Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Protogen

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Protogen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 11:39 Žena Beastie [320] Re: Miroslav
Podle návodu ano, musí, ideálně i světlo. Už jsem to párkrát zkusila, nejsem si vůbec moc jistá, jetli to nějak fungovalo, voda mléčná, pár dní nezapáchala, tak jsem tím nakrmila a snad ok
Je to težké, když člověk neví, jak má vypadat koncový produkt. Každopádně produkt vydrží i pár let, tak proč nekoupit
EDIT = taky jsem to párkrát jen strčila do lahve a zamíchala a vypadalo to podobně, takže tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 11:30 Muž Miroslav [35] – Hobby Protogen granulát
Ahoj,poradte mi někdo prosim vás.Rád bych si tohle koupil a nevim,zda to při líhnutí musí bublat ve sklenici či ne.
exothobby.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2023 18:43 Žena Beastie [320]
Zdravím, bude veliký problém, když tomu prostě ze začátku nebudu hned svítit a rozsvítím na to lampičku až ráno? Píšou že při dobrém svícení se líhne do 24, to znamená, že se při špatném taky vylíhne, jen později? Nebo se nevylíhne vůbec...? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2021 15:38 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jan
Používal jsem na červené neonky. Tak jak píšeš, lehký zákal, asi to fungovalo, protože potírek přežil na tomto cca 2 dny a pak začal brát artémku.
Úplně ideál to asi není, měl jsem těch neonek pokaždé cca 200-250 a myslím, že jiker bylo tak ku 500. Takže přežila půlka. Ale na občasné odchovy, takové to domácí žvýkání, to stačí, jinak je třeba pěstovat si viřníka a nebo dělat potěr jen když se dá nalovit prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2021 10:48 Jan
Dobrý den,

máte zkušenost s Protogenem použitý pro přímou aplikaci? Píšou vhodit několik granulí do akvária s potěrem. Včera večer jsem hodil o něco méně než je psáno v návodu a dnes ráno lehkej jakoby zákal akvária. Je to správně ? nebo se to začlo nějak kazit? Přemýšlím zdali začít měnit vodu nebo je to tak v pořádku


Děkuji za odpověď

Jan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 13:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LiborSprysl
Ona zcerna tim susenim. Daval jsem susit zlute ctverce a mam cerne ctverecky.
Edit: no puvodne jsem mel napsat cerny ctverecek uplne suche bananove slupky misto čtvereček úplně suché černé banánové slupky. Staci dat blbe slovosled a meni to i smysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 12:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavFM
Trochu bych to zkorigoval... černá není to pravé (už začala hnít, líhne se z ní pak kde co ,a ne vždy to, co chceme) ... ideální je co nejsvětlejší... jinak nemám výhrad ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 12:34 lastfever Re: DavFM
Takze banan nechat prezrat, az zcerna. Potom nechat slupku uschnout na vzduchu. Horkovzdusna susicka by to asi spalila. A potom hodit trochu do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 17:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Jasně, čtvereček úplně suché černé banánové slupky. Taky mám nasušeno pro případ nouze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 17:09 Maq Re: prasan
Sušenou? Nikdy jsem to s banánovou slupkou nezkoušel, tak se ptám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 17:01 - Re: lastfever
Skús sušenú banánovú šupku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 14:39 lastfever
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli vám to funguje. Zkoušel jsem protogen poprvé před půl rokem a celkem se mi i nějaká kultura vylíhla a zákal taky. Nicméně od té doby ze stejného balení ne a ne udělat nálev. Zákal se prakticky nedostavuje. Vemu dvě pelety, přeleju vodou do půl litru vody a zavřu zavarovačku(zkoušel sem i bez uzávěru se vzduchováním). Můžete mi prosím poradit, kudy do toho? Zkoušel jsem i hlávkový list přelít vodou a také bez zákalu. A Pod mikroskopem taky není nic vidět. Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 08:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
Já i kvůli ceně používal artemku EasyFish , leč je fakt dost velká , třeba potěr curvicepsek se mi tím první den dávil , pak jsem koupil Ocean Nutrition , a teda nebe a dudy , tahle je jemnoulinká , vylíhne se dvakrát tolik a hlavně už po 18 hodinách je takřka všechna venku , easy 30 hodin a furt je z toho jen polovina ,ale to už sem trochu nepatří ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 07:48 JoKa Re: MonterMonty
To je mi jasné, že se budu muset starat... Ptal jsem se jak... :-)

Samozřejmě je to na chvilku, než se rozkrmý. Artemkou krmim stabilně...

Díky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 13:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
zkus to v tý sklenici ,v kýbli , i malá vytíračka by mohla jít , jemné vzduchování by mohlo pomoct, krmení tou řasou , kvasnice , žloutek asi taky půjde , ale jak jsem psal ,živočišné tuky se mi moc nezamlouvají a tučnost bude dost vysoká, jakmile to půjde ,přiat žábru , já si zvyk na ty mikry na první dva tři dny , není s tím žádná práce , čtyři kelímky od půlkilového salátu , každej tejden jsem zrušil ten nejstarší , založil znovu , práce na dvě minuty, vono o všechno se budeš muset nějak starat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 11:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JoKa
Viřníka doma krmím vajíčkem rozšlehaným ve vodě. Možná by se daly použít i kvasnice, ale vše v mikroskopických dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 10:46 JoKa Re: MonterMonty
Já jsem právě koupil na zkoušku toto: www.exothobby.cz/… . Už to doma mám, tak s tím experimentuji.

Na přímé krmení v poho. Zkusil jsem i založit podle návodu kulturu. Ta se rozjela, vše ok. Spíš mě zajímá, čím to mám případně krmit, aby to nepochcípalo hlady, případně jestli tomu mám nějak měnit vodu, nebo tak něco...

Ideálně hledám způsob, aby se to množilo a já nemusel pokaždé znovu zakládat kulturu, když budu mít nové potěry a jenom hrábnu sem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 21:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JoKa
třílitrovou sklenici s vodou z akva na okno ,zelenej zákal bude co by dup , malinko jsem i přikrmoval kvasnicema , ale opravdu malinko , nebyl problém udržet třeba tři týdny, nálevník pak byl mnohem větší , popravdě druhej třetí den mi přišlo že je ta kultura k ničemu , bylo to moc drobné , spíš to dělalo v akvu s potěrem bordel ,a moc nacpaně teda nevypadali , to jsem lépe u drobných potírků uspěl s mikrami , ale jen na max první dva-tři dny ,pak žábra , mikry jsou dost tučné , ale bez problémů když jsem je střídal s žábrou , potěři rostou
EDIT - spíš si sežen násadu viřníka , měl by být mnohem výživnější , krmení bude obdobné , kvasnice + zelené řasy(zákaly) někde se dočteš i o přikrmování syrovým vejcem , to jsem nezkoušel , viz tuky teploktrevných zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 19:10 JoKa – Protogen
Máte někdo zkušenost s protogenem? Na přímou aplikaci super, ale chtěl bych založit kulturu.
Jak to udržet na živu déle, než pár dní??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 11:00 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: malyLibor
Nedávno se mě v nudli vykulily Danio choprae..nudle teda poskytla sama od sebe nějakou první potravu, ale pro všechen potěr to nestačilo...tak jsem vzal denně 5 těch granulí a naházel normálně do akvárka, bylo vidět že se ve vodě něco vznáší a z potěru jsou teď pěkně mladé kousky...které se doufám také vytřou. Akva nemá krycí skla tak je potřeba podpořit populaci kvůli občasné, teď jak už tam nejsou galaxky tak velmi občasné sušence :)

Protogen úspěšně používám i u cichlidek, pokud si nevšimnu jiker a vidím již rozplavaný potěr...člověk to tam nahází a neřeší problém s chybějícím dnem na líhnutí artemky. A nemá třeba čas se patlat s nějakou svou vyzkoušenou kašičkou.

Pokud to máte zvlášť jen v kostce vody, nebojte se ani tak tam toho naházet více...jen to chce pár šneků aby někdo dojel balast co z granulek zbyde. A že jim to chutná to mám vyzkoušené ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 10:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Já myslím, že je to návod naprosto dostačující, ba přímo skvělý. Nejlepší návod je zkušenost někoho, komu to fungovalo. Jsem na to zvědavý. A dalo by se to do toho akvárka dát předem? Třeba den před tím, než sameček vypustí mladé? Aby se to namnožilo a mladé měly po vypuštění co žrát?
My dříve vždy množili nálevníka ze sena a pak jsme pipetou dávali malým čichavcům nebo parmičkám a ti po tom celkem pěkně rostli. Pak se jim už dávalo tříděné živé... jenže tady není kam chodit na živé, ale věřím, že by mohly brát mraženého viřníka... ten je asi tak velký jako artemka. No a když bude nejhůř, tak se zase jednou pustím i do líhnutí artemky, ale tomu jsem se chtěl vyhnout. Neumím si představit, jak ji budu líhnout pro 5-10 malých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 09:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
O tom jsem taky četl. Když dám třeba pět granulek do krmítka na nitěnky tak tomu neublížím? A Libore, vzduchoval jsi tomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 07:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
No proto jsem to měl na okně...a pak stačilo světo v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 07:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MichoCZ
Dala jsem pár granulek přímo do akvárka a ryby jedly, tak z toho něco muselo být. Jinak k tomu pološeru - mám dojem, že v návodu psali, aby to bylo na světle, pokud se nechává v misce zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: MihoCZ
Už je to roků pár, co jsem jej naposledy používal...ale napřed jsem sypal do oddělené nádoby...smrad by to teda být neměl...pak jsem aplikoval párkrát denně k potěru. Líhnul jsem to normálně v rybárně na okně. Pak jsme o tom debatovali s Kubou Suchánkem a ten mi prozradil, že ty granulky aplikoval k rozplavaným čichavcům zrovna a ejhle, fungovalo to také. Tak jsem také dával 3-4 granulky na třicet litrů vody a také to fungovalo...No není to moc návodné, ale je to popis toho co fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:22 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Vím, že o Protogenu se v této diskuzi už psalo, ale nedaří se mi ho spustit. Mám ho doma a zkoušel jsem ho kultivovat jak v nádobě pro žábronožky (s velkým vzduchováním) tak v plastové dóze na potraviny se vzduchováním jemným kamínkem, ale nikdy jsem nenabyl dojmu, že tam něco vyrostlo. Kromě teda smradu. Teplota okolo byla asi 22°C a pološero. Prý se píše, jak rychle se množí - to poznám jak? Mám jakýsi USB mikroskop, ale tam se mi taky nezdá, že bych viděl nějaký pohyb. Nemá někdo fotky úspěšně kultivovaného Protogenu? Proč to píšu, vylíhli se mi Dánia pruhované a Protogen by jim měl šmakovat a měli by nejlíp růst než se přejde na něco rozumnějšího ke krmení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 22:17 Žena Labyrintka [0] - LabyrintkyRe: Yirka
MNhokrát děkuji. Jen pro další sem napíšu co jsem zachytila. Po vylíhnutí vydrží 3-4 dny. Do skleněné nádoby dejte cca. 1g granulí společně s 1 litrem vody. Při dobrém osvětlení a 18-25°C se líhne do 24 hodin. Velmi rychle se množí. Krmte skleněnou pipetou množství, které potěr spotřebuje během několika minut. TOTO VÁM VŠUDE NAPÍŠI ALE NEDODAJÍ TY DŮLEŽITĚJŠÍ INFORMACE!!!! Nasaďte asi 1 gram PROTOGEN granulátu do cca 1 litru akvarijní vody v malé, nejlépe ploché, skleněné či plastové nádobce při teplotě 18º - 25º Celsia a zaveďte jemné vzduchování. Kultura nálevníků je použitelná již po 24 hodinách a stále se silně množí. Roztok nálevníků odsajte pipetou a dávkujte do blízkosti potěrů. Doufám, že teď mi to už půjde i když by mě zajímalo jeslipak někdo s tímto produktem nemá nějaké zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 13:05 Muž Yirka [9126] Re: Labyrintka
Google nabízí desítky odkazů: www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 10:23 tttomas Re: Labyrintka
ahoj, s timhle nemam vubec zkusenosti ale skus nejakou literaturu nekde jinde na netu, musis hledat ;-) pak napis jak si uspela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 20:36 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahojky chtěla bych se zeptat. Mám protogen a podle návodu jsem ho dala do nádoby (bez vzduchování) s 22% celsija a dala tam 1gram protogenu. Už tam jsou 48 hodin a já je stále nevidím.Vím, že jsou málí, ale můj prodavač mi řekl, že za 24 hodin je uvidím a mohu potěr následně krmit pipetou,ale já je nevidím. Máte někdo zkušenosti s protogenem ??? A ještě jedna otázka.Potěr mám s v cca 20l vody se 2x 15 scm cryptokorynama a javským mechem mám i tak vzduchovat??Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 00:03 0 Re: glumča
Zastavit - vyjmout provzdušňování , nechat ustát , světelným zdrojem zblízka prosvítit stěnu láhve a při pohledu z hora zjistit jestli je ve vodě pohybující se mlžný prach. Kdo má slabší zrak , může použít mikroskop nebo lupa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 17:12 Žena glumča [424] - Labyrintky – Protogen
Koupila jsem si Protogen,abych mohla potěru čichavce dopřát živou potravu.Mám ho v zavařovačce od pondělí od večera,svítím a vzduchuju,ale doteď zřejmě nic.Jak bych měla poznat ty vířníky?díky za odpověď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19548-protogen