Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:58 meleri Re: katterinecka
je to akvarium zn Juwel. 6mm. tak snad to bude ok? kazdopadne bude toto nebo zadny, jine tam takhle "hole" nemaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
když bude z dost silného skla a dobře slepené tak se nic nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Je to nesmysl. Ten umělohmotný kryt nic nedrží, je jen na ozdobu. Podívej se na daleko větší nádrže než je ten tvůj plánovaný prcek. Vidíš tam někde nějaké kryty z umělé hmoty??? Paní ví o akvaristice zřejmě míň než já o atomové elektrárně a jen tě straší blbostma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:37 meleri Re: Mispulin
ja jsem puvodem taky z Ostravy a poradna akvaristika mi tu fakt chybi....mozna je to jine nekde v Parizi nebo Lyonu...ale drahe to bude stejne, a jeste vic.

Prosim poradte nekdo, me to prijde jako nesmysl,ale ta pani prodavacka me fakt vystrasila.
Muze takove 120 l akvarko prasknout jen protoze dole neni takovy ten umelohmotny cerny kryt, jako ve spodu akvaria....Libor mi psal ze ne, ale porad to ve me hryze...
nedokazu si predstavit to cele rozebirat...
ona rikala ze je tam moc velky tlak dole na ten silikon, a ze to muze zacist test.....jenze akva s tema umelohmotnyma listama je jenom v setech, hole ho neprodavaji. a ja chcu prave bez niceho....
prosim napiste nekdo....jinak si ho asi poridim, jen nevim kdy, bo penize dosly... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 07:46 Muž Mispulin [67]
Ja si kupoval akvarijni set, jehoz soucasti bylo i akva 160 litru, v jednom internetovem obchodu nekde z Ostravska (jmeno uz si nepamatuju, ale fakturku bych jeste nekde nasel). Prodavaji akva i samostatne a to vcene obrovskeho vyberu netradicnich tvaru a tusim delaji i na zakazku. Privezli me to jejich autem s tim, ze 1x tydne delaji vlastni rozvozy po cele republice. Samozrejme vse OK, nerozbite. Koukam, ze minimalne v akvaristice jsme o "rybi delku" napred proti Francii. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
A vaši k tobě nejezdí občas autem? Neříkej mi, že Češi pojedou do Francie letadlem :-) Ti by ti to dovézt mohli... Nebo já nakupuju často v POlsku a normálně mi to přijde kurýrem a ten stojí 300... je fakt, že to akva by ti musel někdo zabalit tak, jako pan Sohr mně... ale opravdu to přišlo naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:31 meleri Re: malyLibor
ja fakt po svych zkusenostech s netem jsem ztratila odvahu...mozna pred dvemi tremi roky bych do toho sla...jenze, to levne akva je az v Belgii kdyz se neco pohnoji, tak kdo mi da zpatky penize, a jet az do Belgie....
dneska jsem si psala s jednim typkem, co je predseda akva krouzku tady kousek dal od nas, a rikal, ze akva lepi jen pro cleny...tak nevim, kolik stoji clenstvi ale uvidim co mi odepise...
jinak me psal, ze nedavno koupili 80 akvarek z nejakeho zruseneho obchodu, a byly vsecky ceske! :) a ze byly fakt levne a navic jeste dobre slepene, takze my cesi jsme v tom fakt dobri...bohuzel me rikal, ze tak levne akva 35 eur, jak v cesku tady nesezenu...ze to fakt stoji kolem stovky.
ja set prave nechci, tobe treba vyhovuje, ale ja si chci ty veci vybrat sama (svetlo, filtr), ale ten pan co ti to privezl, tak to byl tedy ochotny a seriozni! i to jak to pro tebe zabalili! ja nevim jak by to dopadlo tady tak fakt po netu asi ne, ale dekuju ti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Ty umělohmotné chrániče jsou k ničemu, je to jen na ozdobu.
No a ke kupování akvária přes internet - jak Třístovku, tak teď 112litrovku jsem si kupoval přes internet. Objednal jsem si to a Třístovku mi pan majitel obchodu přímo dovezl, protože jel kolem, 112ku mi poslal kurýrem. Je to set 112litrů, s krytem s osvětlením, s topítkem i filtrem, cena 2088,-Kč. Poslal mi to kurýrem - cena 146,-Kč. Akvárko bylo zabaleno v lepenkové bedně, omotané pečlivě fólií, ze všech stran popis, že jde o akvárium. V té bedně byla zabalena krabice, ve které je uložen ten set. Rozbít takto zabalené akvárium by vyžadovalo už poměrně dost úsilí, ale nepochybuji o tom, že by to někteří naši přepravci dokázali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Francii asi těžko vyřešíme. To bych řešil na jejich fórech (zkus rybicky.fr :) )
Tady na jihu je volba celkem jednoduchá www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:52 Muž tajfun1 [222] Re: meleri
se podivej treba tady www.zooplus.fr za tu cenu tam budes mit celej set od juwelu ... pripadne si jeste porovnej cenu na jejich nemeckych strankach, tam to byva jeste levnejsi a stejne to jde z jednoho skladu. navic doprava zdarma, sleva 10% na prvni objednavku apod...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 15:36 Muž soc [60] Re: meleri
Ten umělohmotný kryt neudrží vůbec nic, navíc to ani nebude těsnit. Je to spíš ochrana hran. Meleri, to kolem sebe nemáš nikoho, kdo by se věnoval akvaristice? BTW., kde přesně ve Francii jsi? Já se můžu poptat, ale až po novém roce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:18 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
No já na to spěchal, jelikož jsem byl už natěšený :-D takže mi poslal peníze a ja si akvarko koupil tady v prodejně...sice sem si připlatil a misto nějakych 500 sem dal 650... Ale aspon sem nemusel čekat, a taky sem nechtěl už riskovat že to zas dojde rozkřáplé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:15 meleri
tak ja jsem celkem zklamana...v akvaristice mi rekli, ze mi takove akva objednat muzou, ale stoji 110 Eur! rozmer 100x35x40....to mi prijde strasne drahe. a navic nema dole takove ty umelehmotne chranice (nezlobte se nevim, jak se tomu odborne rika) a pani me od toho odrazovala, ze u tak velkeho objemu pry ten silikon muze po letech povolit a tect, kdyz tam neni ten umelohmotny ram ci jak se to jmenuje....tak ted fakt nevim....spousta lidi ale akva ma bez toho ramu ci krytu dole a funguje to? nebo ma pravdu?

sklar me poslal slusnou cestou do haje, co by se stval s akva kdyz muze vydelat na vyrobe oken :-( prvni stolar u kteryho jsem byla mi rekl ze takove male veci nedela...

Muzete mi prosim nekdo rict jestli je to fakt nebezpecne, takove akva bez toho umelohmotneho krytu dole?

Jedina pozitivni vec, ze jsem na netu nasla nejaky klub akvaristu tady, sice je to daleko ale byli by mozna ochotni mi prodat par krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:10 meleri Re: predator3313
to je skoda s tim akvarkem, jak jsi to pak vyresil? poslal ti nove? to byl slusny..ja mam dobre zkusenosti se www.zooplus.fr u vas je to myslim zoohit, parkrat neco spletli, poslali mi jednou zmrzle kytky a stacilo vyfotit poslat foto a poslali mi vec novou...ale jinak co se tyce nakupu na internetu tak fakt tomu moc neverim, clovek je uplne bezmmocny! a pak jak to resit, soudit se o par korun nebo jak....to levne akva co jsem nasla je az v Belgii :-O no nevim jak bych tam pa k jela....je to naprd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 11:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: meleri
Jenom tak okrajově. U Rataje jsem koupil čistě jenom slepená skla 162litrů (80×45×45) za 1400. Akvaristika ve vedlejším městě krom "výborně" vybavených setů nabízí i slepení u sklenáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Viděla jste nějakého majitele akvaristiky jezdit v nějakém lepším autě? Buď to jsou to staré šunky a nebo dodávky, které potřebuje k tomu, aby si dovezl zboží a tím ušetřil na dopravě, kterou mají velkoobchody v ceně zboží. Stačí je velmi relativní pojem. Protože to co stačí, zpravidla neodpovídá tomu, co by bylo třeba. Například na to, aby se udržely peníze pro prostou reprodukci. Praskne nádrž, odejde počítač, podělá se to auto a už se jede na faktury, protože v hotovosti na to není a platí se až se na to vydělá. Takže to je špatně. Ale tak to prostě u nás funguje, protože jinak ho všude roznesou, že je drahý, nenažraný a já nevím co ještě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 08:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
U nás ve městě dělá akvárka jen ta akvaristika a sklenář, u sklenáře to vyjde podstatně dráž, takže kdyby majitel akvaristiky chtěl (nebo potřeboval) nasadit vyšší cenu, klidně by mohl. Takže mu to asi stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Tady je akvaristika socík...obchodníci s obrovskými náklady musí velmi zavažovat, jak velkou marži si mohou dovolit dát na jakékoliv zboží. Na západ od nás se s tím nemažou - marže -300-500% není žádná výjimka. A jde to... smich To už zkušení kapitalističtí akvaristé moc dobře vědí a proto k nám jezdí nakupovat velmi rádi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
No prodejce uznal že mu ta kurýrní služba neuzná svou vinu, takže to vzal na sebe..ale kdyby nebyl tak férový mohl s toho byt nepřijemny konflikt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:03 R Muž Mrakoplash [1776] Re: meleri
Malé myslím na převoz :-) jinak je ucházející ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:06 meleri Re: Mrakoplash
ahoj, to fakt nevim, koho se zeptat, krome nasich, a opravdu nevim jestli prijedou. zitra jdu kupovat stromek, tak se zeptam jestli se neda akva slepit v akvaristice, ale moc nedoufam, a nekde pobliz je i ten sklenar, ale to bude palka....skoda ten internet kdyby to vyslo tak je asi nejlevnejsi..v cr ale asi bude takove akva levne ze?
male male.... :) no pro me je to gigant! puvodne jsem chtela stopadesat, ale to je fakt mooc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 11:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: meleri
Nebylo by levnější domluvit si dovezení (poslání) z ČR ?
112 litrů je relativně malé akvárium :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:08 meleri Re: predator3313
tak to je huste......a mohl za to ten ridic? fakt nekdy zazdit malo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:08 meleri Re: ivaha
tak to je za babku! kez by to slo i tady! zkusim se poptat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:07 meleri Re: romant
aha to je blbe tady se to totiz plati predem kartou a pak te teda muzou pekne podvest a jak se s nima pak hadat? do toho nejdu...ja mela blbe zkusenosti s rostlinama, vubec mi je nedovezli domu! zapomneli a rekli ok dovezeme je za tri dni rsp po vikendu, tak jsem musela pro ne jet sto kilaku...asi se zeptam tedy ve sklarne...ale verim ze spousta lidi jako ty ma super zkusenosti, ale ja uz jsem takova ze jedna spatna zkusenost a uz proste neverim nevim ..ale dekuji za tvoji dobrou zkusenost, kdyby slo aspon platit na dobirku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:19 R Muž romant [27987] Re: meleri
Já mám dobrý zkušenosti s kurýrníma službama(PPL, DHL, DPD apod.), ale je nutný si bezpodmínečně pohlídat převzetí zboží a pěkně si to hned, ještě s řidičem rozbalit a skontrolovat v jakým stavu to dovezl a když to je poškozený, tak šupem pěkně vrátit, protože to jde tzv. za ním. Prostě nezaplatím dřív, než to mám skontrolovaný osobním převzetím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Za 38-ku lepenou v akvaristice jsem platila 3 stovky a nějaký drobný, 112 l by bylo do tisícovky, víc určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
No já sem si to nechtěl nechat poslat poštou, aby mi ho nerozbili :-D takže mi ten balík doručil kurýr až pěkně před dveře...:) a stejně bylo celé dno uplně rozmlácené :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:07 meleri Re: ivaha
to bylo nejlevnejsi. pak jsou kolem sta eur, bez popatku za dovoz. a v akvaristikach jsou jen ty pitome sety, kolem 230 300 eur! za mizerne osvetleni, filtraci, sterk, topitko a krmivo. prodaji ti v tom setu vsechno ale mizerne kvality a predrazene...do 150 l akva dve 18w zarivky a podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
Za samotný akvárium (112 l) to teda zrovna levný není. To se radši zeptej na to slepení někde po okolí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:57 meleri Re: ivaha
taky nevim, ale za zeptani nic nedam. vim ze je tu i sklar, ale nevim jestli dela i takove veci, dost se obavam ze to bude stat furu penez tady u sklare...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:56 meleri Re: predator3313
a muzu se zeptat jak vam to posilali? tady by to mela byt nejaka ta balikova sluzba. jakoze ne postou. akva levne, 57 eur, za cestu 30 eur takze dohromady 87...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 20:54 meleri Re: Ičin
moc dekuji za vase rady, zkusim se zeptat v akvaristice, treba to pujde. od internetu upustim....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2012 14:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Spousta akvaristik lepí akvária na míru. A takový objem se v pohodě vejde do auta, takže bych doporučil si ho dovézt sám(a). Doprava skleněných věcí je dost drahá a riskantní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: meleri
:-D Já si nechal posílat akvarko (spolu se vším ostatním). A přes veškerou snahu prodejce ho zabezpečit, mi přišlo rozkřapané...takže už nikdy víc si ho poslat nenechám, a to bylo jen 40l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: meleri
A co to nechat slepit u sklenáře? Nebo třeba naše akvaristika (malá, na malým městě) má i sklenářskou dílnu a dělají svoje vlastní akvárka. Nevím, jak to je ve Fr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:48 meleri
ahoj, chtela bych koupit hole akvarium bud 112 l nebo 120, ale vsude maji jen sety s filtrem, svetlem, atd, a to ja nechci. videla jsem pouze na internetu. kupovali jste nekdo akva pres internet? je pak doprava takoveho vetsiho akva bezpecna? (aby nebylo praskle atd)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Váza
No ono vozit skleněný věci po republice není asi úplně práce snů, tak holt musí být aspoň zaplacený. Nikdo vám přece nebrání si pro něho dojet sám a máte takříkajíc zadarmo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 09:37 Muž kofejn [963] Re: Lancer
Taky mimopražský výrobce, od něj mám akvárium já. www.akvarka-terarka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 09:29 R Muž romant [27987] Re: Lancer
Když už jsme u těch mimopražských, tak pan Ryšavý z Plzně je taky v pohodě, dá se domluvit na dopravě v ceně. www.akvariateraria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 09:22 Muž Váza [6] Re: Lancer
No, mě ho nakonec bude dělat kamarádky táta (má sklenářství). Kdyby mi ho nedělal tak bych ho asi koupil na www.sklorex-akvarium.cz. Není to sice v Praze, ale co jsem se tady tak různě dočetl, hodně lidí je doporučuje. Jen mi přijde, že to dopravné mají trošku nadsazené...
Já teď budu shánět nějakou rozumnou firmu na kryty. Nejlépe také z Prahy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 11:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lancer
Skoro všude, jen je otázka co je to ta dobrá cena... hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 10:36 Lancer – koupě akvária
Dobrý den, nemáte někdo další tipy, kde se dá v Praze koupit akvárium za dobrou cenu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 17:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Váza
Akvárium Ante - Jirka Hrubý, Čečelice -Konětopy, to je asi už Praha také, když tam jezdí pražská MHD... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:31 Muž fido16 [631] Re: Váza
Jaj tak to bych měl strach na ni postavit i tu 112tku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:30 Muž Váza [6] Re: fido16
Fotka k příspěvku Právě, že tou skříňkou si nejsem moc jistý :-( Momentálně na ní je 112ctka a zatím drží. Jen se mi zdá, že ta horní deska se trošku prohla.

Rozměr skříňky je:
Šířka 97,2 cm
Výška 86,1 cm
Hloubka 40,2 cm
Celou nohou vede vždy šroub až do té spodní desky + dva klasické dřevěné kolíky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:29 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zajel bych do HK k p. Zídkovi. Dělá pěkná akvária a dá se s nim dohodnout... Kryt mám také od něj plastový a je perfektní
www.zidekhk.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:25 Muž fido16 [631] Re: Váza
Pokud je skříňka bytelná dal bych na ni 250L. Jinak akvárium bych si nechal slepit na zakázku ale nevím jaké jsou firmy v Praze takže s tímto ti moc neporadím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:21 Muž Váza [6] – Obchod na akva
Ahoj, nevíte někdo o nějakých obchodech v Praze kde se dají pořídit za rozumnou cenu akvária a kryty? Chtěl bych pořídit nové 140 nebo 160 l. Záleží co unese má skříňka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 10:48 JagerMaister Re: LiborSprysl
no a aj tá firma je kurňa ďaleko hmm , skúsim niečo ešte poriešiť

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-?od=275