Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Twinstar Nano

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Twinstar Nano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 17:14 - Re: RE5PEKT
Výstup z nabíjačky telefónu nemá 220-230V. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2018 15:46 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: jung
Myslím, že pouštět do vody elektriku je naprosto bezpečné. Tím spíš, že je to podomácku vyrobené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 15:35 Muž jung [24] – Twinstar
Zdravim. Udelal jsem si twinstar. Zdroj nabijecka mobil. Jede mi to cely den mimo noc. Prosím, muze se neco stat s akva? Rybam, apod? Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 12:13 Muž teakmon55 [6]
Aký je cca priemer membrany, 7,5cm nebude moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 12:55 Muž Kočičák [13] - Nízkonákladová akvaristika a experimentální vybavení akváriíRe: vaaclav
Smrťovačka ale neřeší problém s kontaktem, zatím mě napadlo koupit bužírku, protáhnout jí ocelovej zemnící drát z FTP kabelu a kontakt dát do dutinky. ani měď, ani cín. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 16:49 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kočičák
Prodává se v elektru smršťovací bužírka. www.essentracomponents.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 16:42 Muž Kočičák [13] - Nízkonákladová akvaristika a experimentální vybavení akvárií – O2
No vidiš to, zajímavej postřeh... Budu muset vymyslet ten přívod jinak, zkusim to dát do něčeho jako "dutinka". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 12:05 Maq
Cín je taky nebezpečný. A ten atomární kyslík hned vedle hodně pomůže ve tvorbě oxidu a bůhvíjakých dalších sloučenin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 10:10 Muž Kubaa [718] Re: Kočičák
A co měď z toho drátu, ta se nemůže dostat do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2018 09:23 Muž Kočičák [13] - Nízkonákladová akvaristika a experimentální vybavení akváriíRe: Kubaa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jo, ale to víc sletuju máslem :-D Jinak zdroj jsem neodprásknul, strčil jsem do zsuvky místo něj kabel od pájky :P Mám hotovou druhou verzi (to co nevypadá jako citrón)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 08:03 Muž Kubaa [718] Re: Kočičák
Dnes se už dělá ten slavnej chlupatej bezolovnatej cín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 06:48 Kočičák – -
Já to zbastlil včera večer z nerezu a super, jen jsem si holt odprásknul trafo. Jinak jedna připomínka, v cínu je dost olova, takže to dneska zkusim jen navázat, za to ale na mřížku z titanu. ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 18:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maq
diky za duveru, ale tipuji, ze by me tady nejaci elektro nadsenci, nedejboze profici, ukamenovali :-) navodu krok za krokem se min. na youtube vali hned nekolik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2018 13:57 Maq Re: seic
seic napsal: a zkusil neco zbastlit...
Vypadá to tak prostě, že i já, tupec a kolenovrt, jsem v pokušení něco podobného zkusit. Mohl bys to podrobněji vylíčit třeba v článku, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 21:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: daren
50Hz už je "příliš vysoká frekvence". Já měl namysli tak 1Hz, to je "vysoká frekvence" :-) Ale to by chtělo vyzkoušet, možná by opravdu stačilo těch 15s.
Při cca 30s intervalech to dělalo šupinky, které pak lítaly po akváriu. Používaná metoda hnojení byla EI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2018 20:59 Muž daren [408] Re: seic
Muj pocit z chihirose je, ze meni polaritu 1x za cyklus, tj, tak po 15s (ale nemeril jsem). Kdybys to chtel delat s "vysokou frekvenci", muzes zkusit pouzit 50Hz rovnou odnekud z trafa, co to bude delat netusim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2018 11:15 Muž MirekSazava [71] Re: DavFM
Bude asi zalezet hodne na vode. Ja jel doma homemade twinstar nekolik mesicu a byl jako novy. Doctor 2 po roce a pul taky jako novy. Ale ten uz ma mozna tu zmenu polarity..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2018 07:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: seic
Tu polaritu by to chtělo měnit s vysokou frekvencí. Jinak se na mřížce vysráží minerály a při změně polarity se uvolní a začnou ti plavat po akváriu.Pokud se ale polarita nemění, tak se mřížka ucpe velice rychle. Někde v téhle fázi pokusy s elektrolýzou skončily a přestálo mě to zajímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 06:39 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: daren
dam info... zmena polarity? nejni prece problem dat nekam nahoru na privodni kabel 2 pary jacku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 17:55 Muž daren [408] Re: seic
No hlavne pak napis, jak dlouho ta mrizka vydrzela. Delalo to na me dojem, ze neuslechtile materialy pomerne rychle eroduji. A co se z toho vymejva za mikroprvky, tezko rict, asi to nemusi byt jen relativne neskodne zelezo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2018 17:49 - Re: DavFM
Rychle sa zanáša i originál v tvrdšej vode a ani zmena polarity tomu nezabráni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 17:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: seic
A změnu polarity řešíš jak? Bez toho se ti ta mřížka bude rychle zanášet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 15:20 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
jasne, to uz je ale brnkacka... nekde se mi ten minutovy casovac vali... ale co je dobry, ze diky nizke voltazi to nema ten "brutalni" vykon jak original... pekne jemne to pomalu bubla, takze zadne zavoje mlhy jak na youtube...

tim padem bych nemusel mit obavy, pokud to s dobou spinani trochu prezenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 14:55 - Re: seic
Akurát musíš poriešiť časy spínania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 12:20 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – tak jsem neodolal...
Fotka k příspěvku a zkusil neco zbastlit... zdroj od staryho mobilu 6,4V, mrizka z mechoveho obdobi, kus staryho pidifiltru, kleste, nuzky a trochu silikon lepidla ... ;-) a heureka! ono to funguje... pomer cena/vykon absolutne bez konkurence... :-D


 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 11:47 -
Nech si nikto od toho nesľubuje zázraky.Ak v akvárku nie je všetko v rovnováhe,tak podobné
zariadenia nič nezachránia.
Klady: prvky prístupnejšie rastlinám - pekne začnú zakoreňovať i odnožovať/podpora rastu/ voda čírejšia/
Podporou rastu sa môžme ale nemusíme zbaviť rias ak s nimi máte problém.Takže ak si niekto od podobného zariadenia sľubuje likvidáciu rias,tak nech na to hneď zabudne ak neporieši ostatné veci v akvárku.Svetlo - živiny - voda atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2018 15:39 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEK7
Jo, elektrolýza vody: www.zsletohrad.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 15:34 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kubaa
To tedy nějak rozpojí molekulu vody na jednotlivé prvky a pak to pošle zpátky do nádrže?
Už pomalu začínám chápat, jak funguje reverzní osmóza, ale tohle je pro mě další hlavolam ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 15:18 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEK7
Ne vzduchu, ale vodíku a kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 14:32 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších. – CO TO JEEE???
Chápu správně, že to bojuje s řasami tím, že to do vody občas vypustí pár bublinek vzduchu?! coze
www.sklorex-akvarium.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 22:24 Muž Jar-oslaw [674] – elektrolyza
ahoj kucí,naký dobrý článek o elektrolyze?delka a prumer vodicu,síla napetí,délka elektrod atd.děkuji za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2017 21:53 Muž Jar-oslaw [674] – Plast
Ahoj, zkoušel někdo rozdělat ten plast na mřížce?asi to bude chtít debonder.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2017 22:26 Acinonyx Re: stanki
Je mozne, ze niektore rastliny su citlivejsie na oxidanty, ktore twinstar produkuje. Konkretne napr. Monte Carlo nie velmi dobre znasa pouzitie peroxidu vo svojej blizkosti.

Kasli na twinstar a radsej ries pricinu ako nasledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 21:56 Muž Jar-oslaw [674] Re: stanki
samicku jsem dnes kupil ako protikus s dratmi v elektre,ale aj tak,asi po pol minute to odpalilo nabijacku k notebooku.takže som odcvakol koncovku,pripojil k srarej nabijačke na nokiu output 5v 890mA a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 21:52 Muž Jar-oslaw [674] Re: O.Tom
mřížku pokapat v místě pájení kapalinou na nerez,přicínovat a pak olepit tycinkou z tavné pistole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 22:26 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Tak som skusil chihiros po druhy krat. Na moje akva by som mal pouzit az treti stupen nastavenia, pouzil som len jednotku na necely tyzden. A zase som zistil ze to niektore rastliky popalilo. Nebolo to ani v blizkosti, niektore na druhom konci. Stretli ste sa s niecim podobnym? Hlavne starygoune repers, monte carlo, amania, ludvigia repens. Listky miestami zhnednu a v kratkom case vserky opadavaju. Moze to robit moja vysoka vodivost? Ak je velka vodivost, membranou prejde vecsi prud a funguje to ovela silnejsie ako vo vode s mensou vodicostou? Je to asi umna nepouzitelne? A na riasy to vplyv ziadny nemalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 19:05 Muž O.Tom [439] – dotaz na domácí výrobu
Chci se zeptat, jak řešíte el. přívod na nerez mřížku, zda nějak letujete (a čím) nebo používáte nějakou svorku ?

Mě se buď rozpadne letovaný spoj a nebo přívodní lanko, což je špatně... začali mi taky podezřele vylézat šneci, což mě vede k myšlence, že se tou elektorlýzou dostaly do vody těžké kovy z letovaného přívodu a měděného kablíku...

Mám jen na čas půjčeného chihirose s homemade nerez mřížkou, abych si vyzkoušel zda u mě zafunguje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2017 23:15 darira Re: rubehe
Chihiros doctor super II. Vnější průměr 2,45mm. Vnitřní průměr cca 0,9 až 1. Těžko říct nemám kalibr jen posuvku. Délka konektoru 10,5. Objednano z Číny přes ebay, nevím jestli je víc variant (kopii).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 20:59 rubehe Re: ctibum
To můžu ale neznam rozmery konektoru. Nemam chihoros doctora. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 19:54 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Ja som sa nato v elektre pytal, zevral ,,DC konektor " ale este zalezi jaka velkost. Inac samec sa kupit da ale samicka uz nie. Zevraj take male sa vobec nevyrabaju. Ja som chcel ten kabel predlzit bez toho aby som ho cvakol ale bez uspechu. Nakoniec som zistil ze mi to palilo rastlinky v blizkosti, taze uz lezi v sufliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 17:32 rubehe – konektor
Nevíte jaký to je konektor u Chihiros doctor, kterým se připojuje membrána k řídící jednotce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 18:03 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
Mě začalo ráno svítit boční stěnou do akvária sluníčko a taky se začala na písku dělat slabá vrstva sinice. Tak nechávám ráno na východní straně zatažené žaluzie + jsem trochu zvýšil NO3 a sinice byla za pár dní pryč. Mám dojem, že to zvýšení NO3 mělo možná větší efekt, než zastínění, ale dál jsem s tím už neexperimentoval, jsem rád, že je pryč:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:22 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostliny
Léta jsem se trápil se sinicí použil jsem všechno možné včetně antibiotik pomohla mě až UV lampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:53 Muž konrad [45]
Moja ročná skúsenosť s TS nano+ je že ak je sinica pritomná tak ju nezlikviduje (ale rovnako je to aj s riasmi). Keď ale je akva ako tak čisté a je zapnutý pomáha inhibovať ich vznik. Ale pravidelnú údržbu nenahradí

V akva zamorenom sinicami pri použití TS zmizli iba z rastlín priamo nad membránou kde šiel najväčší prúd bubliniek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 09:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Maq
Nemám odpoveď, ale len upresním, že ani glutaraldehyd na sinicu nezaberá (resp. nie v koncentrácii, ktorá by nezničila aj rastlinu). Lenže peroxid je na sinicu veľmi účinný a ak ide o kyslík, prečo nie aj Twinstar? Tiež by ma to zaujímalo, no takýto je môj postreh (žiaľ, sinica sa mi na Cabombe vyskytuje už veľmi dlho - dlhé roky som poznal sinicu len z čítania, až raz sa objavila u mňa a odvtedy ju v malej miere mám stále). Podeľte sa však o svoje skúsenosti aj iní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 23:57 Maq Re: zervan
To je zajímavé. Jakpak to je možné? Uměl by to někdo z přítomných vysvětlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 23:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: O.Tom
Podľa mojich skúseností na sinicu nemá vplyv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 23:28 Muž O.Tom [439]
Myslíte, že by twinstar nebo chihiros pomohli proti sinicím ?
Každý rok počínaje jarem s nimi bojuji a už mě to nebaví... mám to v akváriu zas.
S řasami jinak až takový problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 23:12 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Cize v tvrdej vode sa to pouzit neda? Ten chihiros ma podla nich nejaku poistku ze sa asi vypne? Inac vodivost mam az okolo 900us
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 23:03 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Tvrdá voda má větší vodivost, vlastně ti elektrody zkratuje když to přeženu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19466-twinstar-nano?od=91