Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup a cena rybiček

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup a cena rybiček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2024 09:22 Žena Beastie [318]
Chci si koupit trio ryb, ale dodavatel negarantuje samice. Jaký počet ryb si tedy mám koupit, abych měla šanci. Stačí pět? Děkuji
Edit: Jedná se o Dario hysgion, mělo by to být vidět barevně, ale. Subdominantní samci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2021 12:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: zelenakapusta
Ono to je tak ( i v teraristice ) že řada zvířat je pod nějakou ochranou ,ale je tam vyjímka když to zvíře je tzv. množené faremně ( např. ryby v nádržích - nejsou loveny přímo v přírodě) tak se na ně tato ochrana nevztahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 11:52 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Ohrožené druhy?
Ahoj,

zrovna jsem narazila na názor, že skaláry amazonské by se snad měly řadit mezi ohrožené druhy a jejich by měl být omezen.

Nenašla jsem nic, co by tuto informaci potvrzovalo, ale tak nějak mě napadlo, jestli vůbec existují akvarijní rybky, které jsou chráněné a jejich chov je kontrolován?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 10:48 Žena tramtra [3202] Re: zelenakapusta
Těch faktorů bude hodně, napadá mě třeba počet jiker a doba růstu, ne každá ryba naklade 300-400 jiker a ne každá ryba vyroste za měsíc dva do prodejní velikosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 09:44 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Cena rybek
Ahoj, nějak jsem nevěděla, kam umístit dotaz, tak jsem vybrala tohle téma.

Co vlastně - obecně vzato - zvyšuje cenu rybek?
Nemám teď na mysli vzácné nebo ohrožené druhy, tam je vysoká cena jasná. Ani nemám na mysli druhy, které se obtížně množí, tam je to také poměrně jasné.

Jde mi hlavně o druhy, které se množí poměrně snadno (jak je formulováno v atlasu), jsou běžně k dostání, ale cena je jaksi vysoká.
Jako příklad uvedu Pancéřníčka Sterbova. Chovatelé ho prodávají celkem levně, jak jsem se dověděla, ale v obchodech je jeho cena i několikanásobně vyšší, takže já sama jsem se mu vyhnula obloukem, protože 10 rybek za tuhle cenu je pro mě cosi nedostupného a určitě nejsem jediná.

Co tedy navyšuje ceny rybek když daná cena pak řadu lidí spíš odradí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2017 11:59 Muž visek [75] - TetryRe: NHKG
to jo.ale je jasne kdyz si koupim 10 akar hnedych na burze tak dam 100 a v krame 740 to je velky rozdil kort kdyz jsem v duchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.09.2017 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
To je jednoduché... ceny na burze kopírují +- výkupní ceny do velkoobchodu... a navíc když se to EET ještě ne vždy točí... tak je chovatel vděčný za nezdaněné prachy... ;-)... obchod je na tom podstatně hůř z hlediska režimu ... a to má ještě zaměstnance... mimo toho že platí daně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.09.2017 10:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Ale když si to sečteš, tak náklady na běžné ryby jsou jen zlomkem nákladů na pořízení a provoz akvária. Takž já ceny neřeším a dívám se radši po kvalitě a vybírám si druhy ryb co se mi líbí bez ohledu na to, co seženu levně.

Samozřejmě u vzácných ryb a importů z volné přírody (Wild), můžou ty ceny vyrůst na velmi vysoké částky. Například některé trnuchy a velcí vzácní krunýřovci stojí i desetisíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 09:56 Muž visek [75] - Tetry
ja jezdim na burzu do mostu.tam je to levne a velky vyber.treba akara hneda 10 kc ,ve zveraku 74 kc.tetry konzske 25.kc a ve zveraku 75.atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 09:18 0 – ceny
Nízké ceny ryb i jiného akva zboží, jsou na Ukrajině. Jen ta cesta tam není zadarmo, takže to vyjde v přepočtu u nás nastejno. www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 07:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Prdlajs zákazník .... ten rozdíl je ve výplatě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 07:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
Tady velí marže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 17:04 Muž motýlek [275] Re: Pepan
Jasně - není to jednoduché ... ale třeba Hornbach má ceny běžné o polovinu vyšší než malé akvaristiky v městech okolí dešti tisíc obyvatel - tedy když uvážíme, že Hornbach dostal nějaké povídky a odpustky daní, tak to v nákladech nebude ;-) ... ta velikost trhu - ano, tam vliv je - v podstatě u rybiček opačný než u rohlíku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 16:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: motýlek
To je docela možné, ale s velikostí marže i velikosti obratu i ta absolutně nižší hodnota může hrát velkou roli. Tím ale netvrdím, že všichni obchodníci jsou chudáci a horko těžko přežívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 16:10 Muž motýlek [275] Re: Pepan
Neblázni - naše odvody z mezd jsou v ABSOLUTNI hodnotě mnohem nižší než v Německu ... a ceny se netvoří na procenta, ale na absolutní hodnoty ...
u většiny zboží, které se tedy vyrábí u nás, by cena měla být nižší než v Německu - a není ... Syn teď pracuje ve Švýcarsku - až na vyjímky ceny jako u nás, platy pětinásobně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2017 15:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DavFM
Ono je to možná trochu způsobeno velikostí trhu. Pokud dovozce může od výrobce koupit větší množství stejného výrobku, určitě dostane výraznou slevu. Bavil jsme se kdysi s jedním prodejcem papíru a říkal, že třeba v Německu, když budu kupovat balík nějakého papíru a nebo si objednám celý vagón, nákupní cena jednoho balíku je v druhém případě zhruba o polovinu nižší. Je ale fakt, že do ceny zboží se u nás promítají i mzdové náklady a daně s odvody máme nejvyšší v EU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.09.2017 15:03 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Že si myslím, že nemáš úplně pravdu. U nás lidi dají za spoustu věcí stejné peníze, často i více, než by dali třeba v Německu nebo i v Polsku, ale spokojí se s nižší kvalitou. Tak si myslím, že si tady obchodníci drží větší marže.
Pár příkladů:

kupoval jsem nového Transita, v autosalonu, kde pracoval můj dobrý kamarád a jednoho transita už jsem tam koupil, mi po různých slevách (cca 250t dolů oproti ceníku) dali cenu o cca 150t vyšší než byla běžná cena v Polsku. I koupil jsem v Polsku. Polská výbava toho auta je navíc o pár položek lepší, než ta česká (2klíče s dálkáčem, u nás jen jeden, nádrž 105l (u nás příplatek), palubní počítač (u nás vůbec do transita nešel objednat)), a když jsem si pro auto přišel, měl už jsem ho zaplaceno a zbývalo jen odjet, mi ještě dali celkem slušnou navigaci. Když jsem před tím kupoval v ČR, tak mi akorát řekli, že tam není povinná výbava a musím si ji dokoupit. Proč si poláci umí u výrobce objednat lepší auto a prodat ho za míň? Nemůžou u nás jenom chtít víc vydělat?

Osmóza: v polsku stojí beze slev přesně ta stejná na krámu sotva půlku toho co tady. Nechcou náhodou zase u nás vydělat trochu moc?

Německý Lidl a český Lidl, nejen že to je míň kvalitní, ale ještě to stojí víc. I české máslo si tam koupim levněji než tady.

Poplatky v bance: když někdy v německu řeknu, za co je všechno poplatek, tak si klepou na čelo.

Možná máme levnější rybičky, ale filtr nebo žrádlo je lepší koupit v polsku nebo v NDR.

Takových příkladů je spousty a spousty. Prostě si necháváme srát na hlavu a ještě se tomu smějem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 13:39 Maq
Pánové, vy co máte o trhu přehled (na rozdíl ode mne)...
Viděl jsem akvarijní obchody v Německu aj. a rozdíl v cenách ryb byl opravdu značný. Ale často to taky mělo vysokou profesionální úroveň, která u nás není samozřejmá. A drželi sortiment nezřídka mnohem širší, než je u nás běžné. Čili další náklady, nemalé náklady, a to do té míry, že rozdíl v nákupní ceně těch rybek asi nehraje až tak velkou roli.
Já mám dojem, že tu nižší úroveň cen i kvality u nás dělá zákazník. Stejně jako třeba v ovoci. V Německu se prodává běžně pěknější ovoce a spol., protože zákazník to žádá. U nás Delvita pohořela a všichni nakupují jen podle ceny, nejlevnější sorty, které v Německu kupují jen šupáci v šupáckých obchodech.
Co na takový názor říkáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 13:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
Mám tu ještě jednoho plonkovýho samečka cca rok starého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 10:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Vidíš, já bych Tě s akarkami nevyhnal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 10:39 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: motýlek
Málokterá akvaristika rozlišuje kvalitu dovozů a místních odchovů. Ve spoustě z nich je rozhodující výkupní cena a ta je u těch dovozů obvykle výrazně nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 10:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: motýlek
V mém okolí mě z akvaristiky div neženou koštětem, když jsem jim chtěl darovat odchovy akarek, akar či rájovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2017 08:38 Muž motýlek [275] Re: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ale jistě ve velkém to tak je ... jen naznačuji, že můžeme totéž dělat ve svém okolí ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2017 21:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: motýlek
Tu nízkou cenu mnohem více ovlivňují dovozy z Asie, kde náklady na "výrobu ryb" jsou mnohem nižší a díky tomu je mohou prodávat výrazně levněji. Naši akvaristé mohli buď se těm cenám přizpůsobit a neb oskončit s množením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 19:33 Muž motýlek [275] Re: profesional
Myslím si, že u nás je daleko více akvaristu, kteří si umí rybky namnožit ... tím pomáhají udržovat nižší ceny v obchodech ... já jsem často něco namnožily, trochu dál do obchodu a zbytek rodzal kamarádům v okolí ... pokud to podobné dělají i další - cena se udrží níže - ono je to pak výhodné i pro mě, protože i jiné druhy zůstávají za přijatelnou cenu a nebo je získám výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2017 16:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: profesional
-tam je to i v té základní řadě import ,proto ceny jsou odlišné ,
-v celé řadě úspěšných odchovů ,máme stále prioritu větší úspěšnosti ,mnohdy u některých druhů i jedinečnost odchovů
-na druhou stranu tam mají mnohdy i raritní importy ryb o kterých se nám zde může pouze zdát ,viz lonský podzimní import divokých forem druhů bett
-cenu jednotlivých druhů ryb určuje i poptávka trhu ,která dle států odlišná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 16:10 Muž Jarry [1437] Re: profesional
Tady jsou běžné rybičky opravdu hodně levné, u dražších druhů už se to srovnává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 15:26 profesional – :)
dneska jsem se byl podívat v akvaristice a překvapila mě cena rybiček. nevím jak to stojí v čr, ale v anglii mi to přijde poměrně drahý. jen pro příklad, obyč. razbora 5 liber a betta splendens 12 liber... kolik by jste byli ochotní investovat do ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 18:26 Muž liborass [174] Re: odikcz
v jednom je mají za 10 kč a ve vedlejším městě za 11 kč, taky mě to překvapilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 13:04 Muž odikcz [114] Re: liborass
Asi dobrej krám. U nás nemaj za 10 Kč ani pozdrav ... a ani na burze. Ta dvacka je tak normální.
Vlastně jeden prodejce tu byl, ale ten prodával všechno fakt uplný "miminka".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 12:42 Muž liborass [174] Re: Horác
já kupuju neonky červené za 10kč v kamenném obchodě... jsou levnejší jak gupky, tak nimi krmím akary :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 11:42 Muž petromas [10] – Prosím o radu
Nemá někdo kontakt na chovatele pseudotropheus zebra red potřebuji samce světle růžového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 09:37 Muž Horác [3942] Re: visek
No ... ten Most mě zajímá :) ... neměl bys kontakt? (alespoň do vzkazů, když ne sem?). Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 09:33 Muž visek [75] - TetryRe: Horác
je lepsi od chovatele.ja neonky koupil v moste a bomba.nebo na burze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 09:22 ioopp Re: Horác
Je to běžná cena. Některé obchody je mají ještě dražší. To samé gupky kolem 30,- s pod podmínkou koupě páru. A to ani nemusí jít o nějakou formu...prostě gupka vořeši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 09:01 Muž Horác [3942]
Jen tak předběžně a orientačně ... neonka červená, kamenná akvaristika, ryby v perfektní kondici, celkem velké, cena 20,-Kč/kus - je to dnes standard nebo je to moc? Před 11 lety jsem kupoval 100ks po 13 korunách, ale to bylo přímo od chovatele ... Nevím, jestli se ceny od té doby nějak výrazně změnily ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 08:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: dieu
10-12cm od 50,- 5-6 od 30,- nahoru... Podle toho, kolik bude zájemců... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 08:08 Žena dieu [18] - malawi – Obyčejný anticitrus cena
Zdravím,
chci se zeptat, když bych chtěla odprodat Ancistrus sp.v jaké se pohybují cenové relaci? velikost cca 5-6 cm a pak mám ještě o dost většího krasavce, ten má 10-12 cm.
Díky moc X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 17:22 lukalanka – Nákup pavích oček
Zdravím, nevíte kde se dají sehnat levně paví očka (úplně obyč, ke krmným účelům jako živá potrava ;-) ), někde blízko Hradce Králové.... (popř. kontakt, cena)
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 09:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Ok, doporučuju nejdřív koupit akvárium a ryby shánět až bude napuštěné. Každopádně kup jen jednoho. U mě se perou i ve 450 litrech. 150l bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 08:59 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
Říkám že budu zakládat další... mám tam nějakou 150 tak ji využiju a pak popřemýšlím co dám do té 300 :-D Ale chci začít tím menším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 08:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
Aquamaster.cz nabídka Glaser

54litrů je málo i pro jednoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 08:36 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Panak sp. L204
Ahoj scháním tohoto krasavce. Budu zakládat další akva. Nevíte o někom kdo a nebo kde se dá koupit? Děkuji za info když tak pište SZ dík potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 18:01 Muž zdenekps [0] – Věk rybiček při koupi.
Ahoj. Mám takový dotaz. Kolika měsíční rybky se prodávají v akvaristikách (např. Razbora klínoskvrnná či tetra žhavá)? Odhaduji tak 3 měsíční rybky. Mám pravdu nebo se mílím?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 19:23 Muž Janek [6] - Labyrintky – Kakadu
Zdravím pozná niekto kde v Žiline sa dajú zohnat cichlidky kakadu ? Ďakujem. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 14:13 Muž Miky1981 [57] Re: Koště
..tak se zařazením to bude určitě snažší ;-) ...ale s hledáním chovatele v Praze na tom bude asi pořád stejně...ikdyž někdo mi psal, že se mu pár jedinců podařilo odchovat, ale asi to pořád nebude v dostatečném množství po kterém by byla poptávka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2015 13:43 Koště Re: Labeo
Pokud budeš hledat pod krunýřovci, bude to snazší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 13:32 Muž Miky1981 [57] Re: Labeo
....možná na někoho narazíš, ale co jsem zatím pátral, tak jde převážně o import....tím netvrdím, že se to nikomu nepodařilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 13:11 Muž Labeo [2] – Otocinclus affinis
Dobrý den, nevíte o někom, kdo tyto pancéřníčky v Praze vlastní a hlavně odchovává? Rád bych si okolo 10 kusů "nasadil" do akvária. Všem děkuji za případné reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 12:09 Muž roy [18] Re: Speed
pozeram ze si z cadce, tak v super zoo v ziline by mohli mat. najdi si na nich kontakt a ich sa spytaj.ramirezky mavaju bezne.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 10082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2039-nakup-a-cena-rybicek