muž Miras [111]
a nebo si pročti co už tady bylo: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 10:26 Dusyk – EXIT alebo costapur
Dosť preferujete exit, ale na Slovensku až tak k dostaniu nie je. Je výrazne lepší než SERA costapur? V čom vidíte jeho výhodu oproti iným. Ako je to so sumcami? Sú tiež naň náchylné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 09:32 Žena evasv [12] – Díky
Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2009 08:16 Muž Yirka [9126] – Re: evasv
Přípravkem eSHa 2000 krupičku nevyléčíš, protože to prostě není lék na ni určený ale je pouze lékem synergickým. Pokud nenasadíš EXIT, či jiný účinný lék na krupičku, s neonkami se budeš moci brzy rozloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2009 06:33 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: evasv
Zjednodušeně exit by měl být na krupičku, 2000 na léčení následků (povrhchové ranky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 06:28 Muž Venca [25] – Pokyny pro EXIT
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 06:24 Muž Venca [25] – Re: evasv
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 06:23 Muž Venca [25] – Re: evasv
Fotka k příspěvku eSHa 2000 se doporučuje spolu s EXIT.EXIT léčí krupičku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 22:17 švíco – Re: evasv
Nic bych neriskoval a dokoupil bych i Exit... dále bych dávkoval i Eshu 2000. kombinace obou léků je nejsilnější... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 22:09 Žena evasv [12] – Krupička
Dobrý večer, před týdnem jsem si koupila nového čichavce do akvárka, včera večer ještě vše ok a dneska ráno krupička - ale nejvíce neonky - ty ji mají všechny a čichavec trochu. Měla jsem doma
eSHa 2000, tak jsem honem dala kapky do akvárka, ale teď čtu, že tu píšete o eSHa exit.
Zabere mi i ten 2000 ? Dala jsem dneska první dávku, zítra a pozítří bych dle návodu měla pokračovat. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 13:55 CeCeQ
Já si to myslel potlesk díky snad nový nepojdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:40 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: CeCeQ
Většinou 1/3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:34 CeCeQ – krupička
A myslíš celou nádrž?? To spíš jen část ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:31 Muž teabe [4] - Živorodky
Asi bych nejprve vyměnil vodu a přidal nějakou tu lžičku soli,podle objemu akvárka.Rybky jsou potom vůči krupičce odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 22:14 CeCeQ – Vyléčená krupička
Zdravim,určitě už to tady bylo,ale já to nemuzu vubec najit.Chci se zeptat jak spolehlive poznám že je krupička pryč.Měl jsem ji v akva asi před měsícem hned jsem jí lečil kapičkama atd.některé ryby to nepřežili,ale většina co přežili už po krupičce nemají ani náznak,ale já se pořád bojím koupit nové ryby aby nedopadli špatně.Tak se chci zeptat jestli jde nejak zjistit jestli je akvarium ok,přpadně co mám před koupením nových ryb udělat.Dík moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 12:20 Muž XMartin [20]
sehnal sem Anti-ichtin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 10:13 Muž XMartin [20]
Nemusel no ale tak skusil sem to ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: XMartin
Když víte, co vám poradí, nemusel jste mu psát... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:47 Muž XMartin [20]
jo , už sem mu tam napsal dotaz, dík za radu ... jen si myslím že mi stejně poradí nějaké drahé léčivo, které nebudu moct koupit.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: XMartin
Nic bych nekombinoval a zavolal bych do Dajany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:37 Muž XMartin [20]
nebo bych to mohl skusit i stim anti-ichtinem ,ten bych tady mohl sehnat , nevadí když se to zkombinuje s preventinem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: XMartin
Zavolejte ing. Filipovi do Dajany.
www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:30 Muž XMartin [20]
Moc děkuju za přispěvky, ale jak sem psal, tak v opavě nic jinýho než tyhle dvě věci neseženu ... a c to skusit stim hypermanganem ?? ten prodávájí v lékárně... určitě že ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 21:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: XMartin
Kolega z práce léčil v jezírku Sera Omnipurem a krupičku vyléčil, na to tvé by to vyšlo tak na 200kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 21:41 Muž jajaapaja [174] – Re: XMartin
Nevím jak komu ale mě zabral vždy ANTI-ICHTIN.Lahvička je na 650 litrů a není drahej.Tři čtyři lahvičky by to spravily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 21:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: XMartin
Pokud by mi na vašem místě nenabídl nikdo lepší řešení a bylo evidentní, že rybky v jezírku trpí, (a že je není možné vylovit a léčit pomocí léčebných koupelí), asi bych se pokusil vyléčit je hypermanganem.
Předesílám, že si nejsem ani trochu jistý výsledkem - nemám v této souvislosti žádné konkrétní zkušenosti! Jen ke mně dolehly jakési informace... :-O
(Předpokládám, že se ještě někdo k danému problému, resp. k mnou popsanému postupu vyjádří! :-))
V konvi s vodou rozpustit 1g hypermanganu na 1m3 (1000 l) vody a rozlít jej po co největší ploše jezírka. Současně se doporučuje zavést provzdušňování ošetřené vody. Voda po aplikaci by měla mít slabě růžové zabarvení, a toto by mělo přetrvat po dobu přibližně 3-4 hodin.
Pokud růžové zabarvení zmizí dříve, (přibližně do 2 hodin od aplikace), následující den hypermangan aplikovat znovu, ale už jen v poloviční dávce, t.j. 0,5g/1m3! Pokud i tentokrát vymizí růžové zabarvení do cca 2 hodin, následující den postup zopakovat.

Byl bych moc rád, kdyby vám někdo nabídl ověřenou metodu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 19:58 Muž Yirka [9126] – Re: milu
Těžko říci. Buďto nafotit, ale v každém případě počkat den dva, buďto to zmizí nebo se začne rozvíjet a bude to jasné. Déle však nezanedbávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 19:56 milu
ahoj, na skaláře se mi objevila jedna malá bílá tečka nad okem, je možné, že jde o krupičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 19:47 Muž Yirka [9126] – Re: XMartin
Představva vyléčení rozjeté krupičky Preventinem je naivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 16:17 Muž XMartin [20]
Zdravím , jak sem již psal , v jezírku se mi objevila krupička, jenže unás v opavě nic pořádnýho na ní není a esha exit by na moje jezírko vysla skoro na 2000,- což nemám , doporučily mi ve zverimexu Preventin a FMC , tak sem vzal obojí , jenže u FMC píší , že se nesmí svítít, takže je mi asi k ničemu ,mám skusit alespon ten preventin ?? mám ho 50ml, píší že celý obsah té láhve je na 650-1300L moje jezírko má cca 1500L .. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 09:38 Signum – Re: hf
No naštastie , ale zabral ten Ichthyo Medik naplno a rybky su vyliečene , uz som dokonca aj teplotu stiahol a vymenil cca 25% vody , preslo zatial 2,5 dna a po krupičke už neni ani stopa potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 18:20 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: wladys
Nekonečná debata. hmm
Váš postup ("slaná sauna") je lákavější, alébrž je levnější a dostupnější, než EXIT. A to nevidím jako výhodu - naopak! Vidím to jako problém - jako problém zbytečně uhynulých rybek v nádržích začátečníků...
Každý strůjcem svého štěstí. Jen u těch začátečníků mi v tom konstatování chybí škodolibost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 17:46 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: deathfoe
Podívej se na složení exitu a pak zkus říct co je větší chemie.Asi dvakrát jsem použil na krupici sůl+teplotu v nádržích s amazonkou hustě zarostlou a rostlinám to neublížilo.Takže bych nezatracoval ani tu sůl.

Jinak co já tady občas čtu,tak většina neúspěšných pokusů se solí a zvýšenou teplotou je při léčení krupice už hodně rozjeté,kdy jsou ryby parazity doslova obsypány.Pak samozřejmě je nutné použít silnější chemii než je sůl.Třeba zmíněný exit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 11:40 Muž deathfoe [58] – Re: wladys
A není sůl taky chemie? Je to přece chemická sloučenina NaCl, takže nevím proč eSHa EXIT je chemie a sůl chemie není??? Už by to fakt chtělo přestat používat ty prehistorické a rostlinám a rybám dobře nedělající solící metody a poohlédnout po něčem rychlém šetrném a spolehlivém -> EXIT. Zástánci solení to pak doporučují i začátečníkům, kteří to samozřejmě udělají špatně, půlka ryb jim vychcípe, zničí si rostliny a za pár týdnů mají krupičku zpět a pak je to ještě odradí od akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 09:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: wladys
... A krupici doporučuju léčit těch 10dní. 3-5 dnů je málo a hrozí při předčasném ukončení léčby re-invaze...
To platí u "léčby" solí. EXIT funguje jinak. Chce to odzkoušet. :-)
Mimochodem - neúspěšných pokusů se solí a vysokou teplotou jsem registroval dost; s EXITem to tak nějak funguje dobře. :)
Moje zkušenost s dvojnásobným "předávkováním" EXITu v rostlinné nádrži, (po předchozí neúspěšné léčbě jiným prostředkem, kdy už rybky padaly), je, že Shinnersie došly újmy, ale ostatní kytky tuto zátěž zvládly bez problémů.
Chci tím říct, že rostliny na léčivo v předepsaném dávkování viditelně nereagují, ovšem za "extrémních" podmínek může dojít k individuálním "škodám".
Asi to bude hodně odvážné, ale nemohu nevzpomenout Didiplis diandra, který se po léčbě krupičky EXITem "rozjel" tak, jako nikdy předtím a potom taky ne. Jiná souvislost než s EXITEm mě nenapadá... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 00:04 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Sid
Já mám zkušenost,že pokud se to chytne včas sůl a teplota stačí...není třeba dávat chemii.A krupici doporučuju léčit těch 10dní.3-5 dnů je málo a hrozí při předčasném ukončení léčby re-invaze.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 23:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: wladys
A není mnohem, mnohem lepší nasadit eSHa EXIT ihned, netrápit rostliny solí, nesaunovat osádku a s pravděpodobností blížící se jistotě mít za 3-5 dní po problému?! :-O
(Už by mohla skončit ta "staromilnost" postupu, který byl poplatný své dávno minulé době?!hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 23:09 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Barney
Pár špetek soli je k ničemu.Zasolit lžící soli na 40 litrů vody a zvednout teplotu na 29°C.Takto to držet 10dní a poté začít s částečnýma výměnama vody.Po dobu léčby samozřejmě hodně vzduchovat!Pokud je to již re-invaze,tak doporučuju esha exit.Dávkování dle návodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 22:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Barney
Raději by měl začít s léčbou. Nebo jít kopat hrobečky... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 20:25 Muž Barney [61] – Re: Signum
Ano má krupičku, zkus do vody přidat pár špetek soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:07 Signum – Re: Yirka
Vdakaza tu stranku ale zial na Slovensko mi tovar nepošlu a u nas som zatial nenasiel podobne vybaveny e-shop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 15:14 Muž Yirka [9126] – Re: Signum
Na netu vcelku běžně k sehnání-jeden z prověřených a rychlých obchodů: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 13:40 Signum – Re: hf
Zatial som take nezohnal , v akvaristike mi daly Ichthyo Medik ze vraj toto je najlepsie. No skusim to u nas zohnat, alebo niekde na nete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 13:29 Muž hf [54] – Re: Signum
Esha Exit, je tu toho plné fórum....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 13:06 Signum – pretvavajuca krupicka
Cawte poradte co mam robit , krupicka mi likviduje rybky a nepomaha nic , 4 tyzden s nou bojujem a nic rybky su po liecbe OK a rano pozeram a zase su na nich biele bodky . teplota je na 30 stupnoch a pouzival som Revitaliser Tonic , na kolko to nezabralo teraz som kupil Ichthyo Medik, najhorsie na tom je ze dnes som prisiel o parik Tetier krvavych vcera boly v poriadku rano ked som pozrel uz boli bodkovane a teraz uz lezaly hore bruchom , pomozte mi kde moze byt chyba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 20:04 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Já jsem taky z malého města (17,5 tis) a není problém, na krámě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 19:58 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
ano jen jsem netusil ze tu nebudou mit exit. to jsou obchody k nicemu. to skutecne pro neco specialnejsi jedine Praha nebo Plzen

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3493