Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Koupě akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Koupě akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 10:38 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ploutev
Ano. Nedává se pak ani žádná jiná podložka. Pouze ten rámeček a do něj nádrž. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 10:33 Muž ploutev [0] Re: MARTIN HORÁK
Jo to je ono.Ten černý plastový rámeček.Mám to dát ten rámeček pod akvárium na stolek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 23:11 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ploutev
Nevím o jaké výztuze mluvíš. Znám jen ty plastové rámečky do které se nádrž usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 22:10 Muž ploutev [0] Re: ploutev
Nakonec jsem jsem zajel žiletkou pod ty čtverce držáky a tím je odstranil i s lepidlem.akorát to pak odmastím. :-)
Edit: Mám ještě dotaz:
Akvárium mi přišlo PPL.V krabici spodek podlaha akvária seděla na - černá plastová výstuha.
Až budu instalovat akvárium na stolek mám je dát tam i s tou černou plastovou výstuhou.Nebo ta výstuha tam byla jenom kvůli přepravě?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 21:25 Muž ploutev [0] Re: MARTIN HORÁK
to je teda dobrý budu to muset nějak oblepit.ještě,že budu mít taky černou tapetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 21:09 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ploutev
Držáky pro kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 21:05 Muž ploutev [0] – Co to je nalepeno na skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku čau koupil jsem si v Invitalu samostatné akvárium ca 37 litrů.Náhradní nádoba setu Cat-Gato.
Akvárium má na podlaze výztuhu.Ale na co jsou ty 2 nalepené čtverce na čelním nebo zadním skle.To jsou jako nějaké držáky a na co?budou mi tam zavazet,když budu lepit tapetu.viz foto
dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2020 20:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jakub420
Jaký šnek? Jestli tam chceš oblíbenou ampulárii, tak to taky není dobrý nápad a zapomeň na ni. Jestli to bude nějaký menší, dejme tomu. 30 l je pro samce bojovnice v pohodě. Sety mají jedinou výhodu -- elegantní kryty, které na nádrž přesně pasují. Jinak už mají ale jenom nevýhody. Čistění filtru bude stejně pracné u setu jako u filtru, který si koupíš samostatně (s tím, že samostatně si pravděpodobně koupíš filtr s větším objemem filtračních hmot a možná i se snadnější údržbou). Pro bettu nezapomeň na topítko tak 30 - 50 W, ideálně s termostatem.

Neřeknu ti nic ohledně osvětlení, to jsem nikdy nekupoval, co se zbytku týče, mohu doporučit toto:

Topítko Tetra Tec HT 50W (~350 Kč) nebo Eheim Jäger 50W (~400 Kč), možná by stačilo i na 25W, ale úspora tam je minimální.
Filtr třeba Eheim Aquaball 60 (~ 800 Kč), to je takový sympatický kompaktní a zároveň flexibilní systém, v budoucnu si můžeš dokoupit další moduly nebo je možné se vydat cestou čerpací hlavy + kostky molitanu, vyber si tady: www.profiplants.cz/… , molitan k té čerpaci hlavě můžeš koupit taky tam nebo klidně někde, kde je prodávají po 18 Kč za litr nestlačeného objemu. Čím větší kostka molitanu, tím s tím filtrem budeš mít méně práce.

A to je v zásadě asi všechno. Pak je vhodné mít nějaké slušné testy pH a NO3, na tom doporučuji nešetřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2020 19:22 Muž Roger [1873] Re: Jakub420
Přečti si příspěvek vlka, krevetky, bornejky, skvrnoocasé apod.. lze v tomto objemu mít v přiměřeném množství, nemusíš směřovat jen k bojovnici.
A ke tvé odpovědi. Když si koupíš čisté akvárko 35l = cca 400kč, na osvětlení ti stačí lampička na akva za cca 500 a v případě krevetek i bornejek a máš li trpělivost se obejdeš i bez filtru. Tak se vejdeš do 1000kč a do 2000 by to byl luxus ;-) navíc si necháš slepit akva dle vlastního rozměru tak možná docílíš i více litrů na stejné šířce a hloubce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 19:12 Jakub420 upravený dotaz
OK, tak za předpokladu, že tam bude jeden šnek a bojovnice.
Ryby byli příklad, koukám ne vhodný, chápu a chápu nevhodnost velikosti.
A teď bych chtěl poradit s tím akvárkem 30-35L což předpokládám, pro bojovnici bude dostatek, vzhledem k tomu, že je vidím prodávat v 5L krychličkách.

Jsem začátečník, tudíž si to nechci stavět sám, i to tu v nějakém návodu je, chci co nejvíc kompletní set (samozřejmě i hezký), o který se bude jednoduché starat (tím nemyslím četnost výměny vody atd. ale například komplikovanost čištění filtru apod.). Bude kvalitní a vydrží, vyšší cena mi nevadí, ideálně do 4tisíc, pod 2000kč mi přišli nekvalitní, ale můžu se mýlit.

Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 17:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jakub420
To vážně není dobrý nápad. Toužíš-li po tomhle osazenstvu, podívej se po něčem alespoň na 120 litrů, raději 180.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 16:45 Muž vlka [3443] Re: Jakub420
čauky, pokud rozměrově není možné větší (ale čím větší, tím ,,méně,, práce) tak musíš osádku přizpůsobit té velikosti. Ancák i ,,zlatá rybka,, by se trápili(y) a byl bys zklamanej. Do této velikosti např. hejno Bornejek a krevetky a bude to super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2020 16:34 R Muž afc1886 [14655] Re: Jakub420
Tak na tyto rybky v tomto objemu hned zapomeň, to určitě nebude fungovat. Napřed si zjisti něco o těch rybkách, které si plánuješ pořídit.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska

Edit - v tomto objemu můžeš ale udělat moc pěkné akvárium třeba pro bettu rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra , ale chce to napřed něco si přečíst a prostudovat. Začni tím, že si přečteš ty odkazy, které jsi dostal při registraci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2020 16:32 Jakub420 – Neporadil by mi někdo s 30L setem?
Ahoj,
Přemýšlím nad 30-35L setem pro ancistruse, šneka a jednu zlatou rybku (neznám název).
Poradil by mi někdo nějaký?
Nejde mi o cenu, ale spíše o kvalitu hlavně filtrace a aby to vydrželo.
Jednodušší údržba je výhodou :), větší už se mi nevejde.

Něco jako toto www.akva-tera.cz/…#

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2020 22:18 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Bayos
Mám od brilantu už 10let akvárium 200x70x60 a je to ze skla 12mm,což naprosto postačuje. Použití silnějšího skla by bylo třeba v případě pokud by mělo akvárium výšku 70cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2020 19:22 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Od Ante mám dvě, 100l a 200l a spokojenost taky, naštěstí jsem neřešil dopravu a vyzvedl si to u zprostředkovatele v Mělníku osobně. Kdyby to vezl Geis tak bych to raději zrušil smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2020 12:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Bayos
Má to safety factor 3,6 - což je plně dostačující -běžně se u nás prodávají akva s 2,6 SF
je potřeba počítat s tím že každý 1mm tlouštky skla bude finální cenu dost navyšovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2020 12:04 Bayos Re: Tojsouvěci
Díky, cena je asi taková, kterou bych si představoval. Jen se mi nezdá ta tloušťka skla, není 12mm málo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2020 08:17 Muž Shimi [682] Re: Tojsouvěci
Sice nejsou z okolí Prahy, ale za mě: www.brilantjbc.cz

Mám s nimi osobní zkušenost a mohu vřele doporučit. Dopravu řeší vlastními silami, takže se není potřeba stresovat v jakém stavu akva dorazí. A o kvalitě jejich výrobků již kolují legendy a já to mohu jedině potvrdit, radost pohledět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2020 07:50 R Muž Anthrax [4739] Re: Bayos
Já si nechal lepit dvě akvárka (360 l a 207 l) u Akvaria Ante a spokojenost. akvaria-ante.cz/…
Jediné co mě štvalo, tak byla doprava Geisem. Kdybych věděl, že to povezou oni, tak si snad pro to akvárko dojedu sám. Opravdu šílená společnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2020 00:17 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Bayos
Jen pro představu:
www.faraouh.cz/…

Objem: 750 litrů

Čistý objem: 693.00 litrů

Tloušťka skla: 12 mm

Hmotnost akvária: 145.5 kg

Termín dodání: 4 týdny

Cena s DPH: 10 618 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2020 23:52 Bayos – Nové akvárium
Ahoj, konečně jsem se rozhoupal a začínám vážně uvažovat o pořízení nového akvárka. Představoval bych si tak 750l 250x60x50. Můžete mi prosím někdo doporučit kvalitního sklenáře nejlépe v okolí Prahy? Rozhodně nemám v plánu kupovat někde v bazaru nebo v krámu. Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2020 13:40 Silviebaris Re: kruníř
Tak jak ti radi niž AFC,kup si čisté akvarium a postupně dokoupit co je potřebný,ja jsem trdlo,ja si musela koupit set,za dobu provozu asi 4 let,jsem dokupovala jen novou zařivku a filtr...Ja jsem spokojená tak jak to je... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2020 13:21 R Muž afc1886 [14655] Re: kruníř
Za mě určitě čistě akvárium a zbytek dokoupit podle toho co bude pro tebe nejvíc vyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2020 13:03 Muž kruníř [2] Re: silviebaris
vidim tu tiež niečo takéto:
www.vyprodeje.net/…

PLS, čo mi odporúčate?
mne sa viac páči to holé akvárko, a zvyšok by som si postupne dorobil.
Aký filter topítko a svetlo by som si mal do toho pozrieť?
Nebude jednoduchšie vziať rovno ten set?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2020 19:29 Muž vlka [3443] Re: kruníř
Čauky, skvělá cena, 6mm tloušťka skel, nevidím důvod proč nekoupit. Je na něj záruka, hned napusť a uvidíš. Takhle budeš muset prubnout jakékoli koupíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2020 18:55 Muž Xif [336] Re: kruníř
Set Diversa 200L mám skoro 4,5 roku a nikde ani kapka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2020 18:24 Silviebaris Re: kruníř
Akvarium Diversa mám,a určitě i spoustu akvaristů tady,nevim,proč by mělo špatně těsnit,pokud se jakykoliv vyrobce špatné vzbudí,je jedno,jaká je to značka,od toho jsou reklamace...Kup,napusť a doufej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 18:11 Muž kruníř [2] – akvarium názor
prosím o názory na akvárko. zaujíma ma predovšetkým, či dobre tesní :) máte niekto skúsenosť?

akvaria.heureka.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2019 10:09 Muž PeCh [77] Re: Aleš83
Mám akvárium 60×40×40 a nemám topítko. Teplota sa mi v ňom drží 24-25 stupňov, podobne ako v byte. Takže pokiaľ v byte nemáš ladovňu, tak to bude v pohode aj bez topítka. Teplota sa ti ustáli na +/- rovnakej teplote ako v byte. Trocha ti ho zohreje aj filter a svetlo, ale to je zanedbateľné a pod najnižšiu teplotu akú mávaš v byte ti neklesne.

Hlavne založ akvárium, nasaď rastliny (čo najviac), zopár slimákov a čakaj 1-2 mesiace. Medzitým zistíš, akú tam máš teplotu a rozmyslíš si ryby. Budeš môcť dať tak 20-30 neoniek a 5-6 tých pancierníčkov. Týchto rýb radšej menej druhov po viacej kusov. Nedávaj ich skôr ako mesiac od založenia, radšej 6-8 týždňov. Vyhneš sa problémom, alebo ich budeš riešiť bez strát na životoch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.01.2019 23:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Aleš83
Ano, skoro všichni v akváriu topí, ale často to je spíše kontraproduktivní a ryby by ocenily nižší teplotu. Navíc topení se při cenách elektrické energie docela prodraží. Ty by jsi to mohl vyladit na nevytápěné akvárium.

Osádku by to chtělo řešit v jiném tématu, ale:
Čichavec zakrslý - je hrozný problém koupit kvalitní ryby, většina jsou importy z Asie nevalné kvality. I zkušenější akvaristé často o tyto ryby do pár měsíců přijdou, nezkušení ještě dříve. Zkus pouvažovat o jiné rybě, mi se třeba líbí sumečci průsvitní (snáší 20°C).
Když koupíš neonky obecné, tak těm stačí i 20°C, stejně jako Panceřníčkům zeleným. Krunýřovců je spousta druhů. Moc nedoporučuji klasického Ancistruse, občas požírá kytky a vyroste moc velký. Dobří jsou krunýřovci rodu Otocinclus (otíci), taky snášejí 20°C. Bohužel všichni otíci jsou importy z Amazonie a dost záleží, kolik toho vytrpěli cestou. Pokud je špatná várka nebo nějaký problém v akváriu, o všechny do půl roku přijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 23:28 Aleš83 Re: NHKG
Díky. S tím žádným topítkem jsi mě docela překvapil, skoro jsem si myslel že to bez něj nejde. Jinak co se týče druhů ryb chtěl bych cca něco takového:

5X čichavec zakrslý
10X Neonka
5X Panceřníček zelený
3X Krunýřovec

Kytky asi spíš jednodušší - nějaké ty cryptocoryny, anubiase, bahnatku.
Teplotu jsem počítal že bych držel kolem 23C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2019 23:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Aleš83
Osvětlení asi toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nečekej od toho zázraky. Pořád je to levná Čína a prodejci si paramentry cucají z prstu. A taky záleží jak moc náročné na světlo rostliny chceš pěstovat .

Filtr záleží od osádky akvária a rozpočtu. Já si nechávám filtr lepit sklenářem při výrobě akvária a pak ho osadím molitanem a čerpadlem. Většina lidí ti ale spíše doporučí externí, z nich je dobrá volba JBL902. A na ten objem by s menší osádkou stačila i čerpací hlava a molitan. Každé z těchto tří řešení má nějaké výhody a nějaké nevýhody.
rybicky.net/fotogalerie.php…

Topení pokud možno žádné. Všechno jsou šmejdy a hrozí uvaření ryb. Záleží ale jaké budou ryby a jakou máš teplotu v bytě. Já mám 3 akvária nevytápěná a ty dvě vytápěná mám osazena levným topítkem a pojištěná externím digitálním termostatem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 23:08 Aleš83 Re: NHKG
Ok díky za radu. Jaké bys mi doporučil osvětlení/topítko/filtr na akvárium 100X40X40?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2019 22:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Aleš83
Kryt je hrozně nepraktický a drahý, obzvláště mimo set. Co ti na něm přijde praktického? coze
Takže buď se ti akvárium s krytem líbí, nebo si to poskládej bez krytu. Lampičku samozřejmě dneska skoro nikdo nepoužívá, dají se koupit různě uchycená led svítidla. Já mám například: Připevněné na zdi, jen položené na krycích sklech a nebo položené na bočních sklech.
A krytů najdeš na googlu spousty (většinou šmejdy), pak si to musíš spočítat, jestli se vyplatí koupit set s tím, že filtr vyhodíš (hrozné filtry bývají u setů skoro vždy) a nebo poskládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 22:34 Aleš83 – Výběr akvária
Ahoj,

chci se vrátit k akvaristice po moha letech. Naposled jsem se jí věnoval na základce v době molitanových filtrů a podomácku bastlených lampiček:-) Chci se zeptat - vyplatí se víc set nebo si to poskládat sám?
Docela se mi líbí tento: www.rataj-spk.cz/… až na filtr který má příšerné recenze.
Pokud by si člověk chtěl sestavit akvárium sám, vyrábí někdo kryty s osvětleněním na míru (příjde mi to praktičtější než krycí sklo a lampička).

Díky za radu

Aleš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 13:48 Muž hadravam [11] Re: RAP
Slaný omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 13:32 RAP Re: hadravam
Těžko poradit, když není známa lokalita. Ale pokud vím, tak sklorex by je měl mít na skladě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 13:05 Muž hadravam [11] – Martin
Potřebuji poradit kde koupi co nejrychleji akvárium 120x50x50(60).Dnes ráno jsem přijel po noční domů a moje žena vytírala asi 40l vody.Akvárko mám asi 18let a bohužel zacalo téct ale naštěstí jen asi 15cm od horní hrany.Takže tam mám ted půlku vody :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:30 Muž bury [5] Re: profi-security
Zkus třeba napsat sem, určitě se něco najde..

rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2018 19:11 R Muž ctibum [6870] Re: profi-security
Pro kámoše...? Tak to nakonec slepit nešlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 19:07 poldaCB – noví akvárko
ahoj, chtěl bich koupit akvárko - poznámka něco levnějšího. nejlíp v čb. teď nemůžu řídit, tak pro to kdyžtak někam dojdu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 22:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Kdysi jsem stěhoval rámovou dvoustovku jenom o dvě patra výš a v podstatě stejný postup. Akorát jsem tam nechal na dně trochu štěrku. Jinak platí pravidlo, že čím méně předmětů v akváriu zůstane, tím menší pravděpodobnost že se poškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 22:04 R Muž ctibum [6870] Re: Ladislav
Stav (škrábanec) musíš posoudit sám, nakolik se ti vyplatí.
AD stěhování, můj názor je dno do kýble nebo do pytle. Předtím odkalit co nejvíc bordelu ze dna s cca 30-50 litry vody. To pak napustit zpátky do dna při zakládání. Zbytek vody klidně z vodovodu.
Osádku do sáčků s původní vodou a do krabice. Potom klasická aklimatizace, temperace, postupné přidávání nové vody. Rostliny do sáčků.
Ale je to jen můj teoretický názor, nikdy jsem takto nestěhoval. Ale měnil jsem komplet dno stylem všechno ven, což mi přijde prakticky to samé, kromě té cesty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 20:41 Ladislav – Od ruky
Akvarium Aquarium Juwel panorama 200 (aktualne stale pouzivane) aj zo stolikom (neorginal, po krajoch trocha pretrca asi 5cm) za 100e? Na fotke vidno skrabanec na celnom skle...predava to aj s rybkami, krevetkami tak ako to je... Zajtra este mam zavolat, a podozvedat dalsie info... Oplati sa?
Moc si neviem predstavit ako by som to prenasal autom domov, voda by sa musela spustit, a s rastlinami a kamenmi iba? Rybky do sacikov? A voda? Je hlupost predsa napustat z kohutika vodu do uz zabehnuteho akvarka kde su aj rybky a krevetky.. take umele bandasky nemam k dispozicii aby som nacerpal aspon polku akvarka do nich.. hmm .. ako autom to je asi pol hodka odomna a stolik by siel na vozik... kus ma aj ten skrabanec (mozno v realy je ich viacej) trocha odradza...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 14:13 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: NHKG
Souhlas, 10-15 let jsem uvedl jako takové spolehlivé minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2017 14:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
Ono hlavně lepené spoje vydrží mnohem déle. Měl jsem lepené akvárium cca 25 roků, spoje lepené východoněmeckým bílým silikonem. A i po těch 25 letech nebyl se spoji žádný problém a kupoval jsem nové akvárium jenom abych měl větší. Důležitější než věk je kvalita provedení spojů a to, zda neprorůstají řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 14:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Wanderer
To se také může stát.. je to jak s ojetinami vozů.
Ale věřím, že v akvaristice přeci jen ještě nějací poctivci zbyli.

Nebo možná jen já jsem takový dobrák upřímný. Ale prodal jsem i akva, kde jsem v inzerátu rovnou uvádel, že v něm byla přeléčená krupička a že je prdlé.. kupce oslovila cena :) prasklinu si přelepil a krupici asi neřešil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 14:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Koukám, že re5pek7 kudy chodí, tudy trousí moudrost. Úplně vidím, jak mu prodejce napíše, ano pane, je to 15 let staré akvárium a polovinu doby strávilo na přímém slunci.

Ve skutečnosti mu bude tvrdit, že je v perfektním stavu a pár let staré. A na lacinovi je, zda to riskne a zajede tam i s tím, že když se mu nebude líbit, tak ho nevezme a jel zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 11:55 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: lacino88
Zjisti si, jak je akva staré (lepené spoje vydrží cca 10-15 let.) Dále zjisti, jestli akvárko nebylo venku na mrazu nebo na slunci a jestli v něm náhodou nebylo chováno něco jiného, než rybičky.

Pokud bude vše ok a pro akvárko si pojedeš, zkus prstem, zda se někde neodlupuje silikon a zda není někde naprasklý roh (rohy se poškodí při neodborné manipulaci a na černém silikonu to nemusí být na první pohled vidět.

Jinak za tu cenu to je hodně muziky ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2212-koupe-akvaria-