Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krab - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2023 18:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukas2309
Ono chce také střídat výrobce krmiva ( každý má jiné složení).Můžete mu dát i listy baby špenátu, mražené patentky, akva.rostliny,vodní šneky,kousek sladkovodní ryby - kostmi a kůží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2023 18:04 Muž Lukas2309 [0] Re: rak
Ano zvlek som mu nechal a ten zozral az na par casti za jeden den rozmyslam ci je dobre dat do akvaria sepiovu kost.Aby mal dostatek vapnika,tu pestru stravu viete mi nieco poradit okrem mrkve a brokolice ma este granule pro raky. Ale aj tak mal po zvleku bile skvrny.Brokolicu som mu uz ale dlho nepodal tiez si myslim ze to je slabou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2023 17:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukas2309
Chtělo by to fotku raka, ale jestli je aktivní tak mu to nevadí. Krmte ho pestrou stravou a při dalším svleku by to mohlo zmizet. Nechal jste mu svlek?
V tuto chvíly již s tím nic neuděláte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2023 16:57 Muž Lukas2309 [0] – Cherax
Dobrý deň, mám otázku Rak po zvliekaní ma na panciery,biele bodky take mensie fľaky (pred tym na pancieri nemal).Je to ubytkom vápnika? Teraz mu mesiac dorastalo klepeto ale tak to asi stym nema nic spoločne. Prosim o radu rak je inak zvedavý živý, skoro neustále behá.Ako odstránim tento deficit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2023 14:22 Muž Andy__ [0] - ŽivorodkyRe: rak
Děkuji za zprávu. Už se to lepší a klidní se, nikdy už jejich prostředí novými narušovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2023 11:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dan1
Je to normální že se i kraby napadají když mají málo místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2023 11:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Andy__
Každý měl svoje místo a tím že jste tam daly další tak jste narušily rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2023 08:44 Dan1
Nemyslel jsem si, že se krabi začnou navzájem zabíjet sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 16:08 Muž Andy__ [0] - Živorodky – Krabi bojují?
Dobrý den,
máme kraby už nějakou chvíli, nikdy nebyl problém, měli jsme jednoho kraba Red devil (samice) a jednoho Disco Vampire (samec), a jeden krab Mekong. Nyní jsme se rozhodli k zakoupení dvou nových krabů - 1x Red devil - samec, 1x Vampire - samice.
Náš původní Disco vampire samec začal být agresivní. Hned druhý den zabil novou samici, nyní z mě absolutně neznámého důvodu začíná útočit na naši původní Red devil, která ale s nikým problém nemá.
Poradíte, v čem jsme udělali chybu? Co si počít? Akvárium je dostatečně členité, nad hladinu můžou po kamenech ale i na rostlinách, prostoru je pro ně víc než dost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 10:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Andy__
- na uvedený druh onemocnění lze využít i jiny postup léčby, za použíti léčiv na bázi Chininu, Akridinové barvivo, případně solneho roztoku
- to vše samozřejmě za předpokladu, správného určení druhu nemoci, v uvedeném případě tedy mikroskopicky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 10:22 Muž Lojza007 [1199] Re: Andy__
Pokud to na kraby neleze, tak bych je odlovil někam bokem a pořádně přeléčil. Je to lepší, než doufat, že je to nezabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2023 08:51 Muž Andy__ [0] - Živorodky – Malachytová zeleň a krab
Dobrý den. Do jednoho z našich akvárií byl mou nedbalostí zatažen kožohryz. Nejvíce nakažené jedince jsme odlovili do karanténí nádrže, jenže u zbytku s pomalu začínají téže prokazovat příznaky. Chci přeléčit malachytovou zelení, jenže mám velký problém - v akváriu chováme 3 KRABY. Vím, že je látka toxická pro tvory v nižším sloupci akvária. Je dobrý nápad riskovat? Použít nižší dávku? Odlovit na chvíli kraby? Co si mám počít?
Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 07:13 Muž Yirka [9126] Re: janwm
Základní podmínky chovu zde rybicky.net/atlasostatnich/krab_upiri a třeba se ozve i nějaký chovatel nebo se zeptej majitele dle prezentací dole v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 22:20 janwm – vampire crab
dobry den, chtela bych si poridit vampire kraba.
nechtela bych abych si ho poridila a hned umrel tak proto vas prosim o radu jak velke by melo byt akvaterarium co by v nem vsechno melo byt a co by tam byt nemelo.....
cetla jsem ze maji pry radi mech a rostlinky, mohu vzit mech i z lesa a nejaky rostlinky co tam take najdu?
predem moc dekuju o odpoved stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2022 10:26 Žena Beastie [318] Re: rak
S krytem samozřejmě počítám, už jsem psala sklenářovi, jestli by šly provrtat i díry na kabely přímo do krytu, ať nevznikají mezery
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2022 08:32 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
Reálné to je i pro trio.Jen nesmíte nic dát blízko ke stěnám aby jste jim neudělala most na útěk. Nejlépe ještě celé to zakrýt krytem- pomůže udržet i vzdušnou vlhkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2022 20:18 Žena Beastie [318] – Geosesarma red devil nebo vampire
Zdravím. Mam staré akvárko o rozměrech délka 100cm šířka 30cm a výška jen 20 cm. Původně jsem myslela axelotl ale je to na ně malé. A pak jsem objevila tyhle kraby. Více méně se nezahrabávají, nebo ne hluboko takže není potřeba vysoký substrát, voda jen 1-2cm což se asi bude lépe řešit miskou nebo oddělením přepážkou zeminy a vody. Teoreticky by se tedy setup dál udělat a kameny klacky mechy a velmi nižšími rostlinami a 'bazenkem' ve kterém taktéž mají být úkryty, to ještě nechápu jak. Dalo by se v tomhle nastavení mít třeba trio krabů nebo je to takhle nízké nereálné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 17:53 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Tichoslapek
Z přírodních produktů lze použít kde co. Funguje to jako úkryt i potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 17:22 Tichoslapek Re: lucasio
Moc děkuji za odpověď. palec Pokusím se dle toho zařídit. Ještě jsem si přečetla, že jsou pro ně vhodné suché dubové listy...snad i jako potrava?... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 14:39 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Tichoslapek
Vody stačí minimum. Základ je spíše aby se jednalo o dost vlhké prostředí. Stačí tedy jen miska s vodou ale tu hlavně pravidelně měnit.
Ideální jsou akva. rostliny - většina z nich v takovém prostředí roste velmi dobře. Super jsou třeba anubiasy, hnědovka, mechy..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 13:51 Tichoslapek – Geosesarma dennerle - Krab Vampire
Zdravím,
plánuji svému synovi pořídit terárium/akvárium s těmito krabíky. Nějaké informace jsem si o nich již načetla. Zjistila jsem tedy, že potřebují souš, že se jedná o velmi dobré lezce, a rádi se zahrabávají do písku. Chtěla jsem se zeptat, na kolik tedy potřebují vodu, a které rostlinky bych případně měla v tomto teráriu/akváriu použít. Za jakoukoliv odpověd´a informaci předem děkuji. :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2021 11:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: koob
UVB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 17:21 koob Re: rak
bude to cardisoma armatum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 13:55 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: koob
Záleží jaký rod - druh chováte nebo chcete chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 19:55 koob – krab
Dobrý den mám otázku jaké jsou vhodné žárovky pro kraba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2020 11:11 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vaclav
Tak mám několik otázek:
1)jak jsou zajištěny ty kameny?
2) do jaké výše bude voda?
3) jak je zajištěn písek( aby se neposouval do místa z vodou)?
Jinak umělé rostliny není řešení protože je také bude likvidovat( např.raci v pohodě zlikvidují molitanoví filtr).
Tyto kraby patří do tzv.skupiny suchozemských a ještě silně hrabavých.
Na FB je skupina Korýši- raci a krabi a tam je dost i ukázek jak by taková ubikace pro kraba měla vypadat a zároveň i poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.05.2020 10:04 Žena tramtra [3202] Re: Václav
Raději bych tam umělou hmotu vůbec nedávala, spousta lidí kytky daruje, jen je třeba se poptat.
Četl jsi? www.shrimp.cz/…
O chovu krabů nevím zhola nic, nejsem povolaná radit, ale přijde mi, že by to chtělo ještě na tom akváriu zapracovat... Jak je velké, bude zakryté, kam až bude voda...málo informací na to, aby ti někdo s klidným srdcem řekl ok, dej je tam.
Tohle je můj pohled laika, počkej si na názor odborníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 09:11 Václav Re: tramtra
takže je to krab rodu Cardisoma armatum a umělé rostliny proto že by živé okousal (taky nemám rád umělé ale nechce se mi každý týden kupovat živé protože je krab okousal) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 21:54 Žena tramtra [3202] Re: Vaclav
Umělé rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 21:44 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vaclav
To vypadá na nějakého vodního kraba.Nebo tam budou raci nebo krevety?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 19:33 Muž vlka [3444] Re: Vaclav
Jak je velké a jak velký bude Krab ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2020 18:02 Vaclav – krab
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku je toto akva vhodne pro kraba (zatim bez žárovek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2020 20:03 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: predator3313
Zkuste buď:
geosesarma.prague@seznam.cz anebo IG Geosesarma.Prague či na fb Eliška Najmanová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 13:26 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Geosesarma
Kdo chováte kraby Geosesarma ?
Jak moc tihle prcci likvidují rostliny?
Nebo jestli se fakt zahrabávají do písku atd.
Právě jsem jim vyrobil akvárko, uvítal bych nějaké typy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 22:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Barbora
Na FB je skupina co se zabývá korýši a jsou tam i fotky.
Jinak společný chov není dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 21:39 Barbora
Dobrý den, ráda bych si pořídila kraba Geosesarma sp. Vampire a Devil a chtěla kním přidat i krevetky ale vůbec nevím jaký rozměr a jak to udělat aby v terarium byla jak voda tak souš.Byl by tu někdo tak hodný kdo by mi poradil popřípadě i poslal nějaký odkaz na nejaké šikovné terárim a jeho vybavení. Díky moc ☺️

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 08:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Luvr
Já bych to moc nekombinoval. Oni ti krabíci jsou sice relativně malí, ale kdyby se jim zadařilo chytit tu žabku, mohli by ji zabít. A přijít kvůli tomu o žábu za pětikilo, je trochu risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 08:26 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Luvr
So žabami skúsenosť osobne nemam, ale kraby mám spoločne s krevetkami a pár kardinálkami a všetko spolu funguje. Ono mi príde, že tie kraby sú aj tak celkom bojazlivé, čiže by som sa osobne toho spolužitia nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 21:52 Luvr Re: Tudy
Tam jsem koukal ale moudrý z toho nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 21:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Luvr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 21:38 Luvr – Geosesarma sp. red devil
Ahoj mám paludarium s pralesničkami Ranitomeya Benedicta velikost cca 1,5-2cm a měl bych dotaz na někoho kdo chova kraby Geosesarma sp. red devil jestli by tento krab nesežral tyto malé žabky kdyby zabloudili někde do jeho okoli a byli společně v jednom terariu

díky za jakoukoli připomínku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.11.2017 17:16 Muž Yirka [9126] Re: Raktál
Kup si plyšového. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.11.2017 16:45 Raktál – pan Krabs
A aspon se ho dotknout nebo hladit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 20:36 pH5 Re: rektál
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 20:06 rektál – Krab jako mazlíček.
Můžu si s krabem hrát mimo akvárium nebo klidně i uvnitř?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2017 06:09 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pavlina
1) tyto krabi potřebují souš. Tak chov v akvárium nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2017 18:10 Pavlina – Krabi
Ahojky všichni, chtěla jsem se Vás optat,zdali můžeme mít v akvárium 2krabi ale každého jiného. 1Red Devil a 2 sladkovodní(krunýř fialkovy)moc děkuji za odpovědi;-) palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 21:07 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: shaula
Na netu se najde spousta blbostí. Nejlepší je nakonec vlastní zkušenost. Takže pokud bude trio, tak velikost je v pořádku.
Ano, účelně. Aby se to rychle vyčistilo a dali se rychle chytat krabíci. Mám tam jen vodu, malé květináče a rostliny (mech, anubias, hnědovka). Filtr žádný, vždycky vyleji všechnu vodu a dám novou.
Zkoušel jsem, jestli norují ale nic moc, když se jim udělají úkryty. Tak místo nor ty květináče.
Teplota dobrá, to jim stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 20:55 Žena shaula [20] Re: lucasio
Děkuji za odpověď, trochu jste mě uklidnil, protože o potřebné velikosti akvária jsem četla různé údaje, hodně je uváděla velikost na litry (i ve zdejším atlasu je uvedeno od 120 litrů), ale to mi přijde trochu nesmyslné vzhledem k tomu, že krabi nejsou ryby... A kde jsem našla rozměry, tak bylo spíše uvedeno od 60 cm délky (i když, pravda, pro skupiny 6 a více zvířat). Do tohoto menšího akva počítám s triem 1,2.
Chápu správně, že máte tedy ty Samla boxy zařízeny spíše účelně, tj. voda + vyčnívající kameny a kořeny? (Filtr asi nemáte, ten by v 1 cm nefungoval?) Nebo tam máte i nějakou plochu s rostlinami apod.? Pochopila jsem, že potřebují budovat nory...
K té teplotě: no máme v bytě celkem teplo, tak okolo 23-24 stupňů, ale vyčetla jsem, že jim vyhovuje 26-28 (i vzhledem k oblasti původu), tak uvažuju, že bych použila nějakou slabší topnou fólii z boku na akvárium... Kromě letních měsíců, tam to potřeba nebude, to spíš možná chlazení smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 17:37 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: shaula
Dobrý den, myslím si, že vaše obavy ohledně vel. nádrže jsou zbytečné. Záleží tedy na počtu jedinců ale já chovám tria (1 samec+2 samice) v tomto www.ikea.com/…
Jsou to vlastně nádrže pouze na odchov, takže nic extra na krásu a pohled. Mohu popř. zaslat foto.
Bohatě stačí třeba 1 cm vody. Já mám zatopenou celou plochu do výšky cca 1 cm. Jelikož je to dosti nenáročný druh, tak je to dost na vás jak se vám to bude líbit. Teoreticky jde udělat nádrž bez vodní plochy, tzv. aby tam byla velmi vysoká vlhkost a řekněme pár loužiček např.
Vytápění záleží na tom, jak máte doma teplo. Já mám v bytě teplo, tak žádné vytápění není třeba. Stačí teplota cca od 20/22 do 30.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2136