Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení z ebay

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení z ebay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2020 19:48 Muž vlka [3444] – ...Chihiros...
Praktická pomůcka...
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2020 09:14 - Re: martin386
Posledne som dva cez ebay kupoval.Kvalita i prevedenie dobré.Som spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 22:52 Muž martin386 [17] - Živorodky – Přídavné osvětlení
Zdravím!

Nedávno jsem si vyměnil trubice v akvárii a přestavěl kryt na LED Trubice. Ty fungují skvěle, ale pořád to není ono bych řekl. Mám ještě jeden pásek s 5050 LED trubicí, který má 50cm. Svítivost asi OK, ale asi to akvárku pořád nestačí.
Mám 112 l, dvě trubice LED (2*9W) a plus ty 5050 LEDky které mají asi cca 5,5W.

Hledal jsem furt nějaké dostupné, rychlé řešení, které mě nebude stát příliš úsilí a narazil jsem na LED vodotěsné pásky, které jsou již v hliníkovém rámu.
Víceméně vybalit, přilepit a dokoupit potřebný zdroj.

Má někdo již s podobnou věcí zkušenost? Bude to stačit v mém 112l akváriu?
Jsou to tři kousky po 50cm. Mělo by to být podle údajů 16W/m tudíž 24W..

www.aliexpress.com/…

Edit: Pokud má někdo jiný nápad/podobné jednoduché řešení, tak se rád i přizpůsobím něčemu jinému.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 15:03 Olin Re: Oleg
Otázka je, jestli se tem parametrům dá věřit. Osobně bych do toho šel jen v případě, že bych světlo používal na noční osvětlení. Což už je asi celkem drahé. Pro náročné rostliny bych z číny led světlo nekupoval. Kdybys to náhodou riskl, tak pak sem napiš zda jsi spokojený co se růstu náročných rostlin týče. Samého by mě to zajímalo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 14:27 Oleg Re: Olin
Zatiaľ som mal iba dobré skúsenosti, tak by som to riskol. Skôr ma zaujíma názor na parametre osvetlenia, pretože sa do toho príliš nevyznám, aj keď som sa snažil niečo načítať. Mám v akva okrem iného Ludvigiu peruensis, ktorá je náročná na osvetlenie, tak či by bolo vhodné toto osvetlenie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 14:13 Olin Re: Oleg
Nevýhody: složitější reklamace a někde jsem četl, že ty led světla z Číny mají poruchové zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 13:43 Oleg – Aliexpress
Ahojte, chcel by som sa spýtať čo poviete na toto osvetlenie? www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 08:17 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Tomáš
Má to smysl. Prodejci jsou bez problémů na obouch portálech. Cena je rozhodující a i reklamovat jde (pro někoho složitěji). ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 22:20 Tomáš
Zdravím, má zmysel kupovať akvaristiku aj na alliexpress či na ebay sú lepší predajcovia? Máte konkrétneho? Vďaka.

Tomáš, ebayslovensko.sk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2017 05:15 R Muž afc1886 [14681] Re: kmara
Na ebay třeba tady www.ebay.com/… ,ale už kvůli záruky bych to koupil tady www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 00:26 Muž kmara [10] - Cichlidy
Může mi někdo poradit kde najít Chihiros A901? Všude je maximálně A801. Popřípadě stačila by 801ka na moje 200l akva? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 19:32 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Dima
5050 nepoužívajte. Je to síce lacné, ale staré a prekonané, čo do svietivosti, účinnosti i odvodu tepla. Niekoľko rokov mám pásiky s 3014 a teplotou okolo 4500 K, a to dokonca v kryte pri žiarivkách (ktoré samé o sebe dosť kúria).

Kúpiť/nájsť pásiky s touto teplotou bielej (4,5 - 5,5 kK) je na čínskych e-drevárňach problém a podľa mňa všetky tie ich teplé biele sú príliš žlté a naopak všetky studené zase príliš biele... Ešte môžete kúpiť studenú i teplú a skombinovať ich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 11:12 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Chihiros A-Series
Dobrý den,

do své malé rostlinné nádrže na 45l jsem si pořídil osvětlení Chihiros A-Series. Svití to fajn ale nemůžu si zvyknout na bílo-modré světlo. Není to přijemné obzvlášt večer. Chybí mi do toho víc červené/žluté. Na trhu bohužel se mi zatím nepovedlo sehnat žádné kvalitné světlo s teplejší barvou (3000k-5000k). Asi bylo by jednodušší výrobit vlástní, ale nevím zda dostupné led čipy 5050 utáhnou mojí náročnou na světlo nádrž. Chtěl bych se zeptat zdá nevíte o nějakém led osvětlení s teplejší barvou respektivé s bílými a žlutými led čipy, které by pak šlo zvlášt ovládát pomoci TC420? Délka akvária je 45cm.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 08:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: JanoNano
Pokud v tom budeš mít nenáročné rostliny jako Anubiasy tak jo. Ale ty by rostly asi i bez svícení. Jinak mě to přijde slabé.
Ale třeba není, bohužel je tam uveden jen příkon, ale žádná čísla ohledně množství světla. Ale já osobně bych to nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 10:18 JanoNano – 48 ledkove svetlo nazory
Zakladam si nove 25 litrove rastlinne nano a chcel by som vediet co s nm mate niekto skusenosti (alebo aspon co si o nom myslite). Chcem pouzit dve, rozmery akvarka 40x25x25 cm.

Link: m.ebay.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2017 22:00 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Baymax
Treba si uvedomiť, že dnes je drvivá väčšina elektroniky vyrábaná v Ázii, a to i elektronika známych značiek. Takže v žiadnom prípad neplatí, že čo je z Číny je zlé.

U nás to kúpite za vyššiu cenu, zato so zárukou (ak sa teda nejedná o nejaký pochybný obchod). Máte tiež oveľa vyššiu pravdepodobnosť, že ten-ktorý výrobok spĺňa naše bezpečnostné normy. V neposlednom rade, doručenie je rýchle.

Pri nákupe cez ebay to je väčšinou lacnejšie, ale nikdy neviete, či nekupujete vadný výrobok, ktorý bol z fabriky kvôli nejakej vade vyradený. On síce môže fungovať, ale... Podobne tak sa ľahko môže stať, že kúpite výrobok, ktorý naše normy nespĺňa (a že ich tam je), to síce tiež nemusí vadiť, ale... To, že na ebay má tovar rovnaký popis (i typové označenie) ako u nás vôbec neznamená, že sa jedná o rovnaké výrobky, atď, atď... Avšak, môže sa stať, že na eBay kúpite presne ten istý výrobok ako u nás, len za polovicu ceny.

Jediná správna odpoveď/rada neexistuje. eBay i aliexpres sú portály s tisícami predávajúcich. Mnohí sú seriózni, ale tiež mnohí takí nie sú. Musíte si zvážiť, či to chcete pohodlnejšie alebo lacnejšie, no nikto nezaručí ani jedno a ani druhé, a to ako v Číne, tak ani u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 21:38 Baymax Re: Pjotr
Tiez by som si chcel kúiť svetlo a neviem sa rozhodnuť ale zase si hovorim ze aj napr rostlineakvaria ci ine obchody tiež to musia brat z Číny. A vacsina píse ze so svetlami Chihiros seria A nie su problémy. Poradte mi co je lepsie prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 15:21 Muž Pjotr [5] Re: pavliina
Před cca měsícem jsem přes ebay pořídil chihiros A801 a žádný problém,vše přišlo z Číny v pořádku a za dobrou cenu.

Má 7 krokový manuální stmívač, takže si můžeš zvolit intenzitu osvětlení.

Obecně mám s ebayem dobrou zkušenost, jen teď naposledy mi přišel místo objednaného UP Aqua CO2 atomizeru nějaký úplně jiný, který bych měl obavu vůbec instalovat.. Poprvé tedy budu zkoušet přes ebay reklamaci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 15:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LeRi
Poštovné je zdarma, clo se neplatí a DPH nejspíše platit nebude, protože to projde bez povšimnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 15:52 Muž LeRi [315] Re: pavliina
Ok viděl jsem 20-50 ;-) palec i tak tě možná vyjde skoro nastejno i s poštovným+clo ;-) jo a pozor v balení jsou jen ty plastové drážky (nejdou nastavit)tvé akva má délku 60?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 15:24 Žena pavliina [50] Re: LeRi
Nene, vím že na ebay 50 cm A501 stojí 1000,- ;-) , tam se to dá navolit jaký typ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 14:59 Muž LeRi [315] Re: pavliina
To světlo ebay je levnější protože kukáš na 20 cm ! Na akvarista cz je to 50 cm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 14:55 Žena pavliina [50] Re: LeRi
To by mi ani nevadilo, že není vodotěsné, mám krycí sklo, bylo by to nad sklem :-) Teď mám na krycím skle položený starý Atman a drží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 14:27 Muž LeRi [315] Re: pavliina
Nejlépe minimálně 24w a záleží také na délce,počtu diod v jedné řadě,počtu řad v modulu a barevném spektru (teplá bílá-studená bílá) nejlépe kombinace obojího.
EDIT- Jo a Chihiros LED A serie není vodotěsné !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 13:04 Žena pavliina [50]
Ahoj, prosím o radu. V těch LED osvětleních se nějak ztrácím... Mám 60 l akva a svítím 2x 15 W trubicema 840 a 830, dříve se přepočítavaly watty na litr a vybíraly se vhodné zářivky pro růst rostlin.... ale jak je to teď u těch LEDkových osvětleních?
Vybrala bych si toto www.ebay.com/… (u nás je to toto ale podstatně dražší :-) www.akvarista.cz/… )
Ale nebude to už moc na 60 l? Čeho se držet při výběru LED osvětlení, co je důležité? Moc díky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:52 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: 1965
Fakt jo, já teda zatím nikdy žádný problém neměl. A to jsem toho z eBaye bral moc (2x světlo Chihiros, Chihiros Doctor, TC420 a bambilion dalších drobností).

Jinak Jirko, světlo bude bohatě stačit. Je opravdu silné. V "Roots & Stones" ho mám nastavené na 40% výkonu. V "Kalimantan Creek" pak přes TC420 kde největší výkon mám nastavený na 25% a to pouze na 1,5 hod denně. Jinak průměr bude pod 20%. Začne se rozsvěcovat v 7:30 a zhasíná 22:30... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 17:04 Muž 1965 [35] Re: jirka
Mám toto osvětlení . S nákupem na ebay moc spokojen nejsem , kupoval jsem programovatelný stmívač a starosti s clem a cena se navýšila . Světlo bych koupil u nás . Jinak svítím na 50% a dopoledne na 70% . 12 hod denně . Rostlinkám se daří , žádná řasa . Používám i Chichiros doctor . CO2 , Pmdd . Progrmátorem TC420 si nastavíš čas i intezitu . Barva světla studená bílá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2017 15:53 jirka
chci se zeptat má někdo a601 na akváriu o rozmerech 80x40x40?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 11:33 lukofak
Ja mám toto , celkom v pohode len som musel zástrčku prerobiť pretože tam bola nejaká iná a nedala sa navoliť naša verzia

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 07:22 Muž TheHonca [0] – Záruka
Jaká je záruka toho, že to je to stejné světlo a nemá to jen stejný název? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 14:03 Miro1311 – Chihiros A401
Tak som si tiež objednal Chihiros z ebayu, predajca "runber2012" posiela dokonca z Francúzska, takže sa vyhnete možným ďalším poplatkom :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 09:06 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: dravec
nevšiml jsem si, že by je někdo přikládal automaticky - všude jen možnost přikoupení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 23:42 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: dravec
Taky ne, ale dají se dokoupit zvlášť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 18:27 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: dravec
Ne, dávají to jen někteří prodejci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 18:14 Muž dravec [72] - Rostliny
No konecne aj mne dosla ta A501 cca po 3 tyzdnoch, bez dalsieho cla, cize aj napriek avizovaným nepriemnostiam sa na to colnici vykaslali, co ma teší.
EDIT-CHcem sa opytat co ste si z ebay objednavali svetlo chihiros A-series, dali vam k tomu aj take kovove nožicky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2016 21:17 Žena LinaDee [167] - Aquascaping
Objednávala jsem A-series 601 a došlo to jako listovní zásilka, bez zdržení a bez cla za 10 dní. Nedoufala jsem v takovou rychlost.
potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 12:12 GP Re: dravec
na celni spravu se doklada cena z eshopu a z paypalu (vypis z banky) aj.
posila se to elektronicky.
vic nikoho k nicemu nabadat nebudu...
pokud to jde po eu - zadna cla ani doplaceni dph (ale stejne je to uz v cene - alespon mas jistotu, ze je konecna a nemasti se na tom jeste posta - poplatek za vyrizeni)
edit: vyse cla je dle zbozi viz. www.celnisprava.cz/…
nevim, jestli rentgenem jde vsechno, ale minimalne elektronika uz temer neprochazi. a pak musis dolozit, ze to opravdu ten gift je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 11:56 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: dravec
Mám v nádrži A-Series 451 a svítí výborně... palec Cenovo mně to vyšlo na cca. 1100. Na balíku bylo razítko "BEZ CLA"... X-)

Kupoval jsem od tohohle prodejce: www.ebay.com/…= několik objednávek, vždy dorazilo do 12-18dní. A všechno bez cla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 10:32 Muž dravec [72] - RostlinyRe: GP
ake doklady mas na mysli? kupit v europe?
Mam zaujem o toto:
www.ebay.com/…
tak nech je to cca 120€. Kolko toho este bude platba naviac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 10:20 GP Re: puff
gift uz nepomaha. lepsi je poridit realne (vypadajici) doklady s cenou. clo je tusim dle zbozi (45$?) a dph od 22$?
ale lepsi pocitat, ze to chyti a krom zdrzeni se i priplati. nebo kupovat po evrope, tam je to konecna cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 09:02 Badger Re: fiskaren
Zatím se mi poštěstilo, že se mi clo vždy vyhnulo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2016 19:43 Muž puff [1] - rostlinky a krevetkyRe: dravec
mám doma A301 a A451 absolutně bez problémů nakoupeno na aliexpress.com. Při objednání doporučuji balik nechat označit jako dárek (gift) je větší pravděpodobnost, že to projde bez zbytečných poplatků rozzureny . Reklamace se většinou řeší výměnou za nový kus, případně náhradní díl.. mám i ovladače na regulaci osvětlení když by měl někdo zájem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fiskaren
Clo by se mělo platit u objednávek nad 26e. Ale možná ti to projde bez cla i když to bude nad limitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:52 Muž fiskaren [11] Re: Badger
Platí se nějaké CLO nebo DPH při objednání přes aliexpress? Mám objednaný model A301, tak jestli mi to dojde normálně dom, nebo mi to zůstane někde viset na celnici a budu to pak ještě muset dořešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2016 18:48 Muž lemming46 [313] Re: dravec
A-Series A501 (33W 50cm), prodejce runber2012 na ebay. Dali k tomu dva způsoby uchycení (plast + kovové nožky s nastavitelnou výškou) a manuální regulaci intenzity (7 úrovní). Náhodou nemá někdo tip na nějakou programovatelnou regulaci k tomuhle světlu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 10:29 Badger Re: dravec
Také toto osvětlení používám a jse mspokojený. Jen objednávám z Aliexpress.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 22:17 Muž brot [2] Re: dravec
Mám Chihiros A-Series 601 a jsem spokojen, svítí pěkně. Kupoval jsem ho tady www.ebay.com/… světlo přišlo do 14dnů, nesvítily tři diody, tak jsem mu napsal a vyfotil, poslal nové světlo. Jen počítej že ti na celnici připočtou DPH a 100kč za celní služby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 22:10 Muž Sareneth [7] Re: dravec
www.rostlinna-akvaria.cz nebo www.aquario.cz je mají v nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 21:56 Muž dravec [72] - RostlinyRe: fiskaren
mozes poslat link?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 20:17 Muž fiskaren [11] Re: dravec
Prodává se to i v ČR, kdyby to někdo nechtěl objednávat přes eBay. Cena je sice někde jinde, ale aspoň je kde reklamovat v případě problémů.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2293x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19529-osvetleni-z-ebay