Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2009 14:38 Lin
tak a mám taky průser. v mém akva je krupička a střevní parazité. všimla jsem si toho včera. jednu gupku (nejspíš příčina) jsem našla ráno mrtvou, teď už to chytli další očka i na mečovkách jsou tečky.
na střevní červíky mi zrovna dneska přišel flagellol, ale ta krupička je asi akutnější? sad
zatím jsem vyndala filtr do kýblu, nalila jim modř, zhasla a topím na 28 stupňů.
mohli byste mi, prosím, poradit, co a jak dál?
dalo práci sestavit takovou osádku, byla by jí škoda :-(
a ještě mám otázku: jak dlouho nechat nové ryby v karanténě, aby se to neopakovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2009 11:25 Muž NASREDDIN [1383]
ondrasheq napsal:Prave jedu 6. den na soli a Anti-Ichtinu - viditelne priznaky zmizely, uz jen dolecuju. Za desetinu penez oproti eSHa lecivum. NENI tedy pravda, ze malachitka je "prakticky na nic", ba prave naopak.

Myslíte, že to co popisujete, je zásluha té malachitky?
Původně jste zmiňoval i zvýšenou teplotu.
Při "léčbě" jen solí a teplotou, by příznaky byly také pryč.
Což je odzkoušeno a nikdo to tu nepopírá.
Jen je to dlouhodobá a ne vždy účinná záležitost.
Zatímco léčba pomocí Esha , jako účinná již prokázána byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2009 09:28 Muž cenega [1]
ja osobne mam s esha exit spolu s esha 2000 jen ty nejlepsi zkusenosti a o tom ze je to zatim asi nejsetrnejsi lecba bych nepochyboval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2009 08:59 Muž Yirka [9126] – Re: ondrasheq
Aniž bych přiložil ruku k dílu máš tam -4 a důvod je jednoduchý.
Ostaní naznali, že to že to jednotlivému člověku pomohlo nelze zevšeovbecňovat a povyšovat osobní dílčí úspěch nad zkušenosti desítek akvaristů. A nepleť si auru s karmou, jsou to dvě dost odlišné věci. Ta mínus nemusí být jen to co píšeš, ale zcela prostě také mohou vyjadřovat nesouhlas s prezentovaným názorem. Osobně vyjadřuji (tak jako teď) nesouhlas raději příspěvkem než karmou. Proto znovu opakuji dvě skutečnosti a to, že nejlepším a nejšetrnějším lékem na krupičku je eSHa EXIT (nejlépe v kombinaci seSHa 2000) a že sůl a zvýšená teplota nejsou lékem, ale maximálně preventivním opatřením.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2009 19:12 Muž Yirka [9126] – Re: ondrasheq
To chce klid. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Zrovna dnes jsme stejnou situaci konzultovali s kolegou, který dělá akvaristiku přes 50 let a dlouho ho již živí. Ten mi potvrdil, že dříve fungující antiichtin je proti krupičce dnes prakticky na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2009 19:00 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: Haimdol
Vidite, citlivym rybkam jako sumeckum prusvitnym je skoro hrich lit anti-ichtyn... Neni to prilis snesitelna chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2009 16:37 R Muž Silent [5949] – Re: ondrasheq
No vidíš. A já mám negativní zkušenost s tvým postupem. Léčbu Anti-ichtinem nepřežili sumečci průsvitní. A to není jediný případ. Oproti tomu léčba eSHa Exit je naprosto bezproblémová i u citlivějších druhů ryb. Toť zase má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2009 16:33 Muž ondrasheq [10]
Všem pochybujícím - sůl, +2 stupně, Anti-Ichtin a po třech dnech razantní zlepšení. Osádka to snáší v pohodě, včetně pancéřníčků. Léčba za 1/10 ceny oproti eSHa Exit kitu. Příště zkoušejte, než začnete rozdávat negativní auru :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 21:38 R Muž Silent [5949] – Re: doklwnik
V pořádku. Šlo mi jen o to, že použití jakýchkoli sloučenin je prakticky použití chemie. Ale to bylo jen na okraj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 21:36 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: Haimdol
O FMC ani rec v mem prispevku nepadla,omlouvam se,zda to tak vyplynulo.Je to vicemene jako dodatek.
Sul, ale jo, ovsem dle vyctu slozeni proti Eshe ani ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:51 R Muž Silent [5949]
Sice taky nejsem hodnotící, ale nedá mi to nereagovat. Oba popsané způsoby bývají efektivní. Jen terapie eSHa výrobky je přece jen šetrnější k obyvatelům akvária. Látky obsažené v těchto lécích jsou stabilnější než metylénová modř, melachytka nebo FMC. Proč nevyužít moderní metody když jsou k dispozici. Pro doklwnik: použití FMC a soli není chemie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 19:37 Muž SAA [9] – re:ondrasheq
Průnikem těchto skupin chovatelů bude asi prázdná množina:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:37 Žena doklwnik [347] - Halančíci
Nejsem hodnotici. Nevidim problem, pokud nemate rybky, ktere jsou citlivejsi. Tato lecba vyjde levneji a je tez efektivni... Navic, pokud jde o par ryb a nemate v planu opet kupovat nemocne rybky, nebude hned potreba lecit znovu. Ovsem v nynejsi dobe nabyvaji lide dojmu, ze chemie je na prvnim miste.
Po pouziti Eshy muzete mit lepsi pocit, ze se vase rybky tolik nezapotily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:16 Muž ondrasheq [10]
Mohl by mi někdo znalý, nejlépe však hodnotící, objasnit negativní karmu u příspěvku od SAA? Obzvlášť pokud má s tím postupem dobrý zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 15:36 Muž O.Tom [439] – Re: Skorica
Taky jsem ted lecil krupici eshou exit + 2000, z ramirezek slezla za dva dny, na pavich ockach se drzela asi tech 6 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 15:22 Filip
Mám dobré zkušenosti se Sera Costapur, návod je napsanej docela jasně. Takže když budeš postupovat podle něj léčba trvá asi 7-9 dní. Tak se těch potvůrek zbavíš. A s tím filtrem si moc hlavu nelam, někdo ho vypíná někdo ne ( 9 dní nechat vypnutej filtr stejně nemůžeš). Léčba ti stejně rozhodí rovnováhu v akváriu. A pokud chceš ten návod prvně vidět tak na www.sera.cz si ho můžeš stáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 16:28 Muž Yirka [9126] – Re: ondrasheq
Nevím jak popzorně jsi ta vlákna procházel, ale pokud ano, mohls sice vidět různé návrhy léčby ale také shodu všech zkušenějších akvaristů že nejúčinnější a nejšetrnjší je léčba v kombinaci eSHa EXIT a eSHa 2000. Takže tvé tvrzení o neshodách je zavádějící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 14:15 Skorica
Mel sem taky krupici vsechny rybky se mi povedly vylecit az na jednoho samecka cichavce.Aplikuju esha uz 6 dnu a porad je osypany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 13:47 Muž ondrasheq [10] – Re: SAA
Filtr běžel? Výměny vody?
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 13:36 Žena ustavprochore [567] – Re: ondrasheq
eSHa Exit, ideálně v kombinaci s eSHa 2000.
Bez solení, vypínání filtru, saunování. ;-)
EDIT.: Pozdě. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2009 13:36 R Muž Silent [5949] – Re: ondrasheq
Nechat vše v běžném provozu a aplikovat eSHa Exit a eSHa 2000. To je podle mě ( a nejen mě) nejlepší terapie na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 13:32 Muž ondrasheq [10] – Krupička - konzultace léčby
Milí kolegové,
je to tady - tak dlouho se člověk raduje až musí řešit první opravdový průser.
Krupice naprosto evidentní na obou Ramirezkách, jeden z Čichavců se chová hodně apaticky. Celkově mi přijde, že rybkám chybí "zdravá harmonie". Pročetl jsem VŠECHNY zdejší vlákna o krupici, ale málokdo se zde shodnul na přípravku či dokonce postupu.
Stav: včera jsem odkalil a vyměnil 1/4 vody
1) Solit?
2) Malachitovou zeleň nebo Antiichtyn?
3) Měnit opět vodu?
4) Vypnout filtr? Případně, nechat v provozu jen čerpadlo a vzduchovat? I to tady totiž padlo...
Díky moc za reakce!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 16:56 Muž Miras [111] – Re: anetaaa
já bych ho taky koupil co nejdříve, jsou to opravdu účiné přípravky a myslím ža za slušnou cenu : www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 16:47 Muž ČUPR [204] - Tetry
anetaaa napsala: Nemůžu si koupit exit nebo tak něco smím to vyléčit nějak přírodně?
Proč nemůžeš koupit eSHa Exit? Je pro Tebe nedostupný? Pokud nemáš v blízkosti HORNBACH, nebo nějakou akva speciálku, dá se objednat na NETu. Možná by pomohl i nějaký blízký kolega akvarista. Doporučuji mít tento přípravek neustále u akvária společně s doplňujícím přípravkem eSHa 2000.
Já dříve léčil zásadně solí a teplotou na 30 °C a bylo to účinné - to ještě eSHa byla v plenkách... Důležité je přeléčit celé akvárium - přelovení ryb a léčba v karanténě je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 14:10 Skorica
Jedu pro ESHA pokud se mi podari opravit rozbite topeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 13:07 Dusyk – Re: Yirka
Ja som mal krupičku dvakrát a raz som to liečil FMC. Prežili len živorodky. Druhý krát teplotou nad 30°C a trochou soli a žiadne straty a žiadna krupička. Odvtedy som nemal krupičku. U nás napr. v SR EsHa produkty len tak nezoženiete. Dal som si ho kúpiť od sesternice pre prípad núdze. Ale zatiaľ nepoužitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 13:00 Muž Yirka [9126] – Re: anetaaa
Jak už jsem psal, sůl se tvýšením teploty není řešením, proto tam další nepřidávej nebo zničíš vše ostatní.Kdybys koupila EXIT hned, už asi bylo po problému. Přírodně to nevyléčíš, před aplikací opravdového léčiva ještě vyměň část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 12:13 anetaaa – zase ja
Ahoj to jsem zase já před 4 dny jsem dala do akvárka sůl a zvýšila teplotu ale nepomohlo to mám tak ještě nejakou sůl přidat a kolik? Nemůžu si koupit exit nebo tak něco smím to vyléčit nějak přírodně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:07 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: Dahak
Jo to máš pravdu. Vrácením rostlin se může vrátit i krupice. Alternativou je rostliny nechat v karanténě s Exitem nebo Costapurem a posléze dobře opláchnout. Spíš doporučím ten Exit je ohleduplnější k rostlinkám.

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 17:53 Muž agent007 [47]
EXIT! potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 16:59 Muž Yirka [9126] – Re: anetaaa
Podstatné je že sůl a teplota nejsou léčivy. Pouze stimulují rybky k větší tvrobě slizu a znemožńují tak uchycení původce. Ten však může potom žít ve dně a pod a za pár dní, týdnů může být nemoc zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 14:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: anetaaa
Kdybys léčila tím Exitem tak ti odpadne dost starostí, nemusíš ani vyměňovat vodu, ani zvyšovat teplotu a rostliny by byly také v pořádku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:35 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: anetaaa
Nemám s krupičkou žádný zkušenosti, ale nezaneseš si ji zpátky do vyléčeného akvária když tam vrátíš rostlinky?.Možná bych je před vrácením vykoupal v roztoku hypermangánu nebo sava.Pokud se pletu tak ať mě zkušený krupičkář opraví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:08 anetaaa – tak diky
rostlinky jsem vyndala nasypala sul a zvysila teplotu ted mi zbyva jen cekat tak uvidime a dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:06 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Bob66
Přesně tak. Nebo Sera Costapur. Je taky velmi dobrý, akorát jsou na něj sumečkovité rybky náchylné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: anetaaa
Kup si tem Exit a za tři dny máš vyléčeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: NASREDDIN
Sůl a teplota 33°C krátkodobě i 35°C a do druhého dne je po krupičce, ale bohužel to jde jen u terčovců ostatní ryby tu teplotu nevydrží :) A pokud jsou v akva i rostliny tak s nimi se může také rozloučit té soli se tam dává poměrně dost ;-) Proto jsem přešel na eSHa Exit a je to bez starostí a bez problémů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:53 anetaaa – 22.11.09 13:44:09 0 NASREDDIN
a s cim teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:44 Muž NASREDDIN [1383] – Re: anetaaa
Se solí, se rychle neuzdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 13:42 anetaaa – diky
diky tu nevadi ze se znici rostliny hlavne kdyz se rybicky brzo uzdravy dekuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: anetaaa
Na krupičku eSHa exit, nic lepšího není X-) Sůl a vyšší teplota může také pomoci ale můžeš poškodit rostliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:34 anetaaa – prosim
ahoj taky se mi dostala do akvaria krupicka od novych ryb chci tam dat sul ale nakazenych je par ryb neublizi to tem ostatnim? a co kdyz zvysim teplotu? mam tak sumecky a pavi ocka sumecci jsou zdravy ale slysela jsem ze jsou citlivy co mam delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 17:11 Majk – Re: mildas
Na toho ATMANA jsem se taky koukal a asi to tak udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 16:59 Muž mildas [12] - Rostliny
hele, vystřídal jsem 4vnitřní filtry.
1. Poháněný vzduchem, vyhovoval ale bohužel nedostačoval na kapacitu nádrže
2.-3. obdobné typy jak tady prezentuje odkaz, a nikdy vííc,
4.ATMAN at200+BIOkostka, co říct, prostě to funguje jak má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 15:22 Majk – Re: Barney
Co tenhle filtr, je dobrý?

www.zoosmid.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 09:31 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Majk
jestli ma pruh na zadech (coz se zda ze ma) tak teoreticky nejaka babaulti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 09:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Majk
Nějaký druh krevetky, ale jako japonica mi to nepřipadá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:49 0
Doušku lze nahradit jinými rostlinami po ukončení léčby , protože ona alkalizuje vodu - zvyšuje hodnotu Ph , které je pro léčbu požadováno , ale k chovu neonek není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 22:20 Muž agent007 [47] – Re: arnošt
Souhlas. Zapracuj jak Arnošt řekl na Egerii, než zapracuje ona na tobě a tvém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 20:14 Tmy
Tak tak, Elite Stingray 5 se hodi tak max. do 20l akva a to jeste blbe, jelikoz objem filtracni naplne zaokrouhleno na litry = 0. Dokud nebude v akva odpovidajici filtrace, obavam se, ze veskera lecba bude jen velmi malo ucinna. Co se tyce vzduchovani, doporucil bych po ukonceni lecby vypnout nebo snizit na zlomek vykonu. V takto prekyslicene vode se rostlinkam prilis darit nebude.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3287